menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Seniorzy i praca
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Seniorzy i praca Dyskusje na temat sytuacji seniorów na rynku pracy, bezrobocia, możliwości zarabiania na emeryturze, poszukiwania pracy.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 17-07-2013, 21:05
paulina_zmijewska paulina_zmijewska jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 2
Domyślnie Rynek pracy dla osób wieku 50-65 lat


W imieniu Instytutu Badawczego IPC zapraszam osoby w wieku 50-65 lat do wzięcia udziału w badaniu na temat ich sytuacji na rynku pracy.

Badanie jest realizowane w ramach projektu "Obserwatorium dolnośląskiego rynku pracy i edukacji"
i jest współfinansowane z Unii Eurpejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Badanie jest anonimowe, odbywa się na terenie regionów: wrocławskiego, jeleniogórskiego oraz wałbrzyskiego i ma na celu poznać Państwa potrzeby i oczekiwania względem rynku pracy.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby podzielić się z nami swoją opinią proszę o kontakt e-mailowy lub pod numerem telefonu 792178340.

Serdecznie zapraszam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 20-07-2013, 16:52
iammoon iammoon jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 3
Domyślnie

A co tu badać, wszyscy wiedzą jaka jest sytuacja.
http://www.4050plus.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 20-01-2014, 15:35
euzebia euzebia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Posty: 257
Domyślnie

iammoon nie można uogólniać, ludzie w tym przedziale wiekowym są bardzo różni, niektórzy stronią od nowinek technicznych i takim ciężko znaleźć pracę, ale moja koleżanka ma 55 lat, energii za 5 osób, uczy się 3 języków obcych, biega na fitness i skończyła kurs obsługi komputera i po 4 latach renty znalazła pracę w dużej firmie w biurze na stanowisku asystentki zarządu i nieźle sobie radzi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 27-01-2014, 21:06
staruszka staruszka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Posty: 21
Domyślnie fakty otrzymania pracy

Jeśli ktoś ma studia i układy/ najlepiej w rządzie lub UM/ praktykę to jeszcze ma szansę na pracę , ale nigdy z zawodówką, i nie w wieku 50+
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 18-07-2014, 11:34
Mermera Mermera jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Chełm
Posty: 156
Domyślnie

Niestety ale w tym wieku często bardzo cięzko jest znaleźć satysfakcjonujące zatrudnienie. Niemniej nie należy jest się załamywać i cały czas próbować. Warto jest szukać wielotorowo:
- przez znajomych
- w lokalnych gazetach
- w urzędzie pracy
- jak również przez internet.
Ta ostatnia droga jest ostatnio coraz bardziej popularna i pracodawcy właśnie tak szukają pracowników. Polecam wejść sobie na portal Go Work: http://www.gowork.pl/praca/%C5%82%C3%B3d%C5%BA;l - tutaj na przykład znajdziemy oferty pracy z Łodzi i zobaczymy,że na rynku pracy wcale nie jest obecnie tak źle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 09-10-2014, 13:07
leokadia90's Avatar
leokadia90 leokadia90 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Poznań, Polska
Posty: 4
Domyślnie

ja sobie czasami dorabiam, sprzatajac, zadna praca nie hanbi opiekuje sie tez czasem dziecmi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 13-10-2014, 23:26
magdasi magdasi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 1
Domyślnie

ja przez wiele lat prowadziłam biuro rachunkowe pruszków i nie wiem co będę robić dalej.Raczej już wiek nie ten by zalożyć własny biznes związany z tym, ale może trochę dorobić Czemu nie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 08-11-2014, 13:20
jorguś jorguś jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Niemodlin Opolskie Polska
Posty: 7
Domyślnie

Tutaj nie ma co badać.Wystarczy nowy rządowy program ,,profilowanie"-czyli dalej nic nie robienie przez urzędników PUP,spisali dane i tak jak zawsze było proszę zgłosić się w dniu...Ten urząd nie powinien nazywać się nie PUP a Powiatowy Urząd Rejestracyjny dla bezrobotnych. O ile zaproponowano i znaleziono petentowi pracę to musiała być to osoba z najbliższego kręgu znajomych ponieważ ja dostawałem często odpowiedz cyt.PUP zakładów pracy nie buduje.Nie wiem jak to jest w unii,jak tamtejsze urzędy pracy załatwiają swoich obywateli.Może ktoś z internautów doświadczył obsługi w tamtych urzędach i mógłby się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem na ten temat.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 21-04-2015, 09:02
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Ja znam sporo osób w tym wieku pracujących w transporcie, nawet nasz znajomy już od kilku lat "jeździ" w firmie spedycyjnej. Nawet czasami podrzuca nam takie artykuły jak ten http://fracht.pl/poradnik/wpis/jak-z...ru-do-niemiec/, więc nie dość, że lubi swoją pracę to jeszcze chce się ciągle dokształcać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 18-02-2019, 13:05
marian406 marian406 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Posty: 34
Domyślnie

