menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4701  
Nieprzeczytane 30-06-2017, 14:14
zCentrum's Avatar
zCentrum zCentrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Polska
Posty: 506
Domyślnie O jaki polski interes chodzi w tej "zabytkowej" polityce ... ?

POLSKI ZABYTEK ???

Polski budżet finansuje konserwację ruin przedwojennego polskiego obserwatorium meteorologicznego usytuowanego na szczycie Pop Iwan w obecnie ukraińskiej Czarnohorze.
Oddane do użytkowania w 1938 roku przekazano Państwowemu Instytutowi Meteorologicznemu.
Przed 1939 rokiem nazywano ten zamek w górach Białym Słoniem, a to z uwagi na koszt budowy - 1 000 000 przedwojennych silnych złotych. Gmach wzniesiono wyłącznie z inicjatywy i za pieniądze Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej a Uniwersytet Warszawski w tym przedsięwzięciu nie partycypował.
Obecnie to kompletnie zdewastowana budowla, zatarte zostały symbole polskości.

Obiekt ten wpisany jest do lokalnego rejestru zabytków, jako należący do państwa reprezentowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki Ukrainy.

Poniżej relacja z eskapady kolejnego wysokiego przedstawiciela Rady Ministrów - Piotra Glińskiego, wicepremiera i ministra kultury i dziedzictwa narodowego.
Poprzednio wędrował na Pop Iwana wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

http://www.kuriergalicyjski.com/imag...017_12_280.pdf
__________________
Janusz
.......................................
„Ani smuć się zanadto, ani wesel za szybko.
Jedno i drugie zawsze na nas czeka”

Ostatnio edytowane przez zCentrum : 30-06-2017 o 15:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4702  
Nieprzeczytane 01-07-2017, 10:35
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie Dzień dobry!

Coś o plebsie?...
Marcin Makowski: Głosowałeś na PiS? Elita uważa, że należysz do ”plebsu” - WP Opinie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4703  
Nieprzeczytane 02-07-2017, 22:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie


Twój wybór!
Chyba że masz chęć załapać się na te nowe co je KACZYŃSKI chce wyhodować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4704  
Nieprzeczytane 05-11-2018, 18:51
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie



Niezapomniany Adam....
[*][*][*]

I tyle warte nasze spory...

Ja też należę - z dumą- do tego plebsu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4705  
Nieprzeczytane 13-11-2018, 11:45
michalina54a michalina54a jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 8
Domyślnie

czy pamiętacie kiedy nasz naród była AŻ TAK podzielony poglądami jak teraz to się dzieje?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4706  
Nieprzeczytane 26-07-2022, 15:59
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Cukier
https://www.youtube.com/watch?v=Xk2uytwjr38


Zbigniew Stonoga



Lilu spóźniłem się z przeczytaniem twoich postów , może były za bardzo emocjonalne , więc nie mogę się do nich odnieść . Może jest czas na reaktywowanie wątku QUO VADIS POLSKO - XXX cz.co z tą Polską by był wątkiem politycznym reprezentującym całą scenę polityczną a nie tylko wyznawców jedynej opcji politycznej.

Brak argumentów a tylko emocje dominują na forach internetowych , brak jest im spojrzenia z boku na to co my chcemy innym przekazać . Może czas na bardziej pragmatyczne podejście do tego , co nam różne opcje proponują jako " zbawcze dla Polski " . Skończyć z usprawiedliwianiem polityków swojej opcji , popatrzenie krytycznie na to co mówią.

Patrzmy na programy , co nam politycy proponują , nie patrzmy na stałość w małżeństwie z jedną partią , jak nam niektórzy seniorzy chcą wcisnąć jako 11 przykazanie do dekalogu. Cały czas pod ścianą jako klakierzy , żadnej aktywności .

Obudźcie się seniorzy nie przywiązujcie żadnej uwagi do spin-doktorów piszących za pieniądze , finansowanych przez różne opcje .




Odpowiedź z Cytowaniem
  #4707  
Nieprzeczytane 27-07-2022, 00:26
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Reaktywacja jak widzę.

Teraz już nie mam emocji a szkoda.
To znaczy mam ale je realizuję na innym polu. Nie chciałbyś wiedzieć Wacławie.
Jeśli tylko będę mogła normalnie pisać nie z telefonu, coś tam skrobnę,
choć dla mnie przyszłość polityczna jest jasna.
Zadecydują o niej;
- rozdawanie kasy na lewo i prawo, nowa fala covidu i niekontrolowany napływ Ukraińców.
Kto się z tym zmierzy ?

