menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-11-2007, 15:28
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie Sport - biernie,piłka, Kubica, siatka i inne


Odkąd Kubica wszedł do Formuły stałem się zagorzałym jego fanem, oglądałem prawie wszystkie wyścigi, ale to jest inna bajka.
Ojciec grał w Cracovii, więc jestem związany z piłką od młodości.
Czynna gra jakoś mnie ominęła, wiadomo - oprócz amatorskiego kopania.
Na mecze chodziłem regularnie. Byłem też elementem agresywnego tłumu kiboli. Znam to euforyczne uczucie, które zmienia w miarę normalnego człowieka w zwierzę, ale psychologia tłumu to też inna bajka.
Przestałem chodzić na mecze, przerzuciłem się na telewizornię. Nie jestem strasznym maniakiem piłki, ale MŚ muszę oglądać, Europy też, ligę rzadziej.
Kibicuję i podziwiam Brazylię; to są artyści, widać, ze oni lubią grę dla samej gry - nie to co nasi wyrobnicy futbolu.
Nasi wyrobnicy grają w sobotę następny mecz o finał ME, trzeba oglądać. Zdaje się, że trochę fuksem wejdą.

Trochę z psychologii.
Był taki mecz Polska - Kazachstan 3 do 1.
Do przerwy przegrywaliśmy ze słabą drużyną, w fatalnym stylu, 0 - 1. Była awaria światła i dłuższa przerwa.
Po przerwie w dobrym stylu trzy bramki.
Co to się stało, przecież to ci sami ludzie grali.
  #2  
Nieprzeczytane 13-11-2007, 15:43
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie jestes jak moj maz

Wstaje rano w niedziele o 5 rano zeby ogladac Formula Uno..
Dla mnie moglby nie istniec ani ten sport ( nieodpowiedzialni wariaci ryzykuja zyciem) ani pilka nozna ( kilku chlopcow lata za kulka) ... Mimo tego ze jak sa rozgrywki swiatowe to ja jestem oczywiscie wspanialym kibicem ale to jest inna sprawa... to jest sprawa honoru i nacjonalizmu.. ( moze ktos powie ze szowinizmu)

Pamietam jak Wlosi wygrali dwa lata temu z Francja o Matko co to byla za radosc... Bawilismy sie do rana...
Niestety Polacy ostatnio tylko przegrywaja
  #3  
Nieprzeczytane 13-11-2007, 16:42
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Ja się pasjonuję siatkówką i to zarówno męską jak i damską. Uważam jednak, że to zupełnie inne dyscypliny sportu. Męska jest bardziej siłowa, chodzi o mocne ścięcia i takie same serwy. Niektóre siatkarki też potrafią mocno serwować i ścinać np.Małgorzata Glinka, Anna Podolec, czy Katarzyna Skowrońska. A jakie te nasze "złotka" są śliczne!

Katarzyna Skowrońska

  #4  
Nieprzeczytane 13-11-2007, 17:26
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie A ja jestem nietypowa...

W telewizorze mogę oglądać jedynie rozgrywki snookera lub popisy mistrzów jazdy figurowej na lodzie. Na stadion zwabiłby mnie może żużel. Piłka nożna została mi oszczędzona przez domowych mężczyzn, i dobrze

A za króla Ćwieczka grałam w dziewczęcą odmianę szczypiorniaka, czyli piłki ręcznej Siatkówkę też wypróbowałam.
  #5  
Nieprzeczytane 13-11-2007, 17:37
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie A ja mieszkalam

pol kilometra od autodromu w Monzy.. Raz tylko poszlismy ogladac na zywo wyscigi..i juz wiecej nie bo nie bylo zupelnie nic widac.. co jakis czas tylko przelatywal jakis samochod w wielkim hukiem .. W TELEWIZJII WIDAC DUZO LEPIEJ..
A to zdjecie z wypadku Kubicy..Cud ze on wyszedl calo z tego

  #6  
Nieprzeczytane 14-11-2007, 14:32
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Formuła 1
Lubię zapach spalin i ryk silnika rzężącego na wysokich obrotach.

Nareszcie zrozumiałem,
że wyścigi Formuły wygrywa się praktycznie w kwalifikacjach.
Potem w finale na ogół niewiele się zmienia.
Są treningi, potem trzy eliminacje, do trzeciej przechodzi dziesięciu najlepszych. Liczy się czas jednego okrążenia a wykonują ich kilka.
Po trzeciej ustalane są pozycje startowe.
Do startu w trzeciej eliminacji bolid ma mieć taka wagę (ilość paliwa) jak w niedzielnym starcie.
W finałach niewiele się już zmienia, najszybsi są z przodu.
Nie zawsze tak jest, czasami jest dramatycznie.

