menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Podróże, turystyka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 04-01-2019, 15:07
kento kento jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: częstochowa
Posty: 101
Domyślnie re

Moim marzeniem są Seszele - https://logostour.pl/kraje/seszele
A czy uda się zrealizować ten cel, to już inna kwestia.
Mamy tam możliwość wyjazdu nie tylko na Seszele, ale również w inne miejsca. Na ile to będzie do wykonania? Czas pokaże...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 08-01-2019, 11:06
marta60's Avatar
marta60 marta60 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 430
Domyślnie

Jeśli ktos ma fundusze na wakacje na Seszelach to czemu nie? Jak na razie nie stać mnie na takie dalekie wycieczki, poza tym nie wiem czy przypadkiem bym sie tam nie zanudzila bo czy jest tam coś innego niż plaża? Jeśli ktos jest aktywny to lepiej niech wybiera miejsca, które oferują nie tylko ładną pogodę ale również wiele atrakcji do zwiedzania.

Ze swojej strony polecam Bukowine Tatrzańską. Sporo turystów, ale jest tam raczej spokojnie, nie jak na przykład Zakopane/Kraków, że nawet nie da się ulicą przejść.. Klimatyczna miejscowość, dużo do zobaczenia i dobre stoki narciarskie.
Polecam szczególnie wynajęcie domku, bo jest to bardzo wygodna opcja https://pieknekoscielisko.pl/domki-w-gorach I wcale nie droższa niż hotel.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 08-01-2019, 14:06
traveler traveler jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2019
Miasto: Katowice
Posty: 1
OK

Od wielu lat mieszkamy z żoną w UK i pragniemy wreszcie odwiedzić w wakacje nasz Śląsk. Jednak lądując w Katowicach potrzebny nam będzie transport, który pozwoli objechać przez tydzień niemal całą Polskę. Maciej jakieś sprawdzone miejsca, gdzie wynajem samochodu będzie bezpieczny i otrzymam dodatkowe ubezpieczenie? Z góry dzięki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 16-01-2019, 15:08
Beciks00 Beciks00 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Wronki
Posty: 71
Domyślnie

Prawdziwą przygodę możecie zaliczyć wynajmując jacht, albo i jakąś większą łódkę ;D Najlepsza opcją będzie właśnie czarter jachtu, gdzie możecie zabrać swoją ekipę i dobrze się bawić, przy okazji zwiedzając przerózne miejsca, w zależności od swoich upodobać. Zajrzyjcie sobie na stronkę https://www.globtourist.com Tam proponują właśnie opcje czarteru jachtów, albo i też rejsów zorganizowanych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 08-02-2019, 12:04
juliett50 juliett50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Poznań
Posty: 1
Domyślnie

Ja mam akurat dość skromne marzenie - chciałabym wreszcie wybrać się w podróż w Bieszczady. Byłam już w Zakopanem, które szczerze mówiąc średnio przypadły mi do gustu... Słyszałam, że tam jest naprawdę pięknie. Więc stąd moje pytanie: jakie pensjonaty, domki w Bieszczadach polecacie jako miejsce noclegowe? Rozważam m.in. Gościniec Pięciu Stawów.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 10-04-2019, 11:02
PaniJagoda PaniJagoda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2019
Miasto: Wrocław
Posty: 1
Domyślnie

Dolnego Śląska chyba nikomu nie trzeb rekomendować. Moim zdaniem nie ma piękniejszego regionu w całym kraju... Ostatnio z mężem akurat byliśmy w Kudowie. A jakie konkretnie atrakcje turystyczne w Kudowie zdrój warto zobaczyć? Jest ich naprawdę sporo, akurat tworząc naszą trasę, korzystaliśmy z tej strony Visit Kudowa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 17-04-2019, 09:47
kowdan kowdan jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 438
Domyślnie

