menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 10:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie Oblicza antypolonizmu


Wątek dla tych, co pragną abyśmy my Polacy bili się we własne piersi...
Za wszystko.
Za katastrofę smoleńską, za obozy koncentracyjne i za fotografie -wrzutki robotnic w białych zapaskach,
rzekomo szukających złotych zębów.

Naród nie może odpowiadać za margines, jak i margines nie odpowiadał za naród.

A może my zaczniemy wywlekać świnstewka innych?


13 maja 1939.
Z portu w Hamburgu odpływa statek 'St.Louis', transatlantyk z flagą ze swatyką.
Pasażerowie -937 osób, niemieccy Żydzi zmuszeni do emigracji, bo ich ojczyzna miała być Judenfrei ( wolna od Żydów).
Płynęli do Hawany, ale ponad 700 z nich miało promesy wiz pobytowych USA.
dopłynęli 26 maja. Wyobrazić sobie można entuzjazm pasażerów.

Niestety, kubańskie władze nie pozwoliły zejść na ląd, bo w Hawanie przebywało już 4.000 Żydów. 2 czerwca statek został zmuszony do podniesienia kotwicy i do odysei po morzu.
Władze Dominikany, Hondurasu, Kolumbii, Chile, francuskich terytoriów zamorskich, Martyniki, Gwadelupy, Kanady- wszystkie odmawiały wejścia do ich portów.

Komitet pasażerów wysłał ostatni apel do prezydenta Roosevelta, do organizacji żydowskiej Joint i agencji Associated Press. Telegram był krótki: „Bardzo pilne. Zwracamy się ponownie o pomoc dla pasażerów statku ››St. Louis‹‹. Panie Prezydencie, proszę pomóc 900 pasażerom, wśród których ponad 400 to kobiety i dzieci”.

Bez odpowiedzi...

The Forward" zamieścił apel pasażerów: „Zwracamy się do Żydów na całym świecie. Mamy być odesłani z powrotem. Jak możecie pozostawać obojętni? Jak możecie milczeć? Zróbcie wszystko, co w waszej mocy! Niektórzy z pasażerów już próbowali popełnić samobójstwo. Pomocy! Nie pozwólcie, by statek wrócił do Niemiec!”.
Kongres Żydów Amerykańskich i Główna Rada Żydowska nie podjęły żadnych działań w obronie pasażerów nieszczęsnego statku.

Statek wrócił do Europy. Część pasażerów uratowała się w Antwerpii, reszta zginęła w piecach.
Bogate USA przyjęły ogółem tylko 11 352 Żydów, Kanada 619.

Polska, kraj istniejący od 20 lat, przyjęła do 1939 roku 20 tys. żydowskich uchodźców z Niemiec.
Może takie liczby warto rzucić w twarz Grossom i ich polskim piewcom?

..............

Przepraszam, ale tylko pierwszy wpis jest taki długi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 12:41
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

O ,kolejny wtórny byt się narodził!


Najważniejsze,aby najważniejsze było to co najważniejsze!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 12:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
O ,kolejny wtórny byt się narodził!


Najważniejsze,aby najważniejsze było to co najważniejsze!

A może tak jaśniej, co poeta ma na myśli?
Bo taka wrzutka jest godna idioty, a nie Ciebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 13:51
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

W odpowiedzi na MAGIEL Grossa i Bartoszewskiego,
ciut zaczyna nam się pamięć odświeżać.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Moj%C5%BCesz_Merin

Złote żniwa w gettcie, aczkolwiek z tragicznym finałem.

Swoją drogą komu zależy, aby podsycać takie nastroje w Polsce? czy nie Niemiaszkom czasem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 14:18
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
O ,kolejny wtórny byt się narodził!

"Kazdemu zapewnia się wolnosc wyrazania swoich pogladow, oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji” - Art. 54 Konstytucji RP
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 15:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
"Kazdemu zapewnia się wolnosc wyrazania swoich pogladow, oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji” - Art. 54 Konstytucji RP

No właśnie!
I warto, aby to do niektórych głów trafiło, bo im się cuś pomyliło z PRL. Siła przyzwyczajenia widać.

