menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > mazowieckie > Warszawa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 07-05-2008, 14:15
Bell_a's Avatar
Bell_a Bell_a jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 83
Domyślnie

Dziękuję Donko, jesteś bardzo sympatyczną osobą.
Już można wysyłać prywatne wiadomości.
Pozdrawiam
__________________
Wszędzie jest dosyć wiosennej okazji do uśmiechu, do łez, do bezsennej fantazji.....
Tyle jest miast, tyle jest miast wszędzie dobrze i źle po połowie..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 05-08-2008, 23:15
ZbyszekK ZbyszekK jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 34
Domyślnie Serdeczne dzięki, Aldono

Fotografie i pocztówki oglądałem dwa dni temu, tuż po kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, tego pięknego i strasznego zrywu powstańczego Warszawy.
Górczewska 15 w Powstaniu to miejsce jednej z tysięcy zbrodni niemieckich.
Udostępnienie tak licznych zbiorów i moim zdaniem trafnych podpisów jest dla mnie najlepszą formą uczczenia rocznicy Powstania Warszawskiego, miasta skazanego na zaglade.
Pozdrawiam Warszawianke i dziekuje
Zbyszek z Warszawy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 06-08-2008, 13:58
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

Zbyszku właśnie przypadkowo weszłam po długim czasie
na tą stronę i przeczytałam Twój post. Miło mi.Czyżbyś też miał
jakieś wspomnienia związane z powstaniem?
Na" Różnościach " otwarty został wątek 64 rocznica powstania.
Jeśli Cię ciekawi temat - zajrzyj.
Serdecznie pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 02:00
ZbyszekK ZbyszekK jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 34
Domyślnie

Aldono, moje losy w czasie Powstania Warszawskiego były odmienne, nie tak tragiczne jak mieszkańców Woli. Chętnie napisałbym kilka zdań o tamtych latach, ale są one bardzo osobiste, wolałbym je przekazać emailem. Nie wiem jednak jak to zrobić, więc podaję mój adres typogra@op.pl. Odpowiedz, a niezwłocznie zwięźle opiszę co wydarzyło się ze mną w sierpniu 1944 r. i później.
Relacje o masakrze w domach na ulicy Górczewskiej znam z publikacji, a także z opowiadań jednego z piłkarzy warszawskiej Polonii (Ochmański, Szularz?), którzy pod tym adresem mieszkali i ocaleli.
Wiem dobrze, że kto przeżył niemieckie szaleństwo mordów, ten niechętnie do nich wraca. Wiem jednak także, iż koniecznym jest pamiętać i przypominać.
W Różnościach nie odnalazłem nic o Powstaniu Warszawskim, a Warszawa - i jak słyszę inne miasta - pięknie uczciły tę rocznicę. Szkoda, że wątek ten nie znalazł się w Warszawie. Ale jeszcze jest pora to zmienić.
Pozdrawiam Warszawiankę z krwi i kości.
ZbyszekK
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 17:38
fotohci fotohci jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 1
Domyślnie Praga

Targowa / Ząbkowska prawdopodobnie lata 40'



2008
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 00:09
Assa's Avatar
Assa Assa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 14
Domyślnie Zagadka rozwiązana

Cytat:
Napisał donka35
Szanowni seniorzy WARSZAWIACY - Kto zna to miejsce,gdzie to jest?



Pomnik Lotnika ,znów pytanie do mieszkańców Warszawy- czy istnieje obecnie/


Wracając jeszcze do zdjęcia okrągłego placu: zaraz pod nim znalazło się - i słusznie! - zdjęcie tego samego placu (z Pomnikiem Lotnika). Różnica w czasie nie pozwala od razu tego zauważyć. Proszę jednak zwrócić uwagę na budynek na środku zdjęcia 1 oraz na budynek po lewej stronie zdjęcia 2. Stoi on między Bagatelą a Spacerową. Na 1. planie - początek Marszałkowskiej.
Pozdrawiam i dziękuję za tyle pięknych obrazów miasta, w którym już też nie mieszkam. Sentyment przecież pozostanie zawsze
__________________
Gazetka.EU - taka gazetka, ptasia, ogrodowa i inne.

Ostatnio edytowane przez Assa : 05-09-2008 o 00:19.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 16-10-2008, 15:14
Bell_a's Avatar
Bell_a Bell_a jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 83
Domyślnie

Zbyszku a czy ja też mogłabym "posłuchać" Twoich opowiadań?

