menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-11-2007, 21:18
~gość: aniula's Avatar
~gość: aniula
 
Posty: n/a
Post Anemia (niedokrwistość) - komentarze


Komentarz do artykułu: Anemia (niedokrwistość)
--------------------
...i znów nie ma nikogo z kim by można było podzielic sie z 'tą'chorobą...smialo kochani-wypowiadajcie sie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 08-12-2007, 00:24
Monikaa Monikaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 1
Domyślnie

hej,
znalazlam twoje zapytanie na temat anemii, czy zdobylas wiecej informacji na ten temat.Prosze podziel sie z nimi ze na jesli tak.dzis na badaniach wykryto u mnie anemie i jestem przerazona!przebywalam podad 6 lat poza polska..wiec nie wiem co sie moglo wydazyc,znalazlam informacje ze to mose byc zwiazane z wirusem HIV.jestem otepiala.prosze napisz jezeli wiesz cos na ten temat.monikaa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 08-12-2007, 11:40
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Moniko

Cytat:
Napisał Monikaa
hej,
znalazlam twoje zapytanie na temat anemii, czy zdobylas wiecej informacji na ten temat.Prosze podziel sie z nimi ze na jesli tak.dzis na badaniach wykryto u mnie anemie i jestem przerazona!przebywalam podad 6 lat poza polska..wiec nie wiem co sie moglo wydazyc,znalazlam informacje ze to mose byc zwiazane z wirusem HIV.jestem otepiala.prosze napisz jezeli wiesz cos na ten temat.monikaa
nie wpadaj w panikę tylko idź do lekarza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 08-12-2007, 11:42
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

moniko anemia nie jest jakims wyrokiem ..zdarza się ,ale trzeba sprawę poddac badaniu lekarskiemu i nie szukac najgorszej wersji wydarzeń.Dlaczego od razu HIV ?????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 08-12-2007, 16:20
kubki's Avatar
kubki kubki jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Konstancin Jeziorna
Posty: 175
Domyślnie

A może najzwyczajniej w świecie masz problemy z przyswajaniem żelaza?Przyczyn wiele ,jedz zielsko typu szpinak
Smacznego,poddaj się dalszemu badaniu i tak jak pisze
Małgorzata - to nie wyrok,ale małe utrudnienie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 09-12-2007, 20:04
roza roza jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 4
Domyślnie anemia

Pisze po raz pierwszy choc jakis czas juz tu istnieje,ale wlasnie przeczytalam post Moniki troche wydaje mi sie przerazonej wiescią o anemii i moze dodam od siebie jako ze choruje na anemie typu megaloblastyczną czyli niedobor czerwonych krwinek bo jest rodzaji anemii mnostwo ale spokojnie najpierw trzeba bardzo dokladne badania zrobic a potem spokojnie systematycznie stosowac zalecenia lekarskie jak i dbac o siebie - zywieniowo zwlaszcza tzn szpinaczek,buraczki,watrobka same przysmaki no i wypoczywac a jak poprawia sie wyniki to i pamiec rowniez.Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 12-12-2007, 13:13
lidia33 lidia33 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: malopolskie
Posty: 2
Domyślnie

duzo ludzi nawet nie wie ze sa chorzy a ty wiesz to lecz sie i zrob sobie badania dla swietego spokoju jesli wyjda pozytywne to nic nie zrobisz z hiv zyje sie jeszcze dluo wykorzystaj ten czas
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 12-12-2007, 23:13
roza roza jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 4
Domyślnie anemia

Ja w swoim poscie pisze tylko o anemii a nie o hiv wiec nierozumiem skąd ten wątek chyba ze ja cos przeoczylam umieszczajac go w tej rubryce pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 00:08
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Różo

Cytat:
Napisał roza
Ja w swoim poscie pisze tylko o anemii a nie o hiv wiec nierozumiem skąd ten wątek chyba ze ja cos przeoczylam umieszczajac go w tej rubryce pozdrawiam
wszystko w porządku, przeczytaj dokładnie drugi post w pierwszej chwili tez przeoczyłam wzmiankę o hiv.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 00:23
roza roza jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 4
Domyślnie do Basia

dzieki i milej nocnej pory
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 30-01-2008, 14:37
n@t@li@ n@t@li@ jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 2
Post

To jest do wyleczenia i nie mo co sie przejmowac Tez mam anemie, po 3 miesiacach zazywania zelaza i zdrowego odzywiania mi preszlo i znow wrocilo;? tez jestem za granica i dlatego anemia wrocila bo mam tu calokiem inne jedzenie. Na pewno nie pij duzo kawy bo wyplukuje zelazo i tak jak wczesniej wszyscy wspominali juedz duzo produktow zawierajacych zelazo Ja nawet nie uawzam tego za chorobe tylko za maly niedobor witamin i zelaza i tyle Nie ma co panikowac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 05-02-2008, 22:00
sysia sysia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 2
Post

