menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 10:49
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Uwaga Co seniorzy jedza ?


Na swiecie trwa spor czym sie odzywiac ,ile i co jesc,jakie diety stosowac ,co jest zdrowe a co truje,a zywnosc z kazdym rokiem jest co raz bardziej bez smaku.
Moze wiec wzajemnie sie poinformujemy ,co ,ile i jak jesc aby dlugo zyc na tym "padole placzu" seniora.
Dzisiaj na jednym z portali publicznych mediow trwa dyskusja:
Co wolicie GMO czy chemie ?
Zapraszam do dyskusji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 11:02
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie ???

czytając kolejne tytuły (tylko!) wątków zakładanych przez Autora tegoż zastanawiam się jaki jest cel przeprowadzania tego rodzaju sondaży? Czyżby jakaś praca z gatunku naukowych? Pomysł nienajgorszy...Forumowiczki odmawiały wielokrotnie odpowiedzi na ankiety, a taką formę (chyba) akceptują...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 11:26
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Wiec uchyle rabka "tajemnicy":
Zakladajac wszelkie tematy na tym forum nie przeprowadzam zadnej sondy,tylko uczestnicze w mysleniu madrych seniorow Polek i Polakow,ktorzy przeciez sa moimi rodakami.
Polska Ojczyzna moja to glebia madrosci wszelkiej,szkoda,ze juz wymiera - wiek i propaganda temu sie przyczynia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 11:33
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Eeee ..Senior,kto wymiera..kto wymiera ??? Co ??

Mnie osobiście żywność genetycznie modyfikowana nie odpowiada..Wystarczy spojrzeć na amerykańską ulicę..pełną luda w rozmiarze XXLLLLLLLL..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 11:49
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ja zrobilem eksperyment (prawie "badanie naukowe") na kurach.
Hodowalem 15 kur w swym przydomowym ogrodku i szopce ( do czasu zainteresowania sie tym sasiadow)i jadlem raz koguta raz kurke - rosolek wysmienity,miesko tez .
Po likwidacji "hodowli" na wlasne potrzeby ,kurczaki przez nasz stol juz nie przechodza nie dlatego aby przybrac na wadze ale ze wzgledu na smak trocin ze sztucznej hodowli.
Smacznego zwolennikom drobiu Zycze !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 12:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Dziękuję.ja jadam wyłącznie drób.Ale do nas jeszcze modyfikacja typu- wszczepienie kurze genów krowy - nie dotarła ,i taki np.kurczak zagrodowy czy rosołowy ,jest bardzo dobry..
Jest ryzyko zjedzenia przy okazji antybiotyku,ale to przy każdym mięsie jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 13:11
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jak donosza uczone glowy zywnosc GMO nie tyle szkodzi w porownaniu do karmienia roslin chemia. Takze srodki ochrony roslin zapobiegaja niszczeniu ich przez wszelkie robactwo i pasozyty. Owoce i warzywa sa dorodne i nierobaczywe,daja sie dluzej przechowywac a czlowiek i tak je zje.
Co potem, wiedza najlepiej lekarze.
Mamy taze wysmienite napoje gazowane i mineralne ,jak chociazby woda "Mineralna ze studni Babuni", jak powiadaja odpowiednio preparowana "kranowa".
Na zdrowie !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 13:25
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Drogi seniorze, kiedy robisz zakupy nikt ci na siłe niczego do koszyka nie wkłada i to już jest Twój wybór czy kupisz wodę - kranową , czy wode mineralną prawdziwą. Cały ambarans tkwi w cenie, ale są ludzie , ja też do nich sia zaliczam, że wolą troche droższe a dobre, a nie byle jak byle dużo...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 13:32
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Pewno,ze masz racje - cena ksztaltuje swiadomosc !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 14:22
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
...Polska Ojczyzna moja to glebia madrosci wszelkiej,szkoda,ze juz wymiera - wiek i propaganda temu sie przyczynia.
"ogłupiaczy" , czyt. siewców wszelakiej propagandy, także tych spoza kraju, nie brakuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 14:24
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Seniorze

Mozesz przeciez kupic "organicznego" kurczaka... Chyba sa na Florydzie takie sklepy jak Tallis, czy Home Economist???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 14:32
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Nasza żywnosć jest dużo zdrowsza jak ta z zachodu, o czym już się przekonaliśmy. Kurczaków amerykańskich nie chciałabym nawet za darmo po tym jak widziałam w TV czym one są karmione. Ja często kupuje drób ale mam sklep który jest prowadzony przez właściciela hodowli i ma on tam tylko mięso z drobiu własnego chowu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 14:32
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Juz odpowiadam seniorzy (czyli chyba ja, z racji przebywania na tym forum i wieku, moge tak sie określać), jadam wszystko to co lubię. Nie stosuje diet, tyję , puchne, chudne na przemian. Wyjadam wiele z lodówki i zakupionych artykułów wprost z półek sklepowych, najczęściej w czasie stresu Zjadam, to co mi sie na oczy rzuci. Najchetniej słodycze.
Uff. Napisane z błedami pewnie , bo na jednym wydechu.
__________________
Grazyna

