menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Seniorzy i praca
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Seniorzy i praca Dyskusje na temat sytuacji seniorów na rynku pracy, bezrobocia, możliwości zarabiania na emeryturze, poszukiwania pracy.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 10-01-2009, 17:04
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Nuneh
Rejestrując się jako bezrobotna masz prawo do świadczeń, zaczynam nie rozumieć Ciebie o co Ci chodzi. Rozumiem jesteś chora bez pracy, twierdzisz, że bez świadczeń zdrowotnych co nie jest prawdą. Gdzie indziej piszesz, syn studiuje zarabia więcej jak ojciec a wy mu jeszcze dajecie na rozrywki. Pewnie dostane opieprz jaki jestem nieczuły chamski itd. A mnie się wydaje, że marudzisz bo lubisz.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 11-01-2009, 06:27
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Nuneh
Rejestrując się jako bezrobotna masz prawo do świadczeń, zaczynam nie rozumieć Ciebie o co Ci chodzi. Rozumiem jesteś chora bez pracy, twierdzisz, że bez świadczeń zdrowotnych co nie jest prawdą. Gdzie indziej piszesz, syn studiuje zarabia więcej jak ojciec a wy mu jeszcze dajecie na rozrywki. Pewnie dostane opieprz jaki jestem nieczuły chamski itd. A mnie się wydaje, że marudzisz bo lubisz.
Tadziu, może to niewłaściwe, ale lubię Cię. .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 11-01-2009, 06:54
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał leluri
Tadziu, może to niewłaściwe, ale lubię Cię. .
Dziękuję za lubienie, chociaż nie o to mi chodziło. W cytowanym poście wyraziłem swoje myśli. Gdy przyniosłem do domu pierwszą wypłatę spytałem się mamy ile mam się dołożyć do domowego funduszu. Tak uważałem za słuszne. I tak trwało do opuszczenia domu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 11-01-2009, 07:08
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Nuneh
Rejestrując się jako bezrobotna masz prawo do świadczeń, zaczynam nie rozumieć Ciebie o co Ci chodzi. Rozumiem jesteś chora bez pracy, twierdzisz, że bez świadczeń zdrowotnych co nie jest prawdą. Gdzie indziej piszesz, syn studiuje zarabia więcej jak ojciec a wy mu jeszcze dajecie na rozrywki. Pewnie dostane opieprz jaki jestem nieczuły chamski itd. A mnie się wydaje, że marudzisz bo lubisz.
Leluri - Tadziu, może to niewłaściwe, ale lubię Cię.

jak zwykle zbyt emocjonalnie sie wyraziłam, ale chciałam Ci podziękować. zaczęłam się gubić w odbiorze oczekiwań Nuneh.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 11-01-2009, 19:09
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Tak ja tez nie bardzo wiem, o co chodzi, ma prawo sie leczyc zawsze, bo składki sa zawsze odprowadzane- natomiast nie ma prawa do swiadczen rentowych po przekroczeniu 1,8 miesiecy niepłacenia skladki emerytalno- rentowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 11-01-2009, 23:08
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Basia w #21 podała link na wątek "pozytywnej". Może ktoś już poczytał jaką pracę oferuje? Przeoczyłem coś? Pracodawca który szuka pracowników i narzeka-że my narzekamy i nic więcej. No gdzie informacja jaka to praca? W balona robi seniorów. Coś mi tu pozytywnie pachnie forum O/2.

W #21 "pozytywna" pisze że szuka kontaktu. Tu może być racja bo:
w #35 Nuneh pisze "piszcie na skrzynkę lub podajcie nr telefonu"-sprawdziłem priv nie przyjmuje. A skrzynkę internetową posiada? Tego nie wiem bo nie podała. Na profilu w kontaktach pusto.

Miałem napisać (na szczęście Tadeusz to zrobił)-że każdy kto traci pracę (a tu po dłuższym zatrudnieniu) to się rejestruje w Urz. Pracy, zasiłek pobiera przez pół roku, a nawet później jak już zasiłku nie będzie, to i tak ma lekarza w przychodni darmo i ewentualny szpital też. Nie pisałem tego bo jak napisałem że "pozytywna" żarty tu sobie robi to ja zaraz byłem ten "zły".

No jest jeszcze taka możliwość:-Nueh się nie zarejestrowała w U.Pr. no to na własne życzenie pozbawiła się zasiłku i ubezpieczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 16-01-2009, 11:34
Nuneh's Avatar
Nuneh Nuneh jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 32
Domyślnie Odpieram zarzuty

UP nie zarejestrował mnie, bo moje papiery są jeszcze w ZUSie z ktorego probowałam je wycofać lecz terminy urzędowe są nie do przeskoczenia . Wydano mi Xero, ale UP tego nie honoruje, mimo że pracownik ZUSu twierdził co innego.
Od 1.I.2009 roku osoby w wieku produkcyjnym żyjące w związku nie mogą być wspołubezpieczone przez małzonka tylko zgłaszają sie do UP - bo tak naprawde wiele osob sie nie rejestruje jako bezrobotne.
Syna dofinansowałam kiedyś kiedy miałam dochody teraz szlaban. Nie daje na dom bo nie mieszka tutaj i nie musi lecz w razie trudności ma zapowiedziane, ze poprosimy go o wsparcie. Kiedy wpada na niedzielny obiad to zawsze dostaje coś na wynos - pzreciez jestem matką i to normalne. Od młodszego syna wymagam jedynie oszczedzania prądu, wody bo tylko tyle mogę mam 15 lat. W Wakacje jako 16 latek obiecał zapracować na swoj oboz harcerski.Wyraził zgodę.
Moze i marudzę macie rację a pozytywna to finase i ubezpieczenie czyli akwizycja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 16-01-2009, 11:41
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Nuneh, a Pozytywna pisała, że zleca szycie zabawek, sama daje materiały i na swój koszt odbiera zabawki, a ty piszesz, że to akwizycja????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 16-01-2009, 15:41
pozytywna pozytywna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 44
Domyślnie no właśnie

nie rozumiem.... nuneh- nie mogę się do Ciebie dodzwonić
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 16-01-2009, 20:17
Nuneh's Avatar
Nuneh Nuneh jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 32
Domyślnie Sorry moze coś pokręciłam

W środę dzwoniła do mnie sympatyczna Pani z portalu Senior i przedstawiła mi propozycję pracy zwiazanej z finansami i ubezpieczeniami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 16-01-2009, 20:20
Nuneh's Avatar
Nuneh Nuneh jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 32
Domyślnie

Nueh się nie zarejestrowała w U.Pr. no to na własne życzenie pozbawiła się zasiłku i ubezpieczenia.
Wyżej jest wyjaśnienie, że niczego nie pozbawiłam sie na własne życzenie!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
7 latka IPF Rodzina bliższa i dalsza 12 28-08-2019 11:30
69-latka nie może żyć bez internetu - komentarze BUNIA Ogólny 32 23-08-2009 00:01
Zakochana 78-latka zmniejszyła sobie żołądek - komentarze Basia. Ogólny 1 26-07-2008 19:09
70- latka urodziła bliźniaki - komentarze Basia. Ogólny 4 09-07-2008 16:21
105- latka za kierownicą - komentarze Basia. Ogólny 1 16-05-2007 08:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.