menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > mazowieckie > Warszawa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 29-04-2008, 17:35
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Basiu

ja tez nie wiem do kogo nalezy budynek ale tak sobie moze poczynac tylko jego wlasciciel... W kazdym razie wlasciciel ma prawo tez wynajac komu chce i kto placi wiecej i lepiej utrzymuje placowke... Widzialam przepiekne placowki pocztowe w innych krajach europejskich... Widzialam niestety tez niektore nie na poziomie w Polsce.. Zle utrzymane i brudne... bo "panstwowe" Nawet sami pracownicy poczty nie interesowali sie . Nikt nie podnosil smieci ktorzy ludzie rzucali wprost na podloge.. Wstyd i tyle.. Gdybym ja byla wlascicielem budynku to tez nie chcialabym miec takiego dzierzawcy...
Oczywiscie to nie znaczy ze akurat tak jest na Saskiej Kepie ... ale wszystko trzeba wziasc pod uwage..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #202  
Nieprzeczytane 29-04-2008, 17:52
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Asiu

sprawdzilam, Instytut pralata mieści się w tym samym budynku co poczta. Poczta zajmuje na parterze 200 m2 i taki lokal by się przydał prałatowi na kawiarnię i ksiegarnię, poczta ma podpisaną umowę najmu na kolejne 2 lata i nie ma pojęcia o tym, że ma być zlikwidowana. Rzecznik prałata twierdzi, że w czerwcu zostanie otwarta kawiarnia i księgarnia w lokalu zajmowanym przez pocztę bo tak mu obiecały "ważne osoby" /nazwisk nie chce podać/. Wynika z tego, że lokal nie jest własnością prałata więc niech spada. Kawiarnię i księgarnę może sobie otworzyć gdzie indziej, lokali nadających się na takie placówki na Francuskiej jest sporo. Wydaje mi się, że piętro domu przy Francuskiej 11 też nie należy do prałata tylko jest wynajmowane. Prałat Jankowski bez wątpienia ma zasługi z czasów Solidarności, teraz poprostu przegina.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 29-04-2008 o 17:53.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #203  
Nieprzeczytane 29-04-2008, 21:20
katarzyna's Avatar
katarzyna katarzyna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Domyślnie Księgarnio-kawiarnia

Jeszcze tylko prałata Jankowskiego brakuje na Saskiej Kępie.
Jestem przeciwna likwidacji poczty, którą pamiętam jeszcze z mojego dzieciństwa gdy chodziłam do 17-ki do podstawówki. Zawsze z Francuskiej skręcałam w Obrońców przed pocztą, to była dla mnie najkrótsza droga.
Ksiądz Prałat, a właściwie dyrektor jego instytutu niech poszukają sobie innego miejsca na kawiarnię.
A czy to kler powinien zajmować się takimi sprawami?
Jestem katoliczką, ale chyba inaczej wychowaną i uczoną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #204  
Nieprzeczytane 30-04-2008, 01:48
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Asiu

Budynek nie jest własnością prałata, instytut zalega z opłatami za wynajem lokalu. Dla mnie to wszystko jest chore, dla kaprysu duchownego który sam już nie wie co ma robić z nudów ludzie mają być pozbawieni poczty?!!!! Cytuję wypowiedź arcybiskupa Głódzia na temat prałata Jankowskiego:
- Ks. Jankowski to człowiek chory, który potrzebuje leczenia. Dlatego nie wiadomo, jaki faktycznie ma wpływ na działalność biznesową Instytutu jego imienia - tak abp Głódź komentuje informacje dziennikarzy "Teraz MY" o długach Instytutu i oszukiwaniu kontrahentów. Sam prałat uważa, że placówka jest dobrze zarządzana.
Nowy metropolita gdański przyznaje w rozmowie z TVN24, że o działalności Instytutu wie niewiele. - Nie wiem na przykład, czy tak naprawdę to on prowadzi ten Instytut, czy tylko jest tam szyld księdza Jankowskiego. Na dzień dzisiejszy uważam jednak, że jest to człowiek chory - mówi arcybiskup Sławoj Leszek Głódź o działalności biznesowej księdza prałata i Instytutu jego imienia.

Nowy metropolita gdański apeluje też do mediów: - Ksiądz prałat potrzebuje leczenia i dlatego też media powinny traktować go jako człowieka, który jest naprawdę ciężko chory i nie szukać w jego wypowiedziach pognębiających treści - informuje serwis tvn24.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 30-04-2008 o 01:49.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #205  
Nieprzeczytane 30-04-2008, 01:57
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie W tym wypadku

To gadanie o zalozeniu kawiarni moze byc plotka... Moze nawet sam pralat nie wie o niej ???
Nieraz gazety nie wiedza a pisza...
tak tylko zeby wsadzic patyk w mrowisko... i wzburzyc spoleczenstwo ...
Jezeli ten pralat natomiast faktycznie planuje odebrac poczte i zalozyc tam kawiarnie ... niech spada!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206  
Nieprzeczytane 30-04-2008, 02:03
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Asiu

być może jest to plotka, niedługo się dowiemy. Prałat Jankowski ma ogromne zasługi i tego nikt nie kwestionuje, ostatnio zaczął się zachowywać dziwnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207  
Nieprzeczytane 14-05-2008, 23:26
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Moje Włochy w bzach

Moja dzielnica to też Warszawa ;-))

A że jest w niej dużo zieleni (jeszcze!) i kwitną bzy, kasztany i inne - chcę Wam pokazać, jak to wygląda:








__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #208  
Nieprzeczytane 14-05-2008, 23:28
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Moje Włochy cd.

A taki miałam niedawno widok z okna:



__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #209  
Nieprzeczytane 09-06-2008, 11:16
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie spacer po Warszawie śladami Łęckich i Wokulskiego

Kto chciałby się przespacerować szlakiem "Lalki" miasto zaprasza na pieszą wycieczkę dn. 21 czerwca br.

Trasa spaceru to:
- spotkanie przy rondzie Ch.de Gaulles'a /godz. 12:00/. Tędy chadzał nad Wisłę Wokulski
- pl.Trzech Krzyży, tuż obok mieszkali Łęccy
-ul. Krucza, tutaj stała kamienica Łęckich, którą później kupił Wokulski
- Park Ujazdowski - tu odbywały się festyny wielkanocne
- Park Łazienkowski, w którym Wokulski spotykał się z Izabelą Łęcką
- mokotowskie rogatki, na których kończyła się XIX-wieczna Warszawa.

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.