menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 16:36
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał marion
W niektórych przypadkach zgadzam się w 100% z Tobą
Diagnozowanie Natalki i kilka epizodów z Jej leczenia to potwierdza .

Marion, Twoja kochana córka miała jedno szczęście w tym wielkim nieszczęsciu, ze była młoda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 17:01
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Z przykrością muszę się dopisać do tego wątku. Kilka lat temu miałam gastroskopię. Prywatnie, bo po przychodniach państwowych nawet nie potrafię się poruszać. Okazało się, że mam polipy i trzeba je szybko usunąć. Oczywiście ten sam lekarz zrobił ponowną gastroskopię tym razem z zabiegiem. Miałam zalecenie, by zgłosić się na kontrolne badanie za jakiś czas. I poszłam, ale do innego gabinetu. Ten drugi lekarz stwierdził, że nie widzi śladów ani po polipach ani po jakimkolwiek zabiegu. Który mówił prawdę? Do dziś nie wiem.

Z innej bajki, o dobrym lekarzu: dziecko zachorowało, gardło czerwone, dreszcze, temperatura 40 stopni itd. W tamtych czasach lekarze dawali antybiotyk i po sprawie. Tamten sprowadzał z zagranicy jakieś testy i w gabinecie robił badanie na obecność infekcji bakteryjnej. Stwierdził, że infekcji nie ma i antybiotyku nie będzie. Kazał zbijać temperaturę, chłodnymi okładami i paracetamolem i czekać. Matka prawie błagała o antybiotyk a ten prosił, żeby mu uwierzyła i przetrzymała ten najgorszy okres. Przetrzymali a dziecko, dziś już dorosły człowiek, od tamtej pory nigdy nie chorował. Katar przez trzy dni to wszystko nawet jeśli wokół wszyscy chorują tygodniami.

Przy okazji innej młodej dziewczyny w moim otoczeniu wyszło, że ma coś z chrząstkami, nie wiem dokładnie, ale cierpi na ból kolan. Któryś z lekarzy stwierdził,*że jeden z antybiotyków stosowanych u dzieci powoduje takie skutki uboczne.

Uważajcie z antybiotykami, uczulajcie dzieci, że naprawdę nie zawsze są konieczne. Nalegajcie na testy przed przyjęciem antybiotyku.

Ja jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że nie mam zbyt wiele ulotek do czytania. Raz na pięć lat robię sobie przegląd kapitalny. Ostatnio rok temu. Spędziłam w szpitalu dwa dni i zbadali mi wszystko co się dało. Na koniec lekarka prowadząca zaskoczona dobrymi wynikami, zapytała mnie co jem, że tak dobrze się trzymam

Zapraszam na wątek o weganizmie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 17:27
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
Z przykrością muszę się dopisać do tego wątku. Kilka lat temu miałam gastroskopię. Prywatnie, bo po przychodniach państwowych nawet nie potrafię się poruszać. Okazało się, że mam polipy i trzeba je szybko usunąć. Oczywiście ten sam lekarz zrobił ponowną gastroskopię tym razem z zabiegiem. Miałam zalecenie, by zgłosić się na kontrolne badanie za jakiś czas. I poszłam, ale do innego gabinetu. Ten drugi lekarz stwierdził, że nie widzi śladów ani po polipach ani po jakimkolwiek zabiegu. Który mówił prawdę? Do dziś nie wiem.
Ojanno, trzeba było iść do trzeciego, bo dwóch to jest dzisiaj mało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 18:26
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Barbaro K ten link, który podałaś jest skrótem książki ''
''Mity o cholesterolu'', i tą książkę mam,... ponieważ mam bardzo wysoki poziom cholesterolu, co u mnie jest genetyczne, /tacy żyją długo- mój ojciec ma 550 całkowity, LDL 460 i w marcu w zdrowiu i pełni umysłu kończy 94 lata, ma tylko problemy z kolanem /żle zrobiona operacja kolana po wypadku/ , tak więc potwierdzam badania tych niemieckich lekarzy, ,,,,,/ chyba nikt nie otworzył tego linku,..?/

A co do dzisiejszych lekarzy,,,, nie wierzę tym pierwszego kontaktu,,, niedouczeni, przekupieni przez przemysł farmaceutyczny,,,, umieją tylko przepisać receptę,/ ostatnio i z tym mają problemy,../ czego dowodem wracający z aptek pacjenci,.

