menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 11:18
Pietrzak Pietrzak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 2
Post Kto słucha Radia Maryja? - komentarze


Komentarz do artykułu: Kto słucha Radia Maryja?
--------------------
Przykre,że w ogóle ktoś tego radia słucha.Przecież ono zieje taką nienawiścią ,że trudno nazwać je katolickim./Raz jadąc samochodem radio samoczynnie dostroiło się do tej stacji/.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 12:14
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Każdy słucha tego,co lubi...ma prawo.Wątek na temat RM juz istnieje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 12:39
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

http://www.klub.senior.pl/ogolny/t-r...arze-2393.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 14:42
marion's Avatar
marion marion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 856
Domyślnie

współczuję temu Jankowi47... ,ale przynajmniej wiadomo ,że tu potwierdziło sie przysłowie:
"czym skorupka za młodu.... "
__________________

"Myślałem, że uczę się, jak żyć, a uczyłem się, jak umierać."

- Leonardo da Vinci"




[/color][/b]http://urszulagretkowskapapisz.pamietajmy.com.pl/

http://nataliagrazynamarkowska.pamietajmy.com.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 15:02
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marion
współczuję temu Jankowi47... ,ale przynajmniej wiadomo ,że tu potwierdziło sie przysłowie:
"czym skorupka za młodu.... "
Nie slucham, bo nie mam do niego dostepu. Czytam od czasu do czasu w prasie, i to mi zupelnie wystarczy.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 18:02
szarotka's Avatar
szarotka szarotka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 31
Domyślnie

Ja nigdy wcześniej nie słuchałam tego radia.Ale moja sąsiadka która była z tym radiem na bieżąco, dała mi znać że będą poruszane problemy spółdzielni mieszkaniowych i będą się wypowiadać osoby, które mają dużo do powiedzenia w tej sprawie.
Muszę przyznać, że program był bardzo konkretny i bez owijania w bawełnę. Dużo skorzystałam i dowiedziałam się o spółdzielniach mieszkaniowych.
Dlatego też, jak wiem że będzie omawiany konkretny temat który mnie interesuje- to słucham.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 19:35
marion's Avatar
marion marion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 856
Post Odnośnie p. Janka

Przerażają mnie skrajne,pełne nienawiści wypowiedzi...

Ten pan cierpi na ksenofobię .

A co do RM. ogólnie to nie mogę sie wypowiadać ,bo nie słucham
__________________

"Myślałem, że uczę się, jak żyć, a uczyłem się, jak umierać."

- Leonardo da Vinci"




[/color][/b]http://urszulagretkowskapapisz.pamietajmy.com.pl/

http://nataliagrazynamarkowska.pamietajmy.com.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 22:39
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Nikt chociaz trochę mądry ..bo to głupie radio.|Ie bo wzięłam procha z zaczyna mi klawiatura "Jezioro łabędzie|" tańczyć
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 22:43
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Nikt chociaz trochę mądry ..bo to głupie radio.|Ie bo wzięłam procha z zaczyna mi klawiatura "Jezioro łabędzie|" tańczyć

Przeczytam to swojej Mamusi.Jakby Cię znała,to byś lagą dostała.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 23:02
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie No, Małgorzato!

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Nikt chociaz trochę mądry ..bo to głupie radio.|Ie bo wzięłam procha z zaczyna mi klawiatura "Jezioro łabędzie|" tańczyć
Nie wiedziałam, że aż tak nisko mnie oceniasz, bo ja słucham, czy podsłuchuję, jak to nazywają o.o. dyżurni.
Masz jednak prawo do tak surowej oceny mojej skromnej osoby, jakoś to przeżyję i nadal będę słuchać do poduszki opowieści J.R.N. w duecie z Wolniewiczem Bogusławem profesorem, ale nie wiem z czyjego nadania, sprawdzę.
A wczoraj (właściwie dzisiaj już) w nocy było o Westerplatte i dzwoniła dyżurna słuchaczka i telefonistka zarówno RM jak i Trójki ("Za, a nawet przeciw") pani Anna z W-wy.
A może to było przedwczoraj?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 13:33
VETUS VETUS jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 149
Domyślnie

Ostatnio furorę robi określenie "ziać nienawiścią". Jedna partia/ideologia zieje nienawiścią do drugiej partii/ ideologii. Często gdy brak racji lub argumenty są wątpliwej wartości adwersarz chwyta się tego właśnie określenia.
Ja poprosiłbym o jakiś konkretny przykład takiego "ziejęcia" nienawiścią w RM.
Radia Maryja słucham okazjonalnie. Rozmowy Niedokończone potrafią wciągnąć. Uważam istnienie tego radia za ze wszech miar zasadne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 16:30
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Będzie dużo, niestety i w dodatku nie wszystko...

