menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > OGŁOSZENIA > Turystyczne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 13-02-2008, 11:35
Danka Danka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 14
Domyślnie

Witam, jestem "nowa", odpowiedż nie jest szczególnie szybka, ale za to konkretna! Moje podróżne marzenia są bardzo podobne, a w każdym razie -do pogodzenia! Szukam mianowicie towarzyszki podróży do Andaluzji- czyli południe Hiszpanii. Te dwie opcje łatwo mozna połączyć. Czy sprawa jest aktualna? Serdecznie pozdrawiam. Danka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 20-02-2008, 17:36
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Wycieczki po Warszawie

Spacery po Warszawie z biurem przewodnickim

1.03. sob. * KOŚCIOŁY WARSZAWY * ul. Grochowska 365, przed kościołem godz.11.00; KONKATEDRA MATKI BOSKIEJ ZWYCIĘSKIEJ; przewodnik Maria Bryzgalska

2.03. niedz. TAM, GDZIE FRYCEK CHADZAŁ Ogród Saski, przy fontanie godz.11.00; przewodnik Dorota Antkowiak

6.03. czw. * HISTORIA ARCHITEKTURY * ul. Bracka 25, dom handlowy braci Jabłkowskich, godz.11.00; SECESJA, MODERNIZM, FUNCJONALIZM; przewodnik Andrzej Kochanowski.

Reszta spacerów i wycieczek na stronie biura - ja z nimi chodzę.
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 20-02-2008, 17:45
~gość: Benigna's Avatar
~gość: Benigna
 
Posty: n/a
Domyślnie Witaj Danko,

Cytat:
Napisał Danka
Witam, jestem "nowa", odpowiedż nie jest szczególnie szybka, ale za to konkretna! Moje podróżne marzenia są bardzo podobne, a w każdym razie -do pogodzenia! Szukam mianowicie towarzyszki podróży do Andaluzji- czyli południe Hiszpanii. Te dwie opcje łatwo mozna połączyć. Czy sprawa jest aktualna? Serdecznie pozdrawiam. Danka
czy na tę wycieczkę chcesz jechać z biurem podróży, czy tylko we dwie? W którym miesiącu?
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 20-02-2008, 20:06
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Kilka tematów wcześniej zamieszczone są wiersze w róznych gwarach, świetne zresztą. Tu zamieszczę wspomnienie z obozu harcerskiego napisane też gwarą, wielkopolską.


