menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 15-11-2013, 00:18
Bizarek Bizarek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa
Posty: 88
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Ostatnio na kuracjach bardzo modny dla facetów jest strój Batmana. Nie trzeba wysoko się wspinać, wystarczy na szafę.
====
Dla mnie to i szafa jest bardzo wysoka, takie życie. A w jaki stroj Batmana taki spaslak jak ja by się zmiescił?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 16-11-2013, 01:02
Bizarek Bizarek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa
Posty: 88
Domyślnie

PARADOKS
==============
Odnoszę wrażenie, że człowiek najbardziej wolny jest w swoim pokoju za zamkniętymi drzwiami. Ledwo nosa wychyli ze swojej dziupli a to już, poczynając od najbliższych chcą dyktować co może i komu powiedzieć, co może zjesć, na kogo możę popatrzeć przez okno a jak przechodzi ładna laska to koniecznie trzeba wyszukać jakąs wadę aby nie być pomówionym że jest zbyt pożądliwy, a to każą mu myć nogi aby nie zalatywały a to każą myć gary bo sterta w zlewie. Jednym słowem granica wolnosci to drzwi do twojego pokoju a i tutaj hauskomando może zajrzeć przeprowadzić inspekcję czym się człowiek zajmuje i co ogląda w sieci. Chyba ucieknę na bezludną wyspę... jest jeszcze jakas?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 16-11-2013, 13:55
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bizarek
PARADOKS
==============
Odnoszę wrażenie, że człowiek najbardziej wolny jest w swoim pokoju za zamkniętymi drzwiami. Ledwo nosa wychyli ze swojej dziupli a to już, poczynając od najbliższych chcą dyktować co może i komu powiedzieć, co może zjesć, na kogo możę popatrzeć przez okno a jak przechodzi ładna laska to koniecznie trzeba wyszukać jakąs wadę aby nie być pomówionym że jest zbyt pożądliwy, a to każą mu myć nogi aby nie zalatywały a to każą myć gary bo sterta w zlewie. Jednym słowem granica wolnosci to drzwi do twojego pokoju a i tutaj hauskomando może zajrzeć przeprowadzić inspekcję czym się człowiek zajmuje i co ogląda w sieci. Chyba ucieknę na bezludną wyspę... jest jeszcze jakas?
W domu też nie jestem wolny, bo przez drzwi przechodzą różne dźwięki, słowa, krzyki które mnie denerwują. Wyspa bezludna za daleko ale potrafię sobie znaleźć miejsce i staram się je wyszukiwać blisko domu do 50 kilometrów gdzie psy d.... szczekają. Tam słyszę tylko śpiew ptaków, szarańczy, szum wiatru i pluskanie ryb. Wcale mi nie trzeba dużo by zregenerować siły wystarczy 6-7 godzin albo cztery dziennie.
Mam takich miejsc około dziesięciu, oprócz tego co drugi, trzeci weekend wyjeżdżam gdzieś dalej 100-200km. To jedno z dziesięciu miejsc do codziennego relaksu bez ludzi, psów i samochodów.

[IMG][/IMG]
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 16-11-2013, 13:59
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Najbardziej dla mnie relaksujący jest świt słońca nad wodą i mgła.

[IMG][/IMG]
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 16-11-2013, 18:14
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Jakie to szczęście, że pamiętam inne forum i innych ludzi.
Czy teraz to byłoby możliwe?

http://www.klub.senior.pl/ogolny/t-z...tarze-757.html


Łezka w oku się kręci na wspomnienia.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 16-11-2013, 19:46
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał emka46
Łezka w oku się kręci na wspomnienia.
Trzeba z żywymi naprzód iść. Ci niektórzy żywi też się zmienili.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 16-11-2013, 23:05
Bizarek Bizarek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa
Posty: 88
Domyślnie Poprostu pięknie

Cytat:
Napisał Jarosław II
W domu też nie jestem wolny, bo przez drzwi przechodzą różne dźwięki, słowa, krzyki które mnie denerwują. Wyspa bezludna za daleko ale potrafię sobie znaleźć miejsce i staram się je wyszukiwać blisko domu do 50 kilometrów gdzie psy d.... szczekają. Tam słyszę tylko śpiew ptaków, szarańczy, szum wiatru i pluskanie ryb. Wcale mi nie trzeba dużo by zregenerować siły wystarczy 6-7 godzin albo cztery dziennie.
Mam takich miejsc około dziesięciu, oprócz tego co drugi, trzeci weekend wyjeżdżam gdzieś dalej 100-200km. To jedno z dziesięciu miejsc do codziennego relaksu bez ludzi, psów i samochodów.

