menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 15-05-2013, 16:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał zdzislaw.bedrylo
Wracając do "wwywalenia" ze Lwowa jest mi niezmiernie przykro,że Pani tak to widzi. Nie życze nikomu przeżywać takich "wywaleń" z rodzinnego domu ,choć miałem tylko 13 lat ta trauma pozostała do dnia dzisiejszego.
Życzę Pani zdrowia i zrozumienia .

Jaśniej może? Jak ja to widzę? Cytat jakiś, co? I bez martyrologii proszę...
Jak napisałam, jest tu spora gromadka, mająca korzenie w tej ziemi. I tak to widzę. Nic ponad to nie napisałam.
Zdaje się nie potrzeba policmajstra, tylko lekarza.

Nic nie życzę. Kompletnie nic.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 15-05-2013, 16:13
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Adres oficjalnej strony internetowej ZP Antoniego Macierewicza.

http://www.smolenskzespol.sejm.gov.pl/

Aktualne raporty oraz adresy kontaktowe.
Ci co spać nie mogą z powodu wydanych pieniędzy na wyjaśnienie co tam naprawdę się stało,
mogą napisać i się próbować dowiedzieć ile, za co, i kto dał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 15-05-2013, 23:00
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Czytając te wypowiedzi na mój temat dochodzę do wniosku,że 70% tych wątków to ....ODDECH PIS-U.....gdyż wyczuwa się ,że osoby prowadzące te Forum to są osoby bezpośrednio związane z PIS-em wzgl.są to tak zwani Wyborcy PIS-u.
Dziękuję za taką współpracę gdzie brak obiektywizmu.
__________________
zdzislaw1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 16-05-2013, 22:13
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Napisał …..jest to cytat osoby, z Klubu Senior.pl
A wiesz dlaczego nikt Ci nie odpowiada?
Bo w państwie, w którym na występ podstarzałej gwiazdy, postrzelona w ciemię ministra wydaje 5 dużych baniek,
nie wspominając o bizantyjskim przepychu rządzących,
Twoje pytanie jest z gatunku żenujących.
Bo chodzi o wyjaśnienie śmierci Polaków, czego polactwo nie może zrozumieć.

A ponieważ tyle razy podkreślałeś swój wiek sędziwy, oraz nobilitujące Cię lwowskie pochodzenie,
ja osobiście nie zamierzam robić Ci przykrości.
Wystarczy, że odpowiedzą Ci mentalni spadkobiercy tych,
co Cię z tego Lwowa wywalili.
A których Ty rozpoznać nie pofrafisz.

Życzę zdrowia.
I przenikliwości.
ps. Z PiS tu nie ma nikogo. Są tylko wyborcy tej partii, a Ty pewnikiem jako wyborca PO nie masz wiadomości, z jakiej kieszeni idą pieniądze na opłacenie prawników przeciw rodzinom smoleńskim.
Napisał …..
A wiesz dlaczego nikt Ci nie odpowiada?
Bo w państwie, w którym na występ podstarzałej gwiazdy, postrzelona w ciemię ministra wydaje 5 dużych baniek,
nie wspominając o bizantyjskim przepychu rządzących,
Twoje pytanie jest z gatunku żenujących.
Bo chodzi o wyjaśnienie śmierci Polaków, czego polactwo nie może zrozumieć.

A ponieważ tyle razy podkreślałeś swój wiek sędziwy, oraz nobilitujące Cię lwowskie pochodzenie,
ja osobiście nie zamierzam robić Ci przykrości.
Wystarczy, że odpowiedzą Ci mentalni spadkobiercy tych,
co Cię z tego Lwowa wywalili.
A których Ty rozpoznać nie pofrafisz.

Życzę zdrowia.
I przenikliwości.
ps. Z PiS tu nie ma nikogo. Są tylko wyborcy tej partii, a Ty pewnikiem jako wyborca PO nie masz wiadomości, z jakiej kieszeni idą pieniądze na opłacenie prawników przeciw rodzinom smoleńskim.

