menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Fotografia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Fotografia Forum poświęcone fotografowaniu - zamieszczamy wyłącznie AUTORSKIE (wykonane przez siebie lub bliskie osoby, nie ściągnięte z netu) zdjęcia. Dyskusje na temat szeroko pojętej fotografii, technik fotografowania, sprzętu etc.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 09-02-2007, 21:35
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie Fotografowanie


Bardzo lubię fotografować oczywiście zupełnie amatorsko.Jesli chodzi o tematy to najogólniej mówiąc przyroda,wszystkie jej aspekty.Nie mam zbyt wiele doświadczenia bo robię to stosunkowo od niedawna,odkąd mam w miarę dobry aparat.
Jest to mało skomplikowana cyfrówka która daje mi możliwość szybkiego przerzucenia zdjęć na komputer a potem podzielenia się nimi z tymi którzy chcą je oglądać.Chętnie podzieliłabym się swoimi doświadczeniami jak również obejrzała zdjęcia innych fotoamatorów.
  #2  
Nieprzeczytane 09-02-2007, 22:15
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie Fotografowanie

Dopiero teraz znalazłam gifa do mojego wątku
  #3  
Nieprzeczytane 09-02-2007, 22:21
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie dla Sunshine

Promyczku.Zajrzyj do swojego "profilu".Pozdrawiam.10senior.gif
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #4  
Nieprzeczytane 10-02-2007, 14:30
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka

Cytat:
Napisał Sunshine
Bardzo lubię fotografować oczywiście zupełnie amatorsko.Jesli chodzi o tematy to najogólniej mówiąc przyroda,wszystkie jej aspekty.Nie mam zbyt wiele doświadczenia bo robię to stosunkowo od niedawna,odkąd mam w miarę dobry aparat.
Jest to mało skomplikowana cyfrówka która daje mi możliwość szybkiego przerzucenia zdjęć na komputer a potem podzielenia się nimi z tymi którzy chcą je oglądać.Chętnie podzieliłabym się swoimi doświadczeniami jak również obejrzała zdjęcia innych fotoamatorów.
No chyba "kroi" się Tobie Sunshine.... chętna na korepetycje. Aparat (canon PowerShot A70) mam od 2 lat, ale przyznam się szczerze do dziś nie opanowałam jego możliwości. Po pierwsze nie mam do niego instrukcji w języku polskim, a po drugie.... nie bardzo się "przykładam" do nauki. Troche fotek zrobiłam..... ale nie bardzo mnie zadawalają. Twoje które obejrzałam na forum są EKSTRA..... gratuluję. Czy na tych zdjęciach które zamieściłaś.... dokonywałaś "komputerowej obróbki"...... czy taki efekt osiągnięty jest po zwykłym przegraniu z aparatu na komp? Pozdrawiam.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
  #5  
Nieprzeczytane 10-02-2007, 14:55
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Cieszę się że znalazł się ktoś na forum o podobnych zainteresowaniach do moich.Co do moich umiejętności fotograficznych to są one bardzo znikome.Bardziej kieruję się intuicją.Oczywiście że zwracam uwagę na takie rzeczy jak światło i jak się ustawić z aparatem by fotografowany obiekt wyglądał jaknajkorzystniej.Jeśli chodzi o aparat to mam prostą cyfrówkę Kodaka tylko 3,1 pikseli i zoom optyczny też chyba nie więcej niż 3x,kupowany ponad 2 lata temu,od tego czasu przybyło dużo więcej modeli bardziej skomplikowanych ale ja zostałam przy swoim.Na moje potrzeby,uwazam,wystarczjący.Nie robiłam żadnej obróbki na komp. chociaż posiadam taki program z Kodaka.Cieszę się że moje zdjęcia zostały zauważone.Dla mnie to poprostu dobra zabawa i nic więcej.Serdecznie pozdrawiam.
  #6  
Nieprzeczytane 10-02-2007, 15:03
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie Moje fotki

  #7  
Nieprzeczytane 10-02-2007, 15:10
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie Jeszcze jedna

  #8  
Nieprzeczytane 10-02-2007, 21:38
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka Zerknij

Bądź tak uprzejma i zerknij oczkiem na 3 fotki które wkleiłam w galerii. Bardzo jestem ciekawa Twojego zdania. Interesują mnie "szczere do bólu" uwagi krytyczne.... no i podpowiedzi co należało "inaczej zrobić". A czy znasz jakieś "internetowe" namiary na w miare sensownym (czytaj przystępnym) językiem napisane porady? jeśli tak..... to plissssssss....
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
  #9  
Nieprzeczytane 10-02-2007, 22:01
Zoja's Avatar
Zoja Zoja jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12
Domyślnie

Dobrze jest mieć jakiś program graficzny. Ale w na początku można nawet obrabiać zdjęcia w darmowej Irfan Viev.

