menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 23:55
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie Zaćma


We wtorek mam się zgłosić do szpitala na operację zaćmy. Proszę o informację czy zaraz moje oczy przejrzą i będę mogła korzystac z komputera.
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 27-09-2009, 09:07
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elżbieta V
We wtorek mam się zgłosić do szpitala na operację zaćmy. Proszę o informację czy zaraz moje oczy przejrzą i będę mogła korzystac z komputera.

Zaraz przejrzą, ale nie będziesz mogła przez jakiś czas og
lądać TV, ani komputera. Ale potem będziesz widzieć wszystko. Okulary do szuflady.
__________________
Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 12-10-2009, 20:56
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie

No i przejrzałam na jedno oko, drugie będzie za trzy miesiące. Medycyna robi postepy bo oprócz zaćmy skorygowano mi dioptrie z -19 na -4 a mój mózg teraz przestawia się na patrzenie jednym okiem tym skorygowanym. Na wiosnę zakupię sobie okularki delikatniutkie i śliczniutkie a te spodki które do tej pory nosiłam uroczyście zakopię..
Dlaczego wcześniej nie można było zrobić takiej korekty ?
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 12-10-2009, 21:07
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Śliczny pogrzeb chcesz urządzić swoim dotychczasowym okularkom i jestem szczerze za...najlepiej je jeszce młoteczkiem potraktuj i dopiero zakop...a wtedy załóż z atencją nowe.będziesz pieknie wygladać ..powodzenia...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 12-10-2009, 21:08
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Dlaczego wcześniej nie można było zrobić takiej korekty ?

bo ma być (ta zaćma) odpowiednio gruba aby ją można było zdjąć.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 12-10-2009, 21:15
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
bo ma być (ta zaćma) odpowiednio gruba aby ją można było zdjąć.

Ależ mi chodzi o korektę dioptrii przez prawie 50 lat silna krótkowzroczność ( spodki na oczach) a okazuje się, że można to korygować. Zaćma to ostatnie lata.
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 18-07-2018, 14:22
smiki smiki jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 22
Domyślnie

W przypadku leczenia zaćmy, najlepsze są soczewki marki Zeiss albo Alcon. Takie lekarz wszczepia po wycięciu zmętniałej soczewki. Operację zaćmy Polacy wykonują również w Czechach. Nic dziwnego, bo termin oczekiwania to jakieś 2 tygodnie od wizyty kwalifikacyjnej. A w części placówek np. klinice PROVISUS w czeskim Cieszynie, pacjent ma zagwarantowaną opiekę polskiego lekarza i pielęgniarek, w cenie są leki osłonowe, wizyta kontrolna w polskiej klinice etc. Poczytaj tu: http://www.operacjazacmy.info/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 18-07-2018, 16:53
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie

Ja chciałem tylko przypomnieć wklejany już tu link o nowych zasadach kierowania na zabieg- nie będzie już NIESTETY wcale tak łatwo ani szybko- ani kolejki na zapas no chyba że całkiem prywatnie ktoś się podda zabiegowi:
https://www.money.pl/gospodarka/wiad...0,2410704.html
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 11-09-2018, 11:21
AshleyS AshleyS jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Miasto: Polska
Posty: 3
Domyślnie

Przepraszam bardzo ale czy ktoś z Was miał do czynienia z soczewki ponadstandardowe? Jeśli tak, to jakie są Wasze odczucia? Jeśli ktoś nie wie o jakie soczewki mi chodzi i dlaczego w temacie zaćmy o nich pisze to zapraszam tu: http://alfavision-zacma.pl/dobierz-s...adstandardowe/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 06-06-2019, 12:40
Marienna2 Marienna2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Pszczyna, Śląsk, Polska
Posty: 53
Domyślnie