Pozdrawiam!
__________________
Wszędzie jest dosyć wiosennej okazji do uśmiechu, do łez, do bezsennej fantazji.....
Tyle jest miast, tyle jest miast wszędzie dobrze i źle po połowie..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 16:20
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

W związku z faktem, że zwrócono się do nas z informacją o naruszeniu praw autorskich przez użytkownika donka35, wszystkie posty autorstwa użytkowniczki kw niniejszym wątku zostały zawieszone do czasu wyjaśnienia sprawy. Ponieważ posty znajdują się na serwerze hostingowym poza Senior.pl sugeruję uporządkowanie ich kwestii również tam. Posty zostaną odwieszone po uporządkowaniu zdjęć przez użytkowniczkę i oświadczeniu że ma ona do nich prawa autorskie lub zgodę na ich publikację.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 19-03-2009, 10:19
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie fotografie starej Warszawy

Admin - nie mogę się ustosunkować do legalności źródła tych zdjęć skoro nie mam do nich obecnie dostępu. Podaj mi dokładnie gdzie je mogę znaleźć i obejrzeć.O jakie konkretnie zdjęcia chodzi?
Dodaję,że korzystałam z dziesiątek źródeł i stron internetowych.Przykro by mi było gdyby cały wątek uległ likwidacji bo poświęciłam mu wiele serca... godzin i dni pracy. Poza tym ostatnio siadł mi dysk C, poniosłam ogromne straty żródłowe, przepadły mi wszystkie materiały przechowywane od 3 lat w zakładkach i adresy, z których korzystałam....m.in.na pewno i te warszawskie, ale jeśli będę wiedziała o jakie konkretnie zdjęcia chodzi być może uda mi się je odszukać w internecie, bo częściowo pamiętam tytuły stron, na których się wtedy znajdowały.
Jestem tym incydentem przerażona, bo w wątku zakopiańskim
obfitującym w ogromną ilość zdjęć korzystałam również z dziesiątek, a może i więcej źródeł. Może tam również znajdują się fotografie z zastrzeżonymi prawami autorskimi. Nie zwracałam nigdy na to uwagi, bo nawet nie wiem jak szukać takich zastrzeżeń.

Ostatnio edytowane przez donka : 19-03-2009 o 11:09.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 19-03-2009, 14:09
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie Do Admin

Cytat:
Napisał donka35
Belluniu - wybacz to zdrobnienie,ale mogłabyś być moją wnuczką,zresztą mam wnuczki w Twoim wieku.
Ponieważ nie przyjmujesz prywatnych wiadomości podam Ci adres linku z zamieszczanymi przeze mnie pocztówkami.
http://polishman.fotopages.com/?entry=486078
Ja niestety nie mogę kontynuować założonego przez Ciebie wątku ze względu na brak czasu.Prowadzę 2 wątki w Clubie:"Poezja refleksyjna nie zawsze poważna" i " Zakopane i Tatry".. Urodziłam się w Warszawie i mam do niej sentyment.Temat przez Ciebie zaproponowany " Fotografie starej Warszawy" wydawał mi się b. piękny i szkoda mi było by zniknął. Dlatego przez dłuższy czas go ciągnęłam,głównie prawie ja. . Ale sprawy osobiste ograniczają czas, który mogę poświęcić internetowi.
Bardzo bym się cieszyła, gdyby ktoś zdecydował się na kontynuowanie wątku.Zasługuje na to.
Zawsze jednak można zamiast tu - oglądać stare fotografie pod adresem przeze mnie podanym.
Pozdrawiam.

