menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 22-04-2007, 16:24
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie Nie fujarka...lecz chęć szczera

Czyni z ...hmmmm...kobry ,bohatera..
moja Kunegundo.No i powiedzmy sobie szczerze,pozostając w klimacie hinduskim,że i fakir musi być choć nieco nadobny.

3 serduszka.gif
  #42  
Nieprzeczytane 25-04-2007, 17:01
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Czyni z ...hmmmm...kobry ,bohatera..
moja Kunegundo.No i powiedzmy sobie szczerze,pozostając w klimacie hinduskim,że i fakir musi być choć nieco nadobny.

Załącznik 1218
Podobno jak "fakir"choć trochę ładniejszy od czarta to wystarczy - ale kto wie jak czart wygląda?????????????????
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #43  
Nieprzeczytane 25-04-2007, 17:41
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 134
Domyślnie kuszenie...

Czart powinien być baaarrrdzo przystojny, przecież ma nas kusić, podpuszczać żeby osiągnąć zamierzony cel. Inaczej marne jego wysiłki....
  #44  
Nieprzeczytane 25-04-2007, 17:44
malgos651's Avatar
malgos651 malgos651 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 227
Domyślnie i po 40

mlodzi niewiele wiedza o milosci i szacunku
  #45  
Nieprzeczytane 25-04-2007, 17:49
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 134
Domyślnie

Miła Małgosiu... miłość to przede wszystkim zrozumienie drugiego człowieka, wzajemna tolerancja, zaufanie i wzajemny szacunek dla siebie. Brak zawiści, bezzasadnej zazdrości, zemsty i odwetu. To wg mnie są podstawowe zasady prawdziwej miłości....
  #46  
Nieprzeczytane 25-04-2007, 17:59
malgos651's Avatar
malgos651 malgos651 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 227
Domyślnie racja

witaj milo mi. tak masz racje zgadzam sie swoje juz w zyciu przeszlam zly maz alkocholik itp.
  #47  
Nieprzeczytane 25-04-2007, 18:23
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 134
Domyślnie

Bardzo Ci współczuję, chociaż to niewiele Ci pomoże. Jeżęli jesteście razem, zmuś go do leczenia, a jeżeli rozstaliście się to musisz się otrząsnąc z tego, zająć się przede wszystkim sobą, nie warto marnować sobie życia z powodu jednego nieudacznika. Jak przelecisz inne wątki to zobaczysz ile rodzin zmagało się z mężem (ojcem) alkoholikiem, jak niektórzy sobie poradzili i radzą. Powiesz, że łatwo jest mówić, trudniej zastosować, na pewno.... ale nie możesz się załamywać, masz tylko jedno życie
  #48  
Nieprzeczytane 25-04-2007, 18:26
malgos651's Avatar
malgos651 malgos651 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 227
Domyślnie zwyciestwo

udalo mi sie z tym skonczyc 10 lat temu . jestem osoba wolna i wspolczuje wszystkim kobieta ktore maja podobne problemy glowa do gory.
  #49  
Nieprzeczytane 25-04-2007, 18:46
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK

Cytat:
Napisał malgos651
udalo mi sie z tym skonczyc 10 lat temu . jestem osoba wolna i wspolczuje wszystkim kobieta ktore maja podobne problemy glowa do gory.
Gratuluję Małgosiu, a teraz myśl o sobie. Swoje "lekcje" już odrobiłaś i teraz pędź do przodu.
  #50  
Nieprzeczytane 25-04-2007, 18:50
malgos651's Avatar
malgos651 malgos651 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 227
Domyślnie dziekuje

w takich zwiazkach najbardziej cierpia dzieci ale gdy dorastaja rozumieja.
  #51  
Nieprzeczytane 25-04-2007, 18:56
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Strzałka