Wybór jest stosunkowo duży. Nawet w ramach Europy i UE. Interesującą ofertę mają np takie kraje jak Grecja, Włochy, Hiszpania, Portugalia. Są również Wyspy Kanaryjskie, Madera, Azory...
I to wszystko w ramach UE. Wyjeżdżająśc za granicę, proponuję pamiętać o ubezpieczeniu - np karta EKUZ z NFZ + jakaś dodatkowa polisa ubezpieczeniowa. Można pokusić się ewentualnie o jakieś grupowe ubezpieczenie. Na https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-tu...owe/kalkulator zostało to trochę lepiej zaprezentowane.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 10:42
Kwantowa Kwantowa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2019
Posty: 1
Domyślnie

Fajnym rozwiązaniem jest zwiedzanie różnych miejsc w Polsce. Moim zdaniem super pomysłem jest fabryka bombek. Super miejsce, w którym można zobaczyć jako powstają ozdoby choinkowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 18-06-2019, 14:46
Sanitariuszka Sanitariuszka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2019
Posty: 1
Domyślnie

Z mężem w tym roku wybieramy się do Anglii nie byliśmy tam już ze 20 lat wymiana funta Jest teraz bardzo opłacalna dlatego postanowiliśmy zdecydować się właśnie na taki wyjazd.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 24-06-2019, 12:40
artlub artlub jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2019
Miasto: Wrocław
Posty: 17
Domyślnie

W zeszłym roku byłem na wakacjach życia w Dubaju, więc gorąco polecam ten kierunek. Sama wycieczka miała się nie odbyć, bo miesiąc przed terminem wpłaty, mieliśmy wypadek samochodowy i auto poszło do kasacji, całe szczęście, że mi i żonie nic się nie stało, ale pieniądze musiały iść na auto. Znalazłem całe szczęście na stronie https://taktofinanse.pl/Interesuje-C...naj-mozliwosci ofertę szybkich pożyczek pozabankowych i ostatecznie udało nam się pojechać do tego pięknego kraju
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 19-07-2019, 08:52
Beciks00 Beciks00 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Wronki
Posty: 71
Domyślnie

Takie kierunki to rzeczywiście mogą być wakacjami marzeń. Ja jak do tej pory głównie stawiam na polskie morze, ale też nie narzekam. Przynajmniej trafiam na dobrą pogodą. Bardzo fajnym miejscem na odpoczynek jest Świnoujście. Pooglądajcie sobie oferty apartamentów na stronie https://www.baltichome.pl/swinoujscie jeżeli tam będziecie się wybierać. Jest tu co robić
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 29-07-2019, 16:37
Faldony Faldony jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 110
Domyślnie

Polecam wypoczynek w mieście Wisła w górach. Byliśmy tam w zeszłym roku i planujemy się tam wybrać ponownie pod koniec września. Wybraliśmy pensjonat Willa Nova, który znajduje się w centrum miasta. Jest to doskonałe miejsce dla seniorów. Noclegi z wyżywieniem w Wiśle mogę polecić każdemu, kto nie wie gdzie wybrać się na wakacje i jednocześnie kocha górski klimat i malownicze krajobrazy.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 02-08-2019, 13:29
Szkoleniowy Szkoleniowy jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Tychy
Posty: 1
Domyślnie

Co roku odwiedzamy z całą moją familią nasze ukochane, polskie morze. Najlepiej czujemy się zwłaszcza w Gdyni, w której funkcjonuje świetny hotel z atrakcjami dla dzieci. Bogata oferta adresowana do wczasowiczów w różnym wieku sprawia, że nie można tam narzekać na nudę! Uwielbiam odwiedzać z córkami hotelowe SPA, basen i siłownię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 08-11-2019, 13:19
Simma Simma jest teraz online
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Lublin
Posty: 486
Domyślnie

Ja zjezdzilam Polske i tu naprawde jest fajnie, uwielbiam podrożowac, wrazenie zrobil na mnie Rzym, pld Francja, Hiszpania, fajnie jest tez w Szwajcarii, Sztokholm nieczego sobie ale ludzie jacys wielcy i blond za bardzo 8) ale chyba najbardziej podobalo mi sie w Canadzie, bylam w Ontario, ale za rok chce sie wybrac na sama północ i zobaczyc jak żyja eskimosy no i....Zorza Polarna to moje marzenie :!: :!: mialam jechac do taty do Canady w tym roku na wakacje no ale nosek hihi cos za cos za rok pojade z nowym nosem do eskimosów i sie bede z nimi całowac noskami

