menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > świętokrzyskie > Kielce
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 23-05-2009, 20:37
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Smutny przycinanie drzew


Szkoda ,ze nie mogę przesłac fotografii tego co moja S.M. robi z drzewami.
Wiadomo,ze na tych betonowych pustyniach drzewa się raczej powinno sadzić, wycinanie jest zabronione, więc ktoś genialny wpadł na pomysł ścinania drzew w połowie ,nawet gdy nikomu i niczego nie zasłaniają.
I tak straszą kikuty ścietych brzóz,olch,akacji i innych im gatunkowo podobnych.
Wiem ,że są drzewa które można formować, ale zawsze
we wczesnym stadium,jednak to co widzę z okna wprawia
mnie w zdumienie .
Czy ktoś spotkał się z podobnymi praktykami i może jest jakieś logiczne uzasadnienie tego , a ja po prostu nie rozumiem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 23-05-2009, 21:15
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Teraz nie wolno ani wycinac ani tez przycinać drzew Jest ochrona gniazd lęgowych i to dotyczy wszystkich gatunkow drzew .
Pytalam w Wydziale Ochrony Środowiska - kary sa ogromne . od 120 do 180 tys.
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 24-05-2009, 00:03
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

"Teraz nie wolno ani wycinac ani tez przycinać drzew Jest ochrona gniazd lęgowych i to dotyczy wszystkich gatunkow drzew .
Pytalam w Wydziale Ochrony Środowiska - kary sa ogromne . od 120 do 180 tys"

Bunia,dzięki za odzew. Wypadałoby zgłosić ten fakt do tego W-łu, ale czy Spółdzielnia pozwoliła by sobie na tak karygodne działania? Tyle miałam zmartwień,że nie reagowałam, choć widziałam i słyszałam co sie dzieje.
Bałam się,kiedy tylko robotnicy z piłami przechodzili koło bloku,co tym razem jeszcze zetną,,,,ludzi jakby to nic nie obchodziło, nie znają drzew,krzewów,ptaków......mnie trudno to pojąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 24-05-2009, 02:31
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

W spółdzielni jest człowiek, który zajmuje się administracją terenów zielonych, zadzwoń i zapytaj się kto pozwolił na te "wycinanki". Wiem że u nas zanim przyjdą panowie z piłami, chodzi komisja i opisuje sposób przycięcia drzew. Robi się to w lutym, nigdy teraz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 24-05-2009, 05:27
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Niestety,spółdzielnie obcinają drzewa,zasłaniając sie "bezpieczeństwem".Ale to co robią to po prostu barbarzyństwo.Tak wyglądają stuletnie dęby rosnące w małym parku,przy placu zabaw,kiedyś ożna było posiedzieć w ich cieniu,teraz będzie to pustynia.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 24-05-2009, 10:33
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Dziewiątka ,Czarna i Inne Dziewczynki

Riposta z pomorskiego

My nie gorsze są dziewczyny
rozmawiamy tworząc rymy
Hej Dziewczynki uśmiech Wam
odeślijcie proszę nam.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 24-05-2009, 11:13
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

Tak to mniej więcej wygląda na całym osiedlu, również dotyczy to drzew oddalonych od bloków.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 24-05-2009, 11:23
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

koniec kwietnia..moja córka przygotowująca się do ślubu,
mama ciężko chora w szpitalu, wyszłam na balkon dusząc łzy,
pod oknami sąsiedniego bloku cudne kępy krzewów , w których małe ptaki zakładały co roku gniazda, patrzę i oczom nie wierzę,myslałam,ze koszą trawę,,,,,,nie oni ścinali bardzo nisko owe krzewy!!!

Gdyby nie ta dramatyczna sytuacja rodzinna, ślub córki 1 maja,śmierć mamy -2 maja,potem pogrzeb , cały czas w szoku,, Uwierzcie,jeszcze nie mogę do siebie przyjść,,normalnie tak bym tego nie zostawiła,chociaż mąż
raczej nie pozwala mieszać się do żadnych tego typu spraw,
jakby bał się konfliktów,zemsty,no nie wiem czego.

