menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Rodzina bliższa i dalsza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 08-09-2009, 13:43
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
współczuć.., że nie chce mieć potomstwa. Wyrzeka się zatem kontunuacji siebie, swojej "nieśmiertelności". Kontynuować swoje życie można nawet bez znanego sobie mężczyzny. Kontynuacja życia jest sensem życia.
Problem dotyczy na równi kobiet jak i mężczyzn.
Niski przyrost naturalny ma także duże znaczenia społeczne i gospodarcze. A przyczynia się do tego również armia ludzi konsekrowanych (w Polce ta armia liczy około 30.000).Czyżby oni pozbawieni byli naturalnego instynktu posiadania potomstwa? nie sądzę, być może cenią bardziej inne wartości, ale wolność to prawo wyboru, szanujmy więc wolność.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 08-09-2009, 14:17
ja-ninka ja-ninka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 56
Domyślnie

Może i zazdroszczą, przy okazji są męczący. To tylko przykład - ile takich opinii o kobietach singielkach codziennie słyszę w warzywniaku i osiedlowym społem. Co do opinii o sensie życia - to śmieszne są takie, które chca to absolutyzować. dla jednych to jest potomstwo, dla innych nie. i już.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 08-09-2009, 15:11
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Niech sobie będa męczący

Cytat:
Napisał ja-ninka
Może i zazdroszczą, przy okazji są męczący. To tylko przykład - ile takich opinii o kobietach singielkach codziennie słyszę w warzywniaku i osiedlowym społem. Co do opinii o sensie życia - to śmieszne są takie, które chca to absolutyzować. dla jednych to jest potomstwo, dla innych nie. i już.
widocznie sami nie czują się na siłach /z przeróżnych względów/ żeby żyć solo. Nie uważam żeby małżeństwo było awansem społecznym dla kobiety.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 08-09-2009, 15:15
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Patriarchat, Basiu króluje wciąż...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 08-09-2009, 15:19
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Aluniu

Cytat:
Napisał Alunia
Patriarchat, Basiu króluje wciąż...
jest coś na rzeczy ale należy to ignorować i iść do przodu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 08-09-2009, 15:24
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Ciekawi mnie, jak postąpilibyśmy dziś gdyby można było cofnąć czas do stanu bezżennego?
Kto wie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 08-09-2009, 15:50
ja-ninka ja-ninka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 56
Domyślnie

U nas nie ma wielu możliwości - stan bezżenny zwykle oznacza zakon... w ogromne zdziwienie wprawia ktoś, kto twierdzi, że nie chce małżeństwa, o pociechach nie wspominając...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 08-09-2009, 16:13
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Ciekawi mnie, jak postąpilibyśmy dziś gdyby można było cofnąć czas do stanu bezżennego?
Kto wie...
Gdybym mogła się cofnąć do stanu bezzżennego mając obecne doświadczenia to zdecydowanie zostałabym panienką. Moje małżeństwo nie było udane, od ponad 27 lat żyję w związku partnerskim, mogłam wyjść za mąż ale już nie chciałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 08-09-2009, 17:25
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Basiu popieram,też bym chętnie cofnęla czas...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 08-09-2009, 17:49
rossa's Avatar
rossa rossa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: miasto w wielkopolsce
Posty: 574
Post

Cytat:
Napisał inka-ni
Basiu popieram,też bym chętnie cofnęla czas...

Gdybym mogła cofnąć czas to jednak nic bym w moim życiu nie zmieniała. Chciałabym jedynie ustrzec się kilku potknięć życiowych. Ale kto ich nie doświadcza?
__________________
Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 20-09-2009, 22:39
Ania o.'s Avatar
Ania o. Ania o. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 3 755
Domyślnie

Rossa - w moim odczuciu jesteś mądrą i wrażliwą osobą. Masz rację, że przeciwności losu w większości nie da się ustrzec a drogi życia w 100% zaprogramować. W życiu potrzeba nie lada ekwilibrystyki aby uczyć się wiele z tych przeciwności omijać. Nie wszystkie można i na to nie ma żadnej mądrości. Sztuką jest umieć czerpać radość z tego co udało się w życiu osiągnąć nie krzywdząc po drodze nikogo.
__________________
Jeśli warto wspomnij. Jeśli nie - zapomnij.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 20-09-2009, 22:53
Ania o.'s Avatar
Ania o. Ania o. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 3 755
Domyślnie

W ocenie człowieka nie ma dla mnie znaczenia czy żyje on w związku czy samotnie, czy jest singlem z wyboru czy z konieczności, czy tworzy związek sakramentalny czy nieformalny, ma dzieci czy ich nie ma. Ważne czy żyje w taki sposób żeby nikogo wokół nie krzywdzić. Nie jest też istotne czy ma na swoim koncie jakieś osiągnięcia czy tylko borykając się ze swoimi trudnościami czy problemami potrafi zachować uczciwość i radość życia. Jeżeli - pomimo wszystko - potrafi jeszcze w cudze życie wnieść pomoc, okazać wrażliwość a wszystko to robić z klasą (czyt. nie oczekując rewanżu, rozgłosu, z delikatnością, subtelnie) - to właśnie to jest dla mnie jedynym miernikiem wartości człowieka. Tej pozytywnej wartości.
__________________
Jeśli warto wspomnij. Jeśli nie - zapomnij.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 20-09-2009, 23:10
Ania o.'s Avatar
Ania o. Ania o. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 3 755
Domyślnie

Wszystkie komórki mojego organizmu wściekają się i buntują gdy trafiam (niestety dosyć często) na przypadki młodych ludzi, którzy kończą edukację w większości na szkole podstawowej lub zawodowej, fundują sobie potomstwo w chwilach uniesień, nie mają zamiaru łączyć się w związki formalne ani podejmować legalnej pracy (bo przy braku kwalifikacji i stażu zarobki nieciekawe). Taka filozofia życiowa (rzekomo samotne matki) aby państwo (czyt. my wszyscy) utrzymywało ich oraz ich potomstwo. Brak stażu pracy z kolei czyni ich biorcami świadczeń socjalnych (czyt. zasiłków) do końca życia. Od pełnoletności do końca życia ciągle postawa roszczeniowa typu "mnie się należy ..." I tak "wyedukowane" pokolenie rośnie pod ich "opiekuńczymi" skrzydłami.
__________________
Jeśli warto wspomnij. Jeśli nie - zapomnij.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Prosze, poradzcie. Kocham moja wnusie - chca mi zakazac widzenia sie z nia Magdalena898 Prawo rodzinne 68 27-09-2018 13:13
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
Pierwszy rodziny dom opieki dla osób starszych - komentarze Basia. Ogólny 44 10-08-2013 16:48
D R A M A T rodziny NASZEJ Kundzi cz.II-ga BUNIA Różności - wątki archiwalne 145 25-06-2008 10:57
Dramat rodziny naszej Kundzi BUNIA Różności - wątki archiwalne 499 04-04-2008 20:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.