Wew harcerski drużynie

Buło to cheba wew czworty klapie, jak żym sie zapisoł do harcerzy,
do drużyny imiyniym tegu rycerza, co ciyngiym szczerum prowde godoł
a nazywoł sie Zawisza Czorny.
Rychtyg bez to chusty ty drużyny buły czorne. Bułym dumny zez mundurka,
co mi go matka saprawiuła, łodkupujunc łod kulawygo Jacha zez szósty klapy, bo Jachu bez łostatni rok wystrzeluł i zrobiuł sie łożgol. Musieli na te gideje winkciejszy mundur wyrychtować. Mój nowy strój buł dziebko wyblakły, bez to żym wyglundoł na starygo wyge wew harcerstwie, chocioż póki co, bez krzyża, bez naszywków na rynkowie i zez śnurym szeregowygo. Ale już po wakajach
a rychtyg po łobozie został żym nie belejakiym parzyngum wew harcerstwie. Ciyngiym bez to ,że żym sie nie łoszczyndzoł i zdobuł żym kupe sprawności, jak kuchcik ,sobieradek, sprawne rynce, aktor ( to za wystympy na łognisku), przewodnik, leśnik i jeszczyk pore, co mi mało co miejsca łostało sie
na rynkowie łod naszywków. Nu i nojważniejszo rzecz, to przysiynga, czyli taki krzest.
- „Mum szczerum wole cołkiym życiym pełmić służbe Polsce Ludowy...”
Tak sie zaczynały słowa ty przysiyngi, chocioż wew przedwojynny ksiunżeczce mojygo łojca stojało napisane: „Mum szczerum wole cołkiym życiym pełmić służbe Bogu i Łojczyżnie”. Łuni tam przed wojnum jeszczyg nie wiedzieli,
co kiedyś bydzie Polska Ludowo i harcerze bydum tak rychtyg ciyngiym zajynci służbum ty ludowy, że na Pana Boga zbraknie jeim czasu, chyba że po cichu, jak który zeblyknie mundurek wew niedziele. Zaro tyż dostoł żym ksiunżeczke
i krzyż harcerski, a po łobozie awansowoł żym na zastympowygo wew naszy drużynie Zawiszy.
Na tym łobozie miyszkali my wew hangarach, takich wielgich namiotach wypożyczunych łod wojska, spali my na pryczach zbitych zez sosnowych kołków, na siynnikach ze słumum, co kożdy sum se nusioł napkać. Wew tych namiotach, jak klara świyciuła, to buło cosik duszno, capiuło pleśnium
i szkarpytkami a zaś, jak buła fest gisuwa, to siurało zez tych namiotów, gdzie popadło, co my nie nadunżyli menażków podstowiać, bo sie rug-cug robiuły połne.
Stołówke mieli my tyż pod chmurkum. Stoły i ławy buły zez surowych dechów, na sosnowych kołkach, na fest wbitych do ziymi. Cołki czas fajnie pachły lasym i żywicum. Aby jak siumpiuło, to trzeba buło zez menażkami zgolać do namiotu i szamać na pryczy. Ale tak, to szło spiłować a nawet buło wesoło.
Codziynnie rano i na wieczór buł apel. Zastympy, wew mundurkach, ustowiały sie wew czworobok, na wyznaczunych miejscach . Zastympowi meldowali
co jest lołs, czy aby ktu nie choruje. Potym kumyndant łodczytywoł swoje i jaki bydzie podział łobowiunzków. Ktu mo dyżur wew kuchni. Wiycie, takie tam struganie pyrów, szorowanie wew jeziorze pioskiym gorów. Dali zaś, ktu mo warte wew dziyń, a który zastymp wew nocy. Jakie bydum zajyńcia, zaś ktu sie wyóżniuł, a ktu podpod poprzedniygo dnia. Zaś na kuniec apelu wciungniyńcie flagi na maszt. Roz aby nie buło co wciungnunć, bo jum wew nocy gibli jakiesiś spryciorze zez innygo obozu, kiedy warta sie skipła aby na chwiułke. Porute mieli ci zez warty do kuńca obozu i trzy razy karnioka , znaczy sie dodatkowum służbe wew kuchni, akurat jak sie grochówa przypoluła wew kotle kuchorzowi. Żol buł na te gilejzy sie gapić, jak sie zez tym kotłym mynczyli uślabrani jak proszczoki. Takie to buło łobozowe życie.
Do dzisiej wspuminum chwile przy łogniskach zez wycami i piosynkami, co my je co pore dni łorganizowli. Nie wiym, czy aby dzisiej harcerstwo, chocioż już na Polske Ludowum nie muszum przysiyngać, jest tyż tak prowdziwe i atrakcyjne jak downi.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 12:37
~gość: Benigna's Avatar
~gość: Benigna
 
Posty: n/a
Domyślnie Dla chętnych wycieczka do Łodzi

Warszawski Klub ZAWSZE ZDROWA I AKTYWNA zaprasza na jednodniową wycieczkę
ŁÓDŹ – Ziemia obiecana
30 MARZEC 2008 (niedziela)

W programie:
* Pałac Izraela Poznańskiego zwany „łódzkim Luwrem”, którego wnętrza zostały m. in.
wykorzystane w ekranizacji „Ziemi obiecanej” Andrzeja Wajdy w/g Reymonta.
* Stop w fabrycznej dzielnicy Księży Młyn.
* Muzeum Kinematografii w pałacu Karola Scheiblera – „króla bawełny” niemieckiego
pochodzenia . Tu toczy się akcja „Ziemi obiecanej”. Działy: Historii filmu – m.in.
największy w Polsce zbiór dokumentów z życia Poli Negri , Technika filmowa z latarnią
magiczną i fotoplastikonen, Plakat i scenografia z kolekcją 12 tys. plakatów, Animacja z
projektami scenografii i postaci znanych filmów animowanych.
* Ew.Wyższa Szkoła Filmowa i słynne schody, na których siadywali studenci - dziś mistrzowie
kina
* Wizyta w Muzeum Książki Artystycznej – bibliofilskie wydania i unikatowy księgozbiór.
* Manufaktura – największe centrum handlowo-rozrywkowe w Polsce na terenie XIX -wiecznej
fabryki z butikami, restauracjami, dyskotekami, muzeami, najdłuższą w Polsce aleją z fontannami.
Czas wolny na terenie na posiłek we własnym zakresie i zakup pamiątek z motywami
przemysłowymi.
* Spacer ulicą Piotrkowską. Deptak z ławeczką Tuwima, fortepianem Rubinsteina, aleją gwiazd
* Pół godziny w kultowym, najpopularniejszym łódzkim pubie Łódź Kaliska

Wyjazd z Warszawy - godz. 7.30. Spotkanie uczestników- godz. 7.15 - Plac Bankowy w
Warszawie przed Muzeum Porczyńskich. Powrót - ok. godz. 21.30.