[IMG][/IMG]
==========
Piękny widok, że dech zapiera i nie trzeba dalekich krajów, może mój minorowy nastrój nieco złagodnieje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 16-11-2013, 23:58
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Pytanie



No to zgadnijcie pięknoduchy gdzie to jest?
Za trafną odpowiedź wysoka nagroda.
I jeszcze dla ułatwienia inne ujęcie.



Był tu kiedyś taki fajny wątek - Polska bez kompleksów - ale zadziobały go kruki i wrony.
Znikam ,bo tu ogrodzenie pod napięciem.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 17-11-2013, 02:25
Bizarek Bizarek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa
Posty: 88
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia


No to zgadnijcie pięknoduchy gdzie to jest?
Za trafną odpowiedź wysoka nagroda.
I jeszcze dla ułatwienia inne ujęcie.



Był tu kiedyś taki fajny wątek - Polska bez kompleksów - ale zadziobały go kruki i wrony.
Znikam ,bo tu ogrodzenie pod napięciem.
=====
Być może okolice Słupska rz. Łupawka, ale chyba północna częsć Polski. Może w ramach podpowiedzi dołącz zimno-ciepło
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 17-11-2013, 15:45
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Mnie to wygląda na Warmię lub Kociewie. Chyba lepiej nie wklejać zdjęć bo znowu wątek wyrzucą.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 17-11-2013, 20:17
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Gaduła

Bardzo możliwe,że wyrzucą wpisując się tym samym w myśl zawartą w tytule wątku.
A co do miejsca, to żadne Warmie, Kociewia czy Słupska!
Otóż to urocze bajoro w którego szuwarach żyją rusałki, łabędzie,dzikie kaczki, zielononóżki,mewy oraz pływają ławice ryb znajduje się w odległości 10 minut jazdy autem - oczywiście nie w godzinach szczytu - od centrum...........Katowic i nazywa się dumnie i durnie Maroko,a przylega bezpośrednio z jednej strony do osiedla 1000 lecia,a zdrugiej do DTŚ !
Nikt nie zgadł. Nagroda przechodzi na rzecz fundatora !
Oto dowód - katowickie osiedle 1000 lecia i staw Maroko w letni dzień

To moja przestrzeń wolności na co dzień - w dwie minuty jestem w innym świecie,świecie ciszy ,spokoju i relaksu,wśród wodnego ptactwa i bujnej zieleni,no i zapominam,że obok jest cywilizacja.
Choć nie całkiem,bo od strony przystani, działa osiedlowa sieć wi-fi !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 17-11-2013, 23:30
Bizarek Bizarek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa
Posty: 88
Domyślnie

Nikt nie zgadł. Nagroda przechodzi na rzecz fundatora !
Oto dowód - katowickie osiedle 1000 lecia i staw Maroko w letni dzień ==To moja przestrzeń wolności na co dzień - w dwie minuty jestem w innym świecie,świecie ciszy ,spokoju i relaksu,wśród wodnego ptactwa i bujnej zieleni,no i zapominam,że obok jest cywilizacja.
====
W latach które ja pamiętam (j jeszczcze kilku najstarszych ludzi) mieszkałem na Sląsku w różnych miejscach. Ten czas wspominam jako czas zamieszkiwania w strefi wiecznej sadzy w mieszkaniu, ciągle brudnych rąk, hałd kopalnianych etc. i jakichs brudnych scieków udających rzeczki, familoków, o\ ubożuchnych ogródeczków przydomowych, ludzi poszkodowanych przez wypadki na kopalni. Na pokazywanych fotografiach krajobraz jest zgoła inny. Jaka jest teraz rzeczywistosć?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 18-11-2013, 07:04
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Teraz też są familoki tylko wyższe jak na zdjęciu Hypati. Sadzy nie ma bo zakłady które zatruwały powietrze zbankrutowały i zostały pocięte na żyletki a na ich miejscu są ogromne supermarkety gdzie całe rodziny chodzą na wycieczki. Kalek pogórniczych też nie ma, bo już poumierali a kopalnie w 70% zlikwidowane. Wody w rzekach czyste i Wisła już nie słona, co mogę zagwarantować , bo łowię w niej ryby nawet górskie, które tu same przypłynęły bez zaproszenia. Tak, że zapraszamy na wczasy na Śląsk. Teraz nawet Częstochowa to Śląsk to może przy okazji jakiej pielgrzymki zawitasz.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 18-11-2013, 08:30
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Dla spragnionych ciszy polecam. http://www.mydeal.pl/podroze-samotni...573.html?pos=1 Jedną z pięciu części 10 dniową zamierzam tam spędzić w przyszłe wakacje, bo byłem tylko przejazdem, jak spędzałem wakacje w Czartołomiu Dwór, też pięknie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 24-11-2013, 18:49
Bizarek Bizarek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa
Posty: 88
Domyślnie