Cytat:
Napisał malgos651
w takich zwiazkach najbardziej cierpia dzieci ale gdy dorastaja rozumieja.
To prawda, mój syn na samym początku na wieść o naszym rozwodzie krzyczał: "ja nie chcę, rozwiedźcie się kiedy będę miał 30 lat". Pewnego dnia powiedział ojcu: "nienawidzę Cię i nie mogę się już doczekać waszego rozwodu" , wtedy poczułam się wolna i wniosłam sprawę o rozwód. Życie napisało inny scenariusz, o tym pisałam w innych wątkach. Nie warto tkwić w toksycznym związku, trzeba wiać gdzie pieprz rośnie bo będzie coraz gorzej, trzeba wiać dla dobra dzieci.
  #52  
Nieprzeczytane 25-04-2007, 19:00
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Bogda pisze:"miłość to zrozumienie drugiego człowieka, wzajemna tolerancja, zaufanie i wzajemny szacunek", to akurat pasuje mi do określenia przyjaźni lub miłości małżeńskiej, gdy wygasa burza uczuć.Zaś miłość w pierwszej fazie nie ma nic wspólnego ze spokojem i łagodnością. To wulkan emocji, górowanie podświadomości nad rozumem,poddanie się własnej zmysłowaści, zazdrość i uwielbienie oraz cała ta huśtawka uczuć, która miota człowiekiem na różne strony. Jest to fantastyczne uczucie, lecz wcale nie łatwe i nie zawsze przyjemne. Ale warto je przeżyć, by potem mieć co wspominać.
  #53  
Nieprzeczytane 25-04-2007, 19:05
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie witaj imienniczko

Cytat:
Napisał malgos651
mlodzi niewiele wiedza o milosci i szacunku
Mysle ,ze wiedza o milosci i szacunku to nie jest sprawa wieku ,tylko tego czy to milosc czy nie.A faceci i tak sa z Marsa.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #54  
Nieprzeczytane 25-04-2007, 20:16
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 134
Domyślnie

Zgadzam się Haniu z Tobą w 100%, miłość trzeba podzielić na dwie fazy, pierwsza szalona i nieprzewidywalna, druga wyciszona, ale obie są piękne i przeżyć to warto, nawet trzeba. Wiedza też niewiele daje, bo wtedy działają emocje i rozum mówi pa, pa. A faceci są z Marsa....
  #55  
Nieprzeczytane 25-04-2007, 20:25
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Kiedyś - jak to się mówi:"miałam w ręku" książkę p.t. Małżeństwa koleżeńskie. Na podstawie udziału w procesach sądowych adwokci udwadniali, że jest grupa ludzi, którzy nie potrafią przystosować się do współżycia w związku.Po przeprowadzonym rozwodzie wracali do siebie, a ponowna próba usankcjonowania tej sytuacji przywracała poprzednio występujący problem (ale zagmatwałam się, ale mam nadzieję, że zrozumiecie w czym rzecz...)
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #56  
Nieprzeczytane 26-04-2007, 10:49
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Pytanie ???

Cytat:
Napisał jolita
Kiedyś - jak to się mówi:"miałam w ręku" książkę p.t. Małżeństwa koleżeńskie. Na podstawie udziału w procesach sądowych adwokci udwadniali, że jest grupa ludzi, którzy nie potrafią przystosować się do współżycia w związku.Po przeprowadzonym rozwodzie wracali do siebie, a ponowna próba usankcjonowania tej sytuacji przywracała poprzednio występujący problem (ale zagmatwałam się, ale mam nadzieję, że zrozumiecie w czym rzecz...)

Czy to oznacza... że, żeby to zrozumieć, to trzeba sie najpierw ożenić a potem rozwieźć ???

merrid.gif

Bo ja wiem...?
Najlepiej to chyba jest, jak mąż jest Twoim przyjacielem na dobre i złe !!!
Mój...to się chyba...przystosował do mnie
Najlepszego !
__________________
You never have this day again...
  #57  
Nieprzeczytane 27-04-2007, 05:46
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Tym razem ja wkleje wierszyk mojej ukochanej Wislawy Sz.Mysle ze bardzo adekwatny do tematu

