menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Kuchnia, kulinaria
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 21-10-2011, 11:47
Dorota45's Avatar
Dorota45 Dorota45 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 2 870
Domyślnie

I ja połechtana bigosowymi smakami z tego wątku, zaplanowałam bigosowanie na niedzielę, "frukta" już zakupione .
>
A tak w nawiązaniu do bigosu na Boże Narodzenie - ja robę bigos postny, bez mięsa, za to z fasolą typu Jaś.
__________________
Najlepsza część życia mija nam na mówieniu: "jest za wcześnie", a potem "jest za późno" Flauber

Zapraszam na mojego bloga
http://zwyczajnababa.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 21-10-2011, 12:27
MARYLCIA 54's Avatar
MARYLCIA 54 MARYLCIA 54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 6 384
Domyślnie

WITAM

Ja też dzisiaj bigosuję -- gotuję wg podobnej receptury co większość kol. z jednym wyjątkiem... bardzo dużo !!!
Ilość bigosu związana jest z przygotowaniem słoików, które potem wyjeżdżają do Belgii.
Pichcenie wyżywienia do słoików towarzyszy mi już od wielu długich lat ( praca ślubnego za granicą ). Kilka lat temu gdy chłopcy studiowali musiałam gotować na tzw. wynos dla 3 moich panów.
Dziewczyny kiedyś robiłam bigos zapiekany w piekarniku -- pychotka !!!
Obecnie już tego nie robię. Zmieniłam sobie kuchnię i wielkie naczynia nie mieszczą się w piekarniku.
POZDRAWIAM I ŻYCZĘ SMACZNEGO
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 21-10-2011, 13:54
Dorota45's Avatar
Dorota45 Dorota45 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 2 870
Domyślnie

No i przez ten wątek, założony przez Rozię, pół Polski, a może i trochę Europy, gotuje lub gotować będzie w najbliższym czasie ..... bigos
__________________
Najlepsza część życia mija nam na mówieniu: "jest za wcześnie", a potem "jest za późno" Flauber

Zapraszam na mojego bloga
http://zwyczajnababa.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 21-10-2011, 19:27
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Koniec świata, zabrałam się za bigos, chociaż ani pora nie była właściwa, ani zapasy stosowne
Właśnie się gotuje: kiszona i świeża kapusta, grzybki już ugotowane i posiekane, jabłka, cebula czosnkowa świeża i podsmażona, ziele listek i takie tam, ale ale: nie miałam śliwek suszonych, więc dodałam rodzynek i żurawiny. Suszone pomidory też były pod ręką i wiecie co? Fajnie się zapowiada, chyba bigosu nie da się zepsuć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 21-10-2011, 20:01
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

hihi jakaś nowa choroba pandemia bigosowa....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 21-10-2011, 20:13
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Moje "słoneczko" robi bigosik, palce lizać. Co prawda robi to raptem 2-3 razy w roku, ale warto czekać.
Zaczyna od ugotowania golonki w kiszonej(tylko) kapuście. Potem przez 5 dni do garnka dokładane są różne różniste rzeczy- smalec domowy(niedużo),mięska różniste, przyprawy,zioła, śliwki, grzybki. Codziennie jest to gotowane (czy też smażone) na wolnym ogniu przez godzinkę. Obłęd, ale efekt rewelacyjny. Tłuściutki, ciężkostrawny, pyszny.
Wymaga nalewki na dobre trawienie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 26-10-2011, 15:58
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

Ojanno?Co to jest - "cebula czosnkowa"?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 26-10-2011, 16:16
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cebula czosnkowa (pewnie różnie się ją nazywa)



W smaku mniej "cebulowa" i na pewno nie czosnkowa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 30-10-2011, 12:52
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

Acha! "cebula srebrna!"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 30-10-2011, 13:45
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

Ale narobiłam bigosu!
Jestem zaskoczona tyloma wersjami zwykłego bigosu!Nawet sobie wynotowałam co orginalniejsze dodatki:
Dorota45 robi: "bigos po bretońsku - dodaje do kapusty - fasolę Jaś.(Musi być po zjedzeniu niezły odlot jelitowy!).
Krystynka - ugotuje mięsko do bigosu,potem je zje z chlebkiem,a w bigosie pozostaje za to: marchewka i seler.
Kankan: robi "bigos jarski" - z wędzonym serem tofu i pomarańczami.
Krystanas gotuje kilka dni golonkę w kiszonej kapuście.Jak pisze,jej bigos jest tłusty i smaczny!
Ojanna się zastanawia,czy jesień jest odpowiednią porą roku na gotowanie bigosu.(?!) A do swojego dodaje:jabłka,cebulę czosnkową(?).rodzynki i żurawinę.
Marylcia gotuje bigos w piekarniku i do słoików.
Okruszkowy "ogon wieprzowy lub nóżka wieprzowa",rozbroiły mnie dokładnie! I jeszcze ten - "lekki klej"! Okruszku!Kocham Cię!
Senioritko!Miałaś napisać,jak smakuje ten "kredens"?!Prawidłowo przez Ciebie nazwany - "Jedzonkiem"?
(Nie mylić z bigosem)
Jakempko! Jaki to miły pomysł,z tym "bigosem działkowym!" Czy składacie się wspólnie na niego?Czy każdy coś kupuje, a ty gotujesz? Jak to się odbywa?

I na koniec - Z tych wszystkich ciepłych,pachnących jesienno-zimowym bigosikiem relacji wynika,że wszyscy lubimy bigosy(nie ważne jak przygotowywane) - jeść i gotować.I wszyscy uważamy,że nasze,są najlepsze!I to jest fajne!Bo to nasz polski bigos.
A na kolegę,mojego syna,Czecha,którego poczęstowałam moim "mistrzowskim" bigosem,a którego o nim opinia była - "A, znam!To gulasz sygetyński jest!",No więc na tego Hawranka,to ja do dzisiaj obrażona jestem! -
Ahoj!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ogromna prośba- Państwa zainteresowania kasia_studentka łódzkie 1 29-08-2013 09:14
Witam! potrzebuję państwa opinii :) kajaczek18 Różności - wątki archiwalne 3 08-09-2011 20:38
potrzebuję Państwa pomocy!:) Magnolia Hobby, pasje 1 11-03-2008 20:39
Potrzebuję Państwa pomocy! Magnolia Różności - wątki archiwalne 34 06-01-2008 17:59

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.