menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.rodzina.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 22:11
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Dobranoc dziewczyny fajnie się dziś gadało ,ale ponieważ nie chce ,żebyście i wy jak Honorka sądziły ,ze zawsze chcę mieć ostatnie zdanie idę sobie Pa do jutra.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 22:26
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Małgosiu, mi nie przeszkadza że lubisz mieć ostatnie słowo. Nie chodż jeszcze bo będzie nudno.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 22:34
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie kochane babcie

Czytam, zabieram glos, i jestem zdziwiona.Zadna z babc,ktora tu czesto zabiera glos milczy.D o tej pory ogladalam zdjecia wnuczek, wnukow i jestem zdziwiona.I teraz cisza , nikt ni potrafi poradzic babci jak ma sobie poradzic w sutyacji w jakiej sie znalazla.Wiem , ze nie ma recepty, ale uwiezcie mi wystarczy dobre slowo... i to my babcie jej dajmy,
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 22:35
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie no to ja bede miala ostatnie zdanie

He he he
( szkoda ze zapomnialam o czym)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 22:36
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

A bardzo zmęczona Małgosiu jesteś?Jeżeli tak to milutkich ,kolorowych i tych no wiesz e,,,,,,,ch snów życzę.geburtstag6.gifJednak przed snem prponuję za miłe towarzstwo i dla lepszego samopoczucia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 22:38
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

No tomoże chociaz raz mnie sie udało,mieć ostatnie zdanie.glitter_maker_06_09_2007_11_35_07_96127.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 22:50
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Anielko

Cytat:
Napisał Anielka
No tomoże chociaz raz mnie sie udało,mieć ostatnie zdanie.Załącznik 3180

Nie scigaj sie ze mna bo przegrasz sromotnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 21-06-2007, 23:05
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Ależ nie mam zamiaru się ścigać,nie jestem nocnym markiem,poza tem biorę tabletki na spanko i już mi powoli klawiatura faluje.Tak po prostu myslałam,że chociaez raz mi sie udało.Nie zabije sie z tego powodu.Zyczę powodzenia i miłych snów Słowikowo.Dobranoc.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 22-06-2007, 15:08
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honorka1949
Czytam, zabieram glos, i jestem zdziwiona.Zadna z babc,ktora tu czesto zabiera glos milczy.D o tej pory ogladalam zdjecia wnuczek, wnukow i jestem zdziwiona.I teraz cisza , nikt ni potrafi poradzic babci jak ma sobie poradzic w sutyacji w jakiej sie znalazla.Wiem , ze nie ma recepty, ale uwiezcie mi wystarczy dobre slowo... i to my babcie jej dajmy,
Rada dla babci Emilki -wsiąść do pociągu albo samolotu byle jakiego......i gnac tam,gdzie serce ciągnie..... (pierwsze mam dziś słowo he he he)
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 22-06-2007, 15:19
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

A jak babcia nie ma kasy ani zdrowia to co? zostaje tylko pobabciowanie.Ale mysle, ze z naszych wypowiedzi wysnula wnioski i bedzie wspaniala babcia na odleglosc!!Tego jej wszystkie zyczymy!
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 22-06-2007, 16:28
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Jak nie ma zdrowia do po co jej jakieś obce wnuczki ...z brakiem kasy ,niestety, nie ma dyskusji.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 22-06-2007, 17:10
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Przyznam się szczerze, że mnie babciowanie obcym wnuczkom nie "bierze" /przy okazji rymnęło mi się/.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 22-06-2007, 17:13
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Malgosiu nie masz racji. Nawet jak sie nie ma zdrowia to co? juz nie mozna miec pragnien i marzen o wnukach. Widzisz tak to juz jest jak sie nie ma swoich to chce sie kochac nawet cudze.Nie wszystkie mamy takie mozliwosci , ze jestesmy ze swoimi wnukami, sa takie babcie ktore wnukow nie maja, maja a nie maja kontaktu, maja a mieszkaja daleko.Dlatego wcale nie dziwie sie, ze ktos kto wnukow nie ma przy sobie chcialby babciowac innym.Ile mlodych ludzi wyjechalo za praca razem z dziecmi?I co babciom zostal tylko telefon , zdjecia lub skyp. I wlasnie ta tesknota powoduje . ze chcemy / nie wszystkie/ chociaz komus pobabciowac.I mysle , ze wszystkie babcie przyznaja mi racje.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 22-06-2007, 17:15
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Honorko masz chyba rację
__________________
Grazyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 22-06-2007, 17:57
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Coś Wam opowiem........

