menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działów www.finanse.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-10-2009, 19:18
prawie_senior prawie_senior jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 7
Post Szybka pożyczka – jak nie dać się oszukać? - komentarze


Komentarz do artykułu: Szybka pożyczka – jak nie dać się oszukać?
--------------------
Szybka pożyczka = szybki problem.
Niestety wielu znajomych którzy byli zadowoleni z szybko otrzymanej gotówki lub pożyczki, bardzo tego żałowało zaraz po pierwszej racie, która o dziwo okazywała się dużo wyższa niż przewidywana... nie mówiąc o dodatkowych opcjach, o których informacja docierała do nich w momencie otrzymania książeczki lub innych tego typu form od instytucji finansowej...
Należy po pierwsze przy jakiejkolwiek umowie, czytać i analizować wszystkie elementy umowy... wiem nie jest to łatwe i celowo instytucje finansowe gmatwają te zapisy, tak aby nie móc łatwo powiedzieć że rata nie jest 100 zł tylko 100 zł 1 rata, ale druga to juz 200 zł, lub nie 100 zł ale 120 zł...
kolejna rzecz to nie brać żadnych ubezpieczeń itp... bo sa to produkty finansowe, na których zarabiają najwięcej.
Nie ma nic darmo!!!, jak mówią że karata kredytowa dołożona do tej pożyczki jest gratis, to bujda na resorach, karat jest gratis, ale korzystanie z niej (po zarejestrowaniu jej i uruchomieniu już nie!!!)
Oprocentowanie, rata i wszystkie warunki spłaty mamy znac na początku podpisywania umowy a nie ja pani/panu wylicze szacunkowo, a potem przyjdzie książeczka do domu...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 13-10-2009, 18:02
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Weź pod uwagę porady kazimierza gdy decydujesz się na pożyczkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 17-10-2009, 14:31
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Nie wiem jak to wyglada w Polsce, ale ja pracuje w instytucji finansowej reprezentujacej pozyczkodawcow, gdzie umowy pozyczek sporzadza sie z klientem osobno podczas indywidualnych negocjacji. Oznacza to, ze kazda umowa jest inna przez co jest bardziej dostosowana do potrzeb pozyczkobiorcy.

Generalna zasada ubiegania sie o pozyczke to taka, ze pieniadze z pozyczki maja byc inwestycja, ktora w zalozeniu ma przyniesc okreslony profit. Branie pozyczki na polepszenie sobie zycia w 90% przypadkow doprowadza do klopotow finansowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 01-02-2010, 23:23
Alama Alama jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 4
Post

ja ostatnio bylam zszokowana ze tak wiele osob bierze pozyczkę z okazji świąt. Przeciez co to za radosc, jak na kredyt? potem tylko ból głowy przez cały rok. Mysle, ze lepiej skromniej ale bez takich szybkich gotówkowych pożyczek, co to Ci z telewizora zachęcają...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 24-12-2011, 12:55
bodzio2's Avatar
bodzio2 bodzio2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kędzierzyn-Kozle
Posty: 166
Domyślnie

Z tymi pożyczkami to ostrożnie Banki muszą zarabiać wszelkie suszenie zębów do klientów to wizerunek przed podpisaniem umowy a pózniej to tylko problemy.
__________________
Żadna droga nie jest trudna, gdy idziemy razem ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 29-05-2013, 16:55
Gosia_kj Gosia_kj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Wielkopolska
Posty: 6
Domyślnie

Czytamy i pytamy o wszystko, co jest w umowie, cokolwiek wzbudza nasza wątpliwość. Zawsze tak robię, podpisując cokolwiek. Póki co, niespodzianek nie było.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 23-11-2013, 16:11
krucheciasteczka krucheciasteczka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 20
Domyślnie

