menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 05-02-2014, 19:09
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Od KGB i GRU wielu mogło by się wiele nauczyć. Nie sadzę aby zweryfikowana pozytywnie polska policja miała zawodowe kwalifikacje, no może do glansowania oficerek wymienionym wyżej. Smutno mi ale taka jest prawda .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 05-02-2014, 19:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Tym bardziej dziwi jakakolwiek współpraca z krajem spoza Unii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 05-02-2014, 19:15
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Tym bardziej dziwi jakakolwiek współpraca z krajem spoza Unii.
Też mnie dziwi, ale przed swoje długie życia widziałam już konfiguracje nie mieszczące się w głowie. Najbardziej mnie jednak dziwi lekceważenie wyłażącego z gawry niedźwiedzia. Jaki jest każdy wie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 05-02-2014, 19:24
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Ba. Mogę dać głowę, że bez żadnej wojny zabierze sobie wschodnią Ukrainę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 05-02-2014, 19:28
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Też daje moja głowę. Nie będzie żadnej wojny wszystko pokojowo i na prośbę zainteresowanych mieszkańców. Pamiętacie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 05-02-2014, 20:09
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Ja pierniczę ale zgodna koalicja się utworzyła, muszą być haki zaogniste.Jak to mało potrzeba aby ostre kły zamieniły się w nabrzmiałe z miłości wargi. Jeszcze trochę i znowu będą polską wódkę pili w Jaseniewie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 05-02-2014, 20:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Żałosny jesteś z tym Jaseniewem.
Czy zapomniałeś już, że to od 20 lat nieaktualne?

ps. żadna koalicja, choć rozumiem, że przyzwyczaiłeś się widzieć mnie na waszych wątkach całkiem samotną.
Co najmniej, jakby coś ci to ułatwiało.
Ja jestem także Lwem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 05-02-2014, 20:25
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Różne niedouki dalej nie wiedzą, że w Jaseniewie jest SWR (wywiad rosyjski). To prawda! Hehehe... Na zdrowie towarzysze!
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 05-02-2014, 20:40
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Różne niedouki dalej nie wiedzą, że w Jaseniewie jest SWR (wywiad rosyjski). To prawda! Hehehe... Na zdrowie towarzysze!



Hehe na zdrowie. Wiedzą, wiedzą. Nawet cię uświadomili, boś myślał, że KGB jeszcze istnieje.

Pozdrawiam cię mą buzią ciut odwrotną bardzo serdecznie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 05-02-2014, 22:48
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Głowy nie zaryzykuję,ale nie wierzę ani w wojnę domową na Ukrainie,ani w jej podział.Zachodnia Ukraina nie miałaby szans na samodzielną egzystencję skoro cały potencjał gospodarczy ulokowany jest na wschodzie Ukrainy .Kto ich weźmie na utrzymanie?
Protesty się zakończą kiedy dogadają się oligarchowie i przestaną opłacać "buntowników".Za "dziękuję" nikt na Majdanie stać nie będzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 06-02-2014, 00:48
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Dla tych którzy może nie wiedzą to wschodnie Ukraina i Krym została włączona do "Republiki Ukraińskiej" przez Chruszczowa tylko "papierowo", jednym podpisem i z "właściwą" Ukrainą nie ma nic wspólnego,ani narodowościowo,ani językowo więc to że leży w granicach obecnej Ukrainy jest tylko przypadkowe bo taki podział ZSRR po granicach "Socjalistycznych Republik.." zatwierdził wiecznie pijany Jelcyn któremu zależało jedynie na następnej "szklaneczce". Putin oficjalnie powiedział, że w razie wstąpienia Ukrainy do NATO muszą oddać Krym Rosji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 06-02-2014, 09:57
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Dla tych którzy może nie wiedzą to wschodnie Ukraina i Krym została włączona do "Republiki Ukraińskiej" przez Chruszczowa tylko "papierowo", jednym podpisem i z "właściwą" Ukrainą nie ma nic wspólnego,ani narodowościowo,ani językowo więc to że leży w granicach obecnej Ukrainy jest tylko przypadkowe bo taki podział ZSRR po granicach "Socjalistycznych Republik.." zatwierdził wiecznie pijany Jelcyn któremu zależało jedynie na następnej "szklaneczce". Putin oficjalnie powiedział, że w razie wstąpienia Ukrainy do NATO muszą oddać Krym Rosji.
Przez wschodnią Ukrainę rozumie się zazwyczaj obwód charkowski, doniecki, ługanski, dniepropietrowski i zaporoski (chociaż zaporoski uważany jest też za Ukrainę Południową). Który z tych obwodów i kiedy został włączony do "Ukrainy właściwej" przez Chruszczowa? Co to znaczy "Ukraina właściwa"? Ukraina za Rosji carskiej nie była oddzielnym państewkiem. Zamieszkiwali ją całymi wiekami ludzie najrozmaitszych narodowości, m.in. rosyjscy zbiegli chłopi pańszczyźniani.

