menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.praca.senior.pl, www.emerytura.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-02-2008, 23:03
+50tka +50tka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 1
Post Zysk z dojrzałości – 50 latkowie na rynku pracy - komentarze


Komentarz do artykułu: Zysk z dojrzałości – 50 latkowie na rynku pracy
--------------------
Kolejna propaganda...juz kiedys bylo podobnie...urzędy pracy dostawały pieniądze na zaaktywizowanie bezrobotnych , zarobiły firmy organizujące szkolenia. Teraz będzie podobnie.
To wyrzucanie pieniedzy w błoto, zyskają tylko Ci , którzy beda organizować seminaria, wielkie konferencje,konkursy , kampanie, takie ble, ble, ble...
Forsa idzie tylko na te prezentacje.
Ci 50 letni i tak pozostaną na lodzie!!!
To "bicie piany" dla tych myślicieli i organizatorów takich INICJATYW.
Potrzebne są miejsca pracy dla tych + 50tek i ich faktyczne zatrudnienie- jak poprzez faktyczne zachęcenie przedsiębiorców i właścicieli firm do stworzenia miejsc pracy.
Ludzie nie zyjemy na księżycu - tu po prostu chodzi o pieniądze.
Właścicielowi musi się opłacać zatrudnić takiego starca!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-02-2008, 23:23
alamakota01 alamakota01 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Posty: 27
Post

50-latek/tka starcem? Na miłość boską, proszę nawet tak nie mówić...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 15-02-2008, 08:46
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Wiek 50+ to jeszcze nie starość! W tym wieku człowiek jest bardzo przydatny na stanowiskach personelu średniego w produkcji i kontroli. Tylko trzeba pamiętać, żeby nie przeginać ani w jedną ani w drugą stronę.Zadziwiają mnie menadżerowie, którzy szukają "wykształconych, do 30 ki, z doświadczeniem odpowiedzialnych, dyspozycyjnych" . Takim płacą i po 8-10 tys. Ale takich nie ma! I lepiej zatrudnić wykształconego 50+ napewno ma doświadczenie i jest bardziej odpowiedzialny od tamtego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 15-02-2008, 21:10
zabusia zabusia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 3
Post

Zostałam 3 lata temu zatrudniona na podobnych zasadach ale na podstawie ustawy o zwalczaniu bezrobicia itp. Przez ten okres pracodawca był ze mnie bardzo zadowolony. Nie mam dzieci , jestem dyspozycyjna ,ale przszedł moment ,że dopadła mnie choroba i tu jest problem.Zgadzam sie z +50tka. Podobny los czeka też młode kobiety , bo "mogą zjaść w ciążę". Więc nie czarujmy się nie bedzie więcej miejsc pracy to nie pomoga żadne programy ani dla młodych ani dla starych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 04-04-2008, 13:38
Elżbietka55's Avatar
Elżbietka55 Elżbietka55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 26
Domyślnie

Musi się coś zmienić dla "50+" mam taką cichą nadzieję. Wierząc w to jakoś się trzymam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 04-04-2008, 14:26
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Myślę , ze pracodawcy wola zdecydować sie jednak na pracownika młodego, ponieważ wśród nas starszaków istnieje większe prawdopodobieństwo zachorowania , a jesli chcieli by być lojalni wobec chorego znienacka pracownika i w zgodzie z przepisami prawa, to raczej częściej będa narazeni na straty niz na zyski. Kalkulacja jest prosta zatrudnienie młodego , jest bardziej opłacalne!
__________________
Grazyna

Ostatnio edytowane przez grazyna : 04-04-2008 o 21:56.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 04-04-2008, 14:29
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Tylko ,że jak zaryzykuje i zatrudni starszego jakoś tak dziwnie się dzieje ,ze po tych "mlodych ze swieżym spojrzeniem" nic tylko trzeba bez przerwy coś poprawiać ...czyli ta sama robota 2 x ,opłacalne ??? Wątpię....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 04-04-2008, 18:16
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Wszystko zależy od stanowiska pracy. Na jednym lepiej sprawdzają się ludzie młodzi, na drugim - starsi.
A ta pisanina o chorobach i zejściach jest niepoważna.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 04-04-2008, 18:19
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Tak uważam i tak napisałam, co jest niepoważnego w tym pisaniu. Osobiscie słyszałam podobne wypowiedzi w TV , osób narzekających na wymagania pracodawców, nie jest to bynajmniej wyssane z palca. A choroby w naszym wieku i zejścia sa jak najbardziej poważne, przecież jesteśmy na forum senior cafe,do których sama i osobiście należe, a nie forum np. zakwitnij na wiosne, lub kobieta kot. W naszym wieku moga zdarzac się tez zwłaszcza u osób z zadomowiona choroba (miazdzyca, cukrzyca, nowotwór, i inne), rózne niespodzianki (zasłabnięcia inne niedyspozycje )i o tym wiedzą pracodawcy.A nie jest tak?
Ja tak czuje to i nie widzę w tym nietaktu, chociaż znam wspaniałych ludzi , którzy są nawet po 70 roku zycia i trzymaja sie wspaniale , wyglądajo tak samo a formy i kondycji pozazdrościł by im nawet 20 latek.
__________________
Grazyna

