menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 24-06-2008, 22:27
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie Sprawa Wałęsy.....


lSprawa Wałęsy..!
Powstała niespotykana wrzawa gdy ukazała się publikacja dotycząca tzw.”Bolka”.....Ponoć to on jest tym tajnym agentem.....zdrajcą....i łotrem......Tak piszą dokumenty w IPN...
Moja skromna opinia jest jedna.....Jest to wspaniała ,wręcz mistrzowska robota towarzyszy z KGB.....Przecież oni potrafili wszystko...Gestapo przy nich to mały „pikuś”...
Mnie boli jednak to,że nasi „uczniowie KGB tj.SB „ w sposób perfidny i zarazem mistrzowski sporządzili dokumenty...nagrania i inne operacyjne materiały...tak aby
Pogrążyć Lecha Wałęsę.....On walczył dla nas i dla tego co dzisiaj mamy... On był manipulowany i właściwie czasami mógł robić coś co obecnie jest krytykowane. Ten człowiek nie ma odpowiedniego wykształcenia ale jego tzw.”chłopski rozum” wskazuje,że to co zrobił pozwoliło obalić system...i za to należy oddac mu hołd.......
Smutne i zarazem bardzo bolesne przeświadczenie wskazuje na promatorów tej hańby.....Wszyscy doskonale wiemy kto za tym stoi....Osoby nie wygodne dla Wałęsy ,były jego osobami zaufanymi....ale on sam stwierdził kto mu wbija nóż....no i pozbył się ich radykalnie. Ale niestety zapomniał,że te osoby są mściwe....i skutki mamy dzisiaj w nagłośnieniu...Tylko krew mnie zalewa,że IPN jest z budżetu państwa za moje (podatków) pieniądze i oni wypisują na zlecenie takie brednie...przez PIS-owskich „historyków”...Uważam,że panowie K.powinni sami ..osobiście zapłacić za „ historyczne gnioty”...a nie obciążać budżet państwa....Każdy ma prawo do publikacji,ale za własne......Wiem,że wywołałem burzę przeciwników i sympatyków w Klubie....Jedni Wałęsę chwalą..inni wieszają psy...na nim....Takie jest życie...Mnie chodzi przede wszystkim o sprawiedliwość bo jak można przez mściwość...pychę i złą wolę człowieka tak upodlić.....a zarazem cudzymi rękami zbierać chwałę...zaszczyty...i władzę.. Nie mnie sądzić czy ganić...Na to są Trybunały a szczególnie ten u góry...On widzi i jeszcze nie grzmi..ale nigdy nie wiadomo co może się stać.....wiem ,że tam już szykują smołę i ostre widły bo te osoby zasługują na wieczne potępienie.........
  #2  
Nieprzeczytane 24-06-2008, 22:41
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Zdzislawie nie denerwuj się tak,bo poltyka zwsze byla brudna,jednak wstyd,że inne obok państwa po zmianach- takich sensacji nie robią i nie plują wlasne gniazdo.Tylko teraz Ci esbecy cieszą się i smieją z tego co robimy.Tracąc czas na rozgrywki,a sprawy państwa leżą.
__________________
  #3  
Nieprzeczytane 24-06-2008, 22:47
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Plucie dziś na Wałęsę, to bzdura i tyle.
Ci co to robią i ci co za tym stoją, to mali ludzie, bez odrobiny przyzwoitości. Cisną tu się zdecydowanie mocniejsze słowa, ale pozostawię je dla siebie.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #4  
Nieprzeczytane 24-06-2008, 22:52
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 135
Domyślnie

