menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Seniorzy i praca
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Seniorzy i praca Dyskusje na temat sytuacji seniorów na rynku pracy, bezrobocia, możliwości zarabiania na emeryturze, poszukiwania pracy.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 10-03-2015, 12:04
profesorek profesorek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 178
Domyślnie NWW do auta - warto wykupować?


Niedługo kończy mi się polisa. Dzwonił do mnie już konsultant z firmy ubezpieczeniowej z propozycją NNW czyli ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Myślicie, że warto? Czy to zbędny wydatek?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 10-03-2015, 13:42
Jadwiga62 Jadwiga62 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Ruda, Śląsk, Polska
Posty: 68
Domyślnie

Moim zdaniem jeżeli dużo jeździsz to NNW to podstawa. Wprawdzie nie mam AC, ale NNW które kosztuje średnio 50-100 zł warto mieć. A gdzie? Chociażby w PZU.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 10-03-2015, 14:45
Mermera Mermera jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Chełm
Posty: 156
Domyślnie

Nie można mówić, że NNW kosztuje 50 czy 100 zł. Jego cena zależy do sumy na jaką się ubezpieczamy. Ubezpieczając się na 300 tys zł zapłacimy składkę NW na poziomie 300 zł za rok (jest to kwota podana pi razy drzwi). Tutaj mogą Ci to wyliczyć dokładniej http://ubezpieczenia.comperia.pl/ubezpieczenie-NNW
Poza tym wiele osób ma wykupione NNW i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Np zakładając konto w banku często w pakiecie otrzymujemy takie ubezpieczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 11-03-2015, 09:02
miloszczek miloszczek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 134
Domyślnie

Moim zdaniem nnw to podstawa. Obecnie nie mam AC bo samochód stary i raczej nikt się na niego nie połasi ale na nnw bym nie oszczędzał .Tak jak pisze tutaj jadwiga jest to podstawa. MOżesz zostawić numer do doradcy. Niech Ci doradzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 11-03-2015, 11:16
Jadwiga62 Jadwiga62 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Ruda, Śląsk, Polska
Posty: 68
Domyślnie

Przypomina mi się sytuacja której doświadczyła koleżanka z mojej byłej pracy. Miała tak niefortunny upadek, że zbiła sobie łokieć. Wyliczyli jej coś koło 10% uszczerbku na zdrowiu i wypłacili jej za to coś koło 8 tys zł, co 5 lat temu było całkiem ładną kwotą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 12-03-2015, 11:26
profesorek profesorek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 178
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mermera
Nie można mówić, że NNW kosztuje 50 czy 100 zł. Jego cena zależy do sumy na jaką się ubezpieczamy. Ubezpieczając się na 300 tys zł zapłacimy składkę NW na poziomie 300 zł za rok (jest to kwota podana pi razy drzwi). Tutaj mogą Ci to wyliczyć dokładniej http://ubezpieczenia.comperia.pl/ubezpieczenie-NNW
Poza tym wiele osób ma wykupione NNW i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Np zakładając konto w banku często w pakiecie otrzymujemy takie ubezpieczenie.


Dzięki za namiar. A o co chodzi z tym wariantem?
- Umysłowy;
- Fizyczny;
- Wysokie ryzyko;

Czy to chodzi o ewentualne ryzyko wypadku i w zależności od tego wysokość składki ubezpieczenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 13-03-2015, 13:28
Jadwiga62 Jadwiga62 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Ruda, Śląsk, Polska
Posty: 68
Domyślnie

No jak to o co
No o ryzyko tutaj chodzi. Masz kilka wariantów. Jak ja to nazywam - niedzielny kierowca, intensywny kierowca i ekstremalny kierowca
Po prostu musisz wybrać najbardziej pasujący do siebie wariant.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 16-03-2015, 14:17
profesorek profesorek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 178
Domyślnie

Dzięki za info. Sorry, że dopiero teraz odp - ale miałem mały weekendowy wypad z ograniczonym dostępem do internetu.
Wysłałem zgłoszenie i czekam na telefon.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 19-03-2015, 12:16
adka adka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 186
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mermera
Nie można mówić, że NNW kosztuje 50 czy 100 zł. Jego cena zależy do sumy na jaką się ubezpieczamy. Ubezpieczając się na 300 tys zł zapłacimy składkę NW na poziomie 300 zł za rok (jest to kwota podana pi razy drzwi). Tutaj mogą Ci to wyliczyć dokładniej http://ubezpieczenia.comperia.pl/ubezpieczenie-NNW
Poza tym wiele osób ma wykupione NNW i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Np zakładając konto w banku często w pakiecie otrzymujemy takie ubezpieczenie.