Ja też pożyczam, ale tylko gdy brakuje mi gotówki na pilne wydatki. Ostatnio pożyczałam, bo zabrakło mi pieniędzy na nowy piec (stary się zepsuł, a tu zima nadciąga i w domu zimno). Nie była to duża kwota, bo większość udało mi się uzbierać (niestety kosztem pewnych wyrzeczeń). Na ofertę pożyczki tafiłam przypadkiem. Ale wszystko poszło po mojej myśli. Mimo wszystko nigdy nie pożyczyłabym na zbędne przyjemności... Nawet na święta nie chciałabym pożyczać (lepiej urządzić je skromnie, niż potem spłacać kolejne raty).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 06-06-2014, 18:12
Joanna Kluk Joanna Kluk jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Piaseczno
Posty: 2
Domyślnie

sama jestem emerytką, ale dorabiam jako doradca kredytowy. Więc wiem jak łatwo dać się oszukać takim firmom (sama swojego czasu zaciągnęłam taką pożyczkę). Wiem również jak emeryci są traktowani w niektórych bankach. Bardzo chętnie udzielę porady w kwestiach finansowych oraz pomogę w uzyskaniu kredytu, oczywiście nie odpłatnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 06-06-2014, 18:19
Joanna Kluk Joanna Kluk jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Piaseczno
Posty: 2
Domyślnie

W poprzednim poście zapomniałam dodać numeru telefonu. Gdyby ktoś potrzebował porady podaję nr telefonu 664-203-561.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 14-06-2014, 15:37
sylwia4012 sylwia4012 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: poznań
Posty: 48
Domyślnie

Dokładnie szybka pożyczka=szybkie problemy. Ja tam wolę z takich rzeczy nie korzystać, chociaż wiem, ze sytuacje są bardzo różne i różnie się w życiu układa. Na przykład na http://www.comperia.pl/forum można poczytać o takich szybkich pożyczkach i o odsetkach, które trzeba płacić. Są astronomiczne. To po prostu zerowanie na cudzym nieszczęściu. Bo jeśli nie masz skąd pożyczyć to pożyczasz, tam gdzie ci dadzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 27-03-2015, 15:42
Mermera Mermera jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Chełm
Posty: 156
Domyślnie

Wszystko trzeba bardzo dokładnie czytać. Zwracać uwagę na oprocentowanie. Na to ile bedziemy musieli spłacić.
Dodam,ze nie jest tak jedynie w firmach prywatnych ale również w bankach, które wcale obecnie nie są tyle lepsze od tych kredytów udzielanych przez osoby prywatne.

Dodam,ze jest również druga strona medalu. Bardzo wiele firm oferuje promocje na poczatek.Czyli pierwsza pożyczka jest u nich za darmo. Z zerowym oprocentowaniem oraz bez prowizji . Pod warunkiem, ze spłacimy ją w odpowiednim czasie.
Na przykład tutaj:
https://www.szybka-moneta.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 30-03-2015, 11:11
Jadwiga62 Jadwiga62 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Ruda, Śląsk, Polska
Posty: 68
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mermera
Wszystko trzeba bardzo dokładnie czytać. Zwracać uwagę na oprocentowanie. Na to ile bedziemy musieli spłacić.
Dodam,ze nie jest tak jedynie w firmach prywatnych ale również w bankach, które wcale obecnie nie są tyle lepsze od tych kredytów udzielanych przez osoby prywatne.

Dodam,ze jest również druga strona medalu. Bardzo wiele firm oferuje promocje na poczatek.Czyli pierwsza pożyczka jest u nich za darmo. Z zerowym oprocentowaniem oraz bez prowizji . Pod warunkiem, ze spłacimy ją w odpowiednim czasie.
Na przykład tutaj:
https://www.szybka-moneta.pl/

A tam u nich można jedynie zaciągnąć pożyczkę w wysokości 500 zł? Czy da się trochę większą... np w wysokości 2 tys zł?
I czy mają jakieś placówki - czy to przez internet się wszystko załatwia?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 25-01-2021, 20:23
finezyjna finezyjna jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Dec 2020
Posty: 166
Domyślnie

Niestety różnie dzisiaj bywa i trzeba być na wszystko przygotowanym. Dlatego moje zdanie jest takie, ze nie warto samodzielnie szukać pożyczki. Najlepiej skorzystać z pomocy doradcy przykładowo ktorydoradca.pl . Wtedy otrzymacie wszelkie, rzetelne informacje na temat danych produktów finansowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.