Obyśmy tylko zdrowi byli.
Słyszałeś Wacławie o tym przypadku, gdy zmarła 91 letnia babcia obudziła się w kostnicy? Chyba wczoraj to było.
Lekarz stwierdził zgon prawidłowo bo babcia była sztywna jak wykrochmalony kornet zakonnicy.
Jest takie coś jak syndrom Łazarza. Nie miałam o tym pojęcia.
Wyobrażasz sobie, gdy leżymy w trumnie w kwiatach i świecach,
rodzina zanosi się od łkania nad drogimi szczątkami,
naszymi, a tu szczątki podnosząc się z kalii i chryzantem,
siadają na marach i biorą się za opieprzanie rodziny,
że nie dała na ostatnią drogę ukochanych czerwonych szpilek?

A obudzić się już po zasypaniu? Brr..

Swoją drogą coraz częściej nurtuje mnie ten temat.

PS. Podobno lewica idzie do wyborów sama, czy to prawda?
Pozdrawiam ciepło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4708  
Nieprzeczytane 27-07-2022, 13:02
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Cytat:
Lila napisała -dla mnie przyszłość polityczna jest jasna.
Zadecydują o niej;
- rozdawanie kasy na lewo i prawo, nowa fala covidu i niekontrolowany napływ Ukraińców.
Kto się z tym zmierzy ?
Jest to też dla mnie problem z którym będę się musiał zmierzyć w momencie wrzucania głosu do urny .Na razie nie widzę nikogo takiego z prawa do lewa , kto by z nowymi wyzwaniami się uporał jakie obecnie stoją przed Polską . Na razie mamy gadanie , gadanie , same " pierdolety " .

Napływ imigrantów ze wschodu i naszą histerię ukraińską , zafundowali nam politycy i media . Słowianie są emocjonalni a nie pragmatyczni tym tłumaczyć możemy reakcje ludzi z jakimi się spotykamy . Jako ciekawostkę to przytoczę debatę z 14 marca 22 Ile ZAPŁACIMY za WOJNĘ W UKRAINIE? | [DEBATA EKSPERTÓW] Goście: Paula Kukołowicz, Prof. Wawrzyniec Konarski, Mateusz Urban, Zbigniew Dylewski . Program prowadzi: Łukasz Kozłowski
https://www.youtube.com/watch?v=eWTg-QKX7EE Zwróć uwagę na wypowiedzi pragmatyka Dylewskiego i "naukowców" .

Atak Rosji na Ukrainę uważam za naganny i to nie podlega dyskusji . Ale kiedy wrócimy pamięcią do czasu początku konfliktu , to było w mediach zagrzewanie dwóch stron do walki a nie stołu obrad . Obecnie Zeleński chce walczyć do ostatniego Ukraińca , nawołując świat Zachodni do finansowania : amunicji , sprzętu i utrzymania jego wojska. Ukraińcy zniszczą wszystko , zrównają z ziemią , a potem My to będziemy musieli to odbudować za nasze pieniądze / podatki/ .

Nie wiem czy to jest wojna w naszym zrozumieniu słowa wojna .Nie słyszałem by wojnę wypowiedziała Rosja czy Ukraina. Na terenie ok. 20% obecnego państwa trwają działania zbrojne .Nie ma jak w każdej wojnie ataku na infrastrukturę na terenie całego państwa , jest prąd , woda , gaz dzięki pomocy sąsiedzkiej , działają wszystkie instytucje .Dziwna wojna.

Czy państwo nie ma prawa protestować kiedy blisko ich centrów decyzyjnych umieszczać się będzie rakiety hipersoniczne ? Czy zgodzą się Stany Zjednoczone na ich umieszczenie na Kubie ?? Prędkości tych rakiet to powyżej 5 Machów 1 Ma = 340 m/s = 1224 km/h; Najszybsze to 9 Ma
Zyjemy obecnie na beczce prochu ,trwa wyścig zbrojeń w rakietach hipersonicznych , obecne systemy obrony przeciwrakietowej są bezużyteczne , możemy sobie wsadzić do d....

Ukraina jest państwem granicznym dla NATO tak samo jak Białoruś i musi się nauczyć żyć i większą wagę przywiązywać do rozwoju ekonomicznego a nie stwarzać zagrożeń i dążyć swoją polityką do obniżenia poziomu życia w Unii Europejskiej .