Zupełnie nie zainteresowani pacjentem,.. tylko recepta,...bez badań, wywiadu, pytań o przebyte czy aktualne choroby, o leki, jakie bierze ,.. to nic nieważne,,,,, recepta, koniec,,, a uboczne skutki? Dla lekarza niewazne,..






Prawdziwy, z powołania lekarz, dobry specjalista,... to już rzadkość,... tacy nie potrzebują reklamy, a do nich prywatnie i w ramach funduszu ludzie pchają się drzwiami i oknami,

W ub roku, miałam do czynienia z naszą służbą zdrowia , /nowotworowa choroba bardzo bliskiej mi osoby/
gdyby nie prywatne operacje, leczenie,.. dzisiaj już by go nie było,... a tak praktycznie jest wyleczony i wspaniale się czuje, ale na to trzeba mieć sporą kwotę na tzw.''czarną godzinę''
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 18:30
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

A pomimo wysokiego cholesterolu, ani ja ani ojciec nie bierzemy żadnych leków, bo ,.... trzeba przeczytać prawdziwe badania podane do wiadomosci potencjalnym pacjentom przez lekarzy niemieckich, ostatnio potwierdzone badaniami w Wielkiej Brytanii i USA,.../ osobiscie czytałam publikacje/
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 19:14
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 249
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
Raz na pięć lat robię sobie przegląd kapitalny. Ostatnio rok temu. Spędziłam w szpitalu dwa dni i zbadali mi wszystko co się dało. Na koniec lekarka prowadząca zaskoczona dobrymi wynikami, zapytała mnie co jem, że tak dobrze się trzymam

Zapraszam na wątek o weganizmie

Ojanno! Jeśli nie mozesz tutaj, to doradż mi proszę na priv.jak to załatwić? Ja jestem już w takim stanie ,że nawet do sanatorium się nie nadaję.
Lekarzy rodzinnych jak wspomniałam już, nie mogę doprosić się o kompleksowe badanie krwi.Reumatolog nie widzi potrzeby leczenia szpitalnego, bo ten rodzaj choroby w sumie leczy się podobno tylko rehabilitacją i NLPZ/których nie biorę bo żołądek chory/, z kolei gastrolog także nie przyjmie mnie do szpitala na badania dokładne i leczenie "bo nie jest to stan ostry zagrażający życiu .KROPKA.
No i kółko, czy kwadrat zamyka się, a ja się kręcę ,kręcę,,,,,
wyjścia żadnego nie ma.
Z tym cholesterolem to też dziwna sprawa, bo jestem ciągle na diecie,więc zapewne to sprawka innych chorób.
Wiesiu,piszesz;
Viko, dziwię się , że jest tak mało wpisów, czyżbyśmy tylko my trafiły na takich lekarzy?
W życiu miałam lekarzy rodzinnych, takich których do dzisiaj wspominam, ale to chyba było w innej epoce."


Też w tamtej epoce różnie bywało, ale jednak starsi lekarze mieli większą wiedzę, a farmaceuci nie naprodukowali tylu świństw co teraz i szukają tylko zbytu.
Co do reszty,
to odpowiedż zawarłaś w dalszej części postu.
Uff......
Pozdrawiam
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/

Ostatnio edytowane przez Vika : 30-01-2012 o 19:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 19:47
marion's Avatar
marion marion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 856
Domyślnie Prywatne leczenie.

