menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Uniwersytety Trzeciego Wieku
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uniwersytety Trzeciego Wieku Wymiana doświadczeń na temat UTW w Polsce i nie tylko.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 16:36
Rabeo Rabeo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 2
Domyślnie nowe technologie


witam serdecznie
szukam materiałów na temat "ludzie starsi a nowe technologie"
chętnie wysłucham co o tym sądzicie a może ktoś mam jakieś materiały na ten temat?? można napisać na maila Rabeo@poczta.fm
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 16:51
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rabeo
witam serdecznie
szukam materiałów na temat "ludzie starsi a nowe technologie"
chętnie wysłucham co o tym sądzicie a może ktoś mam jakieś materiały na ten temat?? można napisać na maila Rabeo@poczta.fm
Ale nic nie piszesz w jakim celu zbierasz takie wiadomości. Tak sobie bo tak Ci się podoba, do jakiejś pracy? Może tak trochę więcej o sobie. Tak chyba wymaga podstawowa grzeczność.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 16-02-2009, 15:23
Rabeo Rabeo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 2
Domyślnie

przepraszam bardzo
już mowie pisze prace pt ludzie starzy a nowe technologie szukam materiałów na ten temat, wypowiedzi i sugestii dotyczących życia w społeczeństwie nowych technologi. skąd ludzie starsi czerpią wiedzę kto ich uczy itp. pozdrawiam i proszę o odpowiedzi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 16-02-2009, 15:41
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rabeo
przepraszam bardzo
już mowie pisze prace pt ludzie starzy a nowe technologie szukam materiałów na ten temat, wypowiedzi i sugestii dotyczących życia w społeczeństwie nowych technologi. skąd ludzie starsi czerpią wiedzę kto ich uczy itp. pozdrawiam i proszę o odpowiedzi
Nie chcę być złośliwy ale zwracając się do nas seniorów ludzie starzy wydałeś o sobie opinię. Jesteśmy seniorami, ludżmi starszymi. Sprawa druga dużych liter to nie nauczyli używać? Tyle ja nie będę więcej się znęcał.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 16-02-2009, 19:17
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rabeo
skąd ludzie starsi czerpią wiedzę kto ich uczy itp. pozdrawiam i proszę o odpowiedzi

Już Ci odpowiadam/nie idę na łatwiznę,staram się używać dużych liter i znaków przystankowych gdzie trzeba,a także przestrzegać zasad ortograficznych, póki obowiązują i póki pamiętam/.
Mnie przede wszystkim uczą młodsi ode mnie /w tym moje dzieci i wnuki/,potem czasopisma,różne -zwykłe i popularnonaukowe,programy tv,no i internet.Tu chylę czoło przed klubowiczami Seniora,wiele się od nich nauczyłam.Życie toczy się w cyklu zamkniętym,a ludzie wzajemnie na siebie oddziałują, w różnych aspektach m.in. starsi na młodszych i odwrotnie też.Każdy z nas,niezależnie od wieku,wciąż się uczy jeśli tylko jest na wiedzę otwarty,bo znam też takich/młodych i starszych/,którzy nie chcą się uczyć.
Myślę też,że ludzie/niezależnie od wieku/, mają określone zdolności i szczególnie chętnie szukają wiedzy dotyczącej ich zainteresowań np.nowych technologii czy techniki w ogóle.
Powodzenia,bo temat mało ciekawy.
__________________
Agnieszka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 16-02-2009, 22:06
Baśka13's Avatar
Baśka13 Baśka13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 4 417
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Nie chcę być złośliwy ale zwracając się do nas seniorów ludzie starzy wydałeś o sobie opinię. Jesteśmy seniorami, ludżmi starszymi. Sprawa druga dużych liter to nie nauczyli używać? Tyle ja nie będę więcej się znęcał.
Tadziu,przybij piątkę.Też mnie to irytuje ogromnie.Duże litery,interpunkcja i przede wszystkim takt.
__________________
"Osiąga się triumf przez zwalczanie trudności"(W.Hugo)


Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 17-02-2009, 10:59
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

A propos, nowe technologie, czy nowe techniki ?
Pytam dlatego, bo kiedyś, probowałem znaleźć odpowiedź na ptanie, czy jest jakaś różnica między tymi słowami, dlaczego teraz używa się tylko słowa technologia, kiedy dawniej mówiło na to samo technika. Dla mnie np. technologia, to była nazwa procesu produkcjii np. technologia produkcji żywności, technologia obróbki skrawaniem itp. Dopiero później przekonałem się, że między tymi słowami=pojęciami nie ma stotnej różnicy i że to tylko kwestia zwyczaju językowego. W języku angielskim króluje tylko słowo "technology", podczas gdy u nas technologia i technika używne są zamiennie. Słowo "technique" używane jest rzadko, w zasadzie wcale.
Z WIEM dowiedziałem się, że:
A technique is a procedure used to accomplish a specific activity or task:
Technology, the study of or a collection of techniques
Skill, the ability to perform a task
Scientific technique, any systematic method to obtain information of a scientific nature
Czyli, w zasadzie wychodzi na to, że myślałem dobrze. Technologia to zbiór technik. U nas teraz króluje pod wpływem angielszczyzny słowo technologia. Kiedyś królowała "technika radziecka" teraz "technologia amerykańska". Idziemy, czy małpujemy ducha czasu (Video Zeitgeist).
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nowe technologie - aby jak najduej zachowa niezaleno - komentarze Ircia Ogólny 6 04-10-2018 14:45
Nowe centrolewicowe ugrupowanie z centrum Polityka - wątki archiwalne 91 11-01-2009 12:52
Nowe mocarstwo nad Wisłą ... z centrum Polityka - wątki archiwalne 32 03-01-2009 21:10
Nowe lektury Nella Nauka, problemy i pomysły edukacyjne 69 29-07-2007 08:58
Seniorzy i technologie komunikacyjne - komentarze ewa Ogólny 1 26-10-2006 00:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.