Ostatnio edytowane przez grazyna : 04-04-2008 o 18:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 04-04-2008, 19:29
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Zycie wg telewizora ma się nijak do życia naprawdę .W niektorych zawodach lepiej sprawdzają się mlodzi w innych starsi ..nigdzie na swiecie poza naszym pierwotnym kapitalizmem 50 + nie są postrzegani jako starcy i w zyciu na ogol też nie ..jak obserwuję moje rownolatki kolezanki z pracy i poza nią .Natomiast jak czytam czasem niektóre wypowiedzi to nadziwić sie nie mogę...sami stwarzamy taki obraz siebie ,nie dziwmy sie więc ze tak postrzegaja nas inni.M.in.dlatego nie uwazam ,zeby bylo coś zlego w przesunieciu wzwyż wieku emerytalnego pod warunkiem ,ze bedzie praca....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 04-04-2008, 19:54
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Siekierko

Cytat:
Napisał siekierka
Wiek 50+ to jeszcze nie starość! W tym wieku człowiek jest bardzo przydatny na stanowiskach personelu średniego w produkcji i kontroli. Tylko trzeba pamiętać, żeby nie przeginać ani w jedną ani w drugą stronę.Zadziwiają mnie menadżerowie, którzy szukają "wykształconych, do 30 ki, z doświadczeniem odpowiedzialnych, dyspozycyjnych" . Takim płacą i po 8-10 tys. Ale takich nie ma! I lepiej zatrudnić wykształconego 50+ napewno ma doświadczenie i jest bardziej odpowiedzialny od tamtego.
też się kiedyś bardzo dziwiłam takim wymaganiom, dzisiaj się nie dziwię. Moje dziecko po studiach zostało od razu rzucone "na głęboką" wodę. Po skończeniu studiów /lata 90-te/ rozpoczął pracę w znanej f-mie budowlanej /dostał oczywiście bardzo wysoką pensję/ w czasie trzymiesięcznego okresu próbnego był zastępcą głównego technologa a po okresie próbnym miał przejąć to stanowisko /główny technolog ochodził na emeryturę/. Dziwiłam się w duchu dyrekcji tej firmy po co im taki smarkacz za taką kasę /dostał na starcie dużo wyższą pensję niż jego szef/ okazało się , że mieli rację. Młody człowiek, któremu da się szansę od razu nabiera wiatru w żagle i robi wszystko żeby się sprawdzić w pozytywnym sensie, jest dyspozycyjny i nie zepsuty przez komunę daje z siebie swojej firmie wszystko co ma najlepszego. Nie ma mowy o zwolnieniach lekarskich, miganiu się w pracy, zwalniania się w czasie godzin pracy, spóźniania się do roboty. Za komuny rożnie z tym bywało chyba się ze mną zgodzisz. Dlatego firmom opłaca się bardziej zatrudniać takich łebków niż seniorów z naleciałościami nabytymi za komuny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 04-04-2008, 22:00
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Małgorzato, nie mówiłam o życiu wg. tv, tylko o tym, jak wypowiada sie nasze i starsze pokolenie na ten temat w środkach masowego przekazu, mówili to ludzie zaczepieni na ulicach miasta, chyba , ze uważasz, że byli podstawieni i niewiarygodni.
Siekierko, młodzi ludzie tez chorują , tez się spóźniają, ale...szybciej nadrabiają zaległosci w pracy, biegle władaja obcymi językami, chłona wiedze jak gąbka,
__________________
Grazyna

