menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 12-06-2008, 13:21
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Minęło 10 lat jak wykryto u mnie wole guzkowe i niedoczynność tarczycy. Też miałam już dwa razy skierowanie na operacje, jednak spanikowałam , ponieważ moja koleżanka po usunięciu tarczycy ma większe komplikacje niż jak miała tą chorą tarczyce. Cały czas biorę euthyrox 100 , jedną tabletke przed śniadaniem i po śniadaniu jedną tabletke jodid 100.Kontroluje TSH, robię bjopsje raz na dwa lata. Kontroluję również wage, bo jak pisałam w innym wątku, utyć jest łatwo ale schudnąć...to jest duży problem.
Jedną z bardzo przykrych dolegliwości jakie mam przez tą chorobę, to jest to, że wypadają mi włosy. To nie znaczy, że jestem łysa, ale mam ich coraz mniej, a kiedyś miałam na głowie burze pięknych włosów. Cóż , dbam o nie jak tylko mogę najlepiej, farbuje henną ( dobrą, francuską ), nie robię żadnej trwałej andulacji, kupuje dobre szampony w aptece. Wiem, że to wszystko kosztuje, ale jestem kobietą i dla mnie włosy są bardzo ważne. Poza tym zyje normalnie jak każdy zdrowy człowiek. Jak narazie o operacji na tarczyce nie myślę. Dopiero minie miesiąc jak miałam inną operacje i jeszcze mam mnóstwo komplikacji pooperacyjnych. Np. zaszczepiono mi gronkowca. Jednego kłopotu się pozbyłam a nabyłam drugi. Wcale nie chcę nikogo straszyć, ale wiadomo jak u nas jest ze służbą zdrowia.Pozdrawiam i zyczę dużo zdrowia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 12-06-2008, 16:01
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Zapisuję się

do wianuszka opuszczonych przez tarczycę, którą wycięto mi parę lat temu.
Miałam nadczynność i gdyby ta bestia mnie nie dusiła, żyłybyśmy w symbiozie do dzisiaj. Z chwilą rozpoczęcia leczenia nadczynności zaczęły się schody, a po operacji wcale mi nie lepiej, właściwie gorzej. Raz mam niedoczynność, teraz nadczynność przy zewnętrznych objawach niedoczynności
Nie mogę się do tego przyzwyczaić i tak się zmagam z tym moim problemem
Żyć się niby da, ale co to za życie? Wyjścia nie ma, Stwórca reklamacji nie przyjmuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 12-06-2008, 18:42
a_sikorzanka's Avatar
a_sikorzanka a_sikorzanka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 365
Domyślnie

Macie miłe panie już takie "doswiadczenia" z tarczycą,to może powiecie mi coś na temat radioaktywnego jodu 131.Jeśli już wybierać to operacja czy jod 131?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 12-06-2008, 18:59
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Jestem po jodzie.

Nie każda tarczyca kwalifikuje się do tego zabiegu. Trzeba zrobić scyntygrafię, jeśli tzw. wychwytność jest duża - leczenie pomoże.
Operacji się bałam. Leczenie jodem było dla mnie łatwe i przyjemne. Po prostu połknęłam kapsułki i poszłam do domu, uważając, żeby nie zbliżać się przez - chyba - 3 dni do dzieci. To było w 1996 r. Teraz jem codziennie hormon, bo - jak prawie każdego - po usunięciu płata dopadła mnie niedoczynność. Ale już mi nadczynna tarczyca nie truje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 12-06-2008, 19:26
a_sikorzanka's Avatar
a_sikorzanka a_sikorzanka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 365
Domyślnie

Dzięki za odpowiedż.No właśnie strach przed operacją dopadł i moją siostrę.Dlatego jest zdecydowana przyjąć jod.Czyli wszystko przed nią.Na razie dostała namiary na dobrego lekarza.Ale jak zrozumiałam to mimo,że przyjmowałaś jod miałaś jednak usunięty płat tarczycy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 12-06-2008, 20:30
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

