menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 10:37
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie Imię prawdę ci powie..?


Dlaczego takie, a nie inne imię wybierają rodzice dla dziecka ?
Czy lubicie swoje imię?
Jakie są konotacje różnych form imion i ich atrakcyjność w różnych sytuacjach?


Czy to prawda, że
- osoby o imionach w formie oficjalnej i zdrobniałej charakteryzowane są
w wymiarze etyczno-troskliwym (lojalne, miłe, uczciwe, opiekuńcze itp.),

- ludziom o imionach w wersji potocznej przypisywane są cechy
z wymiaru popularno-towarzyskiego (dowcipne, radosne, lubiące się bawić, wysportowane itp.),

- natomiast osoby nazywane tylko oficjalną formą imienia charakteryzowane są
na wymiarze sukcesu (ambitne, inteligentne, niezależne, pewne siebie, twórcze itp.).
  #2  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 12:10
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

No to biorę na tapetę kobietę - MATKĘ.
Trochę długi tekst, ale może zainteresowanych nie znudzi


E W A
Jesteś dziewczyną pełną życia, werwy i zapału, stale dążysz ku nowym celom i nowym sukcesom. Nie znosisz ograniczeń, podporządkowywania się i krępujących więzów - wtedy najczęściej się buntujesz. Wszystko chciałabyś robić po swojemu, interesują Cię zwłaszcza... rzeczy zakazane. Domyślasz się zapewne, że nie wzbudza to zbytniego entuzjazmu ani u rodziców, ani u nauczycieli. A Ciebie pociąga ruch i zmiany; z natury jesteś samodzielna, niezależna i ciekawa świata.
Na dodatek gdy się uprzesz, niezwykle trudno Cię przekonać. Należysz do dobrych i dociekliwych obserwatorów, analizujesz różne sytuacje, dlatego też zdarza Ci się dość często wypowiadać krytyczne uwagi pod adresem innych.
W kwestii własnych uczuć jesteś raczej powściągliwa i skryta, choć do miłości przywiązujesz dużą wagę. Twój chłopak nie będzie miał łatwego życia i musi być przygotowany na różne niespodzianki. Jedno jest pewne: na pewno nie będzie się z Tobą nudził!.
Lubisz dominować, swoje projekty i postanowienia potrafisz realizować z uporem. Cechuje Cię inteligencja, mądrość i pracowitość a także rozsądek i ogromne poczucie odpowiedzialności. Stale się dokształcasz, masz wiele zajęć poza szkolnych, stać Cię na osiągnięcie znaczących sukcesów. Nigdy nie narzucasz się innym, ale poproszona chętnie udzielasz pomocy.
Cenisz swą kobiecość, starasz się ją podkreślać efektownym strojem i w pełni wykorzystujesz swój zmysł estetyczny W końcu miano pierwszej kusicielki do czegoś zobowiązuje!
Ile w tym prawdy drogie Ewy?
  #3  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 12:15
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

E L Ż B I E T A

We wszystkim, co robisz, chcesz być doskonała, a Twoją główną siłą są sumienność, dokładność i perfekcjonizm. Opowiadasz się za wolnością myśli i swobodą działania, szybko i logicznie analizujesz sytuację, potrafisz być wierna jakiejś idei i lojalna wobec tych, którzy ją głoszą, (choć trzeba przyznać, że większe szanse mają u Ciebie przystojni idealiści). Należysz de kobiet wrażliwych i odpowiedzialnych, cenisz sobie tolerancję i spokój.
Twoja samodzielność, indywidualizm i umiejętność rozpoczynania różnych spraw od początku często wywołuje w Tobie poczucie misji do spełnienia czy wewnętrznego powołania. Chcesz służysz pomocą potrzebującym i wszystkim chciałabyś przychylić nieba.
Masz: wiele energii, jesteś raczej niepokorna i nieustępliwa a do celu zmierzasz najkrótszą drogą, w czym wspiera Cię Twój praktycyzm i skuteczność działania.
Lubisz błyszczeć w towarzystwie, podobać się zarówno kolegom jak i koleżankom, dbasz o swój wygląd, jesteś osobą kulturalną i pełną humoru.
Twoje dyplomatyczne zachowanie i wrodzona tajemniczość sprawiają, że zazwyczaj otoczona jesteś przez wielu chłopców a ten, który może naprawdę zdobyć Twe serce, powinien być opiekuńczy, wyrozumiały i stanowić dla Ciebie oparcie.
Przecież nawet tak silna kobieta jak angielska , królowa Elżbieta I, mimo że nigdy nie wyszła za mąż, pragnęła mieć u swego boku godnego, pewnego swej wartości mężczyznę!