...."W ub roku, miałam do czynienia z naszą służbą zdrowia , /nowotworowa choroba bardzo bliskiej mi osoby/
gdyby nie prywatne operacje, leczenie,.. dzisiaj już by go nie było,... a tak praktycznie jest wyleczony i wspaniale się czuje, ale na to trzeba mieć sporą kwotę na tzw.''czarną godzinę''
"
Jadziu kochana to duże uproszczenie ,moim zdaniem, zwłaszcza w przypadku tej choroby
Nie tylko pieniądze.
Natalię "zdiagnozowano" w listopadzie 2008r.
Rozpoczęto leczenie ,które tu, w Klubie opisywalam.
W dwa mies.potem ,w styczniu w Wawie zdiagnozowano w podobnym wieku dziewczynę - Paulę Pruską .W Jej przypadku był równie złośliwy,tego typu co u Natki,nieco innej odmiany (sarcoma alveoare) ,nowotwór.
Paula prowadziła niesamowity blog ,była porywająca w swej walce o życie.Pomagali Jej znani artyści.
Stawiałam córci postawę Pauli za przykład (w naszym przypadku to ja byłam inicjatorką wszelkich akcji).Sprzeczałyśmy się o to.
Natalia (polożna , narzeczony lekarz=początkowo bezwarunkowe zaufanie do naszych lekarzy)
Paula Pruska leczona w Niemczech i Bostonie za ogromne pieniądze ,.Stosowano u Niej najnowocześniejsze,nawet eksperymentalne terapie.
Paulinka zmarła dwa miesiące po Natalce
Uważam więc...
że
mam swoją teorię ,ale w takich ważnych sprawach wolę nie wypowiadać się bo jest to odpowiedzialność.
__________________

"Myślałem, że uczę się, jak żyć, a uczyłem się, jak umierać."

- Leonardo da Vinci"




[/color][/b]http://urszulagretkowskapapisz.pamietajmy.com.pl/

http://nataliagrazynamarkowska.pamietajmy.com.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 20:57
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

Muszę stanąć w obronie lekarza rodzinnego! Nie wszyscy są tacy jak piszecie. Od kilkunastu lat leczę się u mojej p.doktor. Mam kilka poważnych schorzeń, a nie muszę biegać od specjalisty do specjalisty. Mam dobrze dobrane leki, nie muszę się prosić o skierowanie na wyniki, rehabilitację czy do sanatorium, ona wie ,co mi jest potrzebne. Po operacjach nie musiałam chodzić do chirurga ,żeby mi szwy zdejmował, moja p.doktor mi je ściągała.Wizyta u niej, to nie "zaliczenie" kolejnego pacjenta, ale swobodna, rzeczowa rozmowa. Ma tytuł doktora nauk medycznych. Ciągle się dokształca. Ufam jej, bo wiem ,że zależy jej na moim zdrowiu i dzięki jej leczeniu jeszcze funkcjonuję.Taki lekarz to skarb.
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 21:20
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał elza1302
Ufam jej, bo wiem ,że zależy jej na moim zdrowiu i dzięki jej leczeniu jeszcze funkcjonuję.Taki lekarz to skarb.
Elzo, też takie go miałam, ale poszła na emeryturę.
Tylko pozazdrościć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 21:42
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Marion, wiadomo, że w tej chorobie najważniejsza jest szybka diagnoza i BARDZO szybkie leczenie,. niestety, w styczniu, kiedy prywatny lekarz prawidłowo zdiagnozował,/ po kilku wizytach u innych lekarzy, którzy NIC nie widzieli,/ przyjęcie do szpitala wg kolejki miało być w sierpniu,..... kiedy to już był po 3 operacjach w prywatnym szpitalu, do sierpnia już by nie żył, albo miałby przerzuty w kilku narządach,...ponieważ był to już 3 stopień bardzo złośliwego raka, a tak w porę wszystko usunięto,,,, i narazie pozbył się wszystkich komórek nowotworowych, a przy tym monitoring przez najnowsze badania, co jest chyba podstawą śledzenia rozwoju choroby,


Obecnie, pomimo, ze lekarz pierwszego kontaktu wpisał w kartę cały przebieg choroby, nie można od niego dostać skierowania na badania podstawowe w ramach NFZ, - dalej wszystko płatne niestety,
Jest dokładnie tak jak pisze Vika,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 21:45
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Elzo, nie wiem gdzie tak trafiłaś, bo jak słyszę na badania bardzo niechetnie lekarze dają,