U mnie chorobę tarczycy stwierdzono 8 lat temu ale od początku byłam bardzo żle prowadzona przez lekarzy,przechodziłam z nadczynnosci w niedoczynność.opiero gdy na szyi pokazał się guz wielkości jabłka i zaczęłam sie totalnie dusić,lekarka pierwszego kontaktu w 2002 roku znalazła mi dobego endokrynologa.I wtedy potoczyło się wszystko w błyskawicznym tempie.Stwierdzono wole guzowate jednego płata tarczycy a guz w cieśni tarczycy okazał się nowotworem.Bezpośrednio po badaniach scyntograficznych z jodem aktywnym ,przewieziono mnie na oddział i już na drugi dzień została usunięta terczyca i guz.Guz obejmował tchawicę i ścisnąłją tak że trwale odkształcił.Operacja była bardzo udana,usunięto całkowicie guza,czekała mnie jedynie chemioterapia,którą organizm zniósł bardzo żle,skończyło sie przewlekłym zapaleniem trzustki,które mam do dziś.Ale tarczyca jest cały czas pod kontrolą,ostatnio stwierdzono odrosty gózków na kikutach tarczycy,ale badania nie wykazały cech nowotworowych.Mimo to cały czas biorę leki i jestem pod stałą kontrolą co dwa miesiące.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 12-06-2008, 20:36
a_sikorzanka's Avatar
a_sikorzanka a_sikorzanka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 365
Domyślnie

O Boże,ale się wycierpiałaś.Czyli wniosek należy wysnuć jeden.Dobry endo to połowa sukcesu.Dziękuję za odpowiedż,życzę Ci dużo,dużo zdrowia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 12-06-2008, 21:04
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Dobry endokrynolog to więcej niż połowa sukcesu i z tego co zauważyłam,najlepsi są młodzi lekarze ,bardziej przykładają sie do pracy,bo chcą się wykazać,nie gubi ich rutyna.Ostatnio unikam lekarzy takich 50+ większość z nich jest tak zadufana w sobie ,że nie dociera do nich co pacjent mówi,oni są już tak mądrzy że szkoda mówić.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 12-06-2008, 21:08
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Nie, Sikoreczko.

Cytat:
Napisał a_sikorzanka
Dzięki za odpowiedż.No właśnie strach przed operacją dopadł i moją siostrę.Dlatego jest zdecydowana przyjąć jod.Czyli wszystko przed nią.Na razie dostała namiary na dobrego lekarza.Ale jak zrozumiałam to mimo,że przyjmowałaś jod miałaś jednak usunięty płat tarczycy?

Nikt mnie nie tknął skalpelem.
Izotop jodu unicestwił guz, ale i zaatakowany płat i część drugiego. Stąd niedoczynność. Ale to jest prawie norma po zabiegu, wszystko jedno jakim - skalpel czy izotop.
Cały dowcip w leczeniu chorób tarczycy jest w znalezieniu bardzo dobrego endokrynologa. Mój był tylko dobry. Za późno wkroczył z hormonem. Bo leczył nie mnie, a papierek z wynikami badań. W efekcie utyłam z powodu spowolnionej przemiany materii. Trudno się wraca do poprzedniej wagi, jeśli rządzą hormony.
Życzę powodzenia Twojej siostrze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 12-06-2008, 21:21
a_sikorzanka's Avatar
a_sikorzanka a_sikorzanka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 365
Domyślnie

Dziekuję bardzo za wyczerpującą odpowiedż
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 05:04
barbaśka barbaśka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 1
Domyślnie

Witam.Umnie również wykryto tarczycę,jestem pod opieką endo.biorę hormony czuję się ok.Odczuwam zmęczenie jak wchodzę po schodach.Nie przytyłam,a wprost przeciwnie schudłam i mam nadzieję że tak pozostanie.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 03-07-2008, 16:49
delfina's Avatar
delfina delfina jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kielce
Posty: 183
Domyślnie

Kochani! byłam na badaniach serca w szpilu bo wysiadło mi ono przy leczeniu niedoczynności tarczycy eutyroxem 75 mg.Obecnie zrobili mi badania TK.- zaś wynik otrzymam jutro więc po jego otrzymaniu zaraz Was powiadomię. Teraz przesyłam Wam serdeczne pozdrowienia - do zobaczenia.--- .. l
__________________
Pieniądze szczęścia nie dają, ale nas w kozi róg często zapędzają...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 23-08-2008, 20:02
viola viola jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 5
Domyślnie Perypetie z tarczyca.....