Ps.Znowu miałam problemy z odczytaniem wiadomości na tej stronie,widziałam przy temacie imię dokonującej wpis osovy, po kliknięciu w temat nic- tylko moja wypowiedż.Ciągle tu błądzę ,jak w zyciu.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 24-05-2009, 12:07
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Vika - to nie do pomyslenia aby tak oszpecic krajobraz . Drzewa powinny zdobic a nie odwrotnie .
Jestem oburzona Vika - działaj , dzwoń pytaj .
Kundzia to nie jest tak do konca z tym bezpieczeńtwem ..
Wszystkie sluzby takie jak Energetyka , Gazownie , Wodociagi - maja określony czas na robienie wycinek , przycinek napowietrznych czy ziemnych .Ich rowniez obowiązuje to samo prawo i te same zakazy .
Np. u mnie Energetyczny Zaklad wycinal i przycinal gałęzie
chyba w listopadzie , druga tura /inne ulice/ to chyba w lutym albo wczesnym marcem w kazdym bądz razie był jeszcze śnieg .
Teraz nie ma zlituj sie - kary moga byc nakladane nie tylko na osoby fizyczne .
Kto u mnie był to wie jak wysokie mam drzewa ktore rosna na mojej działce , są kupione za moje pieniadze i ja je pielęgnuję - ale nie mam prawa do wycinania ich /tylko przycinanie i to w scisle okresonym terminie / bez zezwolenia miejscowego wydzialu Ochrony Srodowiska .
Przymierzałam sie do skrocenia ich do polowy ale .. dowiedzialam sie ze okres lęgowy trwa od 15 kwietnia do 15 sierpnia .Koniec - musialam sie dostosowac .
Ponadto ptaszki tak pieknie spiewaja umilając zycie mnie i sasiadom jakże moglabym im wyrzązic krzywdę . ??

fragmebt mojego ogrodu
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 24-05-2009, 13:08
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Pytanie

znowu nie nie ma nic,żeby znależć muszę cokolwiek napisać, jestem juz bezradna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 24-05-2009, 13:23
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

No właśnie dopiero teraz znalazłam cie Bunia,,co z tym forum?
Zawsze tak mam, naszukam się zanim znajdę odpowiedż.

A wracając do tematu;Spółdzielnia mieszkaniowa robi to wedle własnego widzimisię, ale też i mieszkańcy zupełnie się tym nie interesują. Ludzie nie znają ptaków, nie znają drzew,
nieliczni coś tam wsadzą i rośnie sobie wszystko tak bezładnie.Ale dobre i to. Spółdzielnia zaś nie robi nic,albo stwarza pozory,już 2-krotnie sadzili przy jezdni jakieś wytargane nie wiadomo skąd dzikie maleńkie drzewka , oczywiście poschły.Faktura pewnie była innej treści. Ale człowiek jest bezradny, w dodatku gdy i zdrowie już szwankuje. Będą pewnie upały,kto zamożny wsiada w samochód i jazda, biedniejsi pieką się wśród tych betonów próżno szukając cienia.
Pozdrawiam,miłego dnia wśród przyjaciół.... rodziny.
Ja mam rodzinę.......na fotografii,dzieci-gdy im bida,
mąż w kuchni czeka na michę. Ale ust nie mam do kogo otworzyć, wypłakać żal wspomnień,dziś śpiewają piosenki na Dzień Matki- ja już nie mam nikogo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 24-05-2009, 16:32
BarbarkaM's Avatar
BarbarkaM BarbarkaM jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Włoszczowa,Polska
Posty: 141
Domyślnie czasem mam ochotę popłakać...

Viko.Napisz do mnie...Mieszkam również w bloku spółdzielczym.Podobnie jak Ty mam działkę/którą bardzo lubię/,kocham ptaszki i wogóle przyrodę.W dodatku mieszkam niecałe 60 km od Ciebie...Może się kiedyś zapoznamy...i pogadamy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 25-05-2009, 11:11
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

Dziś ścieli przed klatką bez,ale w taki sposób że zostały gołe patyki,a wiadomo,że bez nie puszcza odrostów z gałązek a krzwi się jedynie od korzenia. Takie formowanie po prostu nie miało sensu.
P.s.Jak zwykle to temat zastępczy,bo gnębią mnie poważniejsze sprawy. Ale...........czy sa rzeczy nieważne?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 25-05-2009, 18:08
antyla's Avatar
antyla antyla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 334
Domyślnie

U nas na osiedlu w zeszłym roku powycinali piękne, zdrowe topole, i inne drzewa , pozostawili tylko jakieś krzywe i karłowate, obraz nędzy i rozpaczy. W tym wszystkim chodziło tylko o to aby ktoś zarobił. Słyszałam że firmy, które zajmują się wycinką, dają łapówkę tym, którzy decydują o wycince, a oni w zamian zlecają danej firmie pracę i interes się kręci, a cierpi na tym środowisko, ludzie i przyroda. A w miastach można własnie zobaczyć takie kikuty, ja na Waszych powyższych zdjęciach. Takie okaleczanie drzew to zwykłe barbarzyństwo. Drzewo bardzo cierpi. Pewnie niektórzy mnie wyśmieją, ale to prawda. A jak drzewo można ściąć w połowie to już mi się w głowie nie mieści, wygląda to tragicznie. Gdy sadzi się drzewo to najpierw trzeba się zastanowić jak ono będzie wyglądać za kilka lub kilkanaście lat. U nas na osiedlu niektórzy ludzie przed blokiem posadzili modrzewie, modrzew rośnie szybko, więc oczywiście szybko zacząlzasłaniać widok z okien, więc ciach i do połowy go skrócono. Wygląda koszmarnie. Już lepiej trzeba było go całego ściąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 25-05-2009, 19:25
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Viko! A może tym
http://www.kielce.pios.gov.pl/kontakt/kontakt.htm

trzeba by polecić nasza stronę do poczytania-co? Szkoda,że nie ma tu u nich strony forum.Można by im też wkleić zdjęcia tych okaleczonych drzew.