Koszt wycieczki od osoby przy min. 40 uczestnikach - 69 zł, przy min. 35 -75 zł,
przy min. 30 -79 zł
W cenie:
przejazd autokarem, przewodnik po Łodzi i przewodnicy w obiektach, pilot wstępy.
Ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) we własnym zakresie.

Rezerwacja miejsc:
PO WPŁACIE ZALICZKI 30 ZŁ. Dopłata - w dniu wyjazdu

Warunki rezygnacji .
Po zgłoszeniu i dokonaniu wpłaty osoba rezygnująca traci zaliczkę, chyba że wprowadzi na swoje miejsce inną osobę upoważniając ją do przejęcia w całości wpłaconej kwoty.

ZGŁOSZENIA DO 17 MARCA 2008:
Bożena Górecka - tel. 502-304-531, Maria Szmyt- tel. 605-326-137, prima.ms@neostrada.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 13:35
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Benigno,

świetna wycieczka!

Właśnie w TV był program o Łodzi, pokazujący niektóre z tych miejsc, co po raz kolejny rozbudziło moją chęć odwiedzenia prywatnie tego miasta - służbowo byłam parę razy, nic nie widziałam...

Zaraz tam napiszę, żeby zarezerwować miejsce!
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 22:58
~gość: Benigna's Avatar
~gość: Benigna
 
Posty: n/a
Domyślnie Aniu,

fajnie, że jedziesz! Na pewno będzie miło.
Może ktoś jeszcze z naszego klubu się skusi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 23:06
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Benigno ;)

Ty też? Świetnie!
Oby tam razem nie zjawiła się znowu jakaś zła Emma!

Może jeszcze ktoś dołączy?
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 04-03-2008, 19:19
~gość: Benigna's Avatar
~gość: Benigna
 
Posty: n/a
Domyślnie Pogodę mamy zapewnioną,

organizatorka - Marylka zawsze zamawia dla nas słońce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 04-03-2008, 20:21
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie ;-) ;-) ;-)

Cytat:
Napisał Benigna
organizatorka - Marylka zawsze zamawia dla nas słońce

A te jej zamówienia skutkują?
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 04-03-2008, 20:23
~gość: Benigna's Avatar
~gość: Benigna
 
Posty: n/a
Domyślnie

Zawsze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 04-03-2008, 20:41
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie ;-) ;-) ;-)

Cytat:
Napisał Benigna
Zawsze


To bardzo dobrze!!
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 06-03-2008, 21:53
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie wycieczka do Łodzi

Jestem początkującą klubowiczką.Na razie zwiedzam portal-tyle tu do czytania!!!!!!Dziś trafiłam na Wasz wątek i b.Wam zazdroszczę tych wycieczek.Zastanawiam się, czy mogłabym do Was dołączyć. Jestem ze świętokrzyskiego.Serdecznie pozdrawiam wszystkie klubowiczki z Warszawy,kiedyś dawno temu tu studiowałam na PW.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 06-03-2008, 21:59
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Wycieczka...

Wycieczka jest jednodniowa, z Warszawy wyjazd o jakieś strasznej godzinie porannej autokarem - do Łodzi jedzie się chyba 2 godziny, nie mam pojęcia...
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 07-04-2008, 09:50
~gość: Benigna's Avatar
~gość: Benigna
 
Posty: n/a
Domyślnie Pobyt nad morzem!

8 dni nad morzem 19-26 kwietnia za 450 zł!
Są jeszcze 2 miejsca.
Zgłoszenia: Bożena Górecka - tel. 502-304-531.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 04-05-2008, 13:20
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

Wróciłam niedawno z Maroka. Niesamowite wrażenia. Jeśli jeszcze nie zrealizowałas marzeń, to zachęcam. Naprawdę warto.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 05-05-2008, 23:46
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie Majówka