Na razie Lewica idzie do wyborów sama a głęboka analiza sondaży wykazuje że nie jest możliwe stworzenie samodzielnego rządu bez szerokiej koalicji. Stąd postulat zmiany prawa aborcyjnego i uzyskanie praw dla osób LGBT jest możliwy dzięki wsparciu nowego rządu przez posłów lewicy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4709  
Nieprzeczytane 27-07-2022, 21:15
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 311
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Słyszałeś Wacławie o tym przypadku, gdy zmarła 91 letnia babcia obudziła się w kostnicy? Chyba wczoraj to było.
Lekarz stwierdził zgon prawidłowo bo babcia była sztywna jak wykrochmalony kornet zakonnicy.
Jest takie coś jak syndrom Łazarza. Nie miałam o tym pojęcia.

https://whatnext.pl/syndrom-lazarza-...ia-po-smierci/

Obecne wytyczne zalecają od 2 do 5 minut obserwacji po ustaniu bicia serca przed stwierdzeniem zgonu; im dłużej przepływ krwi do narządów jest ograniczony, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że będą się one nadawały do oddania. Mając to na uwadze, jest mało prawdopodobne, że protokoły dotyczące stwierdzania zgonu zmienią się w najbliższym czasie.

Czyli horror...

2 minuty i pojechali ...
No jest duży problem ,ale kogo to obchodzi ?!
__________________
Uśmiechnij się, jutro będzie gorzej.

Ostatnio edytowane przez Siri : 27-07-2022 o 21:20.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4710  
Nieprzeczytane 28-07-2022, 16:03
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Siri wypada nam mieć nadzieję,
że się nie obudzimy w piecu,
o ile oczywiście ktoś chce być skremowany.
Niestety w Argentynie w ub. roku był przypadek,
że pani lat 89 tuż przed wjazdem do pieca w którym buzował śliczny ogień,
niespodziewanie ożyła.
Na szczęście zauważyła to córka, inaczej staruszka skończyłaby jak Oleg Pieńkowski z KGB,
którego spalono na raty.
Wydarzenie sfilmowano i pokazywano adeptom sztuki szpiegowskiej
jako przestrogę przed przejściem na stronę CIA.
Film widział także nasz Kukliński.
Swoją drogą szkoda było się narażać i poświęcić życie synów, moim zdaniem.

Wacławie
Cytat:
Nie ma jak w każdej wojnie ataku na infrastrukturę na terenie całego państwa , jest prąd , woda , gaz dzięki pomocy sąsiedzkiej , działają wszystkie instytucje .Dziwna wojna.

Dokładnie. Moja krytyka zbiórki na drony spotkała się z gorącym oburzeniem ''patryjotów z PO''.
Teraz krytykuję drugą; po lewactwie zbiera prawactwo,
a obie strony nie widzą co się dzieje
i jak się zaczyna gotować.
Politechnika Śląska wyrzuciła studentów z akademików,
wszystkie miejsca dla studentów z UA.
Nie będę cytować co piszą rodzicie. I to się dzieje praktycznie wszędzie.

Sam wiesz, jaka najmniejsza musi być suma na koncie aby być w takim Millenium Prestige.
W poniedziałek w południe w oddziale w centrum miasta,
z Polaków byłam tylko ja z córką.
Kurcze, nie widziałam na żywo tak grubych plików € i $.
Człowiek przyzwyczaił się do wirtualnej kasy, szacun dla wojennej biedy.
Natomiast poprzez zarządzenia rządu co do wakacji kredytowych, banki mają kłopoty.
Największe właśnie Millenium. Idea Bank chyba wczoraj upadł.

Też nie wiem do końca co z moim głosem.
Nie wiem na kogo będę głosować,
natomiast wiem na kogo NIE będę.

Pozdr;
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4711  
Nieprzeczytane 28-07-2022, 16:49
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

https://t.me/medvedev_telegram/151?single

Tak ma wyglądać docelowo Ukraina wg. Ruskich ( Miedwiediew we własnej osobie)
Łaskawcy dali nam jeszcze więcej niż mieliśmy,
całą Żytomierszczyznę.

Czyli nasza władza wie co mówi,
że nie będzie granicy z UA?

To znaczy koniec; bracia się nie wyprowadzą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4712  
Nieprzeczytane 28-07-2022, 17:54
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 311
Domyślnie Lila

No to nie ma dobrej opcji na pochówek....

Jest niby wyjście jedno ,ale to też nie jest wyjście bo, a nóż widelec to skomplikuje odlot

Za mało wiemy w temacie by się na to zdecydować ....

Jedno jest pewne ,że ryzyko w tych dwóch przypadkach jest zbyt duże jak na moje nerwy by coś sobie zażyczyć.