Ostatnio edytowane przez grazyna : 14-04-2008 o 14:34.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 14:42
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Ja w przeciwieństwie do Ciebie , Grażynko, od pewnego czasu zwracam uwage na to co jem. Generalnie my, Polacy, odżywiamy się bardzo niezdrowo, choć jest już znacznie lepiej niż było. Jemy bardzo dużo owoców (najwiecej naszych polskich jabłek), dużo warzyw w postaci różnych surówek ( mój małżonek się w tym specjalizuje). Lubię ryby. Nie stosuje śmietany tylko jogurt niskotłuszczowy. Wszystko jest kwestja przyzwyczajenia. Kiedy zaczęły się problemy ze zdrowiem ,porobiłam różne badania i wyszłó to co wyszło... miażdżyca.... trzeba było powiedzieć stop i zmienić diete. Choć i tak zdarza mi się zgrzeszyć, cóż jestem tylko człowiekiem i skusić na ciacho..... jestem strasznym łasuchem...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 15:14
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Czy w Polsce

Sa tez produkty twz: 'organiczne" z certyfikatem? Jaka jest wiadomo w sklepie co zdrowe a co nie?? I jak jest to "wychodowane"?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 15:15
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Dziekuje Pani Slowikowej za rade ,choc nie bede mogl skorzystac,bo z mieska u mnie w jadlospisie tylko wolowinka i to 2x w tygodniu.
Kurczaki sa dla "lakomych miesa" ale przy dzisiejszym sposobie tuczu i uzywanej karmy nie polecam. Dokonczenie tuczenia nastepuje u spozywajacego kurczaki i to widoczne w tych samych miejscach .
jp50 pisze ,ze zywnosc polska jest zdrowsza od tej zachodniej - pytanie tylko skad wie ,ze to "nasza" a nie unijna i wg. unijnych norm,przeciez Polska jest w UE ?
Wyzej czytam,ze ktos nie uzywa smietany tylko jogurtu (daj Boze zdrowie) ale smietana smietanie nie rowna, podobnie jak podroby masla margarynka.
Temat zywienia i zywnosci to glebia,wystarczy podyskutowac na temat pieczywa,gdzie jeszcze tylko w Polsce mozna znalezc dobre pieczywo (tak slyszalem przed rokiem).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 15:22
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Co się tyczy pieczywa, to faktycznie, najlepsze jest nasze, choć i z tym jest coraz gorzej. Ostatnio udało mi się kupić chleb w chlebie (ja kupuje tylko razowe pieczywo ). Polega to na tym, że stary chleb mielą i mieszają ze świeżym ciastem i wychodzi z tego..... nie wiadomo co. Ale już więcej pieczywa z tej piekarni nie kupię. Raz mogłam dać się naciąć.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 15:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Asia..organiczne to chyba modyfikowane genetycznie ?
Nie chce mi się sprawdzać,ale zawsze tak myślałam.Bo jeżeli tak,to ja dziękuję...wole zjeść całą tablicę Mendelewa,razem ze szczątkami autora..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 15:32
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Seniorze

Cytat:
Napisał senior A.P.
Dziekuje Pani Slowikowej za rade ,choc nie bede mogl skorzystac,bo z mieska u mnie w jadlospisie tylko wolowinka i to 2x w tygodniu.
Kurczaki sa dla "lakomych miesa" ale przy dzisiejszym sposobie tuczu i uzywanej karmy nie polecam. Dokonczenie tuczenia nastepuje u spozywajacego kurczaki i to widoczne w tych samych miejscach .
jp50 pisze ,ze zywnosc polska jest zdrowsza od tej zachodniej - pytanie tylko skad wie ,ze to "nasza" a nie unijna i wg. unijnych norm,przeciez Polska jest w UE ?
Wyzej czytam,ze ktos nie uzywa smietany tylko jogurtu (daj Boze zdrowie) ale smietana smietanie nie rowna, podobnie jak podroby masla margarynka.
Temat zywienia i zywnosci to glebia,wystarczy podyskutowac na temat pieczywa,gdzie jeszcze tylko w Polsce mozna znalezc dobre pieczywo (tak slyszalem przed rokiem).

Przeciez mowie ze w tych sklepach sprzedaje sie tzw Zywnosc organiczna... czyli uprawiana czy chodowana wedlug norm tzw " zdrowego rolnictwa" Tam sprzedawane sa produkty rolne , mieso nabial, pieczywo... wszystko. Pewnie ze nie zawsze w 100% mozna liczyc na czystosc produkcyjna tych artykulow ale w pewnym procencie tak bo na tym wlasnie polega cala ta idea.. Ta zywnosc jest drozsza.. od tej normalnie sprzedawanej w supermarketach.. ale jest duuuuuzo zdrowsza.
W kazdym razie trzeba zwrocic uwage na sklad w kazdym produkcie i odpowiedni sie do tego ustosunkowac..
Niestety ale jedzenie zwierzat jakie by nie byly lacznie z rybami.. nie jest juz zdrowe tak jak to bylo kiedys...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 15:36
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Asia...masz rację,ja się myliłam..Organiczna to ta na gnojówce...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.