A ten wątek ma służyć TYLKO do wykazania marginesu, który w czasie wojny był szerszy niż zazwyczaj, ale nadal był marginesem i to kryminalnym.

Na tym marginesie, Polacy zabijali Żydów ale i Polaków.
Żydzi Polaków ale i Żydów też.

Skoro z marginesu czyni się bohaterów książek czy 'profesorskich' opowieści,
to wiadomo, że trzeba się bronić, pamiętając iż gubernator Frank powiedział, że na ziemi polskiej za 5 lat ma nie być ani jednego Żyda,
a za 50- ani jednego Polaka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 16:31
Kolczuga's Avatar
Kolczuga Kolczuga jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wisconsin
Posty: 1 321
Domyślnie

Bogate USA przyjęły ogółem tylko 11 352 Żydów,

Oni przewiezli ze soba dokumenty i ksiegi wieczyste ,wyciagi z bankow i to wszystko przetrwalo w rodzinnych sejfach ,aby po latach domagac sie zwotu dobr ruchomych i nieruchomych.
Oczywiescie za komuny milczeli jak grob.

Marian Marzynski nie byl tak milczacy,cos nakrecil juz wczesniej ,ale w 96 na Frontline zostal pokazany w calej sieci PBS/340 stacji/jego film SHTETL .

Od 78 roku,gdy znad komina nad Kaplicą Syktyńską wzniosl się biały dym, obwieszczający wybór papieża, a z tłumów zgromadzonych na placu św. Piotra rozlegl okrzyk: " HABEMUS PAPAM ! "zmienila sie opinia o Polakach za granica,Jankesi przestali ,at least ,opowiadac o nas glupie zarty,po 80 roku,gdy Solidarnoscia zachwycilismy swiat,"wzrosly akcje"i ten film zniszczyl nasz wizerunek.
Swiat sie dowiedzial/nic nie powiedzial/jacy jestesmy chciwi,prymitywni,brudni zaniedbani no i antysemici oczywiscie.
Bylam w Stanach juz 12 lat,znalam jako-tako jezyk,widzialm tytuly w prasie,slyszalam dyskusje w radiu,nie byly budujace .

PS

A P. Marzynskiego z pozogi wojny uratowaly polskie zakonnice.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 20:12
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
A może tak jaśniej, co poeta ma na myśli?
Bo taka wrzutka jest godna idioty, a nie Ciebie.


Lilianno,takie pytanie jest godne kretyna ,a nie Ciebie.
Oczywistą oczywistością było dla mnie ,że kobitka z taką klasą i kasą przedkłada jakość nad ilość.Mamy multum wątków politycznych na "seniorku ",które się wzajemnie nakładają i coraz bardziej wszystko jest rozwodnione,a potem umierają .Wiem Ulubiona co mi zaraz powiesz z wrodzoną Ci kurtuazją,że mam spadać,że nie muszę tu wchodzić ,no i oczywiście ,że skoro masz ochotę to założysz jeszcze 5 wątków - z grubsza to się chyba nie mylę,jedynie może słowa dobrałabyś staranniej i dobitniej.No bo o czym Ty tu chcesz w zasadzie pisać - nazwałaś wątek Oblicza antypolonizmu ,a potem jedziesz równo zzzzz ksenofobią - biedni Polacy i paskudni Niemcy. 66 lat temu wojna się skończyła ,a u Ciebie nadal trwa. Z Niemcami ,Rosjanami i co najgorsze z Polakami również.Chyba ,że może w tym coś jest czego się nie domyślam,jakieś drugie dno.Bo jak nie drugie dno to zostaje jeszcze egocentryzm.
No to teraz zakładam półpancerzyk Hajduczka ,turban na głowę i czekam na naloty dywanowe.
Może nawet wezwiesz siły porządkowe.



