menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Rodzina bliższa i dalsza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 09-06-2009, 07:26
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Zastępcza matka


ujawniono przypadek "wynajęcia brzucha" małżeństwo z Warszawy "wynajęło" kobietę, która urodziła im dziecko. Po porodzie kobieta chciala zatrzymać dziecko przy sobie ale "zleceniodawcy" odebrali jej dziecko siłą. Dla mnie takie "wynajęcie brzucha" jest niemoralne, mam na myśli obie strony. Ciekawa jestem Waszych opinii w tym temacie.
http://wiadomosci.onet.pl/1986605,11,item.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 09-06-2009, 08:25
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Bardzo kontrowersyjna sprawa.Ryzykony pomysł.Nie popieram,aczkolwiek staram się zrozumieć motywy postępowania obu stron.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 09-06-2009, 08:32
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie No właśnie

Cytat:
Napisał nika
Bardzo kontrowersyjna sprawa.Ryzykony pomysł.Nie popieram,aczkolwiek staram się zrozumieć motywy postępowania obu stron.
potworna trauma dla wszystkich ale chyba najstraszniejsza dla kobiety, która "się wynajęła".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 09-06-2009, 08:36
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Dorośli powinni podejmować ważne decyzje życiowe po głębokich przemyśleniach.Zarówno kobieta,która decyduje się na "wynajęcie" swego łona/zapewne wchodzą w grę tylko względy finansowe,bo jakież by inne/ jak i nieszczęśni rodzice, marzący o dziecku..nie lepsza adopcja?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 09-06-2009, 08:42
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Bardzo kontrowersyjna sprawa.Ryzykowny pomysł.Nie popieram,aczkolwiek staram się zrozumieć motywy postępowania obu stron.
Myślę podobnie. Kiedyś żartami moja teściowa mawiała "Matka jest jedna a ojców pełna stodoła i jeszcze wrota się nie domykają".
Wchodzi tu wiele spraw czy ta "właściwa" matka nie mogła z jakichkolwiek powodów mieć dziecka, czy to też kaprys bo "nie chce stracić figury, uciążliwości ciąży, braku czasu przez pracoholizm"
Przy pierwszej możliwości oczywiście można adoptować, ale znowu "rozgrzeszeniem będzie chcę mieć swoje". Drugą zdecydowanie potępiam.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 09-06-2009, 10:00
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Ale taka matka , nie jest matką tego dziecka.
Komórka nie z jej jajnika .
Tylko macica brała w tym udział.
I niemoralna to ona najbardziej jest , bo za kasę dała z siebie zrobić inkubator.
No i oczywiście żądałaby alimentów , czemu nie .
Desperację małżeństwa mogę zrozumieć .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 09-06-2009, 10:28
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Lilu
Cytat:
I niemoralna to ona najbardziej jest , bo za kasę dała z siebie zrobić inkubator.
Jakoś prędzej ją potrafię wytłumaczyć niż panie ostatnio natrętnie tu proszące o pomoc.
Oczywiście to jest moje zdanie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 09-06-2009, 10:32
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Lilu

Jakoś prędzej ją potrafię wytłumaczyć niż panie ostatnio natrętnie tu proszące o pomoc.
Oczywiście to jest moje zdanie.

Ja też .
O ile nie zmienia warunków umowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 09-06-2009, 10:45
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Czyli umowa o "dzieło" lub może być inna nazwa. Wykonane- zapłacone.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 09-06-2009, 10:49
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Jednakowoż , za coś musi się odżywiać , aby 'produkt 'końcowy wyszedł w dobrym stanie .