A propos : dziś mi się przyśnił zmarły sąsiad ...Nic niby ode mnie nie chciał tylko ja go prosiłam o jakąś kwotę pożyczki ...
__________________
Uśmiechnij się, jutro będzie gorzej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4713  
Nieprzeczytane 28-07-2022, 19:18
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Cytat:
Lila napisała-Dokładnie. Moja krytyka zbiórki na drony spotkała się z gorącym oburzeniem ''patryjotów z PO''.
PO w ocenach nie jest jednorodne bo działacze Nowoczesnej . też walkę Ukrainy z Rosją do ostatniego Ukraińca i ostatniego Dronu też krytykują . Za drogo nas to kosztuje i pomału ludzie zaczynają nad tą pomocą się zastanawiać i samodzielnie myśleć.

To w polskich mediach słyszałem wypowiedz Polskiego generała że uzbrojenie zachodnie otrzymane w ramach pomocy przez stronę Ukraińską jest odsprzedawane dalej .Lokalne cwaniaczki zrobiły sobie z tego źródło dochodu , Ukraińska korupcja .
Może Ukraina przestanie robić ze swojego kraju pustynię i rozpocznie rozmowy pokojowe by zakończyć ten absurdalny konflikt za który Europa płaci.

"Forumowa spółdzielnia" gdzie komentarze mogą być tylko jednostronne ,porównać ją można do papużek nierozłączek spijających sobie nektar z dziobków . Przestałem sobie nimi głowę zawracać , szkoda czasu na pisanie . Kogucik monotematyczny najważniejszy , kwoczki rządkiem za nim.

Myślę że Miedwiediew we własnej osobie to fejk . U nich taka informacja by nie przeszła.

PS. Lilu otrzymałem informację że QUO VADIS POLSKO to twój wątek i poodno nie życzyłaś sobie by na nim pisać . Potraktowałem to jak żart , ty nie boisz się napisać co myślisz i za pewne o tym byś napisała. Zdementuj to .

Na poruszany przez Ciebie i Siri temat syndromu łazarza , odpowiem później , dzisiaj załatwiałem swoje sprawy a mam ich multum , byłem zabiegany .

Pozdrawiam róbmy swoje.
Wojciech Młynarski - Róbmy Swoje | 432 Hz
https://www.youtube.com/watch?v=RAWJHpP3sog

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 28-07-2022 o 19:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4714  
Nieprzeczytane 28-07-2022, 19:34
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Wacławie jaki mój?
Tu nie masz prywatnych wątków.

Pradziadek tego wątku miał zakończenie w dniu katastrofy smoleńskiej. Ja byłam jego założycielką i poprosiłam ADminkę o zamknięcie,
aby uszanować to wydarzenie.
Bo wtedy tam już królował poniekąd znany Ci fatygant,
więc jak sam się domyślasz szacunku dla nikogo nie było.
Pola założyła inny wątek, który też nie jest jej i który porzuciła.
I bez niej stał się tym czym jest.

Ten jest dużo późniejszy, w sumie założony bez żadnego celu ale skoro jest to niech będzie.
Nie czuję się gospodynią.
Nawet swojego życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4715  
Nieprzeczytane 28-07-2022, 19:47
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
No to nie ma dobrej opcji na pochówek....

Jest niby wyjście jedno ,ale to też nie jest wyjście bo, a nóż widelec to skomplikuje odlot

Za mało wiemy w temacie by się na to zdecydować ....

Jedno jest pewne ,że ryzyko w tych dwóch przypadkach jest zbyt duże jak na moje nerwy by coś sobie zażyczyć.

A propos : dziś mi się przyśnił zmarły sąsiad ...Nic niby ode mnie nie chciał tylko ja go prosiłam o jakąś kwotę pożyczki ...
.

Jest Siri.
Wchodzi w rachubę wyłącznie piec oraz szpikulec do pieczenia kurczaka,
może być taki który jest dołączony często do kuchenek elektrycznych.
Oczywiście nie mam na myśli abyśmy obie miały się zgodzić na nabicie na ten szpikulec, skądże znowu.

Myślę tylko, czy nie zlecić rodzinie przy ostatnim pożegnaniu wbicie tego szpikulca na przykład w udo,
aby upewnić się,
że nasze dusze są już w kosmosie.
Dla mnie ideałem byłaby szabla.
Mam kilka z różnych epok a także rapier jakich używali francuscy muszkieterowie, bardzo cienki.
Nie wiem tylko jak to zakomunikować rodzinie
i kto ewentualnie by się podjął roli kontrolera.

