menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 07:01
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie Bianko, dyskutujmy...

... jestem dopiero od miesiaca na Forum, ale zrozumialam juz, po przeczytaniu calych watkow od poczatku ze; ludzie pisza... co chca, w sposob im dogodny, atakuja sie zza wegla, albo twarza w twarz, czytalam jednego co to w jednym miejscu zaprasza na rozmowy prywatne; bo ten drugi jest interesujacym partnerem do rozmow, a w drugim watku kasuje go niemilosiernie. Tego samego z ktorym mu sie tak swietnie rozmawialo na innym.
Mam wrazenie ze Forum sluzy niektorym niewyzytm do szkalowania, wymyslania, "kasowania".
Ale wiekrzosc to ludzie normalni, samotni; to nie wada, to stan, ktorzy spedzaja w towarzystwie wirtualnym duzo czasu, bo go maja w nadmiarze, albo chwilke...
Jestes na Forum juz od roku i rezygnujesz, i przepraszasz zes weszla na "moj watek"?
Jaki on moj, skoro wszyscy moga na nim napisac co chca, nawet nie na temat; kazdy jak ma ochote, moze cie skrytykowac, wytkac bledy, pochwalic, przeslac caluska, albo zignorowac do szczetu.
Nie chcialam, zebys sie czula urazona, ja cie nie krytykowalam nawet, tylko, skoro moim odczuciem bylo, ze wlasnie chcesz mnie czym zaskoczyc; a moze sie potknie...
no to sprawdzilam, powiedzialam co mysle, i dolazylam co widze, bo czytam i mi sie wydaje... Juz ktos powiedzial w watku, ktory sie dzieje na jachcie; to przeciez nie w realu, to wirtualnie...
I tak trzymac, "nie popuszczac", wroc do mnie Bianko, i powiedz co myslisz. Przeciez na tym to polega i na to zdecydowalismy, zapisujac sie z trudem na to Forum.
I jeszcze jedno, ktos powiedzial; ze nie pisze na watkach, komunikuje prywatnie, bo nie cierpi jak sie go czepiaja.

Przejelam sie tym faktem; to sa tu tacy co robia krzywdze innym? niewyzyci tacy, pokreceni...
No to solidarnie wywalic ich do Forum's specjalizujacych sie w " przyjemnosciach- nieprzyjemnosciach", beda w swoim zywile, a nie tu straszyc po katach...

No porobilo sie... a ja mialam o "samopoczuciu"; dziekuje, dobre. Gbyby to kogos interesowalo, to przekonalam delikatnie moje plecki, zeby daly spokoj, i mnie nie straszyly jak te paskudy tutaj. No i udala mi sie wplynac na nie, popuscily, teraz raczka prawa boli... ale to inna "para kaloszy"...wine zwalam na "myszke"... zeby miec dobre samopoczucie trzeba zawsze zwalic wine na kogos, lzej bedzie...ha!ha!ha!...
Dzien smutny i samotny przede mna... uwiezyliscie?
To nie prawda... darowany... ; a darowanemu koniowi...itd.
Zycze milego week-endu...
__________________
  #42  
Nieprzeczytane 02-07-2008, 05:48
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie I na koniec...

