menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.praca.senior.pl, www.emerytura.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-12-2009, 11:47
Ibir Ibir jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: łódzkie, Polska
Posty: 112
Post Minister Fedak: Wydłużenie wieku emerytalnego jest nieuchronne. - komentarze


Komentarz do artykułu: Minister Fedak: Wydłużenie wieku emerytalnego jest nieuchronne.
--------------------
"Minister Jolanta Fedak zapowiedziała, że wydłużenie wieku emerytalnego jest konieczne. Być może mężczyźni będą musieli pracować nawet do siedemdziesiątki.".
Pani Jolanta Fedak niech wydłuża wiek emerytalny ale dla tych uprzywilejowanych !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 28-12-2009, 16:34
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Niestety ma rację.
Jest to konieczność.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 28-12-2009, 17:51
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Jasne ,że ma rację -nie tylko konieczne ,ale i pożyteczne dla wszystkich -a szczególnie dla samych zainteresowanych .
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 28-12-2009, 18:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Zgadzam się z Fedak że należy wydłużyć wiek emerytalny ,niech nie gada tylko przedstawi reformę systemu emerytalnego.
Wszyscy się zgadzamy że to trzeba zrobić ale jak na razie wszystko kończy się na gadaniu.A emerytura nie jest metodą na zmniejszenie bezrobocia.Tak samo należy uszczelnić system rentowy też o tym się mówi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 28-12-2009, 18:42
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Nie Witajcie.

Wszyscy stękają że w kasie Emerytalnej nie ma pieniędzy.


Z g a d z a m s i ę
z t y m z a r z u t e m


Dlaczego nie jest rozwalony KRUS BO Platforma boi się PSL-u bo rozwaliłaby sie koalicja.


PSL jest obojetnie bo z kazda partia sie dogada jak wrzod na tyłku.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 28-12-2009, 19:24
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kilka lat temu gdy była możliwa koalicja PO-PiS, była też możliwość pozbycia sie tego KRUS-u. Jak pamiętam jakaś partia chłopska jest w koalicji rządzącej i stąd niemożność takiego eksperymentu. To jest moje zdanie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 28-12-2009, 20:44
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Tadeuszu nie tylko KRUS ale i wcześniejsze emerytury czy emerytury mundurowe.PiS jest partią populistyczną i żadnej reformy nie poprze bo walczy o elektorat PO również nie zależy na niepopularnych decyzjach, z tond przed wyborami nie ma co liczyć na poprawę systemu .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 28-12-2009, 20:51
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jakoś jednak nie wyobrażam sobie górnika na dole w wieku 65 lat to samo hutnika, policjanta goniącego złodzieja w tym wieku.
pewnie można zmienić zawód po iluś latach pracy. Można, tylko kto przyjmie do pracy pana byłego górnika np w wieku 50 lat jak w nim ledwo duch się kołacze. To jest moje zdanie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 28-12-2009, 22:04
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Nie wszyscy policjanci gonią złodziei i nie wszyscy górnicy pracują pod ziemią.Pisząc o reformie miałem na myśli cały system w raz z deputatami przyznawanymi niektórym grupą zawodowym.Przecież nikt tu nie odkrywa ameryki a na świecie są przyjęte pewne kryteria do grup zawodowych poparte wiarygodnymi badaniami.To co słyszałem to nasze kopalnie pod względem wyposażenia technicznego nie odbiegają od kopalń w RPA,Kanady czy Australii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 28-12-2009, 23:19
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Jakoś jednak nie wyobrażam sobie górnika na dole w wieku 65 lat to samo hutnika, policjanta goniącego złodzieja w tym wieku.
Zgadzam się z tym. Pisałem już, że nie wyobrażam sobie dekarza lub kominiarza w wieku prawie 65 lat na ośnieżonym dachu. Ale bibliotekarz w wieku 70 lat może być. Biskup, papież i prezydenci również.

Czyli kominiarz i dekarz mając reumatyzm i coś tam z kregosłupem usłyszy od lekarza orzecznika, że jest zdolny do pracy więc renty nie dostanie, a emerytury też nie bo ma 60 lat.
Tak było w programie "Uwaga" o górniku z pylicą.

Pewnie że taki dekarz teoretycznie [w/g orzecznika] mógłby robić coś innego. Tylko co? Bibliotekarz, fryzjer a może masażysta? Bo są tacy młodzi co powiedzą "niech się przekwalifikuje". A czy wtedy dostanie pracę i ile czasu zajmie zmiana zawodu?

No a przeniesienie górnika z pracy na dole do pracy na górze--to chyba jako urzędnika? No i ile mu wtedy płacić. Wystarczy biurowca na wszystkich, czy trzeba dobudować nowy.
Ale kto w kopalni pracuje od początku jako urzędnik i zna tę pracę to powinien do 65.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 28-12-2009, 23:24
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Po co się emocjonować? czyżbyście dyskutanci w temacie jescze na emeryturze nie byli?
To tyczy tych którzy jeszcze nie są na emeryturach.
Ja jestem..i spoko.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 00:28
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
Po co się emocjonować? czyżbyście dyskutanci w temacie jescze na emeryturze nie byli?
To tyczy tych którzy jeszcze nie są na emeryturach.
Ja jestem..i spoko.
Gdzie tu emocja? Normalna dyskusja! Patrzymy co może czekać nasze dzieci i wnuki. Ale przecież wszystko jest możliwe. Może wnuki wywalczą wpierw emerytura a następnie praca do śmierci. Tak w dzieciństwie mawiał mój syn.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 00:57
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Gdzie tu emocja? Normalna dyskusja! Patrzymy co może czekać nasze dzieci i wnuki. Ale przecież wszystko jest możliwe. Może wnuki wywalczą wpierw emerytura a następnie praca do śmierci. Tak w dzieciństwie mawiał mój syn.

