menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-01-2019, 15:58
Osknow Osknow jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2019
Miasto: Polska
Posty: 30
Domyślnie Zdrowe odżywianie


Sam ostatnio wpadłem na pomysł, żeby zacząć się w końcu zdrowo odżywiać i zanim zacząłem ćwiczyć to poszukałem w sieci fajnych przepisów. Najbardziej wpadły mi w oko przepisy Wrzoska. Facet ma mnóstwo fajnych pomysłów na zdrowe jedzenie, które jednocześnie nie będzie kosztować małej fortuny. Macie może jeszcze jakieś fajne przepisy, albo blogi o zdrowych przepisach?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 01-02-2019, 15:11
oliku oliku jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 271
Domyślnie

Jak się okazuje, to, czym karmiono zwierzęta, które później zjadamy, również ma wpływ na nasze zdrowie. Tutaj http://zdroweporady.pl/srodki-zywien...co-mowi-prawo/ możecie więcej poczytać o tym zagadnieniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 06-03-2019, 14:08
gmforte gmforte jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: Lublin
Posty: 2
Domyślnie

Tutaj masz najnowsze opinie na aktualny rok https://z-pamietnika-dietetyka.pl/opinie/ i inne informacje. Jeżeli chodzi o odchudzanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 04-05-2019, 23:49
martakrupa martakrupa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Posty: 12
Domyślnie

No ciekawe pomysly, zablysneliscie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 05-05-2019, 20:12
jolantaa jolantaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2019
Posty: 10
Domyślnie

Przygladajac sie temu jak wiekszosc osob sie "odzywia" to mozna odniesc wrazenie, ze orgamizm czlowieka jest w stanie przetrawic doslownie wszystko. Wszystko tutaj zalezy od wieku bo mlodsze osoby nie odczuja negatywnych skutkow tzw. "smieciowego jedzenia" .. jednak po wielu latach w koncu cos ich dopadnie w kwestiach zdrowotnych. Zazwyczaj sa to problemy z ukladem trawiennym, zainteresowani tematyka znajda informacje na ten temat. O zdrowie wcale nie jest tak latwo dbac bo gdzie sie nie spojrzy to polki sklepowe uginaja sie od produktow spozywczych z dodatkiem wielu ulepszaczy, a co najgorsze cukru. Wcale nie mam na mysli tutaj slodzonych napojow (bo to juz ewenement) tylko 90% wszystkiego. Trzeba znalezc troche wiecej czasu podczas robienia zakupow na czytanie etykiety dlatego warto udac sie na wieksze powiedzmy pod koniec tygodnia. Dodatkowo, warto do swojej diety zalaczyc nasiona i ziarna poniewaz sa one zrodlem wielu waznych skladnikow odzywczych. Jesli nie chce nam sie szukac lokalnie takich produktow to mozna je znalezc szybko w sieci np. tutaj https://www.delikatesyzdrowo.pl/cat-...-i-ziarna.html Zwiekszanie ilosci jakie spozywamy moze miec takze wplyw na to ile sil witalnych mamy w sobie. Zreszta poczytajcie w wolnej chwili na temat tego jak powinna wygladac prawidlowa dieta, tam jest duzo wiecej szczegolow.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 14-05-2019, 16:02
danjan78 danjan78 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Człopa
Posty: 11
Domyślnie

dlatego ja stosuję dietę warzwyno owocową która jest sprawdzona, na jej podstawie nawet dr Ewa Dąbrowska napisała książkę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 23-05-2019, 17:16
marzenakrk marzenakrk jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Posty: 13
Domyślnie

Musze przyznac ze wsrod moich znajomych rosnie liczba tych gotujacych we wlasnym zakresie. Rozmawialem ostatnio z kolezanka z pracy na ten temat. Powiedziala mi skad taka decyzja przyszla jej do glowy, otoz ma juz dosyc jedzenia tego samego na miescie. Z drugiej strony takie bary szybkiej obslugi nie oferuja zbyt zdrowych rzeczy bo wiekszosc podawanych dan jest tylko odgrzewana. Takie przetworzone produkty nie sa zbyt zdrowe dla naszego organizmu poniewaz odkladaja sie w nim roznego rodzaju srodki wykorzystane do ich konserwacji. W sieci mozna teraz znalezc cala mase przepisow wrzucanych przez uzytkownikow na portale typu - https://uwielbiam.pl/przepis/zapieka...owa-z-3-serami Dla mnie to najlepsze rozwiazanie ze wzgledu na oryginalnosc pomyslow tam zamieszczanych. Kazdego dnia jest cos nowego i chyba musialabym gotowac 24/7 zeby to wszystko przetestowac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 27-05-2019, 09:51
Marylaa Marylaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Posty: 30
Domyślnie

Zdrowa żywność jest droga. Mam wrażenie, że jej ceny winduje bardziej trend, niż realne koszty produkcji. Wczoraj w dyskoncie widziałam 600g jabłek ekologicznych za 6,99. Dziś patrzę na nowe oferty na https://www.frisco.pl/ i choć w internecie zawsze było drożej to nie buduje to mojego optymizmu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 07-06-2019, 10:17
Faldony Faldony jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 110
Domyślnie

Ja chętnie stosuje masę dodatków takich jak zdrowotne i lecznicze herbaty, jagody goji, acai czy siemię lniane i inne. Ostatnio cały czas szukam nowych naparów, nowych smaków i ich działania. Mogę Wam polecić herbaty polskie ze sklepu internetowego dobraherbatka.pl - warto dodać herbaty lecznicze i różne napary do swojej diety.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 24-07-2019, 19:34
polka025 polka025 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Międzychód
Posty: 107
Domyślnie

