menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Kuchnia, kulinaria
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 10:15
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

U mnie je się bardzo dużo jajek i masła,ja jestem raczej puszysta a nigdy nie miałam i nie mam problemów z holesterolem,zawsze poniżej normy,więc od dawna w szkodliwość jajek i masła nie wierzę.Wręcz przeciwnie,jak tylko te produkty ograniczę ,to mam problem z oczami.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 10:39
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Z tymi doniesieniami różnie bywa-pamietacie sprawę masła i margaryny-raz jedno,raz drugie było szkodliwe.Jajka uwielbiam,ale staram sie zachowac umiar,bo ponoć on jest najleszym pomysłem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 10:50
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
Z tymi doniesieniami różnie bywa-pamietacie sprawę masła i margaryny-raz jedno,raz drugie było szkodliwe.Jajka uwielbiam,ale staram sie zachowac umiar,bo ponoć on jest najleszym pomysłem.
Jasne! Umiar przede wszystkim U nas umiar w jedzeniu margaryny i innych sztuczności oznacza wykluczenie ich z jadłospisu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 15:06
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

No a co ma robić ignorant,któremu nad głowa wisi impreza imieninowa na 20 osób?Ratunku!!!Jak ma urządzić taką imprezę?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 16:20
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Kundzia coś w tym jest w okresie gdy nieuzywałam masła ,jajek ,śmietany nabierałam wagi teraz gdy od dłuzszego czasu wszystkie te produkty wróciły do łask i lepiej sie czuje i o matuchno świeta po mału bez zadnych diet zaczynam pomaleńku i cichutko się objetościowo zmniejszać.Kurcze sama sobie niedowierzam ale tak jest. Zupy całe życie preferowałam tzw. czyste bez smietany, zadnych zasmażek -to do dziś mi zostało - ale śmietana tak jak najbardziej tak,do sosów tez smietana .Kanapki z masłem też i niedość ze wszystko dużo smaczniejsze to i lepiej się czuje to pomaleńku chudne. W dalszym ciągu nie przepadam za smalcem ,potrafie juz się zmusić do spróbowania chleba z tym specjałem ale nic nie potrafie na nim usmazyć a co dopiero zmusić się do spozycia czegoś takiego.
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 16:24
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Elizko - zamówić katerng , albo zrobić lament wśród przyjaciółek hihihi zawsze któraś pomorze. hihihi ja przysięgłam sobie i córce w życzeniach noworocznych że będę na tym polu asertywna i nie dam się wrobić - kurcze tylko raz się złamałam .
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 17:48
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Elizko jezeli musisz koniecznie ja sama

Cytat:
Napisał elizka
No a co ma robić ignorant,któremu nad głowa wisi impreza imieninowa na 20 osób?Ratunku!!!Jak ma urządzić taką imprezę?

To radze ci abys przygotowala wszystko na bufecie ,kolo stolu do ktorego bedziecie zasiadali.. Oczywiscie wiekszosc potraw zrobionych sporo wczesniej... Goscie sami sie obsluguja przy bufecie i siadaja razem do stolu. W ten sposob stol moze byc pieknie przystrojony bo nie paletaja sie po nim zadne polmiski.. Ja juz tak robie od dawna niezaleznie czy jest to przyjecie eleganckie czy takie "gospodarsko-wsiowe"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 20:43
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Naprawdę to jest dla mnie łokropne!Kiedyś,gdy miałam więcej siły ,jakos podołałam i przygotowaniom,i dowozowi,i obsłudze,sprzątaniu a teraz aż mi skóra cierpnie.Dom do góry nogami odwrócony,ja jakaś nie taka,a impreza tuż.Pomyslałam,aby zrobic w domu tylko obiad,a potem zaprosic gości do baru,z muzyką.Nie wiem ile mnie to będzie kosztować,a kurczę,kiedys nie wierzylam,że tak może być.Może spróbuje szwedzki stół,jak mi radzi Słowiczek...macie tu ignoranta ,desperata.Umiem zrobic co potrzeba,w końcu tak juz jest od lat,ale sił mi brak i jakoś,jak nigdy,mam pietra-wiek?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 21:47
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Nie Elizko nie wiek,ale mamy prawo juz byc zmeczone,wolniej mysleć i wolniej wiele rzeczy robić.A jeszcze najgorsze jest to ,ze potem po gościach jest tyle pracy ,ze rece do samej ziemi opadaja.Jestesmy przyzwyczajone juz byc wygodne,robimmy co i kiedy chcemy a tu sie trzeba wykazac jakie to my jeszcze sprytne jesteśmy i mozemy wszysto same.Nie ,juz nie mozemy i podejrzewam,ze nie chcemy.Myśmy sie juz w zyci narobiły,gosci naprzyjmowały.Ja długo nie mpgłam przekonac moich rodziców,ze duze imprezy to sie w knajpkach robi.Wcale nie jest drozej i wraca sie do czystego,przyjemnego domku.Pozdrawiam serdecznie i cieplutko i zrób to w knajpce.Name:  461mx5.gif
Views: 98
Size:  14.5 KBJa od kilku lat tez tak robie.Co innego wigilia.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 23:02
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Anielko