Taka wypowiedż osoby kompetentnej dziwi,że będąc moderatorem tego KLUBU wypowiada takie herezje i obraża Lwowiaków,którzy musieli być wysiedleni …Przykre to i bolesne.
Nas nie wywalili a tylko WYSIEDLILI TAK JAK NIEMCÓW W WARUNKACH STOKROTNIE GORSZYCH.
__________________
zdzislaw1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 16-05-2013, 22:29
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Jeszcze do cytowanej mojej wypowiedzi na temat "wywalenia" nas ze Lwowa pragnę stwierdzić,że nikomu nie życzę przeżywać takiej traumy jakiej doznawali Wysiedleńcy.Bez jedzenia,wody i warunków sanitarnych w bydlęcych wagonach gdzie tzw.przejazd ze Lwowa do Bytomia trwał 3 tygodnie (340 km).
Ja nie piszę o tym aby kogoś wzruszyć ale proszę sobie wyobrazić mnie,rodziców i innych Lwowiaków w tych czasach.
__________________
zdzislaw1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 16-05-2013, 22:35
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał zdzislaw.bedrylo
Taka wypowiedż osoby kompetentnej dziwi,że będąc moderatorem tego KLUBU wypowiada takie herezje i obraża Lwowiaków,którzy musieli być wysiedleni …Przykre to i bolesne.
Nas nie wywalili a tylko WYSIEDLILI TAK JAK NIEMCÓW W WARUNKACH STOKROTNIE GORSZYCH.
Wiesz co człowieku?
Ja TU nie moderuję, i nie ma powodu bym puszczała mimo uszu Twoje sklamrzenie.
Przestań kłuć oczy tym Lwowem, bo tu wszyscy wiedzą, że ja pochodzę z tej ziemi.
Gorzej nawet; z Wołynia. Więc nie pieprz mi o hekatombie. Twoją rzekomą zasługą jest to, że się tam urodziłeś. Ale żyjesz i Twoja rodzina też.
Moja nie.

http://wolyn1943.eu.interii.pl/

ps. bez odbioru, jeśli łaska.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 16-05-2013, 23:11
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Oj puszczają nerwy...Wyrażnie jest napisane,żę Pani jest dzisiaj moderatorem...Nie tak sobie wyobrażałem osobę z takim talentem pisarskim w Tym Klubie...Jak popełniłem jakiś błąd to przepraszam bo w tym wieku nam to na zdrowie raczej nie wyjdzie..Nieprawdaż....
__________________
zdzislaw1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 16-05-2013, 23:16
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Jeszcze raz i powoli;
NIE MODERUJĘ POLITYKI tylko dział OGÓLNY.
W przeciwnym wypadku, nie dałabym się wciągać w dyskusje.


PS. jeśli chodzi o wiek, to zgoda, z tym, że moje zdrowie ostatnio świetnie się ma.
Mnie też przykro...
Dobrej nocy życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 17-05-2013, 11:54
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Jeszcze raz.....i powoli..
Mnie boli stwierdzenie,że nas Lwowiaków "wywalono" ze Lwowa zamiast "wysiedlono" a to ogromna różnica...Jeszcze różnica wieku gdyż w owych czasach ja miałem świadomość 12 latka a nie małego dziecka a to jest zasadnicza sprawa.
Odnośnie sprawy PIS-u i Macierewicza to dałem sobie spokój bo to nie warte nerwów..Każdy wie swoje a prawda jest pośrodku...Ja nie robię medialnego cyrku z tych spraw bo nie warto...
Pozdrawiam Krajankę z Kresów.
__________________
zdzislaw1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 17-05-2013, 12:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał zdzislaw.bedrylo
Jeszcze raz.....i powoli..
Mnie boli stwierdzenie,że nas Lwowiaków "wywalono" ze Lwowa zamiast "wysiedlono" a to ogromna różnica...Jeszcze różnica wieku gdyż w owych czasach ja miałem świadomość 12 latka a nie małego dziecka a to jest zasadnicza sprawa.
Odnośnie sprawy PIS-u i Macierewicza to dałem sobie spokój bo to nie warte nerwów..Każdy wie swoje a prawda jest pośrodku...Ja nie robię medialnego cyrku z tych spraw bo nie warto...
Pozdrawiam Krajankę z Kresów.

