menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Kuchnia, kulinaria
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 02-12-2006, 19:39
godi's Avatar
godi godi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: suwalszczyzna
Posty: 31
Domyślnie

Ja robię dużo pierogów, zamrażam potem do kilku torebeczek - i podrzucam wnuczkom - tylko zagotować
  #22  
Nieprzeczytane 02-12-2006, 20:55
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Cytat:
Napisał godi
Ja robię dużo pierogów, zamrażam potem do kilku torebeczek - i podrzucam wnuczkom - tylko zagotować
Niestety nie mam ani babci ani cioci. Mam (dzięki Bogu) Mamusię, ale przystosowaną wyłącznie konsumpcyjnie...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #23  
Nieprzeczytane 03-12-2006, 10:53
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Jolitko, czyżby ta firma od pierogów, to była..... kotwica??? hihihi A swoją drogą, to nie wiedziałam, że Malma zbankrutowała. Wydaje mi się, że mieli taki duży wybór makaronów?
Himalayo, o naleśnikach z pasztetową nie słyszałam nigdy i może spróbuję (jeśli to nie był żart :-)) Czasem robię naleśniki z nutellą, ale głównie z serem i dżemem.
__________________
  #24  
Nieprzeczytane 03-12-2006, 14:37
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

iwo1111.-jesteś zdolna - brawo. Jak będzie ciekawy teleturniej masz szansę bycia naszą reprezentantką...Malma robiła bardzo dobre rzeczy, ale chyba zaopatrzenie szwankowało, a matka chrzestna nie dopatrzyła...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #25  
Nieprzeczytane 03-12-2006, 15:18
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

A na obiadek: zupa rybna (jeszcze) i nogi kurczakowe z rożna (4 szi.= 8.43= 8 porcji, bo nogi duże i bioderka też), a M-a przewidując deser odmówiła skonsumowania t.zw udka w całości.Do tego ziemniaczki (amerykany, ale czerwone nie białe - gorsze) marchewka mrożona + fasolka szeroka ziel. też mroż.-b.dobra.M-a ciasto, ja - hm.hm.
A propos ziemniaki to są "gusta i guściki".Tutejsi ziomkowie uznają ziemniaki "gładkie", a "u nasz w Warszawie"muszą być puszyste...Skutkiem tych gustów uczestnicy wojaży na trasie W-wa - Gdańsk miewają zamówienia na przewóz ziemniaków: dla Pomorzan osiadłych na Mazowszu - na sałatkę, dla Mazowszan osiadłych na Pomorzu - dobry smak...I to by było na tyle
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #26  
Nieprzeczytane 06-12-2006, 19:34
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Mruga oczkiem (żart)

Widzę, że definitywnie zostaję sama na placu kuchennym.U mnie też mała stagnacja, bo narobiło się zapasów (pierożki, kurczak, jeszcze troszkę zupy rybnej).Ostatnie dwa dni puste miejsce na zupę wypełniła kaszka manna na kostce rosołowej (M. bardzo lubi, a robota żadna).Spotkałam się z (cudzymi) problemami prawidłowego ugotowania kaszy mannej - trzeba nasypać 3 - 4 łyżek (na 2 osoby) na ZIMNĄ WODĘ i krótko gotując mieszać. Dla wprawnych gospodyń to banalne, ale widywałam zmagania w tym temacie...Jutro omlet a.la grzybek ale to jutro.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #27  
Nieprzeczytane 07-12-2006, 07:51
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie

Iwo 1111 z naleśnikami to nie jest żart są przepyszne tylko jak smaży się pasztetowa to nie trzeba dawać dużo tłuszczu bo ona ma w sobie. . Smak nadają ogórki . A zaleta ich jest , że można je jeść na zimno i ciepło . Smacznego
  #28  
Nieprzeczytane 07-12-2006, 10:06
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

A ja dziś sobie zrobiłam cynadry, bo bardzo je lubię. Dałam dużo cebulki smażonej i trochę marcheweczki w kostkę pokrojonej, pycha, mniam, mniam.
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
  #29  
Nieprzeczytane 07-12-2006, 10:54
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Ja polecam Pudliszki-wszystkie wyroby, ale ostatnio wyszły zupy skondensowane w wąskich ,wysokich słoikach.Bardzo dobra ogórkowa,tylko trochę po swojemu przerobić, tzn. ugotować lekki rosołek np.na skrzydełkach z pokrojoną jarzynką i ziemniakami lub zacierką /gotową/ i na sam koniec wlać zawartość słoika.
  #30  
Nieprzeczytane 07-12-2006, 11:31
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Dzięki Himalayo za podpowiedzi, będę próbować z tymi naleśnikami :-)
Dziś kurczak na obiad.
__________________
  #31  
Nieprzeczytane 07-12-2006, 16:05
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Dziewczęta - dziękuję