No i , jak nie odda,alimenty ma .
Gdzie tu moralność ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 09-06-2009, 11:36
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Lilu,wydaje mi się że w okresie ciąży rodzice którzy ją wy najęli,zaspakajali jej potrzeby w zakresie dobrego i odpowiedniego w zasób witamin wyżywienia,bo jakże inaczej?Dawniej myślałam inaczej,ale teraz myślę że to nie tylko niemoralne,ale i ryzykowne.Przy porodzie potrafią dziać się różne ,nie zawsze przewidziane przez lekarzy okoliczności.A gdyby przypadkiem umarla,to co z pozostałymi dziećmi,jeżeli je ma?a gdyby z jakiś powodow urodziła dziecko niepełnosprawne,mimo badań prenatalnych,co wówczas?Tak że uważam to za ogromne ryzyko.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 09-06-2009, 16:02
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Wszystkie cechy genetyczne jakie dziecko dziedziczy pochodzą z plemnika i jaja natomiast matka w której rozwija się płód nie przekazuje żadnych cech.Czyli dziecko należy do kobiety której komórkę jajową wykorzystano.
http:www.surrogacy.com
Zrzeszenie osób które zostały rodzicami przez zastępcze macierzyństwo , gdzie można uzyskać informację o pośrednikach ,którzy pomogą spisać umowę i wybrać można matki zastępcze.Średni koszt to 50 000 USD.Najbardziej liberalny stan to Arkansas ale na dzisiaj to nie wiem.
Agencja pośrednicząca dokonuje starannej selekcji przyszłych zastępczych matek,wywiady ,badania psychologiczne a proces selekcji trwa od 2-5 miesięcy.
Obawy tych że dziecko to produkt ,który można kupić nie jest to prawda ponieważ rodzice tak narodzonych dzieci większą zwracają uwagę na wychowanie.Aby pozwolić sobie na tak narodzone dziecko trzeba mieć też odpowiedni status społeczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 09-06-2009, 16:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Jak komuś dajemy nerkę to dawca i biorca się cieszą jeden z tego że może żyć a drugi z tego że postępkiem swoim uratował życie.Kobieta pomaga urodzić dziecko kobiecie która dziecka pragnie a z różnych przyczyn nie może czy to jest naganne?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 09-06-2009, 19:42
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Naganne to jest przywłaszczenie tego dziecka przez dawczynię macicy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 09-06-2009, 20:18
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Wacławie jak zrozumiałem stawiasz znak równości pomiędzy dawcą nerki (a także krwi, szpiku kostnego) a wynajęciem brzucha. J jednak widzę to inaczej. Dawca ratuje życie, wynajęcie może komfort życia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 09-06-2009, 20:18
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Być może ktoś chciał zarobić, inny chciał zapewnić ten zarobek. Tylko ja nie mogę zrozumieć kobiety, która decyduje się na bycie rzeczą, a potem nagle odkrywa w sobie olbrzymie pokłady macierzyństwa. Może wpadła na pomysł uzyskania większej kasy. Mnie coś trafia jak czytam takie doniesienia i zachwyty jak to instynkt zadziałał i biedna mamusia musi to cudze dziecko wychować, ponieważ inaczej się zabije lub zwariuje. Kto zdrowy na umyśle zdecyduje się na dziewięć miesięcy uciążliwości, zakończonej szampańską zabawą zwaną porodem. Tak dla siebie to i ja się zdecydowałam, ale tylko dwa razy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 10-06-2009, 12:06
monia's Avatar
monia monia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: dolnoslaskie
Posty: 171
Domyślnie

Jesli kobieta pragnie dziecka ima nato środki to je będzie miala.Nanic ustawy i debaty na temat moralności.
Jeśli obie strony przestrzegają umowy to nic zlego w tym że jedna ma warunki ku temu żeby urodzić a druga wychować zawsze jakby nato nie spojżeć to jest nowe życie a co zatym idzie czlowiek
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Fitohormonalna terapia zastępcza zamiast HTZ podczas menopauzy - komentarze 77.254.152.xxx Ogólny 1 06-12-2015 17:46
Moja matka oszalała? Anonymous Miłość, przyjaźń, związki, samotność 84 01-12-2009 00:04
Jestem Matka,Ojcem,Babcia, Dziadkiem blizniakow Mar-Basia Rodzina bliższa i dalsza 28 10-05-2009 17:27
Matka prezydenta Francji nie zgadza się na kolejny ślub syna - komentarze Lila Ogólny 4 27-12-2007 16:47

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.