Jeśli ktoś ma doświadczenie w ksiegowości, zawsze można zacząć prowadzić małe biuro rachunkowe mikołów dla kilku stabilnych klientów. Oczywiście jeśli kogoś nie znudziła taka praca przez ostatnich kilkadziesiąt lat
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 26-02-2019, 14:14
gornest gornest jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Posty: 1
Domyślnie

Ja ostatnio dostałem propozycję pracy jako kierowca. Wiadomo, musiałem skończyć kurs na prawo jazdy kat b, którego planowałem nigdy się nie podejmować. Teraz jednak dość sporo jeżdżę i nie zdawałem sobie sprawy, że to taka przyjemność.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 11-04-2019, 08:36
babciairenka babciairenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Kraków
Posty: 228
Domyślnie

Rynek pracy nie jest łaskawy dla seniorów, czasami nie wiadomo co zrobić z taką ilością czasu wolnego. Mój sąsiad wymyślił sobie firmę transportową zajmującą się transportem mięsa, nie wiem co to za pomysł. Szukam informacji, żeby go trochę wspomóc. Czytałam artykuł o tym jakie normy muszą spełniać pojemniki do transportu mięsa http://maxmag.pl/transport-miesa-i-d...wywania-miesa/ Co jeszcze warto wiedzieć? Zależy mi o szczegółach, które znają osoby zajmujące się tym fachem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 24-05-2019, 13:10
MartaSi MartaSi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Poznań
Posty: 3
Domyślnie

Dzisiaj rynek pracy dla seniorów jest dzisiaj dość otwarty. Moja przyjaciółka dorabia jako opiekunka dla dzieci. Rodzice potrzebują dzisiaj odpowiedniej osoby która posiedzi z maluchami. Ja sama znalazłam pracę przez germaniacare.pl i co jakiś czas zajmuję się starszymi do siebie osobami. Praca jest bardzo miła, a i jest z kim pogadać. Sprawia mi sporą przyjemność możliwość pomocy innym osobom.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 27-05-2019, 12:41
europersonnel europersonnel jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Ropczyce
Posty: 2
Domyślnie

Nasza firma https://www.europersonnel.pl/ bez problemu znajdzie odpowiednią pracę dla każdego seniora.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 12-07-2019, 08:12
Lary Lary jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 30
Domyślnie

Ja bym powiedział,że najlepsze obecnie zarobki są w branży finansowej.Dobrzy specjaliści w tym zakresie mogą zarabiać bardzo dobre pieniadze. Jest wiele sposobów inwestowania swoich pieniędzy.
Warto na pewno czytać sobie artykuły finansowe jak tutaj
https://kobietawielepiej.pl/zycie/cz...dzac-pieniadze

Możecie poczytać sobie tam jakie są obecnie najlepsze sposoby na zainwestowanie swoich pieniędzy.Co się opłaca, co się mniej opłaca. Sam polecam obecnie inwestować w obce waluty oraz w nieruchomości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 15-08-2022, 11:49
lay lay jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 152
Domyślnie

Moim zdaniem aktualnie zupełnie nie jest trudno znaleźć nową pracę, dobrze jest tylko mieć świadomość gdzie można znaleźć najwięcej ofert. I jeśli to ma być np. Praca Szczecin sądzę, że najlepiej będzie szukać przez internet, gdzie dostępne są portale z ogłoszeniami o pracę z całej Polski.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 08-11-2022, 19:47
Lidka83 Lidka83 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 108
Domyślnie

Nie tylko osoby starsze mają utrudniony start na rynku pracy, ale też niepełnosprawne. Dlatego powstał kalkulator dofinansowania pfron , który pokazuje, ile pracodawca dostaje za pracownika z grupą. Najpierw trzeba wybrać stopień niepełnosprawności, a kalkulator automatycznie wyliczy koszt i należne dofinansowanie PFRON. Dzięki temu pracodawcy przekonają się, że to się opłaca firmie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rynek pracy nie dla 50+ - komentarze 213.25.140.xxx Ogólny 4 24-10-2014 13:08
Rynek pracy 2012 nadal trudny dla seniorów - komentarze 178.42.185.xxx Ogólny 6 27-01-2014 21:09
Chorzy psychicznie a rynek pracy - komentarze 83.24.158.xxx Ogólny 2 12-05-2012 17:28
Nowy rynek pracy - wyzwania dla seniorów - komentarze olena Ogólny 1 17-02-2012 14:52

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.