Ja dzięki Bogu, nie korzystam z ich usług, - wierzę w medycynę naturalną i narazie nie narzekam,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 21:57
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 249
Domyślnie

Cytat:
Napisał elza1302
Muszę stanąć w obronie lekarza rodzinnego! Nie wszyscy są tacy jak piszecie.
ELZO! Jesteś szczęściarą.
Oczywiście ,że nie wszyscy są tacy sami, choć wszystkich obowiązują durne przepisy,które jednak ograniczają działanie.
Byli starsi lekarze, odeszli na inne stanowiska lub na wieczny odpoczynek, jest teraz młody narybek, jak wspomniałam szkoli się na nas, a poza tym , to już nie ta stara szkoła, inne zasady, inna znajomość fachu.
Pozdrawiam
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 23:13
marion's Avatar
marion marion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 856
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wiesia.
Marion, Twoja kochana córka miała jedno szczęście w tym wielkim nieszczęsciu, ze była młoda.


Wiesiu ,nie zrozumiałam -przepraszam...
Ja odbierałam ten Jej wiek dramatycznie,Start życia itd.
__________________

"Myślałem, że uczę się, jak żyć, a uczyłem się, jak umierać."

- Leonardo da Vinci"




[/color][/b]http://urszulagretkowskapapisz.pamietajmy.com.pl/

http://nataliagrazynamarkowska.pamietajmy.com.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 23:26
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał marion
Wiesiu ,nie zrozumiałam -przepraszam...
Ja odbierałam ten Jej wiek dramatycznie,Start życia itd.
Marion, chodziło mi o to , że kiedy człowiek jest młody, lekarze bardziej odpowiedzialnie traktują chorobę, starają się, a nie olewają i odsyłają od jednego do drugiego.
Mam przykład, mój brat umarł majac 25 lat,
pewnie jakby miał 55/ 60 lat, to nikt nie przejąłby się tak jego chorymi nerkami.
W mojej rodzinie także tak młodo umarła moja mama, ale to już inna epoka.

Co do Twojej córki, to jest dramat dziecka i matki, nawet w słowach nie umiem powiedzieć,
co czułabym jakby mnie to spotkało.Zaraz chce mi sie płakać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 23:37
marion's Avatar
marion marion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 856
Domyślnie

W przypadku Natalki wszystko było inaczej ,niestety...
To własnie jest przerażające.
Był koniec roku (oszczędności) i leczono przez dwa mies "ropień"
w dużym ,specjalistycznym szpitalu wroclawskim(( ! )
Dodatkowo okazywano Jej lekceważenie ,posądzano o symulanctwo , upokarzano (na zasadzie :nie będziesz nas pouczać i ten młody doktorek...)
Nie zawsze więc jest tak ,jak się wydaje.
Ci lekarze pracują do dziś


poczytajcie (forum też)
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbc...AT03/593078636
__________________

"Myślałem, że uczę się, jak żyć, a uczyłem się, jak umierać."

- Leonardo da Vinci"




[/color][/b]http://urszulagretkowskapapisz.pamietajmy.com.pl/

http://nataliagrazynamarkowska.pamietajmy.com.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 31-01-2012, 00:48
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał marion
Ci lekarze pracują do dziś

poczytajcie (forum też)
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbc...AT03/593078636
Marion współczuję Tobie z całego serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 31-01-2012, 08:31
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

Cytat:
Napisał marion
W przypadku Natalki wszystko było inaczej ,niestety...
To własnie jest przerażające.
Był koniec roku (oszczędności) i leczono przez dwa mies "ropień"
w dużym ,specjalistycznym szpitalu wroclawskim(( ! )
Dodatkowo okazywano Jej lekceważenie ,posądzano o symulanctwo , upokarzano (na zasadzie :nie będziesz nas pouczać i ten młody doktorek...)
Nie zawsze więc jest tak ,jak się wydaje.
Ci