Normalna dyskusja?...a czy coś konstruktywnego wnosząca?
dzieci i wnuki jak dożyją lat emerytalnych to ja już mogę być w zaświatach
wychodząc z założenia "wszystko jest możliwe" to ja będę wtedy miała około 100 lat.
i co? czy wtedy coś poradzę? no chyba, że założę polisę na życie i zapiszę na dzieci
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 02:04
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie artfilka--mnie też nie będzie wtedy, czy machnąć ręką na dziwne prywatyzacje?

Tak rozumując co mnie może obchodzić, że chociaż Tusk przed wyborami obiecywał, że polskiej miedzi nie ruszy to już zmienił zdanie i kawałek już "sprywatyzował". Kto to kupuje to wie, że za kilka lat mu się zwróci. Sprzedajemy kurę znoszącą do budżetu corocznie ogromne sumy. A to może Kuwejt sprzeda czyli "sprywatyzuje" złoża ropy. Bo kiedyś Amerykanom znacjonalizował. Inne kraje naftowe podobnie.

Czy prywatnego będzie obchodzić, że w Legnicy blok 10 piętrowy się przechyla i pęka? Sprzedajmy do końca, aby Tusk prezydentem został. Bo tylko to go obchodzi. A co sprzedawać będą następni, jak ostatnie 700 firm się sprzeda?

Chociaż nie wiem ile pożyję, ale martwi mnie, że tyle lat po wojnie budowano stocznie, aby teraz tam budować apartamentowce.


"Jest to niewiarygodne, tym bardziej, że premier zapewniał, że nie będzie prywatyzacji KGHM. Na pewno nie pozwolimy na to. Jesteśmy w stanie zrobić wszystko, co przewiduje prawo i nie tylko.

To, co mnie niepokoi, to to, że skarb państwa musi być naprawdę w kiepskiej sytuacji skoro chce się pozbyć takiego źródła dochodów jak KGHM.
---cytaty
http://www.parkiet.com/artykul/7,833...watyzacje.html

Ps. Jak ten premier coś zapewniał--to wyłącznie zapewniał. Nic więcej.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 02:06
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
Po co się emocjonować? czyżbyście dyskutanci w temacie jescze na emeryturze nie byli?
To tyczy tych którzy jeszcze nie są na emeryturach.
Ja jestem..i spoko.
A ja nie i nie mam zamiaru przechodzić na nią w najbliższym czasie -po co? Żeby siedzieć i tłuc z nudów na forum ze straszna jest dola ubogiego emeryta -wole sobie dotłuc do przyzwoitej w miarę sumki
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 09:59
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Małgosiu, ja też, ale dlaczego ja mam utrzymywac kler,rolników,sądownictwo- akurat policja pozostaje jak gbyby poza moim zasięgiem,ale tylko bedący w pionie operacyjnym, bo niby dlaczego seretarka pana komendanta ma przechodzci w stan spoczynku( jakiego?) do diabła-.Wolałabym aby ZUS nie biadolił. tylko wziął się przyzwoita ustawę emerytalna- dla kazdego...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 10:15
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Małgosiu, ja też, ale dlaczego ja mam utrzymywac kler,rolników,sądownictwo- akurat policja pozostaje jak gbyby poza moim zasięgiem,ale tylko bedący w pionie operacyjnym, bo niby dlaczego seretarka pana komendanta ma przechodzci w stan spoczynku( jakiego?) do diabła-.Wolałabym aby ZUS nie biadolił. tylko wziął się przyzwoita ustawę emerytalna- dla kazdego...
słusznie, niech od wynagrodzeń i przychodów każdej grupy zawodowej zaczną być potrącane składki na ubezpieczenie emerytalno-rentowe i chorobowe. kondycja finansowa ZUS zaraz się poprawi.
dlaczego służby sądownicze, penitencjarne,organy ścigania są zwolnione ? emeryturę po przejściu w stan spoczynku pobierają. !
__________________
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł " - Gabriel Garcia Marquez
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 18:29
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Mysle , że kazde tego rodzaju sluzby są na uslugach partii rzadzących i nie tylko i jest to wygodne dla obu stron.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 20:40
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

leluri ,babciela macie rację wreszcie trzeba powiedzieć dość fundowania emerytur komu popadło przy kupowaniu głosów wyborczych.To samo z lekami.Nie wiem czy żołnierze zawodowi płacą dalej za leki?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 19:57
bozenaw-57 bozenaw-57 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Barlinek
Posty: 1
Post

Ja też jakoś tego nie widze bo co mają robić ludzie ktorzy mają 58 lat i nie mogą dostać pracy-nie ma z czego żyć a jeszcze następne 5 lub więcej lat do emerytury to nic tylko się zabić
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.