menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa > Humor, zabawa - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Humor, zabawa - wątki archiwalne Humor, zabawa - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 14:09
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 832
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Pewnie tak na moment jest dobrze..ale na dłużej?moze to Nika chciałą powiedzieć.....rzeczywoscie jak była u mnie zachwycała się Złotowem....moimi lasami, polami też....ale zyć z dala od zgiełku miejskiego, pewnych dogodnosci się pozbyc myślę , ze prawdziwemu mieszczuszkowi byłoby trudno...oczywiście na dłuższą metę, albo na stałe....
Malwinko, też mieszkałam całe życie w dużych miastach, a teraz mieszkam w małym i nie mogę się nacieszyć tym spokojem i mnóstwem zieleni tuż obok...
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
  #22  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 14:18
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie Dawno, dawno, temu...

Urodziłam się w Kaliszu. Miałam 2 latka jak rodzice wywieźli mnie do Gdańska,
tam mieszkaliśmy 2 lata. Nikt mnie nie pytał o zdanie, pewnego dnia zapakowano wszystkie tobołki i przyjechaliśmy do Wałbrzycha, na tzw. Ziemie Odzyskane. Mieszkam tutaj do dzisiejszego dnia.
Nie czuję się Kaliszanką. Uczuciowo, sentymentalnie i rodzinnie jestem wałbrzyszanką. Moja rodzina, jak wielu z nas rozsypana jest po Polsc e i świecie. - Cz
  #23  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 14:36
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Malunko, ja tez chyba na dłużej nie umiałabym sie ponownie znaleść w dużym mieście....te tramwaje, autobusy jezdzące "po głowie" całodobowo, ruch uliczny, wrzaski dyskotekowe,wszechobecna muzyka (pożal się Boze...łapię się , ze narzekam jak stara babcia....hihi), smog....nieeee.Aczkolwiek spotkałam się z refleksją mieszczucha u mnie.."Boze, jaka tu cisza, aż zasnąć trudno" ..hihi.....mnie czasem trudno, bo w lecie żaby sie drą i świerszcze zupełnie "nie maja szacunku" dla ludzi....hihi...ot, każdy co innego nosi w sobie.....
  #24  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 14:36
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie Sentyment do rodzinnych stron

Urodziłam się na malowniczych ziemiach Kaszub, gdzie lasy i wzgórza przeplatane rzekami i jeziorami przez co i powietrze czyste.
Moje dzieciństwo i edukację przeżyłam na Kaszubach.
Kiedy weszłam w wiek dorosłości i wyszłam za mąż zamieszkałam w Gdańsku i tam edukowałam się dalej jednocześnie byłam matką i żoną. Minęło już 30 lat a ja dalej mieszkam w Gdańsku tyle tylko, że w innej dzielnicy.

Skrawek Kaszub




__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Ostatnio edytowane przez Paula : 16-11-2010 o 22:24.
  #25  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 14:36
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Tak, Malwuniu, to miałam na myśli.Można się zachwycać tortem czekoladowym,ale na co dzień wybrać zwykły żytni chlebek..hihi.Włochy też budzą mój podziw, ale wolę mieszkac w Polsce.To moja codzienność, siła przyzwyczajenia.
Malunko, Twoje miasteczko też wielce urodziwe!
  #26  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 14:37
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Czytam Wasze posty i widzę, ze jak do tej pory jestem jedyna która całe życie ( od urodzenia po dzień dzisiejszy) mieszka w jednym miejscu....
Ale muszę Wam się przyznać, że nie lubię mojego miasta ....i nie podoba mi się moje miasto...
Leży ono zbyt blisko Łodzi , stanowi jak gdyby jedną aglomeracje....coś jak na Śląsku
( Katowice i miasta ościenne) lub na Pomorzu ( Gdańsk, Gdynia i Sopot ).....i dlatego zawsze Łódz "pasożytowała" na moim mieście....włodarze Łodzi zabierali fundusze i inwestowali w Łódż, a moje miasto popada w ruine
Podam prosty przykład....były prezydent Łodzi....Kropiwnicki....wymyslił tramwaj regionalny który miał kursować pomiędzy Pabianicami, Łodzią i Zgierzem ( drugie miasto należące do aglomeracji łódzkiej )....i co ?????....ano, kosztowało to mase pieniędzy....ale ów tramwaj do Pabianic nie dotarł....ale kasy Kropiwnicki mojemu miastu już nie oddał....
Moje miasto nie ma szczęścia do dobrego gospodarza....jak patrzę na tych co się teraz pchają do ....koryta....to ręce mi opadają i wcale nie pójdę na wybory...