Kubica wszedł przebojem do Formuły.
I skończyła się przysłowiowa niemiecka dokładność.
Mógł wygrać jeden z wyścigów (byłaby sensacja), to mu paliwa brakło – co za dokładność.
Kilka razy padała skrzynia.
Raz go nibykolega klubowy staranował z tyłu i jeszcze miał pretensje.

GP Włoch - kolejny popis nieudolności mechaników BMW
Kubica wystartował z 6 pozycji.
Robert zamiast spędzić w boksie na zmianie opon i tankowaniu ok 8s, stał tam i czekał aż pożal się Boże mechanik wyjmie podnośnik spod jego auta, prawie 18 sekund
Parodia.
Te dojcze mechaniki robią sabotaż. Niech zainwestują w podnośnik hydrauliczny, albo niech wypierdzielą tego gościa co podnosił bolid , albo niech przyjdą na przeszkolenie do jakiegoś polskiego mechanika.

Chodzą słuchy, że Mercedes zrezygnuje z Alonso a na jego miejsce wejdzie Robert.
Kubica jest niesłychanie spokojnym człowiekiem, ale

Wywiad ze wściekłym Robertem Kubicą
http://www.smog.pl/wideo/13192/wywia...bertem_kubica/
  #7  
Nieprzeczytane 14-11-2007, 14:40
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie I dlatego

Cytat:
Napisał kufa86
Formuła 1
Lubię zapach spalin i ryk silnika rzężącego na wysokich obrotach.

Nareszcie zrozumiałem,
że wyścigi Formuły wygrywa się praktycznie w kwalifikacjach.
Potem w finale na ogół niewiele się zmienia.
Są treningi, potem trzy eliminacje, do trzeciej przechodzi dziesięciu najlepszych. Liczy się czas jednego okrążenia a wykonują ich kilka.
Po trzeciej ustalane są pozycje startowe.
Do startu w trzeciej eliminacji bolid ma mieć taka wagę (ilość paliwa) jak w niedzielnym starcie.
W finałach niewiele się już zmienia, najszybsi są z przodu.
Nie zawsze tak jest, czasami jest dramatycznie.

Kubica wszedł przebojem do Formuły.
I skończyła się przysłowiowa niemiecka dokładność.
Mógł wygrać jeden z wyścigów (byłaby sensacja), to mu paliwa brakło – co za dokładność.
Kilka razy padała skrzynia.
Raz go nibykolega klubowy staranował z tyłu i jeszcze miał pretensje.

GP Włoch - kolejny popis nieudolności mechaników BMW
Kubica wystartował z 6 pozycji.
Robert zamiast spędzić w boksie na zmianie opon i tankowaniu ok 8s, stał tam i czekał aż pożal się Boże mechanik wyjmie podnośnik spod jego auta, prawie 18 sekund
Parodia.
Te dojcze mechaniki robią sabotaż. Niech zainwestują w podnośnik hydrauliczny, albo niech wypierdzielą tego gościa co podnosił bolid , albo niech przyjdą na przeszkolenie do jakiegoś polskiego mechanika.

Chodzą słuchy, że Mercedes zrezygnuje z Alonso a na jego miejsce wejdzie Robert.
Kubica jest niesłychanie spokojnym człowiekiem, ale

Wywiad ze wściekłym Robertem Kubicą
http://www.smog.pl/wideo/13192/wywia...bertem_kubica/


FERRARI JEST NUMERO UNO W FORMULA UNO
Przydal by sie taki Kubica..
  #8  
Nieprzeczytane 14-11-2007, 18:11
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

A ja lubie cymbergaja.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #9  
Nieprzeczytane 18-11-2007, 13:52
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Wczoraj w dobranym towarzystwie miłośników piłki i browara oglądaliśmy mecz z Belgią.
Pierwszy raz od dawna widziałem, że naszym wyrobnikom chce się grać, ambitnie biegali.
Wygrali 2: 0.
W mediach sportowa euforia, szampan się leje.
Pierwszy raz w ogóle jesteśmy w Mistrzostwach Europy, to fakt.
ME i tak będę oglądał, a tu doszedł mi element narodowy.
Nie byłbym sobą, czyli sceptykiem, jakbym nie dodał łyżkę dziegciu.

