menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.pasje.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 03-05-2010, 12:58
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Do Tdeusza

Około 22.00 albo i po , jak tam chce. Z tym ,że nie muszę z nią wychodzić, tylko otworzyć drzwi, wybiega sama. A w ciepłe dni wychodzi i przychodzi kiedy chce i ile chce. Duży ogród. Lara na sprawy sanitarne sama obrała sobie miejsce, mądrze, bo w rogu ogrodu za krzewami. Zięć nie musi sprzątać po całym ogrodzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 03-05-2010, 13:23
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jolina
Około 22.00 albo i po , jak tam chce. Z tym ,że nie muszę z nią wychodzić, tylko otworzyć drzwi, wybiega sama. A w ciepłe dni wychodzi i przychodzi kiedy chce i ile chce. Duży ogród. Lara na sprawy sanitarne sama obrała sobie miejsce, mądrze, bo w rogu ogrodu za krzewami. Zięć nie musi sprzątać po całym ogrodzie.
Czyli wszystko się zgadza. Ja wychodzę z psem pomiędzy 18-19 i następnie rano 6-7. To ja tak chcę. Wychodzę tez psem by nie brudził posesji bo jest wnuczka. Każdy z nas ma swój (obecnie) zegar i takie komentarze
Cytat:
Tez słyszę często ,że np. o 6.00 muszą już wy chodzić z pieskami. Moja Larunia wychodzi dopiero o 10.00.
Nie wyobrażam sobie , że musiała bym np. zima wstawać tak wcześnie, by wyjść z pieskiem.

są nie na miejscu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 03-05-2010, 14:09
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anielka
A ja spię kiedy mogę,pracuję(dodatkow) bo muszę,mam sąsiadki i koleżanki i przyjaciółki(dwie) i ciągle na wszystko brakuje mi czasu.Ale jak chcę pobyc sama(bo czasami muszę) to też to robię i znajduję czas.Staram sie tak zyć,zeby niczego nie żałować.Pozdrawiam cieplutko o wszystkiego dobrego życzę.

Dzięki za pozdrowienia.Mam nadzieję,że możesz spać wystarczająco często .Też staram się żyć tak,aby niczego nie żałować i być pomocną rodzinie i przyjaciołom. Wszystkiego dobrego miła Pomorzanko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 03-05-2010, 14:13
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Tadeusz...co jest nie na miejscu ? Przecież ja nie pouczam, ani krytykuję. Stwierdzam tylko fakt , i to w odniesieniu do siebie . Piszę o sobie i stwierdzam fakt , że JA...,nie potrafiła bym zaakceptować takiej sytuacji. Gdy młodzi kupowali Larę z góry zastrzegałam, że rano , specjalnie dla niej nie będę wstawać. Przyjęli to za fakt, i zięć zapowiedział ,że to on będzie z nią wychodzić. Na szczęście okazało się ,że ona nie ma chęci wychodzić tak wcześnie.
Tadeusz wiem , że jesteś do mnie any nastawiony. Ale nie musisz w każdym przypadku mnie dołować. Mnie się wydaje, że właśnie na swojej posesji pieski mają załatwiać swe potrzeby, a jeszcze do tego z tego co wiem, to nie tylko mój, ale i inne mają swoje ulubione miejsca do tego, i lepiej zawsze z jednego miejsca sprzątnąć, oczywiście codziennie, bo nie wyobrażam sobie inaczej.
Tadeusz, a czy Ty wychodząc na spacerek ze swoim pieskiem zabierasz ze sobą odpowiedni sprzęt , by zebrać to co piesek zostawi?. Jeżeli tak , to braw!!!, byłbyś jednym z nie wielu. Świadczą o tym te " pozostałości", na
skwerach, chodnikach i na każdym kroku, jak i u mnie za płotem, a ja muszę po kimś sprzątać.
A jak już miała bym wdepnąć..to wolała bym po swoim , na swojej posesji, aniżeli po czyimś na chodniku....