wyciągnęłyście mnię z dołka. To co dziś zrobiłyście to właśnie to o co mi chodziło. Piszcie i róbcie tak dalej, a może reszta też zdradzi tajniki swojej kuchni.Ja rozumiem, że Seniorki nie są od garów, ale czas zdradzić swoje tajemnice...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #32  
Nieprzeczytane 08-12-2006, 11:22
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Jolitko i Marylko dzięki za przepisy :-)))
__________________
  #33  
Nieprzeczytane 08-12-2006, 12:19
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Zapisałam sobie :naleśniki ze szpinakiem, grzybek i rybkę pieczoną.Dziękuję.
  #34  
Nieprzeczytane 09-12-2006, 10:23
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

Ja nie stety nie lubię gotowania, mój mąż gotuje, a ja gotuję wtedy kiedy go nie ma, lub jest w pracy. I idę na łatwiznę, dziś robię rybę panierowaną, ziemiaczki i surówkę z kapusty kiszonej.
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
  #35  
Nieprzeczytane 11-12-2006, 21:21
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Łatwizna to moja domena na całe życie.W każdym rachunku kosztów moja robocizna wydaje mi się najdroższa. Stąd moje menu nigdy nie jest wyszukane. Dziś zupa grzybowa mrożona /z maślaków - b.dobra - niezbyt tania, ale wydajna z dodatkiem cienkiego makaronu na kostce bulionu grzybowego/,gulasz z pieczarkami /nie wiem z czego bo "darowany"/, buraczki tarte i pyszna bo mało upalona kasza gryczana.5 minut szykowania, 10 minut gotowania i obiadek na stole, a ja w "ramionach Laptusia".M. oczywiście zakończyła herbatką i z innego, zaprzyjaźnionego źródla tort sernikowy.Smacznego, dziękuję na wzajem....
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #36  
Nieprzeczytane 12-12-2006, 16:38
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Jolitko, łatwizna ale jaka wykwintna.Ja też staram się jak najmniej czasu tracić na szykowanie jedzenia i często tylko odgrzewam gotowe.Dzisiaj np.flaczki ze słoika i pierogi z garmażerki.
  #37  
Nieprzeczytane 12-12-2006, 17:00
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Urszulko - Mamusia pyta czy dosypałaś majeranku do flaczków, bo bardzo poprawia jakkolwiek i tak dobry smak.(flaczki oczywiście z firmy na lit.P?). My flaczki i do tego ziemniaczki okraszone masełkiem z bułką tartą uznajemy jako cały obiad - pierożki mogłaś zostawić na jutro! Oczywiście M. jeszcze zalicza deser.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #38  
Nieprzeczytane 12-12-2006, 20:45
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Tak, flaczki tylko z firmy P.Dosypałam majeranku i dodałam drobniutko pokrojony czosnek.Pyszne.Zawsze z chlebem lub bułką, ale muszę spróbować ziemniakami. Parę pierogów też zjadłam- odsmażone z cebulką. Deser - to kawa i jakieś ciastka typu herbatniki.Pozdrowienia dla Mamusi.
  #39  
Nieprzeczytane 13-12-2006, 10:08
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

A ja dziś mam labę, nie muszę gotować. Jestem sama, bo mąż poszedł na dobę do pracy, może uda mi się troszkę posprzątać.
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
  #40  
Nieprzeczytane 13-12-2006, 13:12
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

A ja t.zn. my już po obiadku. Był żurek z Waszego przepisu (pól słoika na 4 - porcji starczy) Ziemniaczki pokrojone w drobną kostkę (dodane i gotowane przed zakwasem) i w ten sposób "wychodzi" t.zw.zalewajka.Na II-gie gulasz z okrojonych żeberek cielęcych (my taki lubimy) t.zn.mięsko uduszone i dodany - tym razem sos leczo, a do tego kluseczki kładzione z dokładnie takiego ciasta jak na "grzybek".Uwaga - kładzione małą łyżeczką, bo bardzo rosną. No i M.ciasto...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Obiadek StOSowny cz.III jolita Kuchnia, kulinaria 499 28-11-2008 16:19
Obiadek StOSowny - część II jolita Kuchnia, kulinaria 501 22-01-2008 14:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.