Może ten komu nie zostawię spadku?

Tylko czarny humor może nas uratować przed stresem.
Wacławie wybacz.
Ja naprawdę o tym myślę.
Innym razem podsunę Siri wspomnienia grabarzy.
Syndrom Łazarza zdarza się częściej niż nam się wydaje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4716  
Nieprzeczytane 28-07-2022, 23:28
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 311
Domyślnie Czekam z utęsknieniem ....temat na czasie....

Cytat:
Napisał waclaw46
Na poruszany przez Ciebie i Siri temat syndromu łazarza , odpowiem później , dzisiaj załatwiałem swoje sprawy a mam ich multum , byłem zabiegany .


Trzeba być gotowym do drogi...
__________________
Uśmiechnij się, jutro będzie gorzej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4717  
Nieprzeczytane 28-07-2022, 23:32
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 311
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
.

J
Innym razem podsunę Siri wspomnienia grabarzy.
Syndrom Łazarza zdarza się częściej niż nam się wydaje.

Lila , znam wspomnienia grabarzy , nic mi nie podsuwaj.
Zobaczymy jakie rewelacje ma w zanadrzu Wacław.

Cytat:
Napisał Lila
Nie czuję się gospodynią.
Nawet swojego życia.

Ani ja Lila , ani ja....



Dobranoc....najlepiej bez snów....:https://i.postimg.cc/BQ7ngB5d/dziewc...razek-0218.gif
__________________
Uśmiechnij się, jutro będzie gorzej.

Ostatnio edytowane przez Siri : 28-07-2022 o 23:38.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4718  
Nieprzeczytane 28-07-2022, 23:47
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

https://dziennikpolski24.pl/pochowani-zywcem/ar/2944706

Siri o tym słyszałaś?
W każdym razie i ksiądz Piotr Skarga i Gogol, zostali pochowani żywcem.
Paganini się uratował.


Wszystko tylko nie to.



Tylko szpikulec do drobiu przed kremacją.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4719  
Nieprzeczytane 29-07-2022, 00:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

I jeszcze.. Wacławie Miedwiediew to nie fake.
Sprawdziłam.
Dołączył się jeszcze Szojgu.
Chcą nas uszczęśliwić razem z dobrodziejstwem inwentarza czyli Ukraińcami.

Dobranoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4720  
Nieprzeczytane 29-07-2022, 11:37
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Ja podtrzymuję swoją decyzję o skremowaniu mojego ciała by pozostałe po mnie pierwiastki mogły spocząć spokojnie w urnie. Czy jest duża różnica pomiędzy zgonem w wyniku uduszenia czy spalenia ? W jednym czy drugim przypadku kończy się nas żywot na planecie Ziemia. Ja w postaci sproszkowanej mogę być półproduktem do wyprodukowania "diamentu pamięci ". Postęp jest także w usługach funeralnych . Jest nawet nowe słowo usługi funeralne , bo usługi pogrzebowe źle brzmią .

Śmierć kliniczna – stan zaniku widocznych oznak życia organizmu, takich jak bicie serca, akcja oddechowa czy krążenie krwi. Od stanu śmierci biologicznej różni się nieprzerwanym występowaniem aktywności mózgu, możliwej do stwierdzenia za pomocą badania elektroencefalograficznego. Wikipedia

To śmierć kliniczna budzi emocje i kwestionowane są procedury związane z aktem zgonu. Kiedy umieramy w domu lekarz pierwszego kontaktu wystawia akt zgonu , praktycznie udaje się do pacjenta w ramach wizyty lekarskiej i odbywa się to na koniec dnia jego pracy. W karetkach nie ma lekarza , są ratownicy medyczni a oni nie mają prawa do wystawienia aktów zgonu . Ile czasu przebywa zmarły w swoim domu zależy od osoby bliskiej.

W szpitalu jest inaczej ale swój żywot kończymy w szpitalnej kostnicy a zgon lekarz musi opisać a osoby bliskie nie zawsze godzą się na przeprowadzenie sekcji zwłok .To wszystko w czasie trwa . Przebudzenie się w szpitalnej kostnicy jest traumatyczne dla chorego ale to bardzo rzadkie przypadki . Dobrze że są one nagłaśniane , ale też nie wiemy też czy procedury związane ze zgonem były zachowane .

Nie ma się czego bać a dziennikarze w okresie wakacyjnym karmią nas sensacjami .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...XI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 525 07-02-2009 21:58
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 10:54
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 23:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 19:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 03-04-2008 00:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.