Portret kobiecy

Musi być do wyboru.
Zmieniać się, żeby tylko nic się nie zmieniło.
To łatwe, niemożliwe, trudne, warte próby.
Oczy ma, jeśli trzeba, raz modre, raz szare,
czarne, wesołe, bez powodu pełne łez.
Śpi z nim jak pierwsza z brzegu, jedyna na świecie.
Urodzi mu czworo dzieci, żadnych dzieci, jedno.
Naiwna, ale najlepiej doradzi.
Słaba, ale udźwignie.
Nie ma głowy na karku, to będzie ją miała.
Czyta Jaspersa i pisma kobiece.
Nie wie po co ta śrubka i zbuduje most.
Młoda, jak zwykle młoda, ciągle jeszcze młoda.
Trzyma w rękach wróbelka ze złamanym skrzydłem,
własne pieniądze na podróż daleką i długą,
tasak do mięsa, kompres i kieliszek czystej.
Dokąd tak biegnie, czy nie jest zmęczona.
Ależ nie, tylko trochę, bardzo, nic nie szkodzi.
Albo go kocha, albo się uparła.
Na dobre, na niedobre i na litość boską.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #58  
Nieprzeczytane 27-04-2007, 07:01
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

Małgorzatko piękny ten wiersz /jak zresztą wszystkie wiersze Szymborskiej/ i jakże prawdziwy.
__________________
  #59  
Nieprzeczytane 27-04-2007, 07:15
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Samo życie....
  #60  
Nieprzeczytane 03-05-2007, 03:21
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
Samo życie....
Zycie samo-moje Panie najlepszy jest facet, przykrojony i udlubany na nasza miare ,ale na to trzeba lat w znoju i w trudzie,kilogramow inwencji ,wiedzy, przy ktorej doktorat z psychologii to przedszkole i wtedy...mozna zyc dlugo i szczesliwie .

No prawie,albowiem niestety facet to takie urzadzenie, na ktore gwarancji nie daja i nie wiadomo kiedy moze sie zbiesic ,a osobnikom tym lubi nagle znienacka przyjsc do glowy ,kiedy znad gazetki ,albo katem oka sprzed telewizora, obserwuja swa zonke lekko posunieta w leciech ,ze przecie jeszcze ostatnie takty walca nie przebrzmialy byc moze,a swiat jest pelen pieknych ,samotnych panienek do wziecia,ktore mozna zanecic jesli nie na urode meska lekko przywiedla,czy maesterie w ars amandi -lekko przedwczorajsza- to na dobra materialne zgromadzone pracowicie wspolnym wysilkiem.

I coz potrafi zrobic nasz pozornie oswojony? -Bywa daje noge w rejony piekniejsze i mlodsze,acz niekoniecznie madrzejsze.
Ale bywa rowniez, ze po jakims czasie ,jak zbity pies, wraca z podkulonym ogonem,z nadzieja na w bezpieczenstwo domowych pieleszy ,gdzie nie musi stawac na palcach i udowadniac ,ze jest Banderasem.

Smuteczek jesli sie okazuje ,ze posciel wyprana ,zamek wymieniony ,a malzonka porzucona, zamiast pielegnowac krzywde,jakas taka nowa ,odmlodniala wesolutka,a co gorsza wcale nie zamierza marnotrawnego z westchnieniem ulgi i usmiechem przebaczenia na bladej twarzy do stolu i loza wpuszczac ponownie, bo albo rozsmakowala sie byla w zyciu kobiety niezaleznej ,albo zagniezdzil sie tam juz na dobre zupelnie inny pan.

Polecam "Sceny z zycia pozamalzenskiego" Gretkowskiej i Pietuchy-irytujace dosc w czytaniu ale po namysle- kwint z esencja
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 03-05-2007 o 03:35.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
kobiety po 50-tce i bunt pan_tobiasz Miłość, przyjaźń, związki, samotność 111 28-05-2010 18:34
Dojrzałe kobiety za kierownicą - komentarze katarzyna Ogólny 87 09-10-2009 19:33
Makijaż dojrzałej kobiety - komentarze jakempa Ogólny 32 15-11-2008 18:39
Makija kobiety dojrzaej - komentarze malgos651 Ogólny 43 07-01-2008 16:26
Miłość na emeryturze - ach te kobiety Zygmunt60 Społeczeństwo - wątki archiwalne 45 21-10-2007 21:07

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.