Zdziś. Zostańmy sobie przy swoich poglądach z nadzieją patrząc w przyszłość, która pokaże kto ma rację.
Ja przy swojej nie będę się upierać.

Daj grabulkę na zgodę i przesyłam gorące buziaczki w oba nadąsane policzki.



ps. nie urodziłam się na Kresach bo jestem dzieckiem UNRRY.
Na Wołyniu została rodzina mojego Ojca, Bóg jeden wie, gdzie zakopana.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 17-05-2013, 12:08
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Zdziś. Zostańmy sobie przy swoich poglądach z nadzieją patrząc w przyszłość, która pokaże kto ma rację.
Ja przy swojej nie będę się upierać.

Daj grabulkę na zgodę i przesyłam gorące buziaczki w oba nadąsane policzki.



ps. nie urodziłam się na Kresach bo jestem dzieckiem UNRRY.
Na Wołyniu została rodzina mojego Ojca, Bóg jeden wie, gdzie zakopana.
Dużego buziaczka i różyczkę konicznie czerwoną...Zdzislaw
__________________
zdzislaw1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 17-05-2013, 19:27
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
OK

Cytat:
Napisał zdzislaw.bedrylo
Jeszcze do cytowanej mojej wypowiedzi na temat "wywalenia" nas ze Lwowa pragnę stwierdzić,że nikomu nie życzę przeżywać takiej traumy jakiej doznawali Wysiedleńcy.Bez jedzenia,wody i warunków sanitarnych w bydlęcych wagonach gdzie tzw.przejazd ze Lwowa do Bytomia trwał 3 tygodnie (340 km).
Ja nie piszę o tym aby kogoś wzruszyć ale proszę sobie wyobrazić mnie,rodziców i innych Lwowiaków w tych czasach.
To co opisujesz to dokładnie los całej mojej rodziny. Mieli niecałe dwa dni na spakowanie się,opuszczenie domów rodzinnych i pozostawienie dorobku pokoleń. Ocalili to co najcenniejsze i przekazali mnie i moim kuzynkom i kuzynom w większości urodzonym już we Wrocławiu i w Bytomiu. I to w nas tkwi i trwa do dziś.
Ale to nie ten wątek,przepraszam i pozdrawiam.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 18-05-2013, 11:40
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Cytat:
Zdzisław napisał-Mnie boli stwierdzenie,że nas Lwowiaków "wywalono" ze Lwowa zamiast "wysiedlono" a to ogromna różnica.
Zdzisławie z terenów zachodniej polski i pomorza też wysiedlono-wywalono Niemców , byśmy mogli tam zamieszkać ,oni też różne te swoje wspomnienia z kontaktów z naszą administracją i Polakami opisują.Z terenów południowo wschodniej polski też przesiedlono Łemków równając z ziemią ich wsie .Każdy ma swoje żale a pamięć jest ulotna a informacja ustna nie zawsze prawdziwa bo nacechowana emocjami.

Cały czas trwa podtrzymywana przez PiS i podobnie myślących jak oni ludzi " rodzącego się mitu zamachu " bo prawdopodobnie będziemy świadkami jakiś beatyfikacji niektórych uczestników tej eskapady związanej z rozpoczęciem kampanii wyborczej.A temat dla rodzin którzy zginęli w wypadku czy w lesie Katyńskim jest ważny bo chodzi o odszkodowania.Wątek finansowy dla spadkobierców w wątku martyrologicznym.

Jest już ponad 65 lat od zakończenia wojny i powinniśmy zaprzestać roztkliwiać się nad historią swoich rodzin a z historii wyciągać wnioski by nie powtarzać w kółko tych samych błędów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 18-05-2013, 13:21
weroni weroni jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Mazowsze/Mazury
Posty: 66
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Jest już ponad 65 lat od zakończenia wojny i powinniśmy zaprzestać roztkliwiać się nad historią swoich rodzin a z historii wyciągać wnioski by nie powtarzać w kółko tych samych błędów.
Amen, choć bardzo w to wątpię. Dzięki pewnej partii pieniactwo jest i będzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 18-05-2013, 14:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Weroni masz zupełną rację że pieniactwo i mitomania to złe cechy przechodzące z pokolenia na pokolenie w naszej nacji .Uczęszczając na UTW i słuchając ludzi nie nawiedzonych i czytając wartościowe opracowania historyczne które polecają zaczynamy innymi oczyma patrzeć na wiele spraw.