Ostatnio edytowane przez elizka : 25-05-2009 o 19:47.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 25-05-2009, 19:31
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Viko - napisalsm do Ciebie na priv a co do szukania poszczegolnych wątkow na forum to masz opcje na stronie glownej Seniora ".Szukaj" oraz Szybkie menu" tam znajdziesz ostatnie posty , ,oraz interesujące Cie wątki .
Jeżeli masz jakiekollwiek wątpliwości to pytaj ,nie krępuj sie ,jest tutaj wiele życzliwych osob ,jest tez watek o pomocy w spawach kompa i netu .
.


Wiem że bedzie Ci bardzo smutno jutro w Dniu Matki - ale napewno Mamusia patrzy na Ciebie z góry i martwi się, gdy rozpaczasz - jest Jej wtedy bardzo ciężko .
Pozdrawiam serdecznie .. i wiosennie
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 25-05-2009, 19:43
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

O bestialskim przycinaniu drzew jest wiele stron w Internecie.Ludzie walczą.Np.w Świnoujściu:
http://www.gajanet.pl/article512,512
"My, jako działacze stowarzyszenia wypowiadamy się w imieniu roślin, zwierząt, które przecież nie mówią ludzkim językiem, ale wołają o pomoc. Mamy różne instrumenty prawne, mamy swoją prasę, współpracujemy z dziennikarzami. Mogę powiedzieć o skutkach prawnych dokonanej w Świnoujściu masakry zieleni. To jest drugie miasto w Polsce, które dokonało takiej masakry. To jest wbrew prawu i to podwójnie. Po pierwsze - wbrew ustawie o ochronie przyrody. Jakie są tego konsekwencje? Mamy tego przykład w Szczecinie, gdzie na Sąd Apelacyjny za ogłowienie trzech lip nałożono karę 307 tys. złotych. To pierwsza jaskółka. Z wiosną będą następne. Drugą konsekwencją jest kodeks karny, który wyraźnie mówi, że ten, kto spowoduje przestępstwo przeciwko środowisku podlega karze więzienia od trzech miesięcy do lat pięciu. To jest prawo, a my jesteśmy przecież państwem prawa. To grozi już konkretnym osobom. Za przestępstwo, jakie ma miejsce w przypadku okaleczenia drzew grozi wysoka kara administracyjna, wielomilionowa kara. W dodatku ogłowienia drzew w Świnoujściu są na skalę masową. Jeśli chodzi o sprawę karną, to my będziemy rozmawiali z prokuratorem jako organizacja pozarządowa. To może brzmi groźnie, ale to nie jest przesada. Niestety, takie jest prawo i my z całą mocą będziemy dopominać się jego egzekwowania."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 25-05-2009, 21:42
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

niech by ktoś spróbował je wyciąć
to jest widok z mojego balkonu, a mieszkam w blokowisku, te akacje tak pachną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 25-05-2009, 22:05
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie

Lucynko a pamietasz rzeż topoli .. bo pyliły ..
a na Mostowej nad watokiem wycieto tyle drzew,
W Alei Tarnowskich wycięto piekne stare drzewa . ..zdrowe jak rydze . Lezały sciete dorodne zdrowe pnie .
Ludzie szli i kiwali glowami z zalem .
Scięli bo psuly chodnik bo liscie na" posesyjo" leciały .
A tak cudna aleja była , jeszcze ks. Sanguszke pamietała ..
Coraz wiecej autostrad , ulic parkingów.. nie ma miejsca na drzewa. bo pylą , bo liscie , bo ...glupota ludzi u władzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 28-04-2012, 23:54
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

Była sobie przed blokami piękna smukła topola,
nie wiedziała bidula że choć nie wadzi nikomu,nie wolno chmur sięgać
W tym roku ścięli ją w połowie, sto sobie kikutek, to samo zrobili z dużą ilością drzew,,,mieli drabinkę przy samochodzie, poprosiłam o zrzucenie gniazda srok naprzeciw balkonów. Jak wiadomo sroki są drapieżnikami, a bardzo się ostatnio rozmnożyły niewspółmiernie do śpiewających i pożytecznych jerzyków ,którym zamurowano maleńkie otworki na poddasze.
Nie ma jerzyków, za to robactwa w brud. Szkoda że urzędnicy tak niewiele wiedzą czym żywią się ptaki,szkoda....
A, te sroki......oczywiście,odmówiono likwidacji gniazda, bo to ptaki....no tak,ptaki a że zżerają inne, to już nieważne

Rozdziobią nas kruki i wrony........
i sroki, choć z wyglądu piękne huncwoty
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
starych drzew się nie przesadza hebra Rodzina bliższa i dalsza 29 20-03-2008 14:38

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.