Znacie takie Elżbietki?
  #4  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 12:19
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
E L Ż B I E T A

We wszystkim, co robisz, chcesz być doskonała, a Twoją główną siłą są sumienność, dokładność i perfekcjonizm.

Znacie takie Elżbietki?
Aluniu teraz już taka nie jestem, odpuściłam sobie wiele. Jednak taka byłam i to było dość uciążliwe nie tylko dla mnie, ale i otoczenia.
  #5  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 12:20
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

A N N A

Łączysz w sobie łagodność i uczucia opiekuńcze ze zmysłem praktycznym. Jesteś osobą wrażliwą, cenisz spokój, zgodę i harmonię w swoim środowisku. Czasem jesteś wręcz ostoją spokoju i zdrowego rozsądku.
Zwykle mocno stoisz na ziemi, jesteś praktyczna i zapobiegliwa, służysz radą, pomocą i opieką swoim bliskim. Najwięcej zresztą czasu i uwagi poświęcasz rodzinie i domowi.
Chciałabyś mieć swoje zdanie na temat każdej sprawy, z którą masz do czynienia. Potrafisz postępować dyplomatycznie, choć czasem gubi Cię Twoje naiwne zachowanie.
Bardzo sobie cenisz wygodne życie, wyszukane potrawy, ładne stroje i wytworne wnętrza. Lubisz nastrojową muzykę, poezję i piękne krajobrazy.
Potrafisz zachować optymizm i równowagę ducha bez względu na trudności, dlatego też udaje Ci się osiągać sukcesy, a jednocześnie być lubianą przez koleżanki i kolegów. Po prostu łatwiej niż inni sięgasz po szczęście...
  #6  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 12:22
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

M A Ł G O R Z A T A

Perły były zawsze symbolem tego, co najcenniejsze. Są także najbardziej kobiecymi klejnotami. Taka też jest Twoja natura. Jesteś osobą pełną wdzięku i dziewczęcego uroku, subtelną i kulturalną.
Budujesz wokół siebie własny mały świat, czerpiesz radość z codziennych kontaktów z bliskimi ludźmi, lubisz otaczać się rodziną i przyjaciółmi. Potrzebujesz poczucia bezpieczeństwa i stałego towarzystwa, sama potrafisz się odwzajemnić czułością i opiekuńczością.
Niezwykle szybko reagujesz na wszystko, co dzieje się wokół, często zmieniasz swe decyzje, wolisz wydawać polecenia, niż je wykonywać. Twoim celem jest jednak pomaganie innym, a Twoja bezinteresowność czyni Cię dobrym doradcą dla rówieśników i dobrym pocieszycielem dla ludzi starszych (po prostu troszczysz się o ich dobre samopoczucie).
We wszelkich poczynaniach ogromną wagę przywiązujesz do nastroju w danej chwili, do atmosfery, do uczuć i do towarzystwa, a nawet do horoskopu. Masz skłonności do wgłębiania się w tajemnice wiary, okultyzmu i przyszłości świata.
Chciałabyś żyć w zgodzie z ludźmi i w harmonii z przyrodą, poszukujesz piękna i sprawiedliwości.
Nie zakochujesz się łatwo, pragniesz trwałego związku i dopiero u boku odpowiedniego chłopaka możesz ujawnić wszystkie zalety i kobiecość natury. A Ty umiesz cierpliwie czekać na swe przeznaczenie - na poławiacza, który odkryje perłę.
  #7  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 12:25
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 852
Domyślnie Aluniu!