Krym to zupełnie oddzielna historia, podobnie jak Sewastopol, jedyne na Ukrainie (poza Kijowem) miasto wydzielone. Zarówno o Krym, jak o Sewastopol prowadzone są spory, na razie nie rozstrzygnięte.

Soczi nie leży na Ukrainie. Soczi leży na Kaukazie niedaleko Abchazji.

Przejęcie przez Rosję obecnie części Ukrainy wydaje mi się mało prawdopodobne. Cóż, pożiwiom - uwidim
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia

Ostatnio edytowane przez Bianka : 06-02-2014 o 10:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 09-02-2014, 09:18
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 621
Domyślnie

wibi!
dziś 9 02 14 i jak do 9.15 żadnej wojny swiatowej w tym rejonie nie ma.
Poczekajmy jeszcze ciut, to może sie zaczna jakieś fajerwerki.
Choćby na miare tych w Soczi.
Po co mamy ogladac jakies bójki w środku Afryki. Zawsze to lepiej takie kino ogladać z pierwszych rzędów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 09-02-2014, 11:35
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
dziś 9 02 14 i jak do 9.15 żadnej wojny swiatowej w tym rejonie nie ma.
Poczekajmy jeszcze ciut, to może sie zaczna jakieś fajerwerki.
Choćby na miare tych w Soczi.

Zauważ, że część gruzińskiej Abchazji już Rosja zajęła, jeszcze przed rozpoczęciem olimpiady.
To tak w duchu idei olimpijskiego spokoju i bezpieczeństwa.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 09-02-2014, 13:24
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 621
Domyślnie

[quote=Frat]
Cytat:
Zauważ, że część gruzińskiej Abchazji już Rosja zajęła, jeszcze przed rozpoczęciem olimpiady.
Ale na wyraźne życzenie Abchazów i tych drugich.
I ponoć na tym skorzystali.
Cytat:
To tak w duchu idei olimpijskiego spokoju i bezpieczeństwa.
To jeszcze jeden przykład na to, ze krasnoludki nie powinny wszczynać wojen, krórych nie można wygrać.
Bo w takich przypadkach nie trza siłom ino sposobem.
A Gruzini nawet nie potrafili zaminować i zablokować tego głównego wąwozu którymi ruska armia wraz z "wyzwoleńczymi" siłami Abchazów wlazła na teren autonomicznego regionu Gruzji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 09-02-2014, 18:11
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Zauważ, że część gruzińskiej Abchazji ..