To nie polska reprezentacja weszła do finału - tylko Edi Smolarek, syn byłego piłkarza - emigranta.
Jakby grał w Bangladeszu - to też by weszli - Edi strzelił łącznie 9 bramek i wygrał w ten sposób kilka meczy.
Rośnie mi nowy idol.
Rasowy napastnik musi mieć talent, tego nie da się nauczyć, to trzeba czuć. Musi się znaleźć we właściwym miejscu i czasie i robić tak, żeby piłka leciała tam, gdzie on chce.
I Smolarek to ma.

Trochę z innej beczki.
Nasze "Złotka" - siatkarki wracają z turnieju na tarczy, pięć meczy przegrały, pięć wygrały, olimpiady na razie nie będzie.

Komentator zauważył coś ciekawego "one nie cieszą się grą".
Faktycznie tak było.
Można to też odnieść do piłkarzy.
Uważam, ze dopóki oni nie nauczą się radości z gry (tak jak Brazylia) - większych efektów nie będzie.
Ale do tego potrzebny jest trener - psycholog, z charyzmą.
Taki jak Hubert Wagner lub K. Górski.

Jeszcze zaobserwowałem, że jak się zbiegają w kółeczko to panie klepią się po plecach,
a panowie po dupach.
  #10  
Nieprzeczytane 18-11-2007, 15:11
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Domyślnie

Mnie to ani ziębi ani parzy. Uważam, że kibice piłkarscy to najgorsi kibice i dziwię się, że taka kasa z budżetu idzie na futbol.
  #11  
Nieprzeczytane 18-11-2007, 15:22
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Dorzucę i ja swoje trzy grosze.
Mecze miedzypaństwowe w piłkę kopaną oglądam w zasadzie. Lubię ogladać siatkówkę, ale ostatnie niepowodzenia i męskiej drużyny i żeńskiej mnie trochę zniechęciły. Z przyjemnoscią oglądam skoki i już nie mogę się doczekać kiedy ruszy ta karuzela. Mamy przecież kilku zupełnie dobrych skoczków, nie wspominając oczywiście słynnego Adama. Ja jednak uczestniczę, że tak powiem w rzeczywistości, czyli jako kibic oczywiście, w meczach ligowych i turniejowych w hokeju na trawie. Chodzę też na żużel, zwany u nas popularnie ze względu na stosowaną dawniej nawirzchnie, "szlaką". Sam uprawiałem w zamierzchłych czasach sport raczej mniej agresywny, mianowicie szybownictwo, spadochroniarstwo i żeglarstwo, ale było to tak dawno, że już prawie nie pamiętam.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #12  
Nieprzeczytane 18-11-2007, 15:28
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

A jaka kasa idzie z przekrętów.
PZPN (dziwna zbieżność do PZPR) to betonowa postkomuchowska organizacja - nie do ruszenia, wcześniej był Dziurdziewicz, teraz Listkiewicz.
Kibice (kibole, szalikowcy) podlegają psychologii tłumu, bo jest ich dużo.

Co dla mnie nie zmniejsza piękna i emocji futbolu.
  #13  
Nieprzeczytane 20-11-2007, 15:14
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Sam uprawiałem w zamierzchłych czasach sport raczej mniej agresywny, mianowicie szybownictwo, spadochroniarstwo
Może mniej agresywne, ale adrenaliny dostarczają sporo.
Z innej beczki.
Jutro Polska gra z Serbią o czapkę gruszek, bo do finału ME już weszła.
Zagra rezerwa i słusznie. Ciekaw jestem wyniku. Z jednej strony mecz bez stawki nie mobilizuje (zwłaszcza Polaków), a z drugiej młodzi gniewni mogą chcieć coś udowodnić. Będę oglądał chłodnym okiem, bez piwa i towarzystwa.
I z innej beczki.
Propozycja dania odznaczenia dla trenera, to dla mnie lekkie przegięcie, chociaż mieści się w regulaminie "wybitne osiągnięcia w pracy".
  #14  
Nieprzeczytane 20-11-2007, 16:38
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał kufa86
Może mniej agresywne, ale adrenaliny dostarczają sporo.
Z innej beczki.
Jutro Polska gra z Serbią o czapkę gruszek, bo do finału ME już weszła.
Zagra rezerwa i słusznie. Ciekaw jestem wyniku. Z jednej strony mecz bez stawki nie mobilizuje (zwłaszcza Polaków), a z drugiej młodzi gniewni mogą chcieć coś udowodnić. Będę oglądał chłodnym okiem, bez piwa i towarzystwa.
I z innej beczki.
Propozycja dania odznaczenia dla trenera, to dla mnie lekkie przegięcie, chociaż mieści się w regulaminie "wybitne osiągnięcia w pracy".
Mecz z Serbią stoi pod znakiem zapytania
http://www.tvn24.pl/0,1529207,wiadomosc.html
Odznaczenie dla trenera jak najbardziej
W końcu po raz pierwszy zagramy w ME dzięki niemu. Ebi to też poniekąd jego"zasługa".
__________________
  #15  
Nieprzeczytane 22-11-2007, 13:23
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Dziwna ta polska reprezentacja, wygrywali 2:0, w rezultacie remis.
Boisko ciężkie, bramkarz dobry, rezerwy ambitnie biegały.
  #16  
Nieprzeczytane 20-01-2008, 09:45
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Oglądałem dziś o trzeciej walkę Gołoty.
Przeciwnikiem Endrju był Amerykanin włoskiego pochodzenia.
Gołota wyższy i cięższy.
Walka brzydka, jak zderzenie pociągów, obustronny brak tempa i techniki.
W połowie Endriu zarobił w lewe oko i tak mu zapuchło, że chyba nic nie widział, ale wygrał, zdemolował tego Włocha.
Gołotę możecie przyjąć do swojego klubu, niedługo skończy 50 lat i wytrzymał 12 rund.
Widać, że Amerykanie chcą leczyć swoje kompleksy i mieć białego mistrza świata w wadze ciężkiej boksu.