Ostatnio edytowane przez Jolina : 03-05-2010 o 14:38.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 03-05-2010, 14:33
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jolino
Wcale nie byłem i nie jestem nastawiony anty w stosunku do ciebie i wielu innych użytkowników.
To raczej jest grupka która wytyka ilość moich postów i nawet to że jestem wszędzie co jest totalną bzdurą. To samo z dołowaniem, o ile pamiętam starałem się pomagać może za mało skutecznie, widocznie zły ze mnie nauczyciel. Co do sprzątania-sprzątam.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 03-05-2010, 15:49
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Tadeusz ...jeszcze raz brawo !!!!
Do żadnej grupki nie należę, ani krytykującej ani przytakującej. Jestem jak kot, lubię chodzić własnymi ścieżkami. A lwica ( mój znak zodiaku) do kotów przynależy.
Tadeusz przyznaj, że kiedyś , gdy byłam bardziej zielona jak teraz, jakieś tam zaszłości były. Fakt , że nie pamiętam dziś jakie i o co. Pewno dziś inaczej zareagowała bym na to," nie wiadomo co ", przemilczała bym , albo nie dała się sprowokować. Było minęło.
Ale nie zaprzeczam , że wolę takie drobne, taktowne jak dziś - potyczki z "przepraszam " na końcu , niż hura-potakiwanie. Przynajmniej jest trochę adrenaliny.
O Twojej pomocy Tadeuszu nie zapomniałam, pewnie udzielał byś jej więcej,
i to... skutecznej, wierz mi, gdyby nie jakieś tam " coś".
A ilośc postów, to chyba świadczy o aktywności, no i chwała takim. Jeżeli tylko ma się coś do powiedzenia, a nie takie masło maślane .
Mnie na pewno niektórzy zarzucają, że piszę długie posty.
No tak lubię,pewnie, ze mogła bym dzielić daną wiadomość na ileść tam pojedynczych postów. Ale po co , dla ilości ..postów.?
To że jestem z Wami, to właśnie dla tego ,że nie mam z kim pogadać w realu . No i jest mi teraz z tym dobrze. A nie każdy musi czytać , jeżeli uzna je za zbyt długie. Tak i Ty zapewne nie przejmujesz sie bardzo co ktos Ci zarzuca. Kazdy robi to co lubi. Pewnie są i tacy , co lubią przypinać łatki.
Przepraszam , jeżeli w tamtym poście czymś Cię uraziłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 07-05-2010, 15:45
zenio zenio jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 293
Domyślnie

Aby nie nudzić się na emeryturze trzeba mieć hobby, pasje i zainteresowania. Ewentualnie można przyjąć jakieś zobowiązania np: pilnowanie parkingu przed blokiem (w tym i własnego samochodu). Pewnie, że siedzenie w m-2 i gapienie się w sufit jest nudne, ale zajęcie z doniczkami na balkonie już może zająć sporo czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 21:52
MSen MSen jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 69
Domyślnie

Zgadzam się,aby nie zanudzic się na śmierc trzeba miec przede wszystkim jakąs pasję,hobby któremu możemy oddac się bez reszty. A niektórym z nas pewnie wnuki nie dadza się nudzic
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 22:23
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Człowiek o zdolnościach organizacyjnych, lub złota rączka nie ma prawa się nudzić, a jeszcze zależy od tego czy chce, czy musi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 29-05-2010, 09:26
zrycla's Avatar
zrycla zrycla jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 101
Post

Widze że mamy więcej probleu z mężami niż ze snem , ciesze się że nie jestem osamotniona Miło z kims się tą troską podzielic Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 29-05-2010, 09:53
zrycla's Avatar
zrycla zrycla jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 101
Post

Słyszałam że kurki nie chcesz , ale na kózke reflektujesz polecam się zartuje Też nie wyobrażam być na emereturze i nic nie robić i w miescie można znaleść zajecie Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 25-03-2019, 12:45
Porcelanka Porcelanka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2019
Posty: 1
Domyślnie

Ja będą na emeryturze dorabiam sobie poprzez sprzatanie firm Dzięki temu całe lato mogę odpoczywać na mojej ukochanej działce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 09-04-2019, 20:22
Beciks00 Beciks00 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Wronki
Posty: 71
Domyślnie

Najwazniejsze to znaleźć jakieś hobby. Wiadomo, że na emeryturze jest wiele czasu wolnego. Może postawicie na myślistwo? Interesujecie się ta tematyką? Na pewno nowy portal z ogłoszeniami łowieckimi http://lowiec.com.pl/ będzie tu bardzo dobrym punktem zaczepienia. Mają tu również forum łowieckie oraz bloga o tej tematyce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 03-07-2019, 15:45
Urszula581 Urszula581 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 1
Domyślnie

My z mężem przeprowadziliśmy się na wieś i prowadzimy małe gospodarstwo rolne oraz sklep w którym sprzedajemy rozrzutniki do obornika. Nie mogłam sobie wymarzyć lepszej emerytury.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 07-08-2020, 15:14
teraska's Avatar
teraska teraska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: wiśniowice
Posty: 363
Domyślnie

Inteligentny człowiek nigdy się nie nudzi. I coś w tym jest. Może zamiast narzekać, ze nie ma sie co robić, warto jest zastanowić się nad spędzaniem czasu w sposób bardziej produktywny oraz ciekawy? Szczególnie,ze nie mamy dzieci do odchowania, nie mamy pracy Oraz mozemy czas przeznaczyć na coś o czym wcześniej nie mogliśmy pomysleć.
Ciekawym doświadczeniem w moim przypadku był lot w tunelu aerodynamicznym:
https://zw.pl/news/loty-w-tunelu-aer...otunelu,143452

Mozna poczuć się jak podczas skoku ze spadochronem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 07-01-2021, 14:05
nikolaus.ludie's Avatar
nikolaus.ludie nikolaus.ludie jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2021
Miasto: Warszawa
Posty: 4
Domyślnie

Cieszę się, że seniorzy korzystają jeszcze z for
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.