menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-06-2006, 19:05
Eliza Eliza jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Łódź
Posty: 9
Domyślnie Zmiana sposobu życia,bycia i jedzenia,głodówka


Wszystkie cudowne diety dają efekty jojo. Tylko trwałe odejście od dotychczasowego trybu życia, jedzenie tylko dla zaspokojenia głodu a nie dla przyjemności , prawdziwa chęć schudnięcia, da nam trwały efekt. W przeciwnym razie będziemy stale tyć i chudnąć i stale będziemy na siebie źli, niezadowoleni. Czy ktoś ma inne zdanie na ten temat? A może troche poćwiczyć dla zdrowia?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 10-07-2006, 09:04
Renata Renata jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Posty: 4
Domyślnie

Otóż to. MOja wypowiedź jak w poprzednim temacie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 30-07-2006, 16:03
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Domyślnie no to co w takim razie jeść, żeby nie tyć?

a powiedzcie, jak wy się odżywiacie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 22-08-2006, 23:33
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Dieta

Można jeść wszystko, tylko jeść a nie objadać się. Mam 171 cm wzrostu, ważę 54-55 kg i nie stosuję żadnej diety. Jem to co lubię ale uważam /kilka razy w tygodniu się ważę/. Jak zjem za dużo słodyczy /jestem ich fanką/ to nie jem obiadu albo kolacji coś za coś.
Mam 38 letniego syna, swoją wagę utrzymuję przez całe dorosłe życie i uważam to za sukces. Nie mamy wpływu na doskonałość swoich kształtów ale na to czy mamy ciało czy cielsko tak.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 25-11-2006, 13:43
Marylka's Avatar
Marylka Marylka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: mazowsze
Posty: 1 151
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ewunia
a powiedzcie, jak wy się odżywiacie?
Jest takie czasopismo, miesięcznik "Super Linia" która zamieszcza dużo przepisów na potrawy dla osób chcących schudnąć.Pozatym sama wymyślam różne fajne rzeczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 26-11-2006, 12:05
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Mając oo, dużo k.15 lat byłam "szczuplutka i zgrabniutka", a już wtedy prof.medycyny badając mnię (wtedy były tylko t.zw. słuchawki) stwierdził, że w życiu będę miała kłopoty z tyciem.(sic!).Były próby diety niskokalorycznej owszem z efektem minus 14 kg.,ale w krótkim czasie wprowadziło się "jojo" dużo większe...Jadałam wtedy gdy byłam głodna t.zn.rzadko...Teraz, ponieważ od 4-ch lat roztoczyłam opiekę nad moją Mamusią muszę przygotowywać systematycznie posiłki, które razem zjadamy (raczej tłuste i napewno obfite) ja 2 dania M.trzy.Mamusi - chyba z uwagi na konsumpcję deserów przybyło 14 kg.,mnie ubyło2o(słownie dwadzieścia kg!).Może to oznaka starości, ale moja teoria jest nast.:W środku człowieka siedzą krasnoludki, które gdy nie dostają punktualnie jeść - odkładają sobie zapasy "na wszelki wypadek" i tak powstają pokłady niepotrzebnego tłuszczu....
P.S.Do szczupłych jeszcze mi daleko!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 29-11-2006, 18:21
Nerka 45 Nerka 45 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Lubań Śl
Posty: 10
Domyślnie

Witam dziewczeta .Mam pytanie czy ktos mógłby mi poradzic jak odżywiac sie w czasie dializ. Miłego dnia zycze wszystkim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 25-02-2007, 22:18
ansam's Avatar
ansam ansam jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 4
Domyślnie

Zgadzam się co do krasnoludków! W ciągu roku schudłam 15 kg, bo zaczęłam jeść tak, by nigdy w ciągu dnia nie czuć głodu. Unikam też węglowodanów w nadmiarze (jem chleb graham lub chrupki, z reguły nie jem ziemniaków, chociaż makaron i owszem). Mnie się wydaje, że często nadwaga nie jest tylko sprawą diety, ale też oznaki, że coś nam w organizmie szwankuje np. często bywa to nadciśnienie (leki p/nadciśnieniowe są odwadniające) albo np. niedoczynność tarczycy, albo jeszcze tysiąc innych różnego rodzaju niespodzianek. W dietach tak bywa, że to, co dla jednego jest zdrowe, dla innego nie musi. Warto więc na wszelki wypadek zapytać lekarza. W zasadzie jedno jest na pewno zdrowe dla wszystkich - umiar,ale z tym chyba najtrudniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 26-02-2007, 09:35
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Do Elizy

Moja Miła!Bardzo żałuję,że swoją ciekawą wypowiedz nie umieściłaś w wątku" Wsparcie dla Pączusia",gdzie miałyśmy wymieniać poglądy na temat sensownego tracenia wagi, bez stosowania cudownych diet,które przynoszą więcej szkody niz korzyści...teraz będziemy sie nawzajem szukać...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 26-02-2007, 13:54
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

próba wklejenia fotki[IMG][/IMG]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 26-02-2007, 13:56
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

udało się prawie choć pingwiny się nie ruszają
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 26-02-2007, 17:34
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Domyślnie