Ich działania są podobne do troli forumowych...wszystkich skłócić, to ich karma i satysfakcja....tylko żeby to kiedyś nie obróciło się przeciwko nim....
  #5  
Nieprzeczytane 24-06-2008, 23:01
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Zdzisławie

nie znamy prawdy i z pewnością jej nie poznamy, polityka jest bardzo brudna i bezwzględna. Co do książki .... moim zdaniem dobrze, że została napisana. Na dzień dzisiejszy nikt nie może stwierdzić po czyjej stronie jest racja. Jeżeli Wałęsa jest niesłusznie pomówiony to się wybroni i ci którzy go usiłowali wrobić w to wszystko poniosą odpowiedzialnośc polityczną i cywilną, jeżeli słusznie .... to za błędy w życiu się płaci. Czas świętych krów na szczęście minął.
  #6  
Nieprzeczytane 24-06-2008, 23:06
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Z tym trybunałem może być jeszcze różnie...
PiS odpowiada za wszystko.Za donosy nieuświadomionego Wałęsy,za zdrajcę Maleszkę,który przyczynił się do śmierci swego przyjaciela - Pyjasa Staszka i kablował na Wildsteina,a spokojnie sobie pracował pod skrzydłami Wyborczej..

W końcu PiS jest rownież winny ustawy ( obecnie zaległej w biurkach ) zmniejszającej emerytury esbecji do najniższych krajowych..
Prawda jeszcze nikomu nie zaszkodziła.Pytanie jest - czemu tak późno ? I co dalej ?

ps.Jeżeli chodzi o pieniądze IPN z naszych podatków,to niech nas głowa nie boli.Książka zarobi na IPN ,a także na wznowienie paru śledztw ( w sprawie Pyjasa też ) przez Wydział X.
Inna sprawa ,że burza jest wobec legendy Solidarności.Ale skoro premierem był agent KGB ,to wszystko w naszym kraju jest możliwe.
  #7  
Nieprzeczytane 24-06-2008, 23:06
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Zdzisławie,

masz dużo racji, tylko co z tego? Nasz głos, zwykłych zjadaczy chleba ginie w jazgocie tych, którzy na świeczniku, z naszej - niestety - woli albo lenistwa, przeżartych zawiścią i chęcią odwetu.
Parafrazując słowa mistrza tak to ujmę:

On na marach, a oni jeszcze o jego przywarach.

Jesteśmy mistrzami destrukcji, najpierw sobie zbudujemy okazały dom, a potem z wielkim pietyzmem zburzymy go cegiełka po cegiełce.

Nie dotyczy wszystkich, ale małych zawistnych szkodników, że użyję tu określenia pewnego faceta od owadów chyba.
A świat patrzy na to polskie piekiełko i nic z tego nie rozumie, ja zresztą też, choć nie światowa jestem

Wałęsie hołdów składać nie zamierzam, ale też nie będę go opluwać, bo swoje zasługi ma przy wszelkich ułomnościach swej ludzkiej duszy. Jemu mogę wiele rzeczy wybaczyć, prosty to człowiek, ale tym, którzy podsycają ten ogień i mienią się światłym, bo utytułowanym (nie mylić z utytłanym) sumieniem narodu - nie wybaczę.

Głupota jest szkodliwa i zaraźliwa, nieuleczalnie chorych należy izolować, bo grozi nam epidemia. Możemy to zrobić, przy urnach, ale komu się wtedy będzie chciało?
  #8  
Nieprzeczytane 24-06-2008, 23:15
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Poczekam spokojnie na rozwój sytuacji

książkę mam kupioną, przeczytam. Jeżeli dom budowany cegiełka po cegiełce okaże się bublem to należy go skrupulatnie odbudować a nie wstydliwie ukrywać fakt, że został zbudowany przez kiepską ekipę. Na szczęście nie ma już nietykalnych polityków.
  #9  
Nieprzeczytane 24-06-2008, 23:36
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Lila,

nikt tu PiSu nie wymienił, nikt nie obciąża ich za winy Maleszki i tysiące jemu podobnych, bądź sprawiedliwa.

Nieuświadomiony Wałęsa?
Ano tak, nieświadomy tego, jakie konsekwencje niesie ze sobą podpisanie lojalki. Był 1970r. przecież. Nie sądzę, żeby jego świadomość była wyższa niż innych obecnych jego wrogów.