Ja podobnie jak Ewa-Nika....małe miasteczka lubię... ale tylko turystycznie....kocham zgiełk i gwar dużego miasta...
  #27  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 14:46
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Jadziu..ja tez kocham zgiełk, gwar dużego miasta, ale.....na chwilę...
natomiast trudno mi zrozumieć , ze nie lubisz swojego rodzinnego miasta....być mozę ja tak tęsknię za Radomiem, bo jestem z dala od niego, nie mieszkam na co dzień...ale jak tam jadę..wszystko jest moje, bliskie, kochane, pełne wspomnień, młodości.....
  #28  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 15:04
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 832
Domyślnie

Ja tak wspominam Szczecin, jak coś bliskiego, utraconego...
Miejsce gdzie się uczyłam, chodziłam do szkoły, koleżanki, koledzy... itd...
Warszawa to praktycznie cmentarze i groby bliskich...
Poznania, gdzie nadal mieszkają córki, wcale miło nie wspominam, bo tak jak pisze Malwinka to tylko zgiełk, smog, korki na jezdniach i same negatywy mieszkania w molochu
Jestem szczęśliwa, jak po krótkiej wizycie w Poznaniu wracamy do domu
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
  #29  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 15:43
JanuszB's Avatar
JanuszB JanuszB jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 7 487
Domyślnie

Urodziłem się w Gliwicach, a potem jako dziecko (3 latka) wyjechałem z Rodzicami do Muszyny, gdzie mieszkałem wiele lat,
ukończyłem SP w Muszynie a LO w Krynicy.
W latach siedemdziesiątych wyjechałem na studia do Gdańska, mam też miałem epizod pracy w Stoczni Gdańskiej.
Studiowałem farmację, ale były to trudne studia i nie skończyłem.
Po powrocie do Muszyny na dwa lata zabrało mnie do koszar wojsko.
W między czasie Rodzice dostali mieszkanie w Nowym Sączu.
Po wojsku ukończyłem 2 letnią szkołę geodezyjną, ożeniłem się, w latach 80 - tych dostaliśmy samodzielne mieszkanie w bloku.
Mieszkam w nim do dziś, pracowałem w Nowym Sączu w kilku instytucjach, obecnie pracuję w Powiatowym Zarządzie Dróg.

PS. Rodzice pochodzą spod Lwowa, Ojciec już nie żyje, Mama ma 88 lat.
__________________
Internetowy odtwarzacz audio
http://s0.radiohost.pl:2199/start/48040/
Cropelkowe Rodzinne Radyjko
  #30  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 16:10
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Maluniu czym dla Ciebie Szczecin tym dla mnie Bydgoszcz... była. Była bo już teraz jestem pogodzona, a z latami gdy rodziny i znajomych i zdrowia coraz mniej, to i ta cisza tu i teraz już nie taka zła, nawet dała się polubić.
__________________
  #31  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 19:48
oma oma jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 60 568
Domyślnie

Często bywam w Złotowie, jednak jadąc tam nigdy nie mówię "jadę do Mamusi" czy "jadę do brata"... zawsze mówię "jadę do domu"! Tam gdzie Mama - tam dom...
  #32  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 20:00
JanuszB's Avatar
JanuszB JanuszB jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 7 487
Domyślnie

Miroslav Skoro śpiewa Tamo gdje je dom
__________________
Internetowy odtwarzacz audio
http://s0.radiohost.pl:2199/start/48040/
Cropelkowe Rodzinne Radyjko
  #33  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 20:41
sarunia sarunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 437
Domyślnie