Najważniejsze,aby najważniejsze było to co najważniejsze!
Trade mark
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 20:17
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Lilianno,takie pytanie jest godne kretyna ,a nie Ciebie.
Oczywistą oczywistością było dla mnie ,że kobitka z taką klasą i kasą przedkłada jakość nad ilość.Mamy multum wątków politycznych na "seniorku ",które się wzajemnie nakładają i coraz bardziej wszystko jest rozwodnione,a potem umierają .Wiem Ulubiona co mi zaraz powiesz z wrodzoną Ci kurtuazją,że mam spadać,że nie muszę tu wchodzić ,no i oczywiście ,że skoro masz ochotę to założysz jeszcze 5 wątków - z grubsza to się chyba nie mylę,jedynie może słowa dobrałabyś staranniej i dobitniej.No bo o czym Ty tu chcesz w zasadzie pisać - nazwałaś wątek Oblicza antypolonizmu ,a potem jedziesz równo zzzzz ksenofobią - biedni Polacy i paskudni Niemcy. 66 lat temu wojna się skończyła ,a u Ciebie nadal trwa. Z Niemcami ,Rosjanami i co najgorsze z Polakami również.Chyba ,że może w tym coś jest czego się nie domyślam,jakieś drugie dno.Bo jak nie drugie dno to zostaje jeszcze egocentryzm.
No to teraz zakładam półpancerzyk Hajduczka ,turban na głowę i czekam na naloty dywanowe.
Może nawet wezwiesz siły porządkowe.



Najważniejsze,aby najważniejsze było to co najważniejsze!
Trade mark

Krócej i do rzeczy.
Według Ciebie za dużo wątków na KSC jest?
Każ zlikwidować, zamiast pisać pierdoły, a sama załóż SF.

Dywan wisi na trzepaku, sorki, nie mam na czym przylecieć.

BTW, dla Grossobartoszewskich wojna też się nie skończyła, tak czy nie?
A Hajduczek nie miał nigdy turbanu na głowie, tylko kołpaczek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 20:53
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
A może my zaczniemy wywlekać świnstewka innych?


13 maja 1939.
Z portu w Hamburgu odpływa statek 'St.Louis', transatlantyk z flagą ze swatyką.
Pasażerowie -937 osób, niemieccy Żydzi zmuszeni do emigracji, bo ich ojczyzna miała być Judenfrei ( wolna od Żydów).
Płynęli do Hawany, ale ponad 700 z nich miało promesy wiz pobytowych USA.
dopłynęli 26 maja. Niestety, kubańskie władze nie pozwoliły zejść na ląd, bo w Hawanie przebywało już 4.000 Żydów. 2 czerwca statek został zmuszony do podniesienia kotwicy i do odysei po morzu.
Władze Dominikany, Hondurasu, Kolumbii, Chile, francuskich terytoriów zamorskich, Martyniki, Gwadelupy, Kanady- wszystkie odmawiały wejścia do ich portów.
Statek wrócił do Europy. Część pasażerów uratowała się w Antwerpii, reszta zginęła w piecach.

Przepraszam, ze skrocilam...chodzilo mi o referencje.

Medrcy tego swiata zawsze twierdzili, ze historia sie powtarza.

Zaraz po wojnie, 60-lat temu z Europy wyplynal statek EXODUS z 4500 ocalalymi z Holocaustu Zydami na pokladzie. Po tragedii wojennej mieli nadzieje stanac na bliskiej ich duszy ziemi.

Zostali brutalnie "poproszeni", nie powiem zmuszeni przez marynarke brytyjska do zawrocenia do Marseille (Francja) ...i potem do Hamburga...

Jakiez szczescie, ze w tym okresie polska marynarka byla w rozpadku...inaczej LATKE przypieto by Polsce.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 20:59
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Krócej i do rzeczy.
Według Ciebie za dużo wątków na KSC jest?
Każ zlikwidować, zamiast pisać pierdoły, a sama załóż SF.

Dywan wisi na trzepaku, sorki, nie mam na czym przylecieć.

BTW, dla Grossobartoszewskich wojna też się nie skończyła, tak czy nie?
A Hajduczek nie miał nigdy turbanu na głowie, tylko kołpaczek.


Wiem ,wiem ,że Ty nie lubisz długich wypowiedzi.Krótka piłka - bach-bach - pytanie - odpowiedź (choć z tymi odpowiedziami to różnie bywa - mocne ,treściwe ,ale niezbyt celne, nie na temat),ale spokojnie ,nie jesteśmy u Bugajskiego.
Co do istoty,mówisz ,że Ty też ,bo Grossbartoszewscy.Hmmmm,a Ty zawsze ,jak ktoś coś brzydkiego(twoim zdaniem),to Ty jeszcze "brzydziejsze".Jak cię pijak na ulicy wyzwie od.......to Ty jego w zamian ,że jest........?Fe ,to nie ładnie,trzeba trzymać pion i poziom Lilianno.
Nie BTW tylko ps jak drzewie bywało: z tym kołpaczkiem to mnie załatwiłaś.
Ale ja i tak wolę turbany ....jak Mata Hari mmm,ale się rozmarzyłam.