Francuski historyk Daniel Beauvois członek PAN,doktor honoris causa uniwersytetów Warszawskiego Wrocławskiego Jagielońskiego badacz naszych kresowych mitów.Bo przecież tam wybuchały powstania , nie z miłości do nas że tylko nas do rany przyłożyć , bo skąd ta agresja i niechęć do Polaków.Na kresach było dużo szlachty zagrodowej bo przecież szlachta też w ustroju feudalnym się dzieliła.Dworki takiej szlachty były kryte strzechą a różnica była pomiędzy bogatym chłopstwem tylko w ty m że mieli większe prawa od chłopów.Oni ponosili największe ofiary w wszelkiego rodzaju wojnach domowych i powstaniach przeciw feudałom.

Ciekawskim polecam tego autora by mieć na regale książkę dla swoich pokoleń by mogli przeczytać jak to naprawdę wyglądało lub skorzystać z biblioteki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 18-05-2013, 17:03
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Jest już ponad 65 lat od zakończenia wojny i powinniśmy zaprzestać roztkliwiać się nad historią swoich rodzin a z historii wyciągać wnioski by nie powtarzać w kółko tych samych błędów.
Nic dziwnego, że tego domagają się mordercy lub ich pogrobowcy aby wymazać z pamięci zbrodnie na Polakach przez niewiadomego pochodzenia oprawców.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 19-05-2013, 09:21
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Cytat:
Jarosław II napisał-Nic dziwnego, że tego domagają się mordercy lub ich pogrobowcy aby wymazać z pamięci zbrodnie na Polakach
Tylu z was przeczytało „ kto za to zapłacił” że poszerzę swoją wypowiedz na temat mitologizowania historii i zdarzeń . Wypowiedz jednego z nas na SC świadczy że takie myślenie dalej nie jest domeną tylko zwolenników i zwolenniczek PiS ale ma szerszy wymiar . Kultywują zwolennicy "jedynej prawdy historycznej" święto , każdego 10 miesiąca byśmy w naszej podświadomości zapamiętali tą datę /media pomogą bo o sensacjach się pisze/ , potem podleją to sosem religijnym i mamy następny mit. Do tego musi być winny , jak go nie ma to trzeba go stworzyć i bronić tego do ostatniego „członka” by móc potem z tą ideą polec.

Co innego jest wymazanie zdarzenia z historii a co innego jest podejście refleksyjne do przyczyń tego stanu rzeczy. Aby coś takiego znowu się nie powtórzyło jest likwidacja przyczyn tej historii a nie tylko tylko głupie świętowanie bo to bezrefleksyjne podejście do zdarzeń i historii. Tak się dlatego u nas dzieje , bo stary system edukacyjny nie zaktywizował u wielu uczniów samodzielnego myślenia i analizy faktów , co ma odbicie w poglądach i sposobie rozumowania.

Czy nowy system edukacyjny to młodzieży wpoi , zobaczyć będzie można dopiero w długim okresie czasu ale to z racji biologicznych nie będzie można tego sprawdzić. Ale jeszcze mogę wam polecić do domowego regału z książkami historycznymi Norman Davies Boże igrzysko. Historia Polski Tłumaczenie: Elżbieta Tabakowska Oprawa twarda z obwolutą Liczba stron: 1232 cena 89,93 zł warto.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 19-05-2013, 11:38
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Tylu z was przeczytało „ kto za to zapłacił” że poszerzę swoją wypowiedz na temat mitologizowania historii i zdarzeń . Wypowiedz jednego z nas na SC świadczy że takie myślenie dalej nie jest domeną tylko zwolenników i zwolenniczek PiS ale ma szerszy wymiar . Kultywują zwolennicy "jedynej prawdy historycznej" święto , każdego 10 miesiąca byśmy w naszej podświadomości zapamiętali tą datę /media pomogą bo o sensacjach się pisze/ , potem podleją to sosem religijnym i mamy następny mit. Do tego musi być winny , jak go nie ma to trzeba go stworzyć i bronić tego do ostatniego „członka” by móc potem z tą ideą polec.