Urodziłam się i przez pierwsze 7 lat swojego życia mieszkałam na terenie dzisiejszego województwa kujawsko-pomorskiego.
W mojej miejscowości nie było prądu elektrycznego i wielu innych udogodnień a pola i drogi były tak gliniaste, że po deszczu trudno było w błocie odnależć utopione obuwie
Potem razem z rodzicami mieszkałam w dwóch różnych miejscowościach na pomorzu, w każdej po około 10 lat.
W obecnej miejscowości mieszkam ponad 30 lat, żyje mi się tu dobrze i wygodnie, ale nie jest to moje miejsce.
Moje serce zostało w tamtej glinie oraz pagórkach i dolinach kujawsko-pomorskiego.
__________________
zapraszam
krzyżyki i nadmorskie klimaty
  #34  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 21:35
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Jadziu..ja tez kocham zgiełk, gwar dużego miasta, ale.....na chwilę...
natomiast trudno mi zrozumieć , ze nie lubisz swojego rodzinnego miasta....być mozę ja tak tęsknię za Radomiem, bo jestem z dala od niego, nie mieszkam na co dzień...ale jak tam jadę..wszystko jest moje, bliskie, kochane, pełne wspomnień, młodości.....


Malwinko i własnie dlatego, ze nie mieszkasz w Radomiu na stałe nie widzisz tego miasta od każdej strony....tej dobrej i tej złej...
Jesteś w nim gościnnie od czasu do czasu i stęskniona widzisz samo dobro...
Jak już pisałam ....ja całe życie mieszkam w moich Pabianicach....znam je od podszewki...wiem co za którego prezydenta miasto zyskało...co mogłoby zyskać....a co powinno...
Nie jestem żadnym działaczem ...ale jak każdy obywatel dostrzegam zarówno złe jak i dobre...
A, ze od dość długiego już czasu w moim mieście nie dzieje się nic dobrego to ja to widze.....i właśnie dlatego go nie lubię....choć przecież to nie wina miasta, a tych co nim rządzą....ale.....
Dużo jeżdzimy po Polsce i widzę jak nawet małe miasteczka zyskują na wyglądzie, natomiast u nas większość ( parki, MOSiR ) popada w ruine...
  #35  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 21:50
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

patrzcie jak ładnie rozwija się ten wątek...
jak ja rozumiem Saruniu to,ze Twoje serce zostało w tej glinie i tych pagórkach..jak moje w kocich łbach na ulicy, furmankach z weglem....wilgoci domu i szczurach pod podłogą....ale i w zapachu makowca, zywej choince, białym obrusie i geście mamy odrzucającym mi włosy ze spoconej twarzy....
  #36  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 21:52
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Dobrze by było jeszcze powklejać fotki z ukochanych miejsc, z miejsc urodzenia i z wszystkich miejscowości, w których dane nam było być przez wiele lat - co Wy na to?
  #37  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 22:00
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 832
Domyślnie

A ja ciągle widzę Szczecin po wojnie... ulica przy ktorej mieszkałam z ostatnimi domami zburzonymi przez bomby, a po drugiej stronie był park, gdzie natrafiałam na zapomniane groby...
Napisałam taki wiersz:

Wciąż widzę cichą ulicę,
Serce do wspomnień się garnie,
Wzdłuż kilku starych kamienic,
Płoną gazowe latarnie...
Znajome zacisza domów,
Za nimi zielone, podwórka,
Po drugiej stronie ulicy,
Mieszka na drzewie wiewiórka,
Latarnie cicho mrugają,
Wspomnienia bywają ulotne,
Wśród drzew i alej parku,
Wciąż błądzę dziewczę samotne..
I chyba nie chcę pamiętać,
Ten park... tak przyjazny i miły...
A tam, gdzie dzisiaj jest trawa,
Dawnego cmentarza mogiły...


maluna21
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
  #38  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 22:00
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

..a ja zatęskniłam za duzym miastem...od kiedy jeżdżę do Warszawy do dzieci;
Malwinko,
nie wszędzie w dużym mieście tylko zgiełk, zgrzyt jeżdżących tramwajów, autobusów, wrzaski dyskotekowe...itp...
to zależy od miejsca...
Syn mieszka w bloku ( nowe bloki na Kabatach) wyciszonym, w zamkniętym osiedlu, gdzie mnóstwo zieleni;
cisza, czyściusieńko ...od ulicy głównej blok oddalony 50m, z drugiej strony uliczka osiedlowa...widoki na las kabacki;
...w pięć minut dojdziesz do przystanku metra, w pół godziny jesteś w centrum....
...tylko te kody do bram trzeba pamiętać ...hi..hi...- ja je mam zapisane
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
  #39  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 22:24
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie Witam wszystkich

Cytat:
Nadinn
Myślę, że mogę, też do Was dołączyć?