Ja na anemie choruje juz od 7 lat pierwszy raz wykryto gdy bylam w gimnazjum,objadalam sie jak nie powiem co...a mimo to mialam bardzo niski poziom hemoglobiny,zazywalam pol roku zelazo i bylo w tym czasie wszystko ok az do momentu gdy przestalam je brac hehe i tak w kolko mi sie to ciagnie,w tamtym roku znow trafilam do szpitala,bo poziom hemoglobiny spadl mi do 7, lekarze sie dziwili ze wogole jeszcze chodzilam..mecze sie szybko, lamia mi sie paznokcie i wlosy i takie tam...ale jakos ogolnie nie czuje sie zle i co najlepsze jjem wszystko,nigdy sie nie odchudzalam i do tej pory lekarze nie moga stwierdzic skad ta anemia u mnie,pewnie po prostu nie przyswajam zelaza z naturalnych skladnikow i tylenie ma co sie martwic bo tak jak mi doktorek powiedzial jak lezalam w szpitalu"jakby bylo cos powaznego to juz by pani nie zyla przy takim niskim poziomie hemoglobiny i krwinek czerwonych"wiec wszystkie chore glowki do gory nie ma co sie martwic trzeba tylko dbac o siebie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 05-02-2008, 22:02
sysia sysia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 2
Post

a i jeszcze co do tej kawy to nie jestem pewna, ale wiem ze popijanie posilkow herbata tez zle wplywa na przyswajanie zelaza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 10-02-2008, 01:10
bechter bechter jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: oława
Posty: 1
Domyślnie

Właściwie to chciałem się zwrócić do Sysii. Twój lekarz może mieć problemy z dokładną oceną typu niedokrwistości. Przedstawiony przez Ciebie opis pasuje do mojego przypadku. W sierpniu 2006 roku trafiłem na oddział Wrocławskiego Centrum Hematologii z poziomem hemoglobiny 5,5 lub mniej - jak świeże zwłoki i z takim też samopoczuciem. Wypuszczono mnie po 4 dniach silnego, zwartego i pełnego życia i to tylko dlatego, że właściwie oceniono mój przypadek. Miałem niedokrwistość hemolityczną, autoimmunologiczną. "Miałem" bo mnie wyleczono. Mój organizm dzięki właściwemu leczeniu zaczął prawidłowo produkować krew. Nie zawsze niedokrwistość jest spowodowana złą dietą, czasami nasze gruczoły przestają produkować hormony lub innego rodzaju naturalne sterydy, bedące bodżcem dla układu krwiotwórczego do prawidłowej pracy. Wówczas leczenie polega na zmuszeniu, środkami farmakologicznymi, do wznowienia przez gruczoły(chyba nadnercza) produkcji sterydów stymulujących lub podawanie przez całe życie ich zamienników. Odmian niedokrwistości jest wiele. Sam proces krwiotwórczy jest jeszcze nie do końca zbadany. Miałem to szczęście, że trafiłem na doskonały zespół fachowców z prof. A.Lange na czele i dr J.Lange - moim lekarzem prowadzącym i ratującym mi życie. Twoja Sysiu anemia może być oczywiście zupełnie inna od mojej, ale podałem swój przykład po to, by wzbódzić niepokój i zmobilizować Cię do głębszego zdefiniowania Twojej choroby.
Gdybyś potrzebowała więcej informacji - pytaj - bechter@poczta.onet.pl
Zbyszek
P.S.: Nie bój się pobierania szpiku - do zniesienia (nie powiem, że całkiem nie boli, bo bym skłamał).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 14-02-2008, 09:06
wlodi wlodi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 1
Post

witam.jestem pierwszy raz.mam 35 lat,moja pani ma 41 lat.ma anemie.chcialbym wiedziec,czy jezeli zajdzie w ciaze,dziecko moze miec rowniez anemie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 14-02-2008, 11:33
anga's Avatar
anga anga jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 187
Domyślnie

wlodi - z ciążą i anemią nie ma żartów. Przede wszystkim anemię się leczy. Jeżeli jednak ciąża jest to trzeba to zgłosić lekarzowi prowadzącemu . Nie leczenie może doprowadzić nawet do zagrożenia życia ciężarnej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 05-03-2008, 22:26
Kajaa Kajaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1
Post

hej, mam pytanie, wie ktoś czy anemia ma jakiś związek z bulimią?
czy chorując na bulimię można dostać anemii?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 08-03-2008, 11:30
Patrycja0375 Patrycja0375 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1
Post

Ja naszczęście z tego się wyleczyłam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 08-03-2008, 21:37
alja9 alja9 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 276
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kajaa
hej, mam pytanie, wie ktoś czy anemia ma jakiś związek z bulimią?
czy chorując na bulimię można dostać anemii?
Oczywiście: jednym z objawów bulimii jest właśnie anemia wynikająca z niedoboru żelaza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 26-03-2008, 13:13
Justyna83 Justyna83 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Norwegia, Geiranger
Posty: 6
Domyślnie

Witam
Ja także mam anemie zaczęła sie w tamtym roku w lutym po wizycie u lekarza i teście krwi trafiłam do szpitala z wynikiem hemoglobiny 3.37 wszyscy byli w szoku że ja jeszcze żyje .To przecież nie możliwe / mówili lekarze . Po przyjęciu mnie do szpitala i po zrobieniu mnóstwa badań podali mi 4 jednostki krwi i wszystko aż do teraz było w porządku mój stan był ok poziom hemoglobiny w normie . Dziś byłam na kontroli a wynik badania to 9,5 . Więc anemia wróciła. Lekarze niewiedzą jaki to typ anemii na pewno wykluczyliśmy krwotok i złą dietę .dodam jeszcze że mieszkam w Norwegii. Zamierzam wrócić wkrótce do polski zrobić kompleksowe badania .Czy możecie polecić mi jakiegoś dobrego lekarza i dać mi namiary na niego. Najlepiej z okolic warszawy, bo tam mieszkam.
pozdrawiam Justyna
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.