Ostatnio edytowane przez grazyna : 04-04-2008 o 22:17.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 01:08
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Przyjrzyj się dokładnie kogo zaczepia się na ulicach miasta -takich ,którzy potwierdzz z gory załozona tezę ,a tych - co wręcz przeciwnie ...sie wytnie.Grazyna za duzo TV ogladasz moim zdaniem....
Jasne ,że jest problem -ale glebszy niz nasze nieudolne analizy społeczno -psychologiczne.Ten wizerunek wykreowaly mlode ,aroganckie wilczki z TV- w trosce o swoje miejsca pracy...nie po to zjeżdzają do duzych miast z rozmaitych sioł ,nie po to gniezdza sie po 5 osób w malych mieszkaniach,nie po to tyrają od swiatu do nocy ,zeby przyszedł stary wyjadacz i pokazał im palcem ,ze poza duza iloscia piany ubitej wokól swoich dzialań to niewiele zdziałac potrafią .Oczywiście sa wyjatki -młodzi zdolni fachowi otwarci i nteligentni.,Chociaz znając poziom uniwersytetów w metropoliach typu Ciechanow i Płońsk..to tych ostatnich znów takiego zatrzesienia nie ma.
A nasze pokolenie niestety dalo się w ten kanal wpedzic około 45-tki.I zamiast dać czadu -walczy o wczesniejsze emeryturki nedzne ,i wybiera się umierac.
W szkole w której pracuję jest mw pół na pół i tak się sklada ,ze ile razy przychodzi mi pracować w klasie prowadzonej przez "mloda ,zdolna ,wyksztalconą" hmmmm...rece opadaja .Najmniejsza linia oporu ,tradycyjna belferka -ja przy tych panienkach to jestem super nowoczesna rewolucyjna wdrażaczka najnowszych tryndów -a to nie zadne tryndy tylko troche doswiadczenia i zdrowego rozsądku...
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 05-04-2008 o 01:09.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 01:32
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
W szkole w której pracuję jest mw pół na pół i tak się sklada ,ze ile razy przychodzi mi pracować w klasie prowadzonej przez "mloda ,zdolna ,wyksztalconą" hmmmm...rece opadaja .Najmniejsza linia oporu ,tradycyjna belferka -ja przy tych panienkach to jestem super nowoczesna rewolucyjna wdrażaczka najnowszych tryndów -a to nie zadne tryndy tylko troche doswiadczenia i zdrowego rozsądku...
...bo mądrość jest córką doświadczenia, jak głosił Leonardo da Vinci i wiedział, co mówi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 09:47
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
...bo mądrość jest córką doświadczenia, jak głosił Leonardo da Vinci i wiedział, co mówi

No i czasami nie warto .53-letnia nauczycielka ,ugodzona nożem przez swego ucznia..dzisiejsza wiadomość..
Cholera..co się dzieje ???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 11:36
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Lila, zdziczenie obyczajów, młodsi nauczyciele tez zagrożeni, nawet bardziej niż starsi, podobno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 11:41
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Jeszcze

"w temacie" agresji w szkole, tym razem ze strony nauczycieli: http://www.polskatimes.pl/9,30380.htm
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 13:58
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Przeciez tylko sie wypowiedziałam Małgorzato, to nie była analiza , ani udolna ani nieudolna! Ja nawet nie próbuje analizować czegokolwiek w sposób profesjonalny, bo profesjonalistką w tej ani prawie innej podobnej dziedzinie nie jestem analizuje to jako zasiedziała kura -domowa, chyba mam do tego prawo, nie sadzisz? ..
__________________
Grazyna

Ostatnio edytowane przez grazyna : 05-04-2008 o 14:02.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 14:22
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Grazyna masz prawo,ale ja też.
Lilu
agresja w życiu społecznym jest niestety faktem,w USA kilka razy doszlo do wystrzelania przez ucznia ciala pedagogicznego ,kolegów zresztą też ,ale czy ma to związek z tematem ,o ktorym sobie rozmawiamy????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 15:10
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Lilu [/b]agresja w życiu społecznym jest niestety faktem,(...)ale czy ma to związek z tematem ,o ktorym sobie rozmawiamy????
Myślę, że ma, skoro piszemy o "wyższości" seniorów (lub nie) nad młokosami, zwłaszcza tymi pracującymi w szkołach, na zywej materii, jaką są dzieci i młodzież.
Tu naprawdę doświadczenie się przydaje, choć przecież nie stanowi reguły.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
70- latkowie powiedzieli sobie "tak" - komentarze Ircia Ogólny 11 16-08-2009 21:19
50 –latkowie na rynku pracy - komentarze krzychu Ogólny 6 04-04-2008 14:02
Zmiana zasad na rynku z lekami refundowanymi? - komentarze Zenek Ogólny 2 13-02-2008 23:01
Osoby w wieku 50+ na rynku pracy - komentarze titonsa Ogólny 3 07-02-2008 19:14
Dyskryminacja na rynku pracy - komentarze Basia. Ogólny 7 13-05-2007 15:48

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.