menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 04-08-2017, 10:41
euraka's Avatar
euraka euraka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 329
Domyślnie Jaki materac kupić


Witam użytkowników. Chciałabym w najbliższym czasie dobrać materac do swojego łóżka 182x223 cm, jest dwuosobowe. Czy się kierować przy wyborze? Czy decydować się na miękki czy może wybrać twardy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 04-08-2017, 13:16
marta60's Avatar
marta60 marta60 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 430
Domyślnie

Nie polecam miękkich materacy. Teoretycznie może się wydawać, ze taki materac będzie wygodny jednak jest to tylko teoria. Najlepszy dla zdrowia, wygody i kregosłupa będzie materac:
albo srednio twardy
albo twardy

Polecam również kontakt z tą firmą: http://sembella.pl/ - powinni doradzić na jaki materac się zdecydować. Jedna z lepszych firm oferujących materace na rynku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 04-08-2017, 20:09
elfka's Avatar
elfka elfka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Lublin Polska
Posty: 2 442
Domyślnie

Kupiłam materac 90x200 kieszeniowy H3 jestem bardzo zadowolona,teraz nie boli mnie kręgosłup jak śpię i jak wstaję z łóżka.Materac zamówiłam na allegro,kosztował ok 300 zeta,polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 05-08-2017, 11:11
elfka's Avatar
elfka elfka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Lublin Polska
Posty: 2 442
Domyślnie

O materacach kieszeniowych czytałam na stronie Kliniki snu,dobrze było opisane ze wskazaniem kto jakie ma kupić materace o jakiej twardości ,a nawet do jakiej wagi.Jest też dużo opinii ludzi którzy już je kupili,a to jest dla mnie bardzo pomocne.
Ja wybrałam materac rehabilitacyjny obustronny o twardości H3,nie jest bardzo twardy,ale bardzo wygodny,śpię bez bólu pleców,a wstawanie jest już przyjemnością(wcześniej nie mogłam się wyprostować).W firmowych sklepach kosztuje ok 500 zł,a ja kupiłam prawie taki sam za duzo mniej.
Mam go już ponad miesiąc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 22-09-2019, 10:48
pukla123 pukla123 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: bogumiłowice, małopolska, Polska
Posty: 12
Domyślnie

Do materaca koniecznie dokup porządny ochraniacz. Polecam ten https://ochraniacz-na-materac.pl Sama takiego używam. Jest elastyczny i dobrze się sprawdza, zwłaszcza gdy mam ochotę zjeść śniadanie w łóżku to już nie musze się martwic jak się kawa wyleje. Zajrzyj na stronę, mają je w różnych rozmiarach, wszystkie zrobione z tkanin antyalergicznych i zmniejszających potliwość. Można je także prać w wysokich temperaturach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 28-01-2020, 19:55
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

Jestem zdania, że należy przede wszystkim kupić taki materac który będzie nam służył przez kilka lat i będzie nam się na nim dobrze spało. Ja mam materac https://www.kaszmirowysen.pl/Materac...0-cm-do-spania i jak dla mnie spełnia on wszelkie moje wymagania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 11-10-2020, 12:53
macejkovic.laron's Avatar
macejkovic.laron macejkovic.laron jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Kraków
Posty: 4
Domyślnie Materac

Dobrym wyborem będzie materac, którego bazą są sprężyny kieszeniowe, ponieważ cechuje się doskonałym podparciem kręgosłupa na wszystkich jego odcinkach https://sensis.pl/kieszeniowy-bonelo...sie-zdecydowac. Zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, co przekłada się na zdrowy i higieniczny sen.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 08-01-2021, 16:39
kiley.farrell's Avatar
kiley.farrell kiley.farrell jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2021
Miasto: Warszawa
Posty: 4
Domyślnie

Są dwie rzeczy, które zdecydowanie nie sprzyjają temu, by sen był zdrowy i regenerujący. Pierwsza z nich to nieodpowiednie i niewygodne łóżko, natomiast druga to zagracona i nieuporządkowana przestrzeń. Co zaś tyczy się pozostałych mebli, to doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że spora część sypialni ma metraż, który pozwala jedynie na to, by wstawić do niej łóżko, szafki nocne i ewentualnie szafę. Wychodzimy jednak z założenia, że nieustawne pomieszczenia nie istnieją, a o przestronności świadczy nie tylko metraż, ale także spryt i pomysłowość właścicieli. Dlatego, jeśli Wasza sypialnia nie powala metrażem, warto jest wybrać meble, które nie tylko nie zagracą pomieszczenia, ale optycznie je powiększą https://www.szynaka.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 02-06-2022, 18:50
paulinab paulinab jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 86
Domyślnie

A jeśli chodzi o dobre, bezpieczne materace do łóżeczka dziecięcego to jesteście w stanie tutaj coś polecić? Jakaś konkretna marka bądź producent?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 28-06-2022, 15:48
zuzia.gola zuzia.gola jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: kielce
Posty: 240
Domyślnie

Materac do sypialni to ważna rzecz, od tego zależy czy nasz sen będzie zdrowy i komfortowy. Ja długo szukałam dobrego materaca do siebie, dobrałam go pod meble od nich https://www.gama-sklep.com.pl/catego...e-sypialnia-88 i śpi mi sie wygodnie, jestem zadowolona.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 31-10-2022, 21:39
Marianna1954 Marianna1954 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Poznan
Posty: 99
Domyślnie

To prawda, że materac to ważna rzecz. Przede wszystkim materac musi być dobrym podparciem dla kręgosłupa. Zdrowy sen zapewnia np. taki materac termoelastyczny https://hilding.pl/kategoria/materace-termoelastyczne/ . Materac ten "zapamiętuje" kształty i niweluje wszystkie punkty nacisku na mięśnie i kręgosłup. Poza tym ma właściwości antylaergiczne, dzięki czemu świetnie sprawdza się dla osób z alergiami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
jaki laptop kupić Fami eSenior 69 28-08-2023 12:32
Jaki kupić rower treningowy Izabela54 Profilaktyka i zdrowy styl życia 12 01-08-2022 20:10
Jaki prezent pod choinkę? Pomysły co kupić wnukom - komentarze 31.182.90.xxx Ogólny 1 19-12-2015 19:20
Materac Enabio Iskierka25 Kupię, sprzedam, zamienię 0 21-08-2010 23:42

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.