Moja mama miała na imię Anna i wypisz wymaluj, wszystko pasuje, taka właśnie była!
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
  #8  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 12:28
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

U R S Z U L A

Nieustannie stawiasz czoło pojawiającym się wyzwaniom, odgrywasz rolę pioniera i inicjatora wielu nowatorskich przedsięwzięć. Ambicja i odpowiedzialność prowadzą Cię ku trudnym zadaniom, a Ty często tak kierujesz swoim losem, by znaleźć się w miejscu, gdzie życie nikogo nie rozpieszcza, gdzie jest się zdanym na własne siły i umiejętności.
Jesteś inteligentna, bardzo spostrzegawcza, żądna wiedzy i niezwykle pracowita. Masz wiele różnych zainteresowań, świetnie radzisz sobie zarówno w przedmiotach ścisłych, jak i w humanistycznych, zdarza się, że wykazujesz uzdolnienia literackie i muzyczne.
Często swoje życie podporządkowujesz nauce, a później karierze zawodowej, ale dbasz również o utrzymywanie więzi rodzinnych i kontaktów towarzyskich. Wszyscy cenią Cię za gorące serce, pełne dobroci i szczerej chęci niesienia pomocy innym.
Zręcznie posługujesz się dyplomacją i choć bywasz stanowcza, a nawet nieco konserwatywna w postępowaniu, nie narzucasz swojej woli, chętnie uzgadniasz swe postanowienia, potrafisz wycofać się z wcześniejszych decyzji, cenisz własne zdanie, lecz nie upierasz się przy nim.
Razi Cię przy tym niesprawiedliwość, podłość i stosowanie nieeleganckich chwytów: Z natury jesteś uczynna i skora do poświęceń, ale zdarza się, że swym zachowaniem sprawiasz wrażenie osoby szorstkiej i apodyktycznej.
Twój żywy charakter i ogromna energia powodują, że całe życie spędzasz na wysokich obrotach!
  #9  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 12:28
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 852
Domyślnie

No, no....znowu strzał w dziesiątkę! Skromnością nie grzeszę w tym własnie wypadku, ale taka własnie jestem. Lubię też wszystkich i lubię, jak mnie lubią.
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
  #10  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 12:29
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Aluniu !

Imię nam nadają rodzice. Mnie interesuje bardziej nick i awatar, który wybieramy sobie sami.
Ja wybrałem sobie, jedno i drugie , jak najlepiej oddające mój wiek i charakter. No, i najbliższe prawdy, którą cenię najbardziej. Gdybym miał 50, to wybrałbym "kazik", gdyby był zajęty, to "kazik50+".
Moje mi się nie zbyt bardzo podoba,żonie bardziej.
Kiedyś było bardzo polskie, królewskie i popularniejsze.
Widząę, że Twój nick i awatar odpowiadają Twojemu wiekowi i walorom. Ładny nick i ładny i inteligentny awatar.
  #11  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 12:32
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Pierwszy mężczyzna - OJCIEC ma tak:
(Dlaczego tak, krótki opis?? )

Adam

W języku hebrajskim adom oznacza czerwony, od koloru ziemi z której Adam był ulepiony. Według religii abrahamicznych Adam był pierwszym mężczyzną, stworzonym na "obraz i podobieństwo" Boga. Wraz ze stworzoną później Ewą, dali początek wszystkim żyjącym ludziom.
Lubi trzymać się faktów, ale często nie dowierza swoim umiejętnościom i traci samodzielność. Spokojny, dyplomatyczny; wybija się w szkole. Długo kocha w tajemnicy, ale w miłości wierny. Nie zawsze umie walczyć o swoje.Przyszłość w usługach lub handlu. Oszczędny aż do skąpstwa, często bardzo uparty!

Ostatnio edytowane przez Alunia : 02-10-2009 o 13:04.
  #12  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 12:35
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Imię nam nadają rodzice. Mnie interesuje bardziej nick i awatar, który wybieramy sobie sami.
Ja wybrałem sobie, jedno i drugie , jak najlepiej oddające mój wiek i charakter. Gdybym miał 50, to wybrałbym "kazik", gdyby był zajęty, to "kazik50+".
Moje mi się nie zbyt bardzo podoba,żonie bardziej.
Kiedyś było bardzo polskie, królewskie i popularniejsze.
Widzę, że Twój nick i awatar odpowiadają Twojemu wiekowi i walorom. Ładny nick i ładny i inteligentny awatar.
Tyle pochwał, aż się rumienię.
Fakt lubię ludzi, lubię z nimi rozmawiać i patrzę im prosto w oczy
  #13  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 12:35
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Imię nam nadają rodzice. Mnie interesuje bardziej nick i awatar, który wybieramy sobie sami.