Potem była walka w wadze półciężkiej.
Po niej stwierdziłem, że dalej lubię boks. Walka doskonała.
Po 12 rundach Roy junior pokonał zdecydowanie Trynidada na punkty (chyba nie chciał go znokautować).
Tu było wszystko: technika, siła, finezja, a nawet humor.Była też kondycja, a jeden z nich ma 39 lat.
  #17  
Nieprzeczytane 20-01-2008, 09:56
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Ciekawostka! Nie oglądałam walki Gołoty, ale czy chciałam, czy nie chciałam, słyszałam przebieg walki z sąsiedniego pokoju. Transmisja ( powtórzenie, z dnia poprzedniego) skończyła się przed północą. Może Tobie Kufo, wypadł jeden dzień z życiorysu? A tak swoją drogą zapytuję, czy trzeba mieć testosteron, by z upodobaniem patrzeć jak dwóch faciów, w śmiesznych porciętach, leje się do krwi na oczach ogromnej widowni? Co innego siatkówka! Tam jest finezja, gracja, uroda.
  #18  
Nieprzeczytane 20-01-2008, 10:17
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Nic mi nie wypadło, transmisja bezpośrednia była z Hali Madison w Nowym Jorku o godz 3 naszego czasu.
W tej chwili idzie powtórka na dwójce.
Doceniam walory widowiskowe siatkówki, ale nie mam do tego podejścia emocjonalnego - sam nie grałem.
Są gusta i guściki, ja też się dziwię ludziom, którzy np oglądają zawody pływackie.
Ażeby doceniać grę np tenisistów, trzeba trochę samemu pograć.
Mistrz Szczepański walczył finezyjnie, doskonały był też pogromca Pietrzykowskiego - Casius Clay.
  #19  
Nieprzeczytane 20-01-2008, 13:09
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
, A tak swoją drogą zapytuję, czy trzeba mieć testosteron, by z upodobaniem patrzeć jak dwóch faciów, w śmiesznych porciętach, leje się do krwi na oczach ogromnej widowni? Co innego siatkówka! Tam jest finezja, gracja, uroda.

Popieram. Nie lubię boksu, a w wydaniu Gołoty chyba tym bardziej. Dzisiaj rano spojrzałam na powtórkę i, przynajmniej dla mnie, wyglądał z tym zapuchniętym okiem jak Frankenstein.Nie znaczy to, że nie doceniam jego wygranej walki.


A np.siatkówka w wykonaniu naszych "Złotek" to sam kunszt, wdzięk i piękno w całym tego słowa znaczeniu.
  #20  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 09:51
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie Gołota w akcji

Zdjęcie dedykuję Kufie.

Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sport seniora... hary Profilaktyka i zdrowy styl życia 123 03-07-2023 12:25
Sport to zdrowie - rower nollewska Hobby, pasje 46 30-03-2013 00:37
dojrzały sport Anonymous Hobby, pasje 2 14-08-2012 10:05
sport to zdrowie ;) Mirosław Hobby, pasje 36 01-04-2012 13:33
RZS i inne baburka Choroby, badania, terapie 6 18-03-2008 13:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.