Cytat:
Napisał VETUS
(...)Ja poprosiłbym o jakiś konkretny przykład takiego "ziejęcia" nienawiścią w RM.
Radia Maryja słucham okazjonalnie. Rozmowy Niedokończone potrafią wciągnąć. Uważam istnienie tego radia za ze wszech miar zasadne.
Swojego słuchania RM nie nastawiłam na cytowanie, po prostu trudno jest przytoczyć wypowiedź z takiego potoku słów, jaki się tam wylewa, ale wielokrotnie pojawiają się teksty naszpikowane zajadłością, nienawiścią, napastliwością bardzo często zupełnie bezpodstawną i te wypowiedzi nie dotyczą wyłącznie dzwoniących słuchaczy, ale również dyżurnych ojców, którzy miast łagodzić ton wypowiedzi niejednokrotnie podrzucają paliwa do paleniska zacietrzewienia. I o to mam pretensje do bohatera tego wątku, ściślej - do tych, którzy tworzą niezdrowe klimaty w żaden sposób nielicujące z duchem chrześcijańskim.

Czy w całości ta stacja jest be? - nie, sporo w niej tematów, które mogą zainteresować nie tylko wierzących, ale i ateistów czy ludzi innego wyznania. Mam tutaj na myśli audycje typowo religijne.
Zasłuchałam się kiedyś w opowieść księdza, który najpierw był birbantem, potem odnalazł się w kapłaństwie, ale nie do końca - nadal ma wątpliwości, czy wybrał słusznie. Ta spowiedź o swoich rozterkach i wątpliwościach dotyczących wiary była tak szczera, że aż się zdziwiłam, bo o.dyrektor nie włączył się ze swoim wyciszającym komentarzem, co lubi zwykle czynić po wypowiedziach - jego zdaniem - "niepoprawnych".

Słucham "Rozmów niedokończonych" wybiórczo, ale tych o polityce - regularnie i tutaj często można usłyszeć sporo jadu, a nie usłyszeć właściwej reakcji prowadzącego.
Można się z kimś nie zgadzać, mieć odmienne poglądy, ale nie trzeba tego zaprawiać zjadliwym sosem. Ten sos zresztą widoczny jest i na naszym forum dotyczącym problemów społeczno-politycznych.
Prawda, kiedy brakuje argumentów, sięga się po łopatkę (=inwektywy).
Poruszyłam też sprawę audycji J.R.Nowaka, do poglądów którego mam sporo zastrzeżeń, do tonu także, ale to, co ostatnio napisał w N.Dz. nie jest pozbawione sensu. W radiu - niestety różnie z nim bywa.

Czy RM powinno istnieć? A jakie mamy prawo, aby mu tego zabronić?
Co do roli, jaką pełni - tutaj już bym polemizowała, zwłaszcza w wątkach dotyczących polityki, bo stacja ta nawet nie stara się zachować pozorów obiektywizmu. Zaprasza tylko jeden krąg gości o bardzo wyrazistej linii politycznej, natomiast poglądy słuchaczy o odmiennym spojrzeniu na problem skutecznie "wycina" i robi to w bardzo śmieszny, dziecinny sposób.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 17:25
VETUS VETUS jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 149
Domyślnie

Tu pozwolę sobie skromnie zauważyć (odnośnie powyższego wpisu Poli), że pojęcia takie jak zajadłość, nienawiść, napastliwość, zjadliwy sos, choć leksykalnie ciekawe, są semantycznie elastyczne, względne i równie dobrze może użyć ich RM w stosunku do swoich oponentów. Jeśli napadnie mnie bandzior na ulicy, a ja mu dołożę, mogę rownież usłyszeć "coś taki zajadły i napastliwy". Warto też zauważyć, że owe "nielicowanie z duchem chrześcijańskim" wcale nie musi oznaczać, czego poniektórzy nie-chrześcijanie skwapliwie oczekują, postawy poddańczej, spuszczenia uszu po sobie i nastawiania drugiego policzka. (Sam Nasz Zbawiciel uplótł powróz i złorzecząc przegnał kupców ze świątyni).
I w dalszym ciągu przykładu na "radiomaryjną" zajadłość nie mam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 17:38
marion's Avatar
marion marion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 856
Domyślnie