W sąsiednim bloku mieszka moja znajoma z dzieciństwa. Jest starsza ode mnie o 7 lat, rozwiedziona, bezdzietna, emetytowana pielęgniarka. W ubiegłym roku widywałam ją na spacerach z niemowlakiem Wietnamczykiem. Rodzice chłopca handlują na stadionie X-lecia i musieli zapewnić maluchowi opiekę. Moja znajoma na punkcie dziecka oszalała, maluch mieszkał u niej, wyjeżdżała z nim na wieś, matka chłopca wpadała raz dziennie albo rzadziej. Wczoraj przypadkowo spotkałam Krysię, szła sama jakaś taka przygnębiona ...... zapyłam co słychać a ona mówi, że wczoraj wróciła z Wietnamu i nie może dojść do siebie. Okazało się, że rodzice chłopca odesłali go do Wietnamu /poleciał bez opieki i bez wózka/ ponieważ nie wiedzą co znimi będzie jak zlikwidują stadion X-lecia a płacenie 700 zł miesiecznie za opiekę na maluchem jest dla nich w takiej sytuacji zbyt dużym obciążeniem. Krysia nieługo po rozstaniu z małym załatwiła bilet i poleciała do Wietnamu, wybiera się niedługo znowu zawiezie dziecku wózek i inne rzeczy potrzebne takiemu maluchowi. Z płaczem opowiadała o warunkach w jakich żyje rodzina chłopca, mówiła że nam trudno byłoby sobie coś takiego wyobrazić.
Jaki wniosek z tej opowieści: jesteśmy różne, ja bym zwiewała gdzie pieprz rośnie gdyby ktoś chciał mnie wrobić w babciowanie obcym dzieciom. Krysia, która nie ma swoich dzieci pokochała obce dziecko jak swoje własne.
Każdemu co innego w duszy gra moje dziewczyny..............
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 22-06-2007, 18:08
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Masz racje Basiu , kazda z nas jest inna. I napewno inaczej zachowalaby sie w sytuacji ekstremalnej.Nie mozemy byc wszystkie babciowate bo bysmy zababciowaly swiat.I dobrze. Kto czuje sie dobrze w roli babci nich babciuje a ten co patrzy z boku niech robi jak uwaza. I wlasnie o to w tym wszystkim chodzi.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 22-06-2007, 20:11
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Przyznam się szczerze, że mnie babciowanie obcym wnuczkom nie "bierze" /przy okazji rymnęło mi się/.
Popieram ,nie mam dostępu do wlasnego wnuka jak już kiedyś pisalam ale babciowanie innym też mnie nie bawi chociaż mam na wyciągnięcie ręki wnuki mojej siostry i one mnie bardzo lubią ale niech to zostanie od święta mnie ciągnie do mego i nic na to nie poradzę i tak jak Honorka gotowa bym była zrobić dla niego wiele.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 22-06-2007, 21:31
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie Mialam 45 lat

Nialam prawie co ukonczone 45 la jak przyszla na swiat moja jedyna wnuczka Olenka nazwana tak przez mojego syna w w dowod wielkiej milosci do swojej babci Aleksandry a mojej mamy.
iBardzo ja kocham .jestesmy sobie bliskie ,nic mi nie jest ciezko dla niej zrobic,.Zresza ona podobnie wyczuwa moje potrzeby i chetnie sluzy pomoca .Duzo rozmawiamy ,razem
ogladamy gwiazdy lezac na trawniku w ogrodzie ,razem czytamy moje pamietniki zasmiewajac sie i czytamy listy ktore otrzymywalam od chlopakow.
Jestem wdzieczna losowi ze mieszkamy blisko i ze ze od samego poczatku znalazlam ta wlasciwa scieze do jej serduszka.
Emilko - wszystko przed Toba .Babciostwo to naprawde wspaniala sprawa.
Masz piekne imie <Emilia> - tak jakk moja ukochana babunia
macierzysta niedoscigniony wzorzec milosci <babcinej<154315294 rumianek RP.jpg
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 22-06-2007, 23:43
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honorka1949
Malgosiu nie masz racji. Nawet jak sie nie ma zdrowia to co? juz nie mozna miec pragnien i marzen o wnukach. Widzisz tak to juz jest jak sie nie ma swoich to chce sie kochac nawet cudze.Nie wszystkie mamy takie mozliwosci , ze jestesmy ze swoimi wnukami, sa takie babcie ktore wnukow nie maja, maja a nie maja kontaktu, maja a mieszkaja daleko.Dlatego wcale nie dziwie sie, ze ktos kto wnukow nie ma przy sobie chcialby babciowac innym.Ile mlodych ludzi wyjechalo za praca razem z dziecmi?I co babciom zostal tylko telefon , zdjecia lub skyp. I wlasnie ta tesknota powoduje . ze chcemy / nie wszystkie/ chociaz komus pobabciowac.I mysle , ze wszystkie babcie przyznaja mi racje.
To nie jest sprawa racji czy jej braku -albowiem mówimy o potrzebach emocjonalnych niektóre z nas takie maja ,żeby matkować,babciować i generalnie opiekować sie małym i słabym inne nie i koniec.Ja należę do tych drugich i nie uważam ,żeby to było dobrze albo źle ...po prostu,jedne z nas czują się źle bez domu pełnego ludzi do żywienia i obsługiwania, inne traktują odejście dzieci z domu jako czas nareszcie dla siebie i tyle.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 22-06-2007, 23:58
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Nie jestem babcia i nie wiem czy bedę i wcale za tym aż tak bardzo nie tęsknie.Syn jest z kobieta,ktora ma dwoje dzieci i nie czuje potrzeby opiekowania sie nimi.Jestem szczęśliwa,że mam nareszcie czas dla siebie,robię co chcę i kiedy chcę.Nie jestem egoistką w doslownym znaczeniu,ale to ja jestem najważniejsza/nareszcie/ a potem reszta.Lubie pomagać,ale wtedy kiedy mam na to ochote i czas i dobrzę sie czuje.Pozdrawiam wszystkie babcie.Ciebie Małgosiu też i to bardzo serdecznie.Teraz jest czas dla nas.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Babci Do Kochania Arletka Różne 3 03-03-2010 09:31
szukam Babci Kasia_warszawa Zaproszenia 54 19-11-2009 20:14
Dzień babci- kiedy? Bajadera07 Różności - wątki archiwalne 5 21-01-2008 19:29
Idą wybory, schowaj babci dowód - komentarze Basia. Ogólny 24 03-10-2007 20:09

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.