Zamieszczam powyższy post nr. 129 - ponieważ nasunęło mi się przypuszczenie,że pocztówki starej W-wy, które prezentowałam w wątku z wyżej podanego adresu http://polishman.fotopages.com/?entry=486078 - z galerii Mikołaja Stępniewskiego mogą być powodem tego całego zamieszania. Mikołaj Stępniewski na swojej stronie nie zastrzegł sobie praw autorskich - tak mi się przynajmniej wydaje chyba, że nie potrafię tego odczytać.
Nadal Cię bardzo proszę o podanie - o jakie zdjęcia chodzi, ponieważ jak wspomniałam wszytkie materiały źródłowe
straciłam wraz z dyskiem. W wątku który zawiesiłaś znajdowały się bardzo bliskie mi, wspomnieniowe zdjęcia,których nie będę w stanie odtworzyć....będzie to dla mnie wielką osobistą stratą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 19-03-2009, 15:39
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Cytat:
Napisał donka35
Admin - nie mogę się ustosunkować do legalności źródła tych zdjęć skoro nie mam do nich obecnie dostępu. Podaj mi dokładnie gdzie je mogę znaleźć i obejrzeć.O jakie konkretnie zdjęcia chodzi?
Dodaję,że korzystałam z dziesiątek źródeł i stron internetowych.Przykro by mi było gdyby cały wątek uległ likwidacji bo poświęciłam mu wiele serca... godzin i dni pracy. Poza tym ostatnio siadł mi dysk C, poniosłam ogromne straty żródłowe, przepadły mi wszystkie materiały przechowywane od 3 lat w zakładkach i adresy, z których korzystałam....m.in.na pewno i te warszawskie, ale jeśli będę wiedziała o jakie konkretnie zdjęcia chodzi być może uda mi się je odszukać w internecie, bo częściowo pamiętam tytuły stron, na których się wtedy znajdowały.
Jestem tym incydentem przerażona, bo w wątku zakopiańskim
obfitującym w ogromną ilość zdjęć korzystałam również z dziesiątek, a może i więcej źródeł. Może tam również znajdują się fotografie z zastrzeżonymi prawami autorskimi. Nie zwracałam nigdy na to uwagi, bo nawet nie wiem jak szukać takich zastrzeżeń.

przesyłam na priv linki do zakwestionowanych zdjęć - znajdują się one na imageshack
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 19-03-2009, 18:25
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie Do Admin

Przejrzałam zastrzeżone linki- 14 szt. - pochodzą one z Foto-Forum Gazety.pl. Jest to świetne forum fotograficzne, na które niechcący trafiłam w początkach mojego zapoznawania i zachłyśnięcia się komputerem. Długo trzeba szukać i otworzyć kilka stron by doszukać się wzmianki o prawach autorskich do zdjęć zamieszczanych na tym forum. W tamtym czasie nie posiadałam jeszcze takich umiejętności. Dzisiaj już tak. Stwierdzam,że faktycznie z punktu widzenia autorki zdjęć Jokerki 1- naruszyłam jej prawa autorskie umieszczając 14 jej zdjęć w wątku
" Fotografie Starej Warszawy". Może wystarczyłoby wtedy podać kto jest ich autorem.
Przepraszam ją za to. Postaram się zwrócić do niej o spóźnioną zgodę. Tak się składa,że są to głównie fotografie dzielnicy i domu w Warszawie na Woli, gdzie się urodziłam - spalonego w Powstaniu i odbudowanego po wojnie,oraz pomnika ofiar sierpnia 1944r. w pamiętnym mi miejscu, gdzie zginęła część mieszkańców mojego domu. Jest tam też kilka pocztówek z lat 30 -tych i dwa zdjęcia z albumu rodzinnego, ale wszystkie z ogólnie dostępnego Foto - Forum Gazety pl. Też nie byłabym zadowolona gdyby je ktoś bez mojego zezwolenia publikował. Ale wtedy nic nie wiedziałam o prawie autorskim...myślałam,że obrazkami,fotografią, malarstwem w internecie można rozporządzać wg. własnego uznania. Byłabym wdzięczna gdybyś pomogła mi w skontaktowaniu się z Jokerką 1 bym mogła ją przeprosić i uzyskać zgodę na pozostawienie tylko zdjęć Woli z podaniem kto jest ich autorem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 17:28
amabka's Avatar
amabka amabka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 2
Uśmiech zdjęcia przedwojennej Warszawy

Chciałam podać Wam wszystkim wspaniały adres gdzie jest bardzo dużo fotografii starej Warszawy.www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=517292
Sama z niej skorzystałam bo robię klip do youtube napiszę jak go wsadzę do youtube,wtedy zaproszę Was wszystkich na spacerek po przedwojennej Warszawie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 31-03-2009, 13:41
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie Do Admin