[quote=Hypatia]Ja protestuję !
Jedyny babski strój jaki na facecie dopuszczam to kuchenny fartuszek !
QUOTE]
===
A jednak: Zdarzyło mi się już kilka razy gdy przyjmowałem w domu sąsiadów i otworzyłem im drzwi ubrany w spodnie, spotkać ze zdziwieniem - gdzie twoja spódnica albo nie jestes ubrany w spódnicę żony; musiałem sprostować, że spódnice które ubieram są moje a żona ma swoje. Wniosek, ludzie jednak dosć łatwo akceptują strój w którym nas widzą co najmniej kilka razy a nawet wyrażają zdziwienie , gdy ubierzemy się w niby normalne ubranie. Tak zmienić się mogą normy mody męskiej. Warto czasami zacząć od własnego domu i przyzwyczajać sąsiadów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 24-11-2013, 19:19
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

Hypatio! Ja wiedziałam,że to osiedle Tysiąclecia w Katowicach,ale za późno weszłam na wątek.Ale się ucieszyłam!
Co wygrałam?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 25-11-2013, 18:54
Bizarek Bizarek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa
Posty: 88
Domyślnie Kurierzy OK!

Cytat:
Napisał Bizarek
====
Dla mnie to i szafa jest bardzo wysoka, takie życie. A w jaki stroj Batmana taki spaslak jak ja by się zmiescił?
=======
W ostatnich dniach zdarzyło mi się otwierać drzwi w domowym stroju (w spódnicy) dwom różnym kurierom, kwestarzowi jednej z fundacji= Zero zdziwienia czy wyrazu zaskoczenia. Żona która była na zapleczu pytała tylko czy nie wzbudziłem sensacji, ale jak widać młodzież (do 30 lat) jest spoko tolerancyjna i nie ocha ani acha. A więc granice wolnosci nie są tak ciasne jak nieraz mogłoby się wydawać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 27-11-2013, 19:36
Bizarek Bizarek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa
Posty: 88
Domyślnie Ile trzeba czasu

Ile trzeba czasu aby granice tolerancji poszerzyły się do stopnia w którym ja i inni panowie noszący spódnice przestali być postrzegani jako dziwacy albo wręcz przestano na spódnicowych patrzeć jak na odmieńców?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 27-11-2013, 22:55
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uśmiech

Cytat:
Napisał Bizarek
Ile trzeba czasu aby granice tolerancji poszerzyły się do stopnia w którym ja i inni panowie noszący spódnice przestali być postrzegani jako dziwacy albo wręcz przestano na spódnicowych patrzeć jak na odmieńców?
Bizarku,mam wrażenie, że to chadzanie w kieckach, to dla Ciebie traumatyczne przeżycie,bo tak ciągle do tego wracasz.
Obawiam się, że ta Twoja ekstrawagancja nie udźwignie tego wątku.
Wątek o granicach tolerancji już jest,może tam wrzuć te spodnice.
Pzdr.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 27-11-2013, 23:21
Bizarek Bizarek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa
Posty: 88
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Bizarku,mam wrażenie, że to chadzanie w kieckach, to dla Ciebie traumatyczne przeżycie,bo tak ciągle do tego wracasz.

Pzdr.
====
Mam na koncie naprawdę traumatyczne przeżycia które odcisnęły na mnie niezatarte piętno. Nie jest to z pewnoscią tak drobna sprawa jak maleńka wojenka o prawo wyboru ubioru która mnie nawet trochę bawi. Ale w najbliższych dniach zajmę się innymi pilnymi sprawami a ciebie Hypatio, z niezdefiniownych przyczyn poprostuy polubiłem. Z wyrazami sympatii kłaniam się (dygając). =Bizarek=
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Granice tolerancji cz IV nutaDo Społeczeństwo 2705 22-10-2023 18:25
Granice tolerancji cz III nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 508 08-04-2010 16:53
Granice tolerancji cz II nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 501 20-10-2009 18:54
Granice tolerancji? nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 504 24-03-2009 17:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.