Aparat dobrze jest tak ustawić by zdjęcia były maksymalnego formatu. Wówczas fotografowany element będzie większy i z większą ilością szczegółów. Można wówczas wyciąć niepotrzebne fragmenty zdjęcia, a to co pozostanie jeśli trzeba zmniejszyć i zapisać z niewielką kompresją. Potem tylko jeśli trzeba lekko wyostrzyć krawędzie i mamy cudeńko.

Poza tym zdjęcia możemy robić z większej odległości, a później z większej całości wybrać interesujący nas fragment, który będzie wielkości normalnego zdjęcia.
__________________
Pozdrawiam Zoja
  #10  
Nieprzeczytane 12-02-2007, 13:02
luba's Avatar
luba luba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: wielkopolska
Posty: 3 339
Domyślnie

Zoja jak to wszystko co napisałaś mądrze brzmi ale ja pewnie do tego się nie nadaję .Obrabiac zdjęcia ? wiem ,że tak mozna targają mną sprzeczne uczucia ,znasz to z pewnością ,chciałabym ale się boję .(aparat nie mój i komputer też ).Robiłam kilka zdjęć ,coś tam wkleję.Jeżeli można ,Promyczku data na tego rodzaju zdjęciach (przyroda i nie tylko ) psuje cały efekt .Ale to tylko moje zdanie
__________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym.Heraklit
--------------------------
Lucyna
  #11  
Nieprzeczytane 12-02-2007, 13:07
luba's Avatar
luba luba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: wielkopolska
Posty: 3 339
Domyślnie

pozdrawiam
__________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym.Heraklit
--------------------------
Lucyna
  #12  
Nieprzeczytane 12-02-2007, 14:00
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Ja tez amatorsko bawie sie w robienie zdjec. Date w aparacie mozna zlikwidowac. A fajna zabawe w obrobke zdjec umozliwia progma Nero.

Pozdrawiam.
  #13  
Nieprzeczytane 12-02-2007, 18:09
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
OK Odpowiedź dla Luby

Bardzo podoba mi się zamieszczone zdjęcie,zwłaszcza jego temat .Takie klimaty na zdjęciach lubię najbardziej,no i tech. sądzę jest też bardzo dobre.
  #14  
Nieprzeczytane 13-02-2007, 08:34
Zoja's Avatar
Zoja Zoja jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12
Domyślnie

Ja w życiu miałam dużego farta bo miałam sąsiadkę która jak tylko weszła ustawa w życie przeszła na wcześniejszą emeryturę nie bacząc na nic. Kiedy potem patrzyłam jak szarpie się z kłopotami finansowymi postanowiłam, że ostatnie lata pracy przeznaczę na zaopatrzenie się we wszystko co potem bedzie mi służyć latami, a na co nie będzie mnie później stać. W ramach tego kupiłam dobry komputer przeznaczony do prac graficznych, program graficzny (mam Corela) i porządny aparat fotograficzny oraz wiele innych rzeczy.
Dlatego teraz nie jestem zależna od nikogo. Na zabawę z jednym zdjęciem mogę poświęcić wiele godzin. Sprawia mi to frajdę, a ciągłe uczenie się to trening dla starzejących się szarych komórek.
Ja napisałam to, nie po to by się chwalić lecz by te z nas które jeszcze pracują pomyślały o tym i nie wychodziły z założenia, że czas emerytury to czas powolnego umierania, tylko wzięły się za to co im sprawia radość, a na co do tej pory nie miały zbyt wiele czasu. A dopóki mają środki pomyślały o wyposażeniu się w sprzęt, który będzie im tą zabawę umożliwiał. Nie chodzi o komputer ale kupno kilku rodzajów tamborków, kilku metrów różnej kanwy czy tony dobrych nici to też spory wydatek i nie koniecznie później da się wygospodarować rezerwę.
__________________
Pozdrawiam Zoja
  #15  
Nieprzeczytane 13-02-2007, 17:22
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie Droga Lubo

Masz rację,data na zdjęciach psuje efekt,nawet nie wiedziałam,że mogę ją wykasować w aparacie.
To tylko świadczy że jestem autentyczną amatorką.
Dziękuję za radę i proszę o więcej uwag.
  #16  
Nieprzeczytane 13-02-2007, 18:50
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie Taka sobie fotka-leśne bratki

  #17  
Nieprzeczytane 14-02-2007, 13:36
luba's Avatar
luba luba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: wielkopolska
Posty: 3 339
Domyślnie

Słoneczny promyczku ,bratki ładne ale trochę źle skadrowane.Ja staram się od razu kadrować po to by zdjęć nie obrabiać (.,bo już wiesz ,że tak też można ) w komputerze.A to dla Ciebie
__________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym.Heraklit
--------------------------
Lucyna
  #18  
Nieprzeczytane 14-02-2007, 16:50
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka Luba

Super fotka.....
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
  #19  
Nieprzeczytane 15-02-2007, 16:47
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

To prawda, świetne ujęcie.A zdjecie Ewy tez mozna przerobic, wycielabym te bratki.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
  #20  
Nieprzeczytane 15-02-2007, 17:00
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie Bratki Ewy


- a moze tak
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Fotografowanie II Sunshine Fotografia 513 12-01-2009 20:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.