menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-10-2018, 10:42
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie Film "Kler"


Kilka dni temu byłam na filmie "Kler"... Wynudziłam się, gdyż sądząc po skali protestów - można było liczyć na więcej nowinek z parafialnych podwórek... a tam tylko szara i brudna codzienność... czyli to, do czego przeciętny ale dobry obserwator już się przyzwyczaił.
Moim skromnym zdaniem: Jeśli młodzież szkolna w ramach lekcji historii szła na film o Smoleńsku to w ramach religii powinna mieć zorganizowane wyjście na "Kler".

Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 05-10-2018, 12:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
......
Moim skromnym zdaniem: Jeśli młodzież szkolna w ramach lekcji historii szła na film o Smoleńsku to w ramach religii powinna mieć zorganizowane wyjście na "Kler".
Marzycielka jesteś... Czyżbyś zapomniała, że kuratoria to są agendy rządowe podległe ob. Zalewskiej?
I że kilka nauczycielek za strój "na czarno" w protestacyjnych okolicznościach przyrody omal nie straciło roboty?
To jaki KATECHETA się odważy???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 13-10-2018, 22:37
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Film obejrzałem i swoje przemyślenia zamieściłem tu:
https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 15-10-2018, 17:30
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Film obejrzałem i swoje przemyślenia zamieściłem tu:
https://widzewieckomentuje.blogspot.com/

Rozsądne to co zamieściłeś na blogu.
Smarzowski jedynie skumulował to co ludzie dotąd szeptali po kątach w szczególności poza dużymi ośrodkami miejskimi.

A poza obyczajówką to w końcu sojusz między "Panem, wójtem a plebanem" istnieje nie od dziś.
Tylko dziś zmieniły się proporcje.
Zobaczymy na jak długo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 24-11-2018, 15:30
Meddeline Meddeline jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Katowice
Posty: 91
Domyślnie

Oglądając zwiastun liczyłam na coś lepszego... Mimo to myślę, że polskiemu społeczeństwu przydał się taki film.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 25-11-2018, 11:34
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

PILNE: Już ponad 350K zebranych na film o pedofilii wśród polskich księży!!! To już prawie 80% potrzebnej kwoty. #filmsekielskiego To pierwszy w PL tak duży projekt dokumentalny finansowany w całości ze zbiórki internetowej. Ukłony dla Patronów! �������� zbiórka trwa . Tomasz Sekielski
Film, Publicystyka, Polityka
https://patronite.pl/sekielski?fbcli...p2ZUuD3MG86RSE

Meddeline też coś w tej sprawie możesz zrobić dokładając się do zbiórki publicznej by ten dokument o pedofilach w Polskim Kościele Rzymskokatolickim mógł się ukazać.Kwoty od 5 zł na każdą kieszeń zależy wszystko od ilości rodaków chcących poprzeć ten projekt.

Tomasz Siekielski -Wraz z ekipą producencką zbieramy pieniądze na film o pedofilii w polskim kościele bo tylko w ten sposób może powstać prawdziwy, wolny od cenzury i nacisków dokument na ten temat.

Tylko niezależność finansowa pozwoli nam zrealizować film, w którym obnażymy hipokryzje części kościelnych hierarchów i zmowę milczenia służącą ochronie zboczeńców a nie ich ofiar. Za nami są pierwsze dni zdjęciowe, pracę nad dokumentem potrwają około roku.

Nie będziemy wstanie sami sfinansować całej produkcji, której koszt szacujemy na 450 tysięcy złotych. Wiemy, że kwota jaką staramy się zebrać nie jest mała, ale są to pieniądze bez których nie uda nam się dokończyć prowadzonych śledztw i zrealizować na odpowiednio wysokim poziomie technicznym filmu, na który czekają ofiary księży pedofilów. Temat ten wciąż jest na tyle kontrowersyjny i politycznie niepoprawny, że duże tzw. meainstreamowe media stronią od jego drążenia skupiając się co najwyżej na pojedynczych przypadkach. Nikt nie stawia twardych pytań o funkcjonujące w kościele mechanizmy dzięki, którym przestępcy w sutannach mogą się czuć bezkarnie. Jak to możliwe, że od dziesięcioleci sprawy dotyczące księży pedofilów są zazwyczaj tuszowane, kto za tym stoi, kto na to pozwala, jak wysoko sięga zmowa milczenia? My nie tylko postawimy te pytania, ale i na nie odpowiemy. Dlatego prosimy Was o pomoc, bez Waszego finansowego wsparcia nie uda nam się zrealizować tego filmu.