Mnie nick nadał syn.
__________________
  #14  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 12:36
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Zaraz będzie Kazimierz i Tadeusz
  #15  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 12:37
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

Ty nie kombinuj maleńka i leć alfabetycznie. "Bogumiła"... co tam o mnie piszą...?
  #16  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 12:38
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Kazimierz
- Osoba tak nazwana jest człowiekiem uczciwym, szlachetnym, popadającym często w melancholię.
Jego sceptyczne podchodzenie do życia sprawia, iż bywa nieszczery, nieufny i „na wszystko dmuchający”. Taka ostrożność daje mu pewność, iż może zawsze osiągać sukcesy i mieć powodzenie.
Jest uzdolnionym przywódcą, dobrym kierownikiem, posiada wybitne zdolności organizacyjne, które jednak w czasie depresji znikają. Wtedy popada w nałóg, albowiem posiada wrodzone skłonności do hazardu i alkoholu.
Poza tymi ułomnościami przejściowymi, jest człowiekiem wartościowym, wzorowym rodzicem, dobrym współmałżonkiem, kochającym ciepło domowe. Pochodzenie imienia: słowiańskie imię oznaczające osobę, która niszczy (kazi) pokój (mir), albo też niszczy sławę wroga.
  #17  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 12:39
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda50
Ty nie kombinuj maleńka i leć alfabetycznie. "Bogumiła"... co tam o mnie piszą...?

Hi hi hi, zaaaaraz, teraz dwóch panów, na przekładkę , bo się gesto od kobitek robi!!
  #18  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 12:41
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Tadeusz
- Człowiek dobry, szlachetny, inteligenty i kulturalny. Zdobywa dużo wiedzy humanistycznej, z której wiele korzysta w życiu. Jest dobrym popularyzatorem nauki.
Posiada zmysł organizacyjny, dlatego urządza znaczące akcje społeczne.
Wszystkich ludzi sobie jedna i nie umie ich zrażać. Ta jego dobroć często wykorzystywana jest przez rozmaitych cwaniaków.
Osoby te posiadają naturę skromną, która jednak z jednej strony może czynić dobro, a z drugiej doprowadzić do zła. Z tego powodu mają oni skłonności do nadużywania alkoholu i oddawania się grom hazardowym.
Nie powinni być przywódcami ani też kierować zespołem ludzi. Są jednak przy tym obdarzeni szczególnymi predyspozycjami i wieloma darami boskimi.
W swych przekonaniach nie są ani konserwatystami ani postępowymi osobami.
  #19  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 12:42
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
Mnie nick nadał syn.
Ale, Ty go wybrałaś i akceptowałaś. A oseski nie mają nic go gadania.
  #20  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 12:43
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Bogumiła
- Jest to imię na wskroś słowiańskie, a znaczy, że osoba o tym imieniu „jest Bogu miła”. Kobieta o tym imieniu jest szczęśliwa, gdy ma sporo odpowiedzialnej pracy. Kierowania tą pracą nigdy nie lubi dzielić z mężczyzną, bowiem jest szczęśliwa, gdy do sukcesu dochodzi własnym sposobem.
W zasadzie jest tolerancyjna, lojalna wobec przyjaciół, życzliwa dla znajomych.
Jest skryta, pewna siebie, niezależna, wymagająca wobec swoich współpracowników.
Ma nieraz trudności na skutek swej kłótliwej natury. Z tych opresji wychodzi bez szwanku.
Kobieta rozsądna, wytrwała, usposobiona przyjaźnie, posiada dar wywierania wpływu na innych.
Zadowolona ze siebie, lubi prosty sposób życia, posiada naturę skłonną do samotności.
Ogromnie wrażliwa, wierna, prawa, szczera, i lojalna.
Pełna ekspansji, utalentowana, uprzejma dla wszystkich, ma licznych przyjaciół.
Rady przez nią dawane posiadają wielką wartość.
Nieraz zdobywa szacunek ogólny i uznanie publiczne.

Ostatnio edytowane przez Alunia : 02-10-2009 o 13:10.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Na imię mam Karol...- Szukałem Was. Wilhelmina małopolskie 92 22-09-2009 17:16

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.