menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-05-2015, 23:20
ArkadiuszStawicki ArkadiuszStawicki jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kielce
Posty: 10
Domyślnie Idealne miasto dla seniora


Szanowni Państwo.

Jestem z Kielc. Mieście wojewódzkim, które wg danych GUS za kilkanaście lat stanie się najstarszym miastem w Polsce (40% jego mieszkańców to będą osoby starsze, co będzie najwyższym tego typu poziomem w kraju)

W związku z tym przyszedł mi (oraz moim przyjaciołom z ośrodka analitycznego w którym pracuję) szalony pomysł: uczynić Kielce najbardziej przyjaznym miastem dla seniorów w Polsce i na świecie.
Miastem w którym wszystko - od infrastruktury po administrację będzie nastawione na ułatwianie życia osobom starszym.

Chciałbym więc prosić Państwa o opinie, głosy, propozycje rozwiązań (wszystkich, ale to wszystkich jakie przyjdą do głowy) które mogłyby ułatwić (Waszym zdaniem) życie seniora w mieście.

Od dużej czcionki na przystankach przez dźwiękową sygnalizację po wyprofilowane podjazdy i podejścia, mobilnych urzędników odwiedzających osoby z utrudnieniami ruchowymi w domach, by nie musiały czekać w urzędach w kolejkach po najlepszą opiekę geriatryczną w szpitalach.

Co ułatwiłoby życie osobom starszym?

Wiem, marzenie, ale...kurcze czy nie możemy pomarzyć? A nóż naprawdę się uda przynajmniej część pomysłów wcielić w życie?

Z góry dziękuję za każdy, ale to każdy głos.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 15-05-2015, 08:12
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Arkadiuszu,
myślę, że to jest wątek na bardzo ciekawy temat, jakiego chyba w tym portalu nie ma,
wspaniała inicjatywa dla seniorów w mieście...brawo!
powinno być zainteresowanie nim, nie tylko seniorów mieszkających w Kielcach
nie jestem mieszkanką Kielc...ale do dyskusji pewnie włączą się dziewczyny mieszkające w Kielcach;
będę tu zaglądać .......życzę powodzenia
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 15-05-2015, 08:45
ArkadiuszStawicki ArkadiuszStawicki jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kielce
Posty: 10
Domyślnie

Dziękuję za tak miłe słowa, natomiast chciałbym wyjaśnić - ja nie kieruję tego zapytania tylko do mieszkańców Kielc, ale do wszystkich Państwa.

Bo chciałbym się dowiedzieć od Państwa właśnie co musiałoby by być w takim mieście właśnie, żeby uznali je Państwo za atrakcyjnym dla osób w Państwa wieku. Na pewno są takie elementy, które Państwu przeszkadzają na co dzień w miejscu w którym Państwo mieszkają. I właśnie o tych barierach chciałbym usłyszeć. Co można poprawić, zmienić w ogóle, żeby miasta były bardziej przyjazne dla seniorów - byśmy wiedzieli o jakie zmiany walczyć w Kielcach właśnie.

Ja osobiście mam tylko 37 lat i mogę tylko zgadywać lub czytać o innych miastach i rozwiązaniach w nich wdrożonych dla osób w Państwa wieku. Czym innym jednak jest przeczytać, a czym innym usłyszeć od samych zainteresowanych - co im najbardziej doskwiera, co jest najbardziej potrzebne, co jest takim priorytetem...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 15-05-2015, 11:44
tadek3 tadek3 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Portugalia
Posty: 5
Domyślnie

No tak, świętokrzyskie a kiedyś kieleckie to jedno z najstarszych (pod względem wieku mieszkańców) województw w Polsce. Ale też obok jest na przykład Łódzkie. Wydaje mi się ze te dane jakie publikuje gus, powinny dać wiele do myślenia władzom samorządowym, które to organizują zycie społeczne w danej miejscowości. To one powinny najbardziej sie tym przejąć, ze tyle jest starszych osób, bo to wpływa na wszystko przecież. Wydłużają się kolejki w sklepach, szpitalach, urzędach, większa umieralność, mniejszy popyt na usługi, i mnóstwo innych aspektów.
Fajnie, ze mieszkańcy chcą coś sami w tym temacie pomyśleć i działać. tylko jak własnie społeczeństwo na to zareaguje, skoro samorząd nie wesprze? Dlatego trzeba pogadać tam w urzędzie miasta. Pomysł fajny, ja byłbym za.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 15-05-2015, 13:20
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArkadiuszStawicki
Dziękuję za tak miłe słowa, natomiast chciałbym wyjaśnić - ja nie kieruję tego zapytania tylko do mieszkańców Kielc, ale do wszystkich Państwa.

wiem Arkadiuszu - dobrze Twoje zrozumiałam intencje i zamiary
zakładając ten wątek ....pisząc , cyt.

Cytat:
Napisał dziewiątka
[b]
wspaniała inicjatywa dla seniorów w mieście...brawo!
powinno być zainteresowanie nim, nie tylko seniorów mieszkających w Kielcach

...ale myślę, że w /s potrzeb najlepiej będą zorientowani sami mieszkańcy Kielc
życzę by wątek trwał i rozwijał się

pozdrawiam
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 21-05-2015, 14:56
basia3 basia3 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2015
Miasto: poznan
Posty: 6
Domyślnie

Bardzo mi sie taka inicjatywa podoba! wszedzie takie powinny być pomysły i powinno sie je realizować, w końcu każdy kiedyś będzie seniorem. i bardzo podoba mi się, to, ze Pan taki młody i myśli pan i innych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 21-05-2015, 18:40
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

no tak, ale ten młody człowiek zwrócił się do nas z konkretnym pytaniem:
co seniorom ułatwiło by życie w takim mieście , jak Kielce,
a tu z znikąd nie ma żadnych propozycji ...nawet z Kielc;
czemu bardzo się dziwię, bo temat tak bliski emerytom....i bez odzewu;
...czy aby sami nie wiemy czego chcemy ???...umiemy tylko narzekać;
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 04-02-2016, 07:44
ReginaU ReginaU jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: polska
Posty: 5
Domyślnie

A jak już trzeba szukać takiego miejsca, w którym się Tobą zajmą? Myślicie, że przy Alzheimerze nada się taka opieka nad osobami starszymi warszawa? Ten ośrodek chyba mógłby pomóc prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Miasto 44 - komentarze Irenka 26 Ogólny 1 27-08-2014 18:35
Idealne konto dla Seniora - vademecum - komentarze 31.183.42.xxx Ogólny 0 22-04-2013 03:47
Wladyslawowo - jak miasto? Rialto Podróże, turystyka 3 25-04-2012 17:35
Moje miasto:) alli śląskie 6 06-11-2011 11:27
Dieta, sport i... taniec - idealne połączenie na jesień - komentarze Malwina S. Ogólny 7 26-09-2011 18:42

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.