A ja ostatnią majówkę/przedłużoną do 7 dni /spędziłam w Chorwacji. Było super !!! Trochę deszczowo,ale ciepło.Jak się zmokło za chwilę się wyschło.Moczyłam nawet nogi w Adriatyku i opaliłam się.Największe wrażenie wywarła na mnie cudowna Jaskinia Postojna w Słowenii i przecudny Park Narodowy w Plitwic/setki kaskadowych małych i olbrzymich wodospadów i kolorowych jezior/.Pięknie położone,z leczniczym klimatem,jest też miasteczko Cirkvenice,gdzie nocowałam.Miasteczko leży wzdłuż Adriatyku na dł.15 km.Zwiedzałam też wyspę Krk na Adriatyku, Rijekę ,wysoko w górach położony Park Narodowy Risnjak i stolicę Zagrzeb.Po drodze zachwycałam się wspaniałymi widokami wysokich, ale zielonych gór, urwisk, mostów,ukwieconych dolin i morza.Spróbuję wstawić kilka zdjęć.
__________________
Agnieszka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 07-05-2008, 20:54
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tesara
Wróciłam niedawno z Maroka. Niesamowite wrażenia. Jeśli jeszcze nie zrealizowałas marzeń, to zachęcam. Naprawdę warto.
Potwierdzam, Maroko robi ogromne wrażenie chętnie pojechała bym jeszcze raz kto wie może...
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 08-05-2008, 23:03
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Aja niedawno wrocilam z Jordanii,byl to szosty kraj arabski ktory zwiedzilam, ale jakze inny od wszystkich poprzednich,,, Jordanczycy to pelni kultury nie narzucajacy sie turyscie,nie wyludzajacy w beszczelny sposob bakszyszu ,zyczliwi ludzie,kraj przepiekny i nie drogi,wiele rzeczy tanszych niz u nas, a jaka piekna egzotyka, no i te biblijne miejsca,,,gdzie swoja oliwke na setki lat zostawil nasz Papiez JPII ,.polecam ten wyjazd,,,warto troche dolozyc do krajowych wczasow i zrealizowac biblijne wiadomosci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 19-06-2008, 17:01
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Wycieczka po Podlasiu

Warszawski Klub EWA 55 plus (wcześniej: Zawsze Zdrowa i Aktywna)
zaprasza na jednodniową wycieczkę
PODLASIE I
05 lipca 2008 (niedziela)
W programie:


SIEDLCE
* Muzeum Diecezjalne – bogate zbiory ikon, malarstwa średniowiecznego i rzeźby oraz jedyny w Polsce obraz EL GRECA
„Ekstaza św. Franciszka”.
* Pałac Ogińskich z początku XVIII w. – aktualnie siedziba Akademii Podlaskiej i Kaplica Ogińskich – mauzoleum rodu.
* Kościół farny św. Stanisława – barokowo-klasycystyczny z malowidłami barokowego malarza – Szymona Czechowicza
* Ratusz Jacek w rynku z 8-boczną wieżą i posągiem Atlasa dźwigającego kulę ziemską
* Wizyta w restauracji Leśne Runo – odpoczynek i specjały polskiej kuchni – posiłek we własnym zakresie


RADZYŃ PODLASKI
* Pałac Potockich z oranżerią – rokokowa siedziba magnacka – dziś siedziba instytucji kulturalnych miasta.
* Kościół św. Trójcy z XVII w. zbudowany w stylu renesansu lubelskiego


PUSZCZA KOZIENICKA
* Spacer leśną trasą do rezerwatu Królewskie Źródła. Odpoczynek połączony z posiłkiem (grochówka, herbata, ciasto drożdżowe).


Wyjazd z Warszawy - godz. 7.45 Spotkanie uczestników- godz. 7.30 - Plac Bankowy w Warszawie przed Muzeum Porczyńskich. Powrót - ok. godz. 21.00.


Koszt wycieczki od osoby przy min. 40 uczestnikach - 60 zł, przy min. 35 -65 zł, przy min. 30 -75 zł


W cenie: przejazd autokarem, pilotka i przewodniczka towarzyszące grupie, wstęp do Muzeum Diecezjalnego, posiłek w Puszczy Kozienickiej. Ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) we własnym zakresie.


Rezerwacja miejsc - PO WPŁACIE ZALICZKI 25 ZŁ. Dopłata - w dniu wyjazdu
Warunki rezygnacji . Po zgłoszeniu i dokonaniu wpłaty osoba rezygnująca traci zaliczkę, chyba że wprowadzi na swoje miejsce inną osobę upoważniając ją do przejęcia w całości wpłaconej kwoty.


ZGŁOSZENIA DO 30 CZERWCA 2008:


Bożena Górecka - tel. 502-304-531, Maria Szmyt- tel. 605-326-137, prima.ms@neostrada.pl

__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ZAPROSZENIE:piesze,1-dniowe,wycieczki biesiadno-krajoznawcze bezszlaku małopolskie 1 03-01-2008 19:43

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.