Murzyn zrobił swoje i może odejść, tak? Przy okazji opluć go trzeba i sponiewierać, bo za bardzo jest uznawany na świecie, a to boli niektórych, oj jak boli, zwłaszcza wtedy, kiedy nie można sobie przypisać żadnych wielkich zasług.

Ustawa w biurku?
A poprzednia ekipa jakoś też tego nie zrobiła, prawda? Dlaczego?

IPN nie powinien tego firmować i nie chodzi o koszty, ale o rangę tej książki. Przyznał to zresztą sam Kurtyka.

Zadaniem historyka jest rzetelne zebranie faktów bez osobistych sugestii, a ta pozycja wolna od tego nie jest i dlatego nie powinna być firmowana pieczęcią IPNu.
  #10  
Nieprzeczytane 24-06-2008, 23:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Pola,Zdzisław wymienił....Poprzednia ekipa nie miała większości ,jak wiesz.A chodzi o 100.000 esbeków z b.wysokimi emeryturami..

Co do Wałęsy - wolałabym aby to nie była prawda.Bo to tak ,jakby parę lat w młodości robiło się za frajera..
Zobaczymy..
  #11  
Nieprzeczytane 24-06-2008, 23:55
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Nasuwa mi sie pytanie

dlaczego dopiero teraz ta sprawa wychodzi na jaw.. Jezeli jest prawda ze "Bolek" donosil przez jakis czas a potem juz nie... to dlaczego wtedy kiedy on byl na piedestale nikt nie poinformowal o tym zeby mu skrocic kariere??? Wydaje sie ze czekano az "jablko " dojrzeje aby je zerwac
  #12  
Nieprzeczytane 24-06-2008, 23:56
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Jeżeli dom budowany cegiełka po cegiełce okaże się bublem to należy go skrupulatnie odbudować a nie wstydliwie ukrywać fakt, że został zbudowany przez kiepską ekipę. Na szczęście nie ma już nietykalnych polityków.
Z tym demontażem radziłabym ostrożność, bo może się okazać, że nagle nie mamy gdzie mieszkać.

Nie chodzi o zamiatanie pod dywan i o ochronę świętych krów.

Wiesz, dlaczego chirurg zwykle nie operuje bliskich sobie osób?
Wiesz też, że jeśli sędzia okaże się stronniczy, wypada z procesu.

Autorzy książki nie są obiektywni i dlatego swoje dzieło powinni wydać poza IPNem.
Bardzo wnikliwej egzegezy fragmentów tej pozycji dokonał dzisiaj w radiu Piesiewicz. Subiektywizm autorów bije po oczach.

Basiu, życzę Ci wnikliwej lektury, włącznie z przypisami, bo one są bardzo ważne, i wytrwałości, bo niełatwa to lektura.
  #13  
Nieprzeczytane 25-06-2008, 00:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

A ja proszę koleżanki,które przeczytają tę książkę o wypowiedzenie się na forum.Tak po babsku- co o tym myślicie.
  #14  
Nieprzeczytane 25-06-2008, 00:19
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Lila, poprzednia ekipa to PiS, LPR i Samoobrona. Mogli.
Z lustracji też się wycofali, nie do końca mieli w tym interes. Jedynie Rokita wołał o pełne otwarcie, ale on nie był z PiSu.

Owszem, można by się zabrać za rekinów finansowych z esbeckim rodowodem (jest ich mniej niż 100000). Taka ustawa powinna być przygotowana przez cały skład sejmu, już widzę tę awanturę, ponad podziałami, ale niektórzy nie zechcą. Wiesz, dlaczego?

Popierałaś Wałęsę, uwierzyłaś i to Cię teraz boli. Rozumiem gorycz.
Przyglądałam się bacznie jego otoczeniu i to właśnie ono najbardziej mnie niepokoiło.