100 tysięcy złotych - tyle potrzebujemy na rozbudowanie redakcji, która przez cały czas trwania produkcji (12 miesięcy) będzie zajmowała się weryfikacją zebranych materiałów oraz zeznań świadków. To bardzo ważne, aby nikt nie mógł nam zarzucić, że w naszym filmie choćby przypadkiem rozminęliśmy się z prawdą. Bez przerwy napływają do nas nowe informacje, do przejrzenia są akta spraw i archiwa Instytutu Pamięci Narodowej. Bez zatrudnienia dodatkowych osób pełniących rolę researcherów prace nad filmem znacznie się wydłużą o ile w ogóle będziemy w stanie go skończyć.https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.n...&oe=5C6E7 430

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 25-11-2018 o 17:48.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 08-03-2019, 11:28
barbara-krasowska's Avatar
barbara-krasowska barbara-krasowska jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2019
Posty: 10
Domyślnie

Film byl bardzo stonowany jak na Smarzowskiego, ale przez to celujący chyba jeszcze bardziej w punkt.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 08-03-2019, 13:26
Karakorum's Avatar
Karakorum Karakorum jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Austria
Posty: 23
Domyślnie

Zgadzam się, że Kler był stonowany. Po powodzi prawicowego lamentu, że Kler jest ciosem w katolicyzm zdziwiłem się, gdyż prezentował pełen przegląd postaw moralnych i przedstawiał postacie, które miały głębię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 15-03-2019, 13:43
marian45 marian45 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2019
Posty: 2
Domyślnie

Kler to bardzo dobry film, myślę, że potrzebny w czasach, gdy KK swoimi mackami trzyma w ryzach polityków i państwo. Tak nie powinno być, a mówię to, jako katolik. Sprawa wiary to sprawa indywidualna, nie powinno jej się narzucać wszystkim a tym bardziej tworzyć państwo i prawo pod religię.
I super, że tylu starszej daty ludzi go widziało! Mam nadzieję, że nie będą tych żmij finansować!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 08-07-2019, 14:52
oliku oliku jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 271
Domyślnie

Do mnie niestety twórczość Smarzowskiego kompletnie nie trafia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 12:35
Meddeline Meddeline jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Katowice
Posty: 91
Domyślnie

Bardzo dobrze, że takie filmy powstają. Może w końcu ludzie zaczną samodzielnie myśleć,a nie tylko wierzyć w to co mówi im kościół.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 13:51
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Uwierzyli.
Partia rządząca po tym filmie wygrała wybory do PE.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 30-07-2020, 14:06
adinka adinka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2020
Posty: 105
Domyślnie

Byłam, widziałam, właśnie, nic specjalnego, wszystko to, co po prostu już jakoś tam skądś znaliśmy. Nie mówię, że cokolwiek tam pokazane jest dobre, ale nie wyobrażam sobie większego podziału społeczeństwa. Na pewno nie wszyscy są w stanie obejrzeć taki film. I tak jak na przykład Vabank https://www.ipla.tv/wideo/film/Vaban...3435705ce2fc89 nam po prostu pasuje, tak ten film zbudzał nie lada kontrowersje. Dotyka trudnego tematu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 20-08-2020, 18:14
Okonek's Avatar
Okonek Okonek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2020
Miasto: Kazimierz
Posty: 3
Domyślnie

Aż skusiliście mnie żeby więcej nie odkładać i obejrzeć go jak najszybciej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 18-08-2022, 18:35
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

W sumie samo oglądanie filmów jest na pewno bardzo fajnym zajęciem i ja jeśli mam czas to również chętnie jakieś ambitne kino obejrzę. Nawet jakiś czas temu odkryłam bardzo fajną stronę https://www.futureshorts.pl/ gdzie można zapoznać się z fajnymi filmami krótkometrażowymi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 12-01-2023, 13:39
polka025 polka025 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Międzychód
Posty: 107
Domyślnie

Lubię czasem wyjść do kina, a czasem jednak mimo wszystko za dużo mnie to kosztuje, dlatego zdecydowanie muszę sobie odpuścić. Niemniej ciekawostki filmowe, jak na przykład ta https://primemovies.pl/2023/01/09/ro...eriks-obeliks/ , to moja domena. Lubię o tym mówić, rozmawiać, to na pewno dla mnie jest interesujące. A Wy jak sądzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 13-01-2023, 18:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Film Kler Smarzowskiego to nie film z gatunku futureshorts , czy kina komediowego , to dramat obyczajowy poruszający tematykę Kościoła w Polsce . Minęło prawie 4 lata od wprowadzającego wpisu Bogd501 na temat filmu Kler . Czy 16 postów opinii , to dużo czy mało w ciągu 4 lat , jakie na tym forum się ukazały ?? , sami sobie odpowiedzcie .

Katolicyzm w Polsce pomału się zwija , pomimo prób jego nauczania od " żłobka aż do matury ". Coraz więcej godzin "studiów" i coraz mniej wiedzy o swoim wyznaniu wśród rzymskokatolickich wyznawców . Patologię kościoła jako instytucji pokazał w swoim filmie Smarzowski potem bracia Sekielscy . Czekamy na film o Wojtyle który z zapowiedzi medialnych , odmitologizuje jego sylwetkę " świętego " , wykreowaną przez media i jego bliskich współpracowników .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 29-08-2023, 09:53
krystyna1952 krystyna1952 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2023
Miasto: Wojcieszów, dolnośląskie, Polska
Posty: 27
Domyślnie

Mocny film, daje dużo do myślenia
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gra Endera - tylko "niezły" film - komentarze 95.65.45.xxx Ogólny 0 19-03-2017 07:10
Oglądaj film "Piąta Władza" online bez limitu z lektorem pl Full HD multikino Film, teatr 2 27-12-2013 18:34
"Film grozy" zdzislaw.bedrylo Polityka 8 26-01-2013 12:28
Czeski film dokumentalny "Marcela" Rozia Film, teatr 1 17-11-2009 15:54
"Kabaret" film USA 1972, kultura-bemowo Zaproszenia 0 01-09-2009 14:22

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.