Najważniejsze,aby najważniejsze było to co najważniejsze!
Trade mark
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 21:03
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie Lila, więcej luzu

Jest trochę faktów dobrze udokumentowanych i Gross się na nich opiera. Natomiast od wojny minęło już tyle czasu, że spokojnie mogą się wypowiadać historycy. przypadki o których pisałas nie maja nic wspólnego z Polakami. I dobrze, BTW - czy wiesz, że sami Żydzi odmówili przyjęcia swoich ziomków ze statku u brzegów Izraela w 1946 albo 1947 bodajże, bo im nie pasowała ich orientacja polityczna? Szczegółów nie pamiętam ale chyba można wygooglać. Różni ludzie piszę różne rzeczy, jeżeli są udokumentowane to znaczy, że to prawda. nie byliśmy narodem świetlanym, mniej więcej 1% ratował Żydów, trochę więcej - przyczyniał się do ich śmierci a reszcie było to całkiem obojętne.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 21:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Wiem ,wiem ,że Ty nie lubisz długich wypowiedzi.Krótka piłka - bach-bach - pytanie - odpowiedź (choć z tymi odpowiedziami to różnie bywa - mocne ,treściwe ,ale niezbyt celne, nie na temat),ale spokojnie ,nie jesteśmy u Bugajskiego.
Co do istoty,mówisz ,że Ty też ,bo Grossbartoszewscy.Hmmmm,a Ty zawsze ,jak ktoś coś brzydkiego(twoim zdaniem),to Ty jeszcze "brzydziejsze".Jak cię pijak na ulicy wyzwie od.......to Ty jego w zamian ,że jest........?Fe ,to nie ładnie,trzeba trzymać pion i poziom Lilianno.
Nie BTW tylko ps jak drzewie bywało: z tym kołpaczkiem to mnie załatwiłaś.
Ale ja i tak wolę turbany ....jak Mata Hari mmm,ale się rozmarzyłam.


Najważniejsze,aby najważniejsze było to co najważniejsze!
Trade mark

Skąd Ci przyszło do głowy, że ja Lilianna?
Lidia zwyczajnie, ale nikt w życiu na mnie inaczej nie mówił niż Lila.

A o co chodzi?
Jaka znowu karimata? po co masz marzyć, leć do sportowego.
Parę groszy i Twoja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 21:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Jest trochę faktów dobrze udokumentowanych i Gross się na nich opiera. Natomiast od wojny minęło już tyle czasu, że spokojnie mogą się wypowiadać historycy. przypadki o których pisałas nie maja nic wspólnego z Polakami. I dobrze, BTW - czy wiesz, że sami Żydzi odmówili przyjęcia swoich ziomków ze statku u brzegów Izraela w 1946 albo 1947 bodajże, bo im nie pasowała ich orientacja polityczna? Szczegółów nie pamiętam ale chyba można wygooglać. Różni ludzie piszę różne rzeczy, jeżeli są udokumentowane to znaczy, że to prawda. nie byliśmy narodem świetlanym, mniej więcej 1% ratował Żydów, trochę więcej - przyczyniał się do ich śmierci a reszcie było to całkiem obojętne.

No to też o tym piszę.
I marbella właśnie też napisała.
Kto mówi, żeśmy świetlani, ale tyle psów na nas wieszać?
Bez przesadyzmu.


No i najgorsze to pyskowanie w niemieckiej gazecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 21:13
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Bo czasy się zmieniły mocno, serio....
Już dawno Niemcy nie piszą o ziemiach niemieckich pod tymczasowym polskim zarządem. A bywało. Czasem nawet bez przerwy. Do lat 70 i Gomułki.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 21:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Bo czasy się zmieniły mocno, serio....
Już dawno Niemcy nie piszą o ziemiach niemieckich pod tymczasowym polskim zarządem. A bywało. Czasem nawet bez przerwy. Do lat 70 i Gomułki.