Witam wszystkich.Po przeczytaniu kilkunastu postow,postanowilam po pierwsze sie zarejestrowac,po drugie od razu przystapic do dzialania czyli napisac.Otoz-ja tez od wielu lat(8)zmagam sie z problemami tarczycy(a od 4-ech z problemami zycia bez tarczycy)Sama nie wiem,ktore sa bardziej dokuczliwe...Ja nie mialam guzkow,jedynie bardzo powiekszal mi sie ten moj"motylek" i pani endokrynolog zaproponowala operacje.Teraz zaluje,ze sie zgodzilam!Obecnie przyjmuje lek o nazwie Levotyrox(mieszkam we Francji,wiec nie wiem czy to handlowa nazwa rowniez w Polsce)W sumie,po wielu eksperymentach prowadzonych na mnie przez lekarzy,w doborze odpowiedniej dawki leku,moje hormony nie przestaja "skakac".Wiele czytam i rozmawiam z lekarzami(tymi tez od medycyny naturalnej)i wiem,ze kolosalna role odgrywa tu dieta,wlasciwa dieta.Na nasze nieszczescie(tych bez tarczycy)tak trudno o zdobycie rzetelnej wiedzy w tym temacie!!!Zwracam sie wiec z OGROMNA prosba do klubowiczow-jesli dysponujecie panstwo informacjami na temat produktow zabronionych przy braku tarczycy,tudziez szczegolnie polecanych,PROSZE o odpowiedz!!!Ja,ze swojej strony,chetnie podziele sie wiedza,ktora posiadam na ten temat,jesli wystapi takie zapytanie.Dziekuje z gory.Pozdrawiam goraco
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 24-08-2008, 14:59
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Witaj,
chciałam Ci wysłać wiadomość na skrzynkę, ale nie widzę takiej opcji, chyba jej nie uaktywniłaś
Pozdrawiam i zrób może coś z tą skrzynką.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 24-08-2008, 15:04
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Polu

Jeśli maz jakieś informacje na pytania które zadała Viola,a zadała je publicznie-mogłabyś podzielić się nimi na forum,gdy ż jest więcej osób ,których to interesuje.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 24-08-2008, 18:11
viola viola jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 5
Domyślnie

Witam.Dzieki za szybka reakcje.Wpisalam juz adres mailowy do swojego profilu,bede wdzieczna za wszelkie informacje.W sumie,to fajnie by bylo,zeby pojawily sie one,w miare mozliwosci publicznie,bo Kundzia ma racje,wiele osob bedzie zainteresowanych zapewne!!!Jestem calkiem "skolowana"w temacie produktow z jodem(owoce morza,sol jodowana itp...)Jest tego mnostwo,np.Soja,brokuly,karczochy...Sama juz nie wiem co o tym myslec,jesc czy nie jesc?Czekam na podpowiedzi.Dzieki z gory
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 24-08-2008, 18:17
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 059
Domyślnie

Ja też bym chętnie o tym poczytała, jak ktoś coś wie to niech się podzieli wiadomościami...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 24-08-2008, 22:55
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Post Dieta...

To zależy od tego w jakim stanie jest Twoja tarczyca (na co chorujesz)?
Np. w nadczynności tarczycy m.in. nie jedz zbyt często kapusty, brukselki, brokułów, kalarepy, chrzanu i rzodkiewki – zawarte w nich substancje sprzyjają rozrostowi wola. Jedz więcej białka. Wszystkie posiłki powinny być bogate w witaminy, zwłaszcza A (marchew, papryka, pomidory, brzoskwinie), C (natka pietruszki, cytrusy, czerwona papryka), B1 (produkty zbożowe, jaja, kasza) oraz składniki mineralne takie jak wapń (mleko i jego przetwory). Ogranicz tłuszcze gotując na parze.
Również kawa, herbata i coca-cola jest nie wskazana (ograniczyć do minimum).
W niedoczynności tarczycy ważną rolę odgrywa dieta wzbogacona o jod.
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 25-08-2008, 09:37
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Z jodem różnie bywa...

Przy niedoczynności po leczeniu izotopem nadczynności jest wykluczony z mojej diety.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 25-08-2008, 11:14
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Ja tez mam wykluczony jod.O tym decyduje lekarz.Pozdrawiam i zdrowka zyczę.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.