Cytat:
Napisał donka35
Przejrzałam zastrzeżone linki- 14 szt. - pochodzą one z Foto-Forum Gazety.pl. Jest to świetne forum fotograficzne, na które niechcący trafiłam w początkach mojego zapoznawania i zachłyśnięcia się komputerem. Długo trzeba szukać i otworzyć kilka stron by doszukać się wzmianki o prawach autorskich do zdjęć zamieszczanych na tym forum. W tamtym czasie nie posiadałam jeszcze takich umiejętności. Dzisiaj już tak. Stwierdzam,że faktycznie z punktu widzenia autorki zdjęć Jokerki 1- naruszyłam jej prawa autorskie umieszczając 14 jej zdjęć w wątku
" Fotografie Starej Warszawy". Może wystarczyłoby wtedy podać kto jest ich autorem.
Przepraszam ją za to. Postaram się zwrócić do niej o spóźnioną zgodę. Tak się składa,że są to głównie fotografie dzielnicy i domu w Warszawie na Woli, gdzie się urodziłam - spalonego w Powstaniu i odbudowanego po wojnie,oraz pomnika ofiar sierpnia 1944r. w pamiętnym mi miejscu, gdzie zginęła część mieszkańców mojego domu. Jest tam też kilka pocztówek z lat 30 -tych i dwa zdjęcia z albumu rodzinnego, ale wszystkie z ogólnie dostępnego Foto - Forum Gazety pl. Też nie byłabym zadowolona gdyby je ktoś bez mojego zezwolenia publikował. Ale wtedy nic nie wiedziałam o prawie autorskim...myślałam,że obrazkami,fotografią, malarstwem w internecie można rozporządzać wg. własnego uznania. Byłabym wdzięczna gdybyś pomogła mi w skontaktowaniu się z Jokerką 1 bym mogła ją przeprosić i uzyskać zgodę na pozostawienie tylko zdjęć Woli z podaniem kto jest ich autorem.


Informuję, że po nawiązaniu kontaktu z autorką zastrzeżonych zdjęć Jokerką1 uzyskałam jej zgodę na pozostawienie zdjęć Woli. Zdjęcia pocztówkowe pochodzące z jej albumu rodzinnego na jej życzenie - usunęłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 12-04-2009, 19:53
weroni weroni jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Mazowsze/Mazury
Posty: 66
Domyślnie Podziękowanie

Donka
Chcę Ci bardzo podziękować za zdjęcia umieszczone tu i w jednym miejscu.Urodziłam się w Warszawie ale nie miałam okazji widzieć miasta przed wojną,właśnie tych miejsc
Jestem bardzo szczęśliwa że jeszcze zdążyłam,pozdrawiam Jolka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 03-05-2009, 13:36
Majuna Majuna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 1
Domyślnie

Witam serdecznie,
urodziłam się w Warszawie - ale tę starą znam tylko ze zdjęć, pocztówek i wystaw. Ten wątek jest absolutnie wspaniały - z ogromną przyjemnością go obejrzałam.
To miasto miało kiedyś tak niepowtarzalny, wspaniały klimat - było przepiękne.
Jeśli jest taka możliwość - donko, bardzo proszę o więcej!
Pozdrawiam i bardzo dziękuję

Maja
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 29-07-2009, 09:24
amabka's Avatar
amabka amabka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 2
Uśmiech nareszcie klip ze zdjęciami starej Warszawy

Podaję Wam Moi kochani link do mojego klipu który zrobiłam też dzięki Wam bo to z tego forum pobrałam kilka fotografii warszawy przedwojennej.www.youtube.com/watch?v=bbUmMgfkOcQ życzę przyjemnego oglądania i zapraszam częściej na mój profil na YouTube staram się aby wszyscy byli z muzy zadowoleni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 03-01-2010, 18:45
gandalf gandalf jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 1
Uśmiech Gdzie kupić stare fotografie Warszawy?

Witam

Od niedawna zacząłem zbierać zdjęcia starej warszawy.
Polem mojich poszukiwań jest ALLEGRO oraz targ staroci na KOLE. Forumowicze podpowiedzcie gdzie jeszcze mam szukać(antykfariat-warszawa,targ-warszawa,strona internetowa).

Jeśli zbiorę większą ilość zdjęć starej warszawy postaram się umieścić na forum.


Najlepsza strona o architekturze przedwojennej warszawy www.warszawa1939.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 04-03-2012, 14:17
karpiniuk karpiniuk jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Konin
Posty: 5
Domyślnie Powojenna Warszawa

Przeglądając zdjęcia rodzinne z lat 40tych ze starego albumu mojego wujka znalazłam jakie oto z Warszawy - zdjęcie ze starego albumu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"Zycie Warszawy" - czyj to dziennik ? senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 6 13-01-2008 12:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.