Co innego jest wymazanie zdarzenia z historii a co innego jest podejście refleksyjne do przyczyń tego stanu rzeczy. Aby coś takiego znowu się nie powtórzyło jest likwidacja przyczyn tej historii a nie tylko tylko głupie świętowanie bo to bezrefleksyjne podejście do zdarzeń i historii. Tak się dlatego u nas dzieje , bo stary system edukacyjny nie zaktywizował u wielu uczniów samodzielnego myślenia i analizy faktów , co ma odbicie w poglądach i sposobie rozumowania.

Czy nowy system edukacyjny to młodzieży wpoi , zobaczyć będzie można dopiero w długim okresie czasu ale to z racji biologicznych nie będzie można tego sprawdzić. Ale jeszcze mogę wam polecić do domowego regału z książkami historycznymi Norman Davies Boże igrzysko. Historia Polski Tłumaczenie: Elżbieta Tabakowska Oprawa twarda z obwolutą Liczba stron: 1232 cena 89,93 zł warto.
Polecasz książkę, którą większość zna od lat - została wydana 40 lat temu( sic !) - i którą, albo nie czytałeś, albo nic z niej nie zrozumiałeś.
Co do "prawdziwej prawdy historycznej", to właśnie mamy jej najnowsze przykłady w wydaniu SLD - czerwona książeczka deedukacyjna i oburzająca wypowiedź Iwińskiego i postawa SLD !
Przykładem wyjątkowej aberracji, jest objaśnianie ludziom z Kresów Wschodnich ,historii tych ziem.
Z zasady nie wchodzę z Tobą wpolemiki,ale wszystko ma swoje granice.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 19-05-2013, 18:02
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Cytat:
Hypatia napisała-Co do "prawdziwej prawdy historycznej", to właśnie mamy jej najnowsze przykłady w wydaniu SLD
Hypatio nie interesują mnie czerwone książeczki i dyskusje co powiedział polityk i co sadzi partia na tą czy inną sprawę.Samodzielne myślenie polega na tym że wypowiadamy swoje poglądy na podstawie analizy faktów ,przeczytanych opracowań specjalistów a nie swoich emocji czy wszystkowiedzących na każdy temat posłów.Ze mną nie musisz polemizować , nich ci nie każe , ale staraj się opisać na temat i używać argumentów.

Zostaw swoją polemikę o datach tłumaczeń książki N.Deviesa czy daty ukazaniu się oryginału w języku angielskim.Nie o to chodzi. Trzeba znać treść publikacji , a tym znawcom kresów wschodnich i tobie polecam książki historyka Daniela Beauvois, pisałem o nim w wcześniejszym linku, możesz śmiało pisać do niego i polemizować .Panny z dobrych domów przed II wojną światową znały dobrze język francuski pewnie znajomość tego języka wyniosłaś to z domu teraz może ci się przydać "jak znalazł ".

Nie cytuj nam JPII bo on się dobrze znal na kremówkach i autorytetem w sprawach kresów wschodnich nie jest.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 20-05-2013 o 08:50.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 19-05-2013, 22:38
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał Wacław Puchała

Nie cytuj nam JPII bo on się dobrze znal na kremówkach i autorytetem w sprawach kresów wschodnich nie jest.
Ja cytuję JPII , a gdzieś Ty to wyczytał?
Tak poza tym to dobrze się czujesz?
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Już wiadomo kto ?? zdzislaw.bedrylo Polityka 3 07-03-2013 10:54
Tu Al - kaida, kto, wamać... Stalin Społeczeństwo - wątki archiwalne 1 11-07-2010 23:07
Kto wie...??? RTMP Emerytura, renta, ZUS 10 12-03-2009 09:05
Kto ma prawo do własności, a kto nie? Dariusz Kosiur Polityka - wątki archiwalne 14 16-07-2008 21:23
kto wie? halinka-50 Emerytura, renta, ZUS 5 10-06-2008 17:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.