Powiem Ci szczerze, że zainteresowałeś mnie tym ubezpieczeniem. Tak sobie myślę, że w sumie warto byłoby wykupić. Dużo się jeździ - samochodami jak i rowerem rekreacyjnie i do pracy. Nigdy nie wiadomo co się stanie wychodząc z domu. Czy takie ubezpieczenie będzie obejmowało również życie prywatne? Czy jedynie zdarzenia komunikacyjne?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 21-03-2015, 10:55
profesorek profesorek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 178
Domyślnie

Dzwonili do mnie wczoraj. Wszystko ustaliliśmy telefonicznie. Zdecydowałem się ostatecznie na naszego krajowego PZU - który jest jedną z solidniejszych firm, pod względem finansowym też mnie satysfakcjonuje. Na maila wysłali mi jeszcze ogólne warunki ubezpieczenia z którymi się zapoznaje, ale wygląda na to, że wszystko gra. Tak więc w poniedziałek to sfinalizuje. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za cenne rady.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 29-05-2019, 17:29
alina58 alina58 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: środa
Posty: 78
Domyślnie

Jak najbardziej NNW często się przydaje i warto je posiadać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 21:58
Olivvia2 Olivvia2 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2019
Posty: 20
Domyślnie

Może w sumie warto. W szczególności gdy macie nowy samochód to warto się dodatkowymi ubezpieczeniami zainteresować. Ja własnie planuje taki zakup. Najbardziej spodobała mi się oferta od http://www.ursyncar.pl Jest to autoryzowany salon Forda, mają bardzo korzystną ofertę na nowe, a także i na używane samochody
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 03-08-2019, 14:20
alina58 alina58 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: środa
Posty: 78
Domyślnie

W sierpniu można zdobyć darmowe "NNW poza pojazdem" jeśli wykupisz polisę OC w Cuk.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 05-08-2019, 14:29
promienna promienna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 441
Domyślnie

Moim zdaniem lepiej NNW mieć do ubezpieczenia domu lub na życie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 12-04-2020, 14:15
arbuz383 arbuz383 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2019
Posty: 12
Domyślnie

Zależy do czego. Ja np. zawsze jak biorę w leasing https://www.leasingcnc.pl jakieś auta lub maszyny do firmy to zawsze biorę ubezpieczenie do umowy leasingu bo sobie możesz odliczyć koszty. A jak dobrze wiadomo strzeżonego..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 21-04-2020, 19:31
KarinaMa KarinaMa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: WPIS SPONSOROWANY
Posty: 275
Domyślnie

Wszystko zależy od Waszego podejścia do tematu. Ja na pewno mogę Wam podpowiedzieć, byście zajrzeli do http://kompleksowaochrona.pl/i samodzielnie przekonali się o tym, w jaki sposób dzisiaj warto wybierać ubezpieczenia OC. To może być dla Was ogromnym ułatwieniem, sami się przekonajcie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 06-06-2020, 21:26
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

Ja jestem zdania, że jak najbardziej warto jest takie ubezpieczenia kupować gdyż nigdy nie wiemy co może się wydarzyć. Ja także za każdym razem wykupuję ubezpieczenie AC na pojazd w https://cuk.pl/ubezpieczenia/samochod/ac i myślę, że szybko się to nie zmieni w moim przypadku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 02-07-2020, 11:53
alina58 alina58 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: środa
Posty: 78
Domyślnie

Odwiedź stronę Cuk, tak będziesz mógł wybrać spośród wielu ofert ubezpieczycieli takie ubezpieczenie NNW, które cenowo może być dla Ciebie konkurencyjne. https://cuk.pl/ubezpieczenia/samochod
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 03-07-2020, 08:47
adrian332565655 adrian332565655 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2020
Miasto: Wrocław
Posty: 1
Domyślnie

Ja miałem bardzo dużego pecha i zepsuł mi się samochód w Berlinie i musiałem skorzystać Polska z pomocy drogowej z firmy Pomoc drogowa Niemcy w Google maps. Tę firmę bardzo dawna temu polecił mi mój bardzo dobry przyjaciel którego znam z dwadzieścia lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 17-11-2021, 12:12
promienna promienna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 441
Domyślnie

Pewnie, że warto mieć NNW. Jak dla mnie lepiej dmuchać na zimne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ubezpieczenie auta Mermera Zarządzanie finansami 48 02-03-2023 16:51
Wynajem auta na kilka dni w Poznaniu miloszczek Poznań 1 29-10-2014 13:02
Gdyby była potrzebna pomoc do auta... kazikstok Warszawa 0 05-05-2013 00:46
Kobieta pomyliła auta i zgłosiła włamanie bikmak Humor, zabawa - wątki archiwalne 10 28-12-2009 23:53

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.