Na takie problemy najlepiej jak najszybciej wybrać się na operacje na zaćme. Pozwoli to oczywiście na skuteczne wyleczenie tego problemu. Co do tego to warto tu zajrzeć sobie na stronkę https://blikpol.pl/cennik W tym miejscu znajdziecie klinikę wzroku, która między innymi zajmuje się operacjami na zaćmę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 10-06-2019, 10:20
cwieta's Avatar
cwieta cwieta jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: poznań
Posty: 205
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marienna2
Na takie problemy najlepiej jak najszybciej wybrać się na operacje na zaćme. Pozwoli to oczywiście na skuteczne wyleczenie tego problemu. Co do tego to warto tu zajrzeć sobie na stronkę https://blikpol.pl/cennik W tym miejscu znajdziecie klinikę wzroku, która między innymi zajmuje się operacjami na zaćmę.
MAM CUKRZYCĘ I SĄ DNI ŻE ŻLE WIDZĘ ,CZY KTOŚ TEN SAM PROBLEM?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 15-07-2019, 14:57
JulkazWrocka JulkazWrocka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 2
Domyślnie

Mogę śmiało polecić lekarza, który operował zaćmę u mojej babci wco.com.pl/specsList,72,okulisci,PL
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 15-07-2019, 16:50
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Jak zaczynają się problemy z wzrokiem nie ma co się męczyć tylko usunąć zaćmę.W marcu miałem zabieg na jedno oko w na początku lipca na drugie. Badania laboratoryjne wymagane przy zabiegu oraz EKG ,wykonałem tydzień wcześniej przed zabiegiem . Znieczulenie miejscowe , cały zbieg zbieg trwał około 20 min . Żadnych objawów ubocznych , nie czujemy żadnego bólu po wykonanym zabiegu. Wykonany zabieg na kasę ciężką chorą ,standardowe soczewki , za nic nie płaciłem. Większość cukrzyków w dniu kiedy wykonywałem zabieg , przy cukrzycy to normalka , taki urok tej choroby.

Uciążliwość .Cztery rodzaje , kropli musimy zakrapiać oko po zabiegu co 6 co 8 godzin ,antybiotyk odkładamy po tygodniu pozostałe do wyczerpania .Nie możemy podnosić ciężarów , oszczędny tryb życia.Przez miesiąc nie za bardzo oka obciążać ograniczyć TV czytanie i komputer.Gdy ostre światło słoneczne stosować okulary .Po miesiącu odwiedzić lekarza okulistę by sprawdził naszą rekonwalescencję .Mając wypis ze szpitala należy udać się do okulisty, pokazać , na pewno wyznaczy termin poza obowiązującą kolejką. Okulary po 2 -3 miesiącach po zabiegu.Pełna rekonwalescencja jak zauważyła Elżbieta V , to sprawa mózgu , nasz mózg się przestawił na nowe warunki.
Nie ma się czego bać tylko wykonać zabieg i cieszyć się życiem.Zabieg na drugie oko miałem 20 czerwca 2019 aktualna sprawa.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 16-07-2019 o 11:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 28-08-2019, 13:17
Weronika2405 Weronika2405 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2019
Posty: 18
Domyślnie

ja też mam problemy z zaćmą i szukam teraz dobry prywatny okulista Kraków. Słyszałam, że dr Marek Hanarz to świetny specjalista. Zna ktoś? Może się u niego leczył? Moja znajoma miała u niego zabieg usuwanie ciał obcych z oka, ale czy jeśli to zrobił dobrze, to zaćmę też wyleczy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 20-09-2019, 17:54
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Temat sie powtarza, wyżej zamieściłem link, gdzie opisałem zabieg, który przeszedłem trzy dni temu.
http://https://widzewieckomentuje.bl...cja-zacmy.html
Widzę w dal doskonale, poza tym poprawił sie kntrast widzenia, super.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 28-03-2023, 14:37
kordianka kordianka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 193
Domyślnie

Odwiedziłam Warszawskie Centrum Okulistyczne Libermedic, aby przeprowadzić operację oczu i byłam zadowolona z ich usług. Ich wybitni okuliści zrobili wszystko, co w ich mocy, aby uczynić mój pobyt w klinice jak najbardziej komfortowym. Polecam Libermedic każdemu, kto szuka wysokiej jakości usług okulistycznych. https://libermedic.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zaćma Horacy Choroby, badania, terapie 5 09-07-2018 19:12
Katarakta - zaćma - komentarze ammi1952 Ogólny 15 20-06-2018 12:22
Zaćma - postęp w leczeniu - komentarze marw66 Ogólny 2 20-06-2018 12:18
Zaćma i astygmatyzm- nowa metoda leczenia - komentarze Jagoda51 Ogólny 0 21-07-2008 21:55

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.