Cytat:
Napisał VETUS
Tu pozwolę sobie skromnie zauważyć (odnośnie powyższego wpisu Poli), że pojęcia takie jak zajadłość, nienawiść, napastliwość, zjadliwy sos, choć leksykalnie ciekawe, są semantycznie elastyczne, względne i równie dobrze może użyć ich RM w stosunku do swoich oponentów. Jeśli napadnie mnie bandzior na ulicy, a ja mu dołożę, mogę rownież usłyszeć "coś taki zajadły i napastliwy". Warto też zauważyć, że owe "nielicowanie z duchem chrześcijańskim" wcale nie musi oznaczać, czego poniektórzy nie-chrześcijanie skwapliwie oczekują, postawy poddańczej, spuszczenia uszu po sobie i nastawiania drugiego policzka. (Sam Nasz Zbawiciel uplótł powróz i złorzecząc przegnał kupców ze świątyni).
I w dalszym ciągu przykładu na "radiomaryjną" zajadłość nie mam.

przykład:http://www.klub.senior.pl/ogolny/t-r...arze-2393.html
ten pan raczej nie pała do WSZYSTKICH bliżnich miłością (chrzescijańską)
ten link byl już wczoraj w tym wątku przypomniany przez Bogda50
__________________

"Myślałem, że uczę się, jak żyć, a uczyłem się, jak umierać."

- Leonardo da Vinci"




[/color][/b]http://urszulagretkowskapapisz.pamietajmy.com.pl/

http://nataliagrazynamarkowska.pamietajmy.com.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 17:55
marion's Avatar
marion marion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 856
Domyślnie do Alisii

co racja to racja
__________________

"Myślałem, że uczę się, jak żyć, a uczyłem się, jak umierać."

- Leonardo da Vinci"




[/color][/b]http://urszulagretkowskapapisz.pamietajmy.com.pl/

http://nataliagrazynamarkowska.pamietajmy.com.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 19:18
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Nie

Re:Vectus
Chyba "ziania nienawiścią" nie sądzisz? W tym celuje Twój idol.
A "Rozmowy niedokończone" to seanse porażającej głupoty.Jeśli dobrze Ci z tym, Twoja sprawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 20:10
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ja przeczytałam i jestem pod wrażeniem odkrywczości twoich sentencji sama to wymyśliłaś ?FANTASTYCZNE!!!!! Ty jakąś misje masz na tym forum???? Wstydzę się i nie będę już deptać!!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 21:43
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Też sobie pozwolę, nieskromnie,

nie zgodzić się z Vetusem.(post 13.)
Zacytowane pojęcia nie są znów tak elastyczne i na ogół każdy wie, co oznaczają. Ty się domagasz precyzyjnych przykładów i słusznie, należy wierzyć faktom, a nie przetworzonym informacjom, które mogą być tendencyjne, a zatem nieobiektywne. Polecam więc uważne i może częstsze słuchanie, np. dzisiaj po 21:40 cyklicznej opowieści dr. J.R.Nowaka, a później rozmów ze słuchaczami, być może do 2:00, bo tak to zwykle trwa.
Cytat:
Napisał VETUS
Jeśli napadnie mnie bandzior na ulicy, a ja mu dołożę, mogę rownież usłyszeć "coś taki zajadły i napastliwy".
No chyba wiesz, że nie o to chodzi, bo w RM ani słuchaczy, ani o. dyżurnych nikt nie napada (słownie), a jest, jak napisałam wcześniej, potrudź się i sprawdź.
Jeszcze jedno: wcale nie chodzi o nadstawianie policzka, postawę poddańczą, spuszczanie uszu (skąd takie pomysły?).
Należy prowadzić dyskusje, zdania mają prawo być odmienne, niepokorne i pod prąd, ale nie w tym tonie, nie z taką frazeologią, jaką często słyszę w stacji o nazwie Radio Maryja.

Miłego słuchania
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 22:29
VETUS VETUS jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 149
Domyślnie

Cytat:
Napisał Matrix
Re:Vectus
.
A "Rozmowy niedokończone" to seanse porażającej głupoty.Jeśli dobrze Ci z tym, Twoja sprawa.

No, należałoby tę porażającą głupotę wykazać, a tu tylko słowa, słowa, słowa. Proszę swoje racje udowodnić.
Wcale nie musi mi być z niczym dobrze gdyż RM nie jest moim idolem. Pudło. Prostacki i nerwowy argument.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 22:36
VETUS VETUS jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 149
Domyślnie

Przepraszam, czy wpis od Małgorzta 50 odnosi sie do mnie? Bo widzę formę żeńską; "wymyśliłaś".
Re. Pola. - właśnie słucham prof. dr Nowaka i pilnie nasłuchuję wszelkich śladów napastliwości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.