ubiegłaś mnie, dzięki miałam napisać dokładnie to samo. Myśmy się wystarczająco w życiu nagotowały, nazmywały i teraz przyszedł czas na odpoczynek. Kiedyś zrobienie przyjęcia dla 30 osób nie stanowiło dla mnie problemu, teraz preferuję przyjęcia w knajpkach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 00:26
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Dowiedziałam się o miłym barze w Domu Nauczyciela.Pójdę tam jutro i zobaczę co jest.Jak tak robicie ,to i ja spróbuję.Jutro też jest dzień-jak to mawiała Ania z Zielonego Wzgórza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 00:30
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Nie tylko Anie z Zielonego wzgorza,Scarlet O,Hara mówila jeszcze inaczej"Jutro pomysle".Tak trzymaj Elizko,zobaczysz,ze wszystko bedzie OKI.15.gif Spokojnej nocy i kolorowych snów zycze.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 01:28
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Elizka ,a musisz tak hucznie -obiad i te rzeczy .Ja ,tak jak Asia robie bufet -tzn na poczatek jakies drobiazdzki -typu salatki,koreczki ,takie rozne na zab.Jedno ciepłe danko malo skomplikowane ale za to smaczne i deser .Drinki,napoje ,kawa herbata i wsio!!!!Przygotuj sobie pomalu co się da wczesniej -jestes w domu masz czas pojechac spokojnie po zakupy i bez pospiechu sobie zrobic -no chyba .ze wypali ta knajpka ....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 10:25
Olvana's Avatar
Olvana Olvana jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 44
Domyślnie

Rolada z sera

30 dkg sera żółtego
NADZIENIE :
1/4 kostki masła
8 trójkącików serka topionego
2 ząbki czosnku
natka pietruszki
Serki należy pognieść widelcem z miękkim masłem,odrobiną soli, wycisnąć czosnek,i dodałać natkę. Musi się zrobić jednolita masa.
Kroimy ser na mniejsze kawałki,wkładamy do woreczka na mrożonki,dobrze wiążemy i wkładamy do garnka z gotującą wodą i gotujemy ,na bardzo małym ogniu do momentu rozpuszczenia się sera w woreczku.Po czym wyciągamy ser z worka rozwałkowujemy i nakładamy nadzienie.
Pamietajmy , że podstawą farszu są serki i masło a reszta to kwestia naszej fantazji- ja użyłam papryki czerwonej i zielonej, szynki, ogórka konserwowego i szczypiorku.
Zwijamy w rulon i zawijamy w folię aluminiową wkładając na na godzinę do lodówki.Wszystko się doskonale ścina i można kroić na kanapki.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 10:27
Olvana's Avatar
Olvana Olvana jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 44
Domyślnie

A tak wygląda..
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 10:49
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Ludzie uwielbiają sałatki,a mamy mnóstwo mozliwości ich robienia-postaw kilka mich na bufetowym stole.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 10:52
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Olvano
Spadlas mi prosto z niebios z tym serowym przepisem na rolade .Mam dzisiaj 6 osob - przejezdnych i przyjezdnych .Oprocz kawy i slodkiego /juz pieke/ podam do "kieliszka" ta rolade
A jako" glowne " i na cieplo zaserwuje kielbase biala To moje ulubione tanie i szybkosierobiace danie.
Biala kielbasa / w zaleznoscu ile osob i jakiej jest wielkosci/ opiekam na goracym tluszczu aby miala apetyczny wyglad
- osobno dusze pieczarki i cebule /dosc duzo/
nastepnie to wszystko lacze - tzn, przekladam warstwa kiebasy a na to pieczarki z cebulka/
-dusze razem pod przykryciem ok.20 min.
Do tego podaje " chrzan zrobiony na bazie kupnego
/zoltka rozcieram z oliwa a bialka drobno
siekam/ i lacze
Podaje z pieczywem mieszanym -a najczesciej z wekiem.
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 10:55
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Buniu,wykorzystam ten smakowitu przepisik.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 12:29
Olvana's Avatar
Olvana Olvana jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 44
Domyślnie

Buniu smacznego

Ja z białej kiełbasy robie ..kotlety mielone mięsko wyciągam i formuje kotlety następnie obtaczam w bułce i na patelnie ..do tego sos i kartofelki z surówką np ze swiezej kapusty ...mmmm

A kotlety schabowe nie zawsze obtaczam w bułce , gdy mają być bardziej inne , to panierkę robię z wiórków kokosowych lub migdałów (tych co są posiekane na płatki)
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 30-10-2007, 15:13
finezja's Avatar
finezja finezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Toruń
Posty: 215
Domyślnie

Olvano...super przepis ta roladka ...moze jeszcze cos do kanapek..do chlebka ?... jesli chodzi o panierke do kotletów dobra jest równiez z rozdrobnionych płatków kukurydzianych
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przepisy kulinarne krise1 Kuchnia, kulinaria 552 31-10-2017 06:53
Nowe przepisy w niektórych aptekach lawenda Choroby, badania, terapie 4 02-06-2009 19:15

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.