menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > łódzkie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 22:20
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
OK Najlepsza kranówka ...


w Łodzi.
" Nie jest cierpka - nie wysusza skóry - ma naturalny słodkawy smak i łagodny zapach ozonu. "
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 22:36
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie Też lubię kranówę!

Cytat:
Napisał janusz.
w Łodzi.
" Nie jest cierpka - nie wysusza skóry - ma naturalny słodkawy smak i łagodny zapach ozonu. "
Aż mnie zatkało, gdy taki tytuł wątku zobaczyłam! Zatkanie pozostało, gdy powyższy post przeczytałam.
Patriota lokalny z Ciebie Januszu, pełną gębą - powiem! Szczerze mówiąc jeszcze nigdzie cierpkiej kranówy nie spotkałam, słodkawej (pewnie z miłości), też nie! W OLsztynie woda jak woda, bez smaku, bez zapachu, ph7. Ale w letniskowie to dopiero jest woda! Krystaliczna, zimna, perlista. Ciągniemy pompą z 40m. Nie zawsze taka była. Do pewnego czasu zawierała za dużo żelaza. Czuło się je w smaku. Żółkła, gdy postała. Dopiero wmontowanie dużego filtra usuneło żelaziste tlenki. Ile tego zostaje na płatkach urządzenia!
PS Myślę, ze to nie woda wysusza skórę, lecz mydła i detergenty. Mogę się mylić, bo fachowcem nie jestem!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 22:55
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie najlepsza w Polsce

jest kranówka u nas,bo to woda źródlana ! Piję ją od zawsze i nawet sanepid zaleca.
__________________
Agnieszka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 05-06-2008, 14:04
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
Aż mnie zatkało, gdy taki tytuł wątku zobaczyłam! Zatkanie pozostało, gdy powyższy post przeczytałam.
!

Ojej - i co teraz
Ale dzisiaj już jest OK

To był cytat - opinia jest Państwowej Inspekcji Higieny i jest omówiona w tekście Jakuba Stępnia:
"Polacy piją wodę z butelek, ale świat woli kranówkę"
Polska Dziennik Łódzki z 4 czerwca 2008
O kranówce w Olsztynie też jest kilka zdań.
Cytat:
Cytat:
Tymczasem, według ekspertów z Państwowego Instytutu Higieny, woda w butelkach nie jest lepsza dla zdrowia niż spełniająca normy sanitarne kranówka.
Cytat:
Kupowanie wody w butelkach usprawiedliwia to, że jakość wody w polskich wodociągach w wielu miastach jest fatalna. Ale nie wszędzie. W Polsce woda wodociągowa np. z Olsztyna pochodzi ze studni wierconych na głębokości od 50 do 320 m. Posiada ona co prawda nadmierną zawartość żelaza i manganu, ale pod względem bakteriologicznym jest czysta i nie wymaga odkażania.

W Bielsku-Białej też jest niezła kranówa, którą bez obaw można pić nieprzegotowaną. Dobrą wodą mogą pochwalić się też Kielce, Białystok, Wrocław, Żywiec oraz Lublin. Nawet w Warszawie, która do niedawna miała wodę cuchnącą chlorem, jej jakość się poprawia. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z roku na rok inwestuje w modernizację ujęć, stacji uzdatniania i wodociągów.

Najlepszą kranówkę w Polsce ma jednak Łódź. W 80 proc. pochodzi ona ze studni głębinowych z pokładów czwartorzędowych, jest krystalicznie czysta i zawiera wiele mikroelementów. Poza tym nie uzdatnia się jej chlorem, ale przy pomocy nowoczesnego procesu ozonowania.

Dzięki temu nie jest cierpka, nie wysusza skóry, ma naturalny słodkawy smak i łagodny zapach ozonu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 05-06-2008, 14:13
dagmara dagmara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 268
Domyślnie

Jak komuś brak jakichś składników z tablicy Mendelejewa to zapraszam na wrocławską kranówkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 05-06-2008, 14:28
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał dagmara
Jak komuś brak jakichś składników z tablicy Mendelejewa to zapraszam na wrocławską kranówkę.
A PIH chwali Wrocką kranówkę.
Herbatę piłem kilka razy na dworcu WGłówny w czasie przesiadek - no, ale z kubka plastikowego to nawet piwo nie smakuje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 05-06-2008, 15:01
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

cytat: woda
"z Olsztyna pochodzi ze studni wierconych na głębokości od 50 do 320 m. Posiada ona co prawda nadmierną zawartość żelaza i manganu, ale pod względem bakteriologicznym jest czysta i nie wymaga odkażania".
Protestuję!
Znam doskonale wody zażelazione. Znam ich smak i kolor. Pisałam o tym wcześniej! Nawet białe bluzki prane w takiej wodzie żółkną. Nie zgadzam się z opinią, ze wodociagowa woda w moim mieście ma żelazo! Być może nowoczesna stacja pomp, pozbawia naszą wodę tego przykrego dodatku.
Ale tak zupełnie nie na temat,mam osobistą prośbę do Janusza. Domyślam się, ze pisząc poprzedni post korzystał ze schowka, by zacytować więcej niż jeden cytat. Klikam i klikam, by się tego nauczyć. Czasem mi się schowek pokazuje, czasem nie.Nawet nie wiem jak go szukać. Gdyby Ci się Januszu chciało, to napisz jak to się robi. Łopatologicznie, oczywiście. Zrewanżuję się inną umiejetnością, którą posiadam, a Ty może nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 05-06-2008, 23:06
dagmara dagmara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 268
Domyślnie

Cytat:
Napisał janusz.
A PIH chwali Wrocką kranówkę.
Herbatę piłem kilka razy na dworcu WGłówny w czasie przesiadek - no, ale z kubka plastikowego to nawet piwo nie smakuje
do tej wspaniałej kranówki dołożono Ci pewnie wspaniałą herbatę. Współczuję, omijaj dworzec idż do kawiarni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 06-06-2008, 17:10
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ja tam pije kranowkę bo nie chce mi się targać wody ze sklepu i nie narzekam
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 06-06-2008, 19:08
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Ja też piję kranówkę i żyję
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 06-06-2008, 21:51
dagmara dagmara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 268
Domyślnie

ja też piję kranówkę, tylko twierdzę że wrocławska jest be. U Was może być smaczna, bo co region to inna woda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 08-06-2008, 14:40
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał dagmara
do tej wspaniałej kranówki dołożono Ci pewnie wspaniałą herbatę. Współczuję, omijaj dworzec idż do kawiarni.
W czasie przesiadki - nie miałem tyle czasu - ale napisz o jakiejś w pobliżu głównego Dworca PKP / PKS
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 08-06-2008, 14:44
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
cytat: woda
Ale tak zupełnie nie na temat,mam osobistą prośbę do Janusza. Domyślam się, ze pisząc poprzedni post korzystał ze schowka, by zacytować więcej niż jeden cytat.
Nie ma jednego sposobu.
Często tekst do cytowania kopiuję na dokument WORD .doc a później w zależności od pisanego tekstu, jak w matrioszkach
cytat w cytacie czyli tak -> [cytat][cytat]]tekst[/cytat]tekst[/cytat]
i tak widać ->
Cytat:
Cytat:
tekst
tekst

Ostatnio edytowane przez z centrum : 09-06-2008 o 10:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 13-06-2008, 14:50
duszka07's Avatar
duszka07 duszka07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 607
Domyślnie

Piję gdańską kranówkę, w przeciwieństwie do męża, który nie może się obejść bez butelkowanej wody mineralnej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.