Też uważam, że hormony maja bardzo duży wpływ na to jak wyglądamy. Czy jesteśmy grubaskami czy chudzielcami ?
Ponieważ choruję od wielu lat na choroby zw. z tarczycą (nie ma choroby tarczycy, której bym nie doświadczyła , łącznie z operacją) to znam ten problem.
I czasami ta huśtawka hormonalna jak np. w ub. roku...najpierw przybrałam sporo na wadze, a potem w ciągu 4 miesięcy schudłam prawie 20 kg...teraz znowu przybieram, ale to efekt rzucenia palenia.
To jest problem dla mnie (ten brak stabilizacji wagowej).
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 13-04-2007, 17:08
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Napisalam o diecie plaz pld w watku "wsparcie dla paczusia" mam jedno pytanie do asam -poniewaz mam nadcisnienie (po schudnieciu mniejsze) i biore leki -powiedz mi prosze jaki wplyw maja leki odwadniajace na tycie???? Wiem i kazdy lekarz powtarzal mi to do znudzenia ,ze tusza sprzyja nadcisnieniu-rzeczywiscie po schudnieciu wyregulowalo mi sie troche ale nie do konca .Nie moge nie brac lekow.Oswiec mnie asam -bo jakas jestem niedoksztalcona
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 20-04-2007, 22:49
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Cytat:
Napisał Ewunia
a powiedzcie, jak wy się odżywiacie?
Ewuniu wszystko jeść tylko dużo mniej "na zawsze", efekt murowany bez efektu jojo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 04-09-2007, 16:51
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 444
Domyślnie

Bardzo podoba mi się teoria z krasnoludkami.Z moich obserwacji wynika fakt,że wmawiamy sobie :jem mało,2 razy dziennie,a naprawdę jem przez cały dzień-zainteresowane Panie i Panowie zadajcie sobie nieco trudu i zapiszcie co w ciągu całego dnia pochłonęliście,zaręczam będzie tego sporo:kanapka po synu,cukierek z wnuczką,ciasteczko z przyjaciółką,lody na deser,paluszki do telewizji,wafelek do książki,precelek na spacerku,a wieczorem opróżniamy lodówkę,ciesząc się że udało się nie jeść kolacji.Wniosek jemy 5razy dziennie o połowę mniej od tego co przygotowaliśmy sobie na talerz-efekt gwarantowany
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 05-09-2007, 13:37
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Zapisuję, co jem

...bo liczę kalorie... Nie jest tego dużo! Po latach ograniczania się - nawet jeśli chcę poszaleć - już nie umiem... Przykładowo dziś: 5 dag sałatki jarzynowej (bez ziemniaków), 3 plasterki polędwicy - 2 dag, i jeden pomidor - 5 dag... To do tej pory wszystko. Ech... gdzie te czasy, kiedy jadło się z przyjemnością to, na co miało się ochotę!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 05-09-2007, 14:39
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Nie jedz, nie pij ,nie pal...o kurczątko, czy jest sens umierać zdrowszym..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 09-09-2007, 20:43
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

malgosiu chuda zem jak tem nie przymierzajac pies-i od 20 parru lat choruje nanadcisnienie.Biore systematycznie leki i mysle ze wprzypadkach genetycznych btusza nie ma nic do rzeczy.jestem obciazona z kazdej mozliwej strony obciazona ta choroga i gliwa muru nie przebije.Pewno ze tusza nie sprzyja nadcisnieniu ale jakiej chorobie sprzyja.leki odwadniajace zmniejsza RR ,ale uwazaj na potas leki odwadniajace istotnie zmniejszaja mase ciala ale nie moga byc srodkiem odchudzajacym.Czy dobrze zrozumialam twoje pytanie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 09-09-2007, 20:44
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

malgosiu strasznie duzo znowu bledow zle mam nadzieje ze sens zrozumialas
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 17:09
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie Głodówka

Głodówka
Byłem w sobotę na grilu. Po skonsumowaniu tego co było, przenieśliśmy się do domu. Tam zauważyłem, ze facet około 30-tki pije wodę mineralną, wcześniej widziałem, że nic nie jadł przy grilu.
Aż przestałem się alkoholizować jak usłyszałem, ze on już dziewiąty dzień nic nie je.

10 dni przed rozpoczęciem głodówki przestał jeść mięso, zastąpił to soją i warzywami.
Tydzień przed godziną zero przeszedł z chleba pszennego na wieloziarnisty.
Od 9 dni nic nie jadł, pił po trzy litry mineralnej dziennie, głodu nie odczuwał, wcześniej ustawił się psychicznie na niejedzenie, odczuwał wzmożoną senność, pracował normalnie.
Schudł 15 kg.
Zachowywał się zupełnie normalnie.
Spytałem jak z kondycją. Powiedział, ze seks w normie a w piątek zrobił z laską wycieczkę rowerową i przejechał 30 km.
Nie miałem podstaw, żeby mu nie wierzyć.
Będę się z nim widział za jakiś czas, dopytam się po co to zrobił.
Mnie nie stać by było na taki wyczyn, z moim wilczym apetytem na mięso.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zielona kawa dobra na odchudzanie - komentarze blimp Ogólny 30 13-07-2015 23:12
Odchudzanie - fakty i mity - komentarze aleksa5 Ogólny 2 08-06-2015 13:36
Preparaty na odchudzanie niebezpieczne dla zdrowia - komentarze Basia. Ogólny 9 23-10-2013 18:31
Na odchudzanie (i nie tylko) - błonnik - komentarze beterus Ogólny 2 17-08-2012 16:22
Bezpieczne korzystanie z kart płatniczych - komentarze Basia. Ogólny 11 31-03-2009 20:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.