Ostatnie miejsce, w którym byłam to ten zabytkowy pałac, w którym było spa:
https://hanzapalac.pl/25/wellness__spa/torun_hotel_spa

Pod Toruniem, wybralismy się tam na kilka dni i bardzo polecam bo świetnie wypoczęłam.
__________________
tak to jest
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 08-11-2019, 15:49
HannaKrupa HannaKrupa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2019
Posty: 1
Domyślnie

Polecam Bułgarię, byłam rok temu z wnuczkami, było bardzo fajnie. Można było dużo pozwiedzać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 22-11-2019, 14:53
Borysenior Borysenior jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Łódź
Posty: 4
Domyślnie

W moim kręgu zainteresowań od zawsze była Tunezja, a to ze względu na mojego syna, który od wielu lat również jest zafascynowany tym krajem i swego czasu prowadził relacje na blogu ze swoich podroży! Polecam tutaj - www.moja-tunezja.pl. W tym roku i ja miałem też przyjemność wybrać się do Tunisu i okolic, jestem z tego powodu dodatkowo rad, albowiem i pamiątek kupę przywiozłem dla siebie i wnuków - super
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 01-01-2020, 12:03
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 498
Domyślnie

Witam !
Polecam Ustroń Zdrój lub Ustroń Polana - Jaszowiec. Urocze miejsce, w górach w Beskidzie Śląskim.
W Zdroju - "Willa Zacisze".
W Jaszowcu - "Leśnik", "Globus" lub "Nauczyciel".
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 17-01-2020, 10:44
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 498
Domyślnie

Witam !

Proponuję Ojców, Pieskową Skałę.
Miejscowości te, położone są w Dolinie Prądnika, nieopodal Krakowa, na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 20-01-2020, 09:04
Simma Simma jest teraz online
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Lublin
Posty: 486
Domyślnie

Bieszczady są bardzo dobrym kierunkiem w Polsce .Wciąż nie jest to tak turystycznie popularny region ale sama uznaję to za zaletę bo jest spokojnie oraz nie ma tylu turystów na szlakach .Ceny również są bardzo korzystne. Wypoczywaliśmy tam rok temu z meżem i bardzo mile wspominam. Szczególnie kuchnie bieszczadzką. Łemkowską.

Drugie miejsce jakie polecam to Bory Tucholskie, szczególnie pałac Hanza. Jest to hotel spa o bardzo dobrym standardzie, na miejscu jest spa w którym mozna skorzystać z oferowanych zabiegów.
__________________
tak to jest
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 21-01-2020, 13:42
walczak87 walczak87 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Posty: 14
Domyślnie tanie wczasy

Jeśli marzysz o cudownych i niezapomnianych wakacjach to poszukaj sobie ofert w biurze podróży. My w tamtym roku tanie wczasy wykupiliśmy tu: https://www.europol.com.pl/. Oferta jest szeroka, więc spodziewam się, że uda ci się znaleźć coś interesującego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Miejsca w Polsce gdzie warto pojechać na wypoczynek rehabilitację weekend Jarosław II Podróże, turystyka 819 18-04-2023 12:57
Gdzie na wakacje? Dokąd pojechać w sierpniu i wrześniu? - komentarze 79.186.178.xxx Ogólny 0 25-07-2013 11:50
Gdzie (i kiedy) na wakacje w tym roku? - komentarze Alfi Ogólny 2 24-03-2013 08:39
gdzie jedziecie na wakacje? Brunek_L Podróże, turystyka 44 25-06-2010 09:54
gdzie jedziecie na wakacje? Wieslaw_ww Podróże, turystyka 8 03-05-2010 14:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.