Urodziłam się we Francji miasto Lile
Dzieciństwo i lata młodzieżowe spędziłam
w Wałbrzychu ,wyszłam za mąż i wyjechałam
z mężem na ziemię lubuską , mieszkam w Lubsku
Pomimo że mieszkam tutaj już długo to zawsze
mam sentyment do Wałbrzycha i ziemi dolnośląskiej.
  #40  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 22:26
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Czytam Wasze posty i widzę, ze jak do tej pory jestem jedyna która całe życie ( od urodzenia po dzień dzisiejszy) mieszka w jednym miejscu.
Ale muszę Wam się przyznać, że nie lubię mojego miasta .
Leży ono zbyt blisko Łodzi , stanowi jak gdyby jedną aglomeracje....coś jak na Śląsku
( Katowice i miasta ościenne) lub na Pomorzu ( Gdańsk, Gdynia i Sopot ).....i dlatego zawsze Łódz "pasożytowała" na moim mieście....włodarze Łodzi zabierali fundusze i inwestowali w Łódż, a moje miasto popada w ruine
Podam prosty przykład....były prezydent Łodzi....Kropiwnicki....wymyslił tramwaj regionalny który miał kursować pomiędzy Pabianicami, Łodzią i Zgierzem ( drugie miasto należące do aglomeracji łódzkiej )....i co ?????....ano, kosztowało to mase pieniędzy....ale ów tramwaj do Pabianic nie dotarł....ale kasy Kropiwnicki mojemu miastu już nie oddał....
Moje miasto nie ma szczęścia do dobrego gospodarza....jak patrzę na tych co się teraz pchają do ....koryta....to ręce mi opadają i wcale nie pójdę na wybory...


Ja podobnie jak Ewa-Nika....małe miasteczka lubię... ale tylko turystycznie....kocham zgiełk i gwar dużego miasta...
O nie moja droga jp50 ja urodziłam się i mieszkam w Warszawie /moi przodkowie również/.
Jedynie zmieniałam dzielnice; Mokotów, Praga. Obecnie od siedmiu lat mieszkam w Śródmieściu.
Nie zamieniłabym Warszawy na inne miasto, miasteczko, wieś.
Może dlatego , że w Warszawie - gdzie mieszkam dookoła mam zieleń;Łazienki, Pola Mokotowskie, skwer Kiepury , najważniejsze dla mnie basen-a raczej park wodny.

Na ulicy przy której mieszkam brak jest komunikacji miejskiej tramwajowej i innej głośnej,pomimo, że mieszkam w Centrum.
Idealnym rozwiązaniem jest metro w tak dużej aglomeracji- parę minut i jestem w lesie KABATY, lub MŁOCINY.
W Warszawie mam do wyboru , koloru, różnego rodzaju wydarzenia kulturalne-dla mnie ważne.Codziennie inne atrakcje-nie można się nudzić.Każdy znajdzie coś dla siebie
Nie zamieniłabym mojego miasta na inne .Turystycznie mogę zwiedzać inne miasta i inne urocze miejsca w Polsce.

Jak Warszawa jest piękna zobaczcie sami. Zrobiłam dwa dni temu slajdzik z podkładem muzycznym STOJĘ W OKNIE CZ.NIEMENAhttp://slajdzik.pl/slajd/warszawa,9447
Ciekawostka !
Tęskniłam za morzem i.....poszłam na Kabatach do jaskini solnej, a tam :
na łóżeczku polowym -można go ustawić jak fotel - przez pół godziny wdychałam jod - słuchając śpiewu delfinów, popijając czerwoną herbatę //naprawdę zapłaciłam grosze za taką przyjemność i duchem byłam nad morzem będąc w Warszawie/.
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.