Tyle się mówi teraz o tym, że zdrowe odżywianie i zbilansowana dieta https://slim-express.pl/niezbyt-dras...mnych-kalorii/ to podstawa, a jednak wciąż są osoby, które tego nie rozumieją. I zajadają się fast foodami, zapominając, że wystarczy kilka drobnych modyfikacji i możemy zjeść domową wersję takiego posiłku, często o wiele bardziej smaczną i mniej kaloryczną. Ja właśnie staram się pilnować tego, co jem, bo wierzę, że tak schudnę i będę się lepiej czuć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 12-08-2019, 10:56
oksender oksender jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2019
Posty: 1
Domyślnie

A ja uważam, że ciągłe odchudzanie i bycie na diecie nie daje nam tyle przyjemności, co dobre jedzenie. Oczywiście na co dzień sam gotuje i ustawiam sobie, co mogę zjeść. Jednak kiedy tylko pojawiają się rodzinne imprezy, to zamawiam usługi cateringowe z Warszawy. Niewiele jest takich okazji, by zjeść coś dobrego. A ich propozycje są naprawdę pyszne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 29-08-2019, 10:17
babciairenka babciairenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Kraków
Posty: 228
Domyślnie

Jakie jest wasze zdanie na temat suplementów, stosujecie czy nie? Zaintrygował mnie artykuł http://jejzdrowie.pl/czy-warto-stoso...lementy-diety/ Zastanawiam się nad tym, jak poprawić swoje zdrowie. Przygotowuje się do zimy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 01-09-2019, 16:52
Basia_1955 Basia_1955 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 92
Domyślnie

Niedawno znalazłam w sieci fajną przyprawę jaką jest czarny czosnek. Szukałam przepisów w sieci, ale niestety nie ma ich wiele. Macie może jakieś pomysły jak go wykorzystać. Jak chcesz to zobacz ten czosnek w sieci i może wpadnie wam do głowy jakiś pomysł gdzie go można dodać w kuchni
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 27-09-2019, 13:10
plakowski90 plakowski90 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Zabrze
Posty: 3
Domyślnie

Zdrowe odzywaie to jedzenie nieprzetworzone i tylko tyle jestesmy w stanie zrobic. Chyba ze ktos ma mozliwosc wydawania 10 tyś zł na jedzenie co miesiąc to wtedy moze miec mieso od prywatnych rzezników, owoce i warzywa z ogródka etc.

______________________
bestmed zabieg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 02-10-2019, 11:15
bogan.taryn's Avatar
bogan.taryn bogan.taryn jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 4
Domyślnie

Jaki dochód miesięczny pozwala na zdrowe odżywianie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 04-10-2019, 15:08
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Każdy. Zdrowe odżywianie to przede wszystkim domowe gotowanie, jedzenie dużej ilości warzyw i owoców.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 09-10-2019, 10:24
krejzol krejzol jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 55
Domyślnie

Zdrowe odżywianie powinno stanowić integralną częścią naszego życia. Jednak nie każdy ma zawsze na to czas no i ochotę. Ja staram się zdrowo odżywiać a to przez to iż muszę zgubić parę kilo. Zaczęłam się także interesować tematem ziół i naturalnych składników które przyspieszą spal anie tkanki tłuszczowej i tak znalazłam tego bloga https://mejores-suplementos.es/. Mimo iż nie lubię czytać to ten blog zaciekawił mnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 28-10-2019, 10:44
Dusia01 Dusia01 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2019
Miasto: Kraków
Posty: 7
Domyślnie Zdrowa dieta

Zdrowe odżywianie to podstawa! Polecam sprawdzić ofertę http://www.fitmore.pl/oferta/dietetyka/.
Sprawdziłam na sobie i robią na prawdę super robotę!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 12-11-2019, 13:35
wesolysenior wesolysenior jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 274
Domyślnie

Prawidłowe odżywianie to podstawa, zwłaszcza w podeszłym wieku. Nie trzeba w tym celu, zarzynać się restrykcyjnymi dietami, tylko wyrobić w sobie dobre nawyki i unikać szkodliwych produktów. Jeśli chcesz poznać tajniki prawidłowego i zdrowego odżywiania, odwiedź tę stronę i wprowadź te zasady do swojego życia, już dzisiaj!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 13-02-2020, 14:07
krejzol krejzol jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 55
Domyślnie

Zdrowe odżywianie to w dzisiejszych czasach bardzo modne. Ale jeśli chodzi o mnie to nie znoszę gotowania a co dopiero przechodzenie na zdrowe odżywianie. Ale jak przyszedł moment, gdzie powinnam coś dla własnego zdrowia zrobić to zdecydowałam się na dietę pudełkową którą zamawiam u nich https://dietly.pl/catering-dietetyczny/zabrze Także jak człowiek chce to z każdej sytuacji znajdzie wyjście
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Prawidłowe odżywianie - cukier w diecie - komentarze 83.4.103.xxx Ogólny 4 11-07-2022 19:14
Odżywianie seniora Jagoda Dieta 16 11-06-2019 14:22
Zdrowe potrawy w 15 minut Pięć Smaków Zaproszenia 1 19-01-2011 16:30
Zdrowe odżywianie dzieci Pięć Smaków Zaproszenia 1 12-01-2011 13:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.