... napisane jest, ze sprawy prywatne powinno sie zalatwiac na "prive". Milo wiedziec, ale; z tymi z ktorymi czlowiek chcial zalatwic (sie) cos prywatnie nie moze, bo oni czegos takiego na Forum nie posiadaja. Zreszta, oni nic nie posiadaja, poza "pseudonimem".
W przyslowiu o gosciach, powiedziane jest, ze "Gosc i ryba po trzech dniach smierdza".
Trzeba bylo uprzedzic, ze tu nie mozemy sie czuc jak "u siebie w domu", tylko jestesmy goscmi... a co za tym idzie...
gdy przyjmuje sie kogos w domu to mu sie pomyj na glowe nie wylewa, bo mimo kapelusz opryskac mozna.
Nie wytyka sie bledow; bo kto ich nie popelnia, nie krytykuje sie zamilowan, "bo kij ma dwa konce", i na kazdego moze przyjsc pora. Jak na Telesfora.
"Mierz sily na zamiary", to tu trzeba byc silnym?.. co ja na wojne poszlam jak ten Janosik?
kiedy nie umialam "wlaczyc sie do rozmowy", poradzono mi jak to zrobic, nauczono cierpliwie; wklejania obrazkow, poruszania sie na watkach, ukladania "profilu".
Jak tak popatrze wstecz, to wszyscy ktorzy sie do tego przyczynili, pozostali tacy sami, przyjazni. A inni?...
Nie zadaje sie pytan, zeby potem latwiej bylo dobic.
Prawda, nie musialam odpowiadac...
Ale to znaczy, ze od poczatku trzeba przewidziec, ze jezeli cos napiszesz to inni moga to wykorzystac kontra tobie?
To my sie znajdujemy na terenie wroga?
A wrog potencjalny to ten, co w bojach zaprawiony, wiecej jak 3000 postow posiada?
No to uprzedzic trzeba "nowych" naiwnych, a moze tylko naiwne?...
Przerywam nadawanie na kilka dni, "odetchne" w towarzystwie rodziny. Rzucimy okiem na to, co tu sie dzialo. "Posmiejemy sie". i uslysze od corki..."a nie mowilam"... mowila.
Do zobaczenia...
ps. Ciesze sie, ze mozna sluchac i przesylac muzyke, bo ta lagodzi obyczaje, moze by wprowadzic zwyczaj sluchania muzyki?... oddech sie ureguluje, czlowiek bedzie mniej agresywny...
  #43  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 07:12
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie Kila dni przerwy... poswiecilam je...

... na "odetchniecie", tak tez mozna. Za chwile zaczynam moje cwiczena codzienne. Od tego nie ma odstepu. Zapraszam wszystkich... dotlenimy sie, rozruszamy zastale kosci i bedzie lepiej. Biorac gleboki oddech, pozdrawiam Jasie i wszystich tych ktozy podtrzymywali mnie na duchu. Do zobaczenia...
  #44  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 09:25
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Iluzjo,

na Twojej stronce nie można się wpisać, bo zlikwidowany jest blok komentarzy.
Zostawiam więc tu na dobry dzień rysuneczek i0263.gif

PS. Iluzjo, Bianka jest znana z nieagresywnego, przyjaznego stosunku do bliźnich i trzeźwości sądów Oraz zainteresowania tematem, który poruszyłaś.
Jestem pewna, że nie chciała Cię dotknąć
  #45  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 10:13
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
na Twojej stronce nie można się wpisać, bo zlikwidowany jest blok komentarzy.
Zostawiam więc tu na dobry dzień rysuneczek Załącznik 15668

PS. Iluzjo, Bianka jest znana z nieagresywnego, przyjaznego stosunku do bliźnich i trzeźwości sądów Oraz zainteresowania tematem, który poruszyłaś.
Jestem pewna, że nie chciała Cię dotknąć

Potwierdzam..Tylko na wszelki wypadek nie dawaj swojej fotografii na forum,gdyż jest to estetka o nieskazitelnej urodzie ,bardzo źle reagująca na jakieś nieprawidłowości w cudzej fizjonomii.
Pozdrawiam cieplutko..
Bardzo ciekawie piszesz.Dla mnie to nowy temat,nad którym warto się zastanowić..
  #46  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 10:23
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie O, matko!

Cytat:
Napisał Lila
Potwierdzam..Tylko na wszelki wypadek nie dawaj swojej fotografii na forum,gdyż jest to estetka o nieskazitelnej urodzie ,bardzo źle reagująca na jakieś nieprawidłowości w cudzej fizjonomii.
Pozdrawiam cieplutko..
Bardzo ciekawie piszesz.Dla mnie to nowy temat,nad którym warto się zastanowić..

Coś przegapiłam?? Bo chyba to nie o mnie?!
  #47  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 10:32
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Coś przegapiłam?? Bo chyba to nie o mnie?!

Nie o Tobie...
Przegapiłaś ,admin był szybszy..Ale nie ma co żałować..brrr..
  #48  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 07:33
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie Jak to milo ze przyszlyscie bronic...

Bianki. Mysmy sobie wyjasnily, to nie wasza sprawa. A sprawa jest zamknieta.
Stona otwarta, mozna sie wpisywac. Wszystkie jestescie mile, przyjaciejskie, stajecie w obronie, bardzo sie to chwali wszystkim, tylko... dlaczego was denerwuje ze jestem...
taka jaka jestem? A wiecie jaka jestem?