Uwaga Zdzisława dotyczyła autorów książki, a nie całej partii braci K.




..
  #15  
Nieprzeczytane 25-06-2008, 00:22
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Jutro odbieram książkę

Polu, wiem że to niełatwa lektura będe starała się czytać jak najuważniej.
Lidko, pewnie że napiszę na forum o tymco wyczytałam.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem książki po dodruku wklejam link do aukcji:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=388403165
  #16  
Nieprzeczytane 25-06-2008, 00:25
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
dlaczego dopiero teraz ta sprawa wychodzi na jaw.. Jezeli jest prawda ze "Bolek" donosil przez jakis czas a potem juz nie... to dlaczego wtedy kiedy on byl na piedestale nikt nie poinformowal o tym zeby mu skrocic kariere??? Wydaje sie ze czekano az "jablko " dojrzeje aby je zerwac
Joasiu, Wałęsa był potrzebny, aby na jego plecach wdrapać się na szczyty, dlatego go niektórzy wypromowali.
Był jednak niesterowalny, więc okazał się zagrożeniem. Wcześniej nie było warunków, teraz, kiedy jest w cieniu wielkiej polityki, nadarzyła się okazja, żeby dokopać. Proste.
Nie każdy ma odwagę, żeby działać na otwartym polu, są tacy, którzy działają zza węgła albo cudzymi rękami, co jest jeszcze wygodniejsze.
  #17  
Nieprzeczytane 25-06-2008, 00:32
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Basiu, chciałabym

mieć jeszcze dostęp do tych źródeł, dokumentów, wszystkich, bo autorzy nie wykorzystali takich, które podważałyby ich sugestie. Mówił dzisiaj o tym Piesiewicz, w końcu wcale nie zwolennik Wałęsy.
  #18  
Nieprzeczytane 25-06-2008, 00:34
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Pola to byłoby straszne ..
Mnie tylko zastanawia Andrzej Gwiazda i jego żona Joanna,oraz Anna Walentynowicz i inni...
Zawsze myślałam,że to chorzy ludzie.Teraz nie wiem co mam myśleć.Wszak ich zasługi są także olbrzymie.No i odmówili wszelkich apanaży,co świadczyłoby ,że są ideowcami.
  #19  
Nieprzeczytane 25-06-2008, 00:50
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Lila, straszne jest,

ale może być prawdziwe. To typowe i niewyszukane esbeckie metody, rozbić monolit.

Wiesz, jak się rozsadza najskuteczniej? Od środka, trzeba coś podrzucić, coś spreparować, zachwiać pewnością, reszta sama się zrobi, no i się "rozrobiło". To jest kolejne zwycięstwo nieboszczki komuny zza grobu. Już widzę, jak śmieją się ci, którzy przyłożyli do tego łapę. Chodzą sobie wolni, anonimowi, z niezłymi emeryturami, jeszcze dorabiają i mają u siebie w domach to i owo na niektórych. Niestety, ta gra będzie trwać, dopóki nasze pokolenie nie przeniesie się na tamtą stronę Styksu. Bez obola, ale obolali od wzajemnego okładania się, oskarżeń i podejrzeń
  #20  
Nieprzeczytane 25-06-2008, 00:53
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Polu

Cytat:
Napisał POLA
mieć jeszcze dostęp do tych źródeł, dokumentów, wszystkich, bo autorzy nie wykorzystali takich, które podważałyby ich sugestie. Mówił dzisiaj o tym Piesiewicz, w końcu wcale nie zwolennik Wałęsy.
też bym chciała ...... nie wiem czy słyszałaś, że Wałęsa podobno dostał mieszkanie z puli MSW? To wszystko jest plugawe. Masz rację, że na plecach Wałęsy windowali się politycy. Zdawali sobie sprawę z tego, że inteligent nie ma szans "porwać" społeczeństwa do takiego zrywu.
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.