Jeśli część Abchazji jest Gruzińska to ciekawi mnie czyj jest Wrocław,Szczecin,Kołobrzeg,Gliwice że wymienię tylko te akurat miasta i przynależne regiony które dzięki Gruzinom MY otrzymaliśmy.
A co do Wojny? no cóż,32 km od wybrzeża Soczi stoją 2 Amerykańskie okręty wojenne,ciekawe czy odpłyną po zakończeniu Olimpiady.Poprzedni "pobyt" (w 1988roku) amerykańskiego krążownika i niszczyciela na morzu Czarnym zakończył się trochę "dziwnie" zostały staranowane niewielkimi okretami obrony wybrzeża i odpłynęły "lizać rany"
http://video.yandex.ru/iframe/kobtv/sai5iuqcc9.2626
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 09-02-2014, 18:58
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Jeśli część Abchazji jest Gruzińska to ciekawi mnie czyj jest Wrocław,Szczecin,Kołobrzeg,Gliwice że wymienię tylko te akurat miasta i przynależne regiony które dzięki Gruzinom MY otrzymaliśmy.
A co do Wojny? no cóż,32 km od wybrzeża Soczi stoją 2 Amerykańskie okręty wojenne,ciekawe czy odpłyną po zakończeniu Olimpiady.Poprzedni "pobyt" (w 1988roku) amerykańskiego krążownika i niszczyciela na morzu Czarnym zakończył się trochę "dziwnie" zostały staranowane niewielkimi okretami obrony wybrzeża i odpłynęły "lizać rany"

Zgodnie z prawem międzynarodowym Abchazja jest republiką autonomiczną wchodzącą w skład Gruzji noszącą nazwę Abchaska Republika Autonomiczna.
Od 1992 jest w praktyce niepodległa poza kontrolą władz gruzińskich, znajduje się w strefie wpływów Rosji. W lokalnej nomenklaturze nosi nazwę Republika Abchazji.
Niepodległość Abchazji uznawana jest tylko przez kilka państw, w tym Rosję (wg Wiki).

A co ma do tego Wrocław, Szczecin, Gliwice itd. ??
Jeśli chcesz porównywać status tych ziem z obecną Abchazją, to rób to w swoim wyłącznie imieniu.
Podobnie z poczuciem wdzięczności wielkiemu Gruzinowi - Józefowi Wissarionowiczowi.
Wspomniany incydent na morzu Czarnym z 1988r, jak łatwo zauważyć, miał miejsce jeszcze za czasów Związku Radzieckiego.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 09-02-2014, 19:18
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Jeśli część Abchazji jest Gruzińska to ciekawi mnie czyj jest Wrocław,Szczecin,Kołobrzeg,Gliwice że wymienię tylko te akurat miasta i przynależne regiony które dzięki Gruzinom MY otrzymaliśmy.
A co do Wojny? no cóż,32 km od wybrzeża Soczi stoją 2 Amerykańskie okręty wojenne,ciekawe czy odpłyną po zakończeniu Olimpiady.Poprzedni "pobyt" (w 1988roku) amerykańskiego krążownika i niszczyciela na morzu Czarnym zakończył się trochę "dziwnie" zostały staranowane niewielkimi okretami obrony wybrzeża i odpłynęły "lizać rany"
http://video.yandex.ru/iframe/kobtv/sai5iuqcc9.2626
Może być różnie, na wszelki wypadek zawsze na noc okręcaj się prześcieradłem, bo nie wiadomo czy będzie miał kto pochować. A jak chodzi o miasta które wymieniłeś to była sprawa Stalin-Roosevelt nas to nie dotyczyło, nasze ziemie zostały na wschodzie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 18-02-2014, 20:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Wojny nie ma, ale za chwilę na Majdan wchodzi Berkut.
Są zabici i ranni. Wszystko na żywo w TVRepublika.


Co za czasy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 18-02-2014, 21:35
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Dzisiaj we Lwowie biły wszystkie dzwony. Solidarnie. W cerkwiach i kościołach.
Na Majdan wyruszyły autokary, lecz Kijów zamknięty.
Zginęło już 18 ludzi.

A Europa milczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
GEOPOLITYKA- Bliski Wschód- wojna i pokój. Lila Polityka 70 29-08-2021 20:42
Muzyczny koncert życzeń z dedykacją... od lutego 2010 elizka Muzyka 1032 04-12-2018 21:01
Historia-wojna z bolszewią 1920 - Piłsudski kufa86 Hobby, pasje 19 21-08-2012 23:17
23 lutego – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją - komentarze Janko48 Ogólny 0 08-03-2011 00:23
O co ta wojna ? senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 141 13-10-2008 10:22

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.