Wracam do watku: znalazlam w "Ksiegarni" ksiazke traktujaca o "Gimnastyce Tao dla zdrowia" po polsku. Ja znalazlam tutaj ksiazke o "Tao oddychania". Skoro juz wydano ksiazke o gimnastyce Tao, mozna sie spodziewac, ze ta druga bedzie przetlumaczona tez.
Znalazlam sposob na cwiczena oddechowe w momencie stresu, pozwala on na przejscie do "porzadku dziennego" gdy sprawy wymykaja sie spod kontroli.
Na koniec; gdy zaaplikuje sie "oddech usmiechu" - tak nazywa sie cwiczenie - to latwiej jest rozpoczac dzien. I nie ogladac sie za siebie.Milego dnia zycze...
  #49  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 10:57
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Iluzjo,ponieważ ja zawszę walę prawdę,to stwierdzam z całą odpowiedzialnością ,że jestem ostatnią osobą na forum ,która przyszłaby bronić Bianki.Ale przyznaję ,to faktycznie nie moja sprawa ,to co piszesz..
Zmykam wobec tego definitywnie,życząc Ci miłego pisania ...
No i dlaczego sądzisz ,że denerwujesz kogokolwiek swą osobowością ???
  #50  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 12:16
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie Miła Iluzjo,

czy mogę Cię prosić o ćwiczenia dla oczu ? Coś mnie w nich szczypie,mam zaczerwienione i zdecydowanie słabiej widzę.Może pomoże.
__________________
Agnieszka
  #51  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 06:34
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie Jeszcze raz...

Wydrukowalam tabelke z cwiczeniami i wyszlo strasznie wielkie. Mam nadzieje ze tym razem sie uda, a jak nie to ja przepisze. Ignesia, sprawdz czy nie masz czasem uczulenia, na pylki, kurz albo oczu wrazliwych jak jest bardzo slonecznie.Jak sie uda to dopisze cos jeszcze.
  #52  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 07:06
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie Do niczego, Albo za wielkie albo za male.

No to przepisuje:

Poranna gimnastyka oczu.
Przed przystapieniem do cwiczen nalezy wtkonac kilkuminutowy masaz szyi.

- Siedzimy prosto i 1-2 minuty szybko mrugamy.
- Glowe trzymamy nieruchomo. Wykonujemy pionowe i
poziome ruchy oczami.
- Wykonujemy ruchy okrazne oczami zgodnie z ruchem
wskazowek zegara, nastepnie w przeciwnym
kierunku.Powtarzamy po 10-15 razy.
- Na szybie okna, nieco ponizej wzroku, naklejamy niewielki
jaskrawy obrazek, najlepiej w kolorze zielonym.
Przez 3-5 sekund patrzymy przez okno na jakis przedmiot
znajdujacy sie w duzej odleglosci. Przenosimy wzrok na
obrazek i przygladamy mu sie 2-5 sekund. Potem znow
patrzymy na oddalony przedmiot.
Powtarzamy od 15 do 100 razy.
- Szeroko otwieramy oczy, a nastepnie zamykamy je mocno
zaciskajac na 3-5 sekund. Wykonujemy to cwiczenie 10-40 razy.

I drobiazg ode mnie, co robic jak ocz sa bardzo zmeczone i nie ma sie czasu na cwiczenia; rozgrzewa sie dlonie zlozene jak do modlitwy, pocierajac szybko, kiedy czuje sie, ze sa one cieple, przyklada sie dlonie do oczu, dolna czescia, reszta dloni i palce dotykaja czola. Przyciska sie delikatnie galki oczne, trzyma kilka sekund. Mozna powtorzyc kilkakrotnie.
I, naturalnie pomrugac i poruszac galkami ocznymi.

W podrozy niezawodne, przy komputerze tez. Pozdrawiam serdecznie, zmykam do codziennych cwiczen...
  #53  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 08:30
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie Jeszcze cos, widzialam w TV Polonia...

... przed chwila, kawalek programu z Kolobrzegu, i tam wprawadzili gimnastyke, roznorodna, na plazy, dla wszystkich i do tego codziennie. Dzisiaj pokazywali asana "przywitanie slonca", w sloncu w pelni. Sliczny ten asan. Sprobuje, moze bede mogla go wlaczyc do cwiczen, ale nie wiem czy plecy pozwola. Jak sie uda to jutro napisze. I zastepujemy ciezko strawne pozywienie, owockami i warzywami i zycie jest piekne, mimo deszczu za oknami...
  #54  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 19:49
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie Bardzo dziękuję !