Oj Soso, Soso...
Jakiś Ty naiwny...
Po co mają pisać? RAŚ już jest. A 'wypędzeni' to pies?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 21:32
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Bo czasy się zmieniły mocno, serio....
Już dawno Niemcy nie piszą o ziemiach niemieckich pod tymczasowym polskim zarządem. A bywało. Czasem nawet bez przerwy. Do lat 70 i Gomułki.

Stalinie!
Czasy sie zmieniły, ale prawdziwy Polak/ka musi trwać na posterunku i bez Zyda ani rusz.
Nikt nie zna lepiej historii swiatowego żydostwa niz prawdziwy Polak patriota, co Polaka opluje i na Żyda przerobi, kiedy mu gruczol miłosierdzia sie powiększy a sztuki do wykonania planu zabraknie.
W końcu nie ma się co dziwić, bo kiedy innemu i niePiSowskiemu szczepowi patriotów -Polaków rdzennych zbraklo paru sztuk, to ułożyli liste z Kaczyńskimi vel Kalksteiny na czele.
Po to, żeby dbać o czystość rasową i religijna Polaków narodowych. To jest oczywista oczywistość.... bo bez Żyda jest im bida. Tym patriotkom
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 21:37
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
No to też o tym piszę.
I marbella właśnie też napisała.
Kto mówi, żeśmy świetlani, ale tyle psów na nas wieszać?
Bez przesadyzmu.

No i najgorsze to pyskowanie w niemieckiej gazecie.

Mam zasade, piesz szczeka, karawana idzie dalej.
Jednakze bardzo sie dziwie, ze "facet lub facetka" nic nie wiedzacy o tobie, twojej rodzinie, o tym co zrobilas i robisz dla kraju - ma tupet wieszac na tobie psy. Za co? Za to, ze masz odmienne zdanie i nie jestes tzw carterowskim "yes-manem".


Tak sie sklada, ze z wielu zrodel znam pare wiarygodnych historii z okresu wojny, choc w tym okresie sama bylam dzieckiem. Juz gdzies pisalam, ze nie wielu ex-wiezniow chcialo i ciagle nie chce mowic o tym co ich spotkalo, czego doswiadczyli i od kogo,....kto ich katowal, kto na nich donosil w czasie ich pobytu w obozach koncentracyjnych. Ci ludzie sa dotknieci syndromem obozu koncentracyjnego.

Wielu z nich skladajac zeznania, nie chcialo ujawniac tozsamosci ich katow...nie zawsze Niemcow....niestety!!!!!

Cale szczescie, ze mamy doskonalych historykow, ktorzy powoli ale skutecznie odkrywaja prawde historyczna....czesto biorac pod uwage "slowne" zeznania wielu anonimowych wiezniow.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 21:38
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Pluto qrnaaa
Ty w lodówce też Kaczyńskiego widzisz jak na margarynie okrakiem siedzi?
Niesiołowski - rozumiem. Dziadyga, torturowana na SB; pazury mu ściągnęli, dopiero narzeczoną zakablował.
Teraz chodzi i świszczy, bo w płucach ma ( o mało co) 8 dziur zrobionych przez naszego Ryśka Cybę z Częstochowy.
8 dziur!! no to on ma fobię.

Ale Ty?
Teżżeś przeszedł jakieś tortury?

..............................

Cytat:
Cale szczescie, ze mamy doskonalych historykow, ktorzy powoli ale skutecznie odkrywaja prawde historyczna....czesto biorac pod uwage "slowne" zeznania wielu anonimowych wiezniow.

I na to liczą wszyscy.
Tylko dziwi mnie ta histeryczna reakcja na tym forum.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 21:40
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

No nie ma równości na tym świecie. Jeden Żyd się skarżył rebemu: Moja Salcie jest w ciąży z hrabią!
- Uuuu, to niedobrze! powiedział rebe
- Pewnie, że niedobrze, znaczy hrabina jest w ciąży ze mną ale i tak ja mu robię hrabiów a on mnie zwykłych Żydów!
No to skąd teraz wziąć hrabiów? I w tym tkwi dramat narodu, heh!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.