Iluzjo,wydrukowałam to co tak starannie mi przepisałaś i będę ćwiczyć.Dla Ciebie pozdrowienia z Polski.
http://www.klub.senior.pl/galeria/file.php?n=3463&w=l
__________________
Agnieszka
  #55  
Nieprzeczytane 10-07-2008, 05:52
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie Dzisiaj troche wczesniej, tak czasem bywa...

... Chcialam dorzucic drobiazg. Istnieje ksiazka napisana przez Mikolaja Markiewicza, psychologa; "Trening widzenia", mowila o tej ksiazce Sylwia Lejtman w programie TV Polonia. Ona osobiscie tez napisala ksiazke, opowiadajaca historie jej slepniecia, operacji, i reedukacji oczu. (Nie zdazylam zapisac tytulu ksiazki napisanej przez te pania.)
"Przywitanie slonca" wykonalam, ale miesnie plecow za mocno ciagna. Dla mlodszych i nie majacych problamow z kregoslupem, swietne cwiczenie na rozciagniecie miesni. Ja musze lagodniej.
A w rodzinie jeszcze jeden adept "walk", moj wnuk od kilku miesiecy uprawia Aikido. Bardzo dumny jest jak moze mi pokazac czego sie nauczyl w ciagu kilku miesiecy. Ma 8 lat.
I tak nastepny dzien zaczyna sie jak codzien, o 6-tej gimnastyka polaczona z oddychaniem, cwiczena oczu i "okulary rozowe" mozna odlozyc do lamusa. Milego dnia...
  #56  
Nieprzeczytane 10-07-2008, 09:27
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Witaj Iluzjo,ja tez po cwiczeniach jogi,powitanie słońca zrobione,w swoim ,troszkę wolniejszym tempie/bo kregoslup troche juz zdezolowany/.Cwiczenia oddechowe tez zaliczone i nie odkładam do lamusa ,ale do jutra.Teraz kawka w milym seniorowym towarzystwie.Miłego dnia .Pozdrawiam cieplutko znad polskiego morza.samp1aa3fe9c81a777be.jpg
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #57  
Nieprzeczytane 11-07-2008, 13:34
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie Witam, ja pozostaje przy...

... witaniu slonca, o ile sie pokazuje, w stylu Tai- chi.
Joga jest nie tylko techniczna, ale dla mnie niedostepna. Robie co moge, i namawiam wszystkich mlodszych duzo ode mnie, zeby praktykowali "cos"! Bo potem na stare lata, ciezko zaczynac od nowa, ale szczescie, ze istnieje cos takiego jak gimnastyka i sposob oddychania Tao.
Pozdrawiam cie serdecznie, Anielko, milych cwiczen i towarzystwa...
  #58  
Nieprzeczytane 16-07-2008, 07:34
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie Witam, zaraz zaczynam cwiczenia...

... troche jestam spozniona bo uczylam sie czegos innego. Milego dnia zycze... badzmy " Zen"...
  #59  
Nieprzeczytane 04-08-2008, 09:15
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie

Nie bylo mnie trzy tygodnie... spedzilam je pracowicie, ale w kompletnie innej dziedzinie. Nawet moje codzienne cwiczenia oddechowo-ruchowe, nie zawsze robilam o 6-tej, czasem pozniej.
Oj nieladnie!!!
A zaczelo sie to od tego polaczonego obrazka z ramka. (poprzedni post) Zaczelam sie uczyc tworzenia obrazkow... od poczatku. To ciagle trwa, bo trzeba znalesc porady, przeczytac je, przecwiczyc...
Jestem na samym poczatku... ale juz cos udaje mi sie zrobic!
Co nie znaczy, ze zapomnialam o moim zainteresowanu ; walka ze stresem i podtrzymywaniu dobrego samopoczucia.

Jestem w trakcie czytania ksiazki, w ktorej mozna znalesc rady jak najlepiej przeciwstawic sie sytuacjom stresowym, ktorych nie da sie uniknac.
Ale zawsz mozna "cos" zrobic, zeby ten stres "nie wykanczal".
Zycze wszystkim, molego spedzania czasu... nie tylko na oddychaniu...
  #60  
Nieprzeczytane 04-08-2008, 09:42
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Iluzjo, ja Ciebie cały czas podziwiam.
Za wszystko o czym piszesz, że robisz.
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
NEXTRADER Sales technology PRACA STAŁA PODSTAWA i PREMIA !!!!!!!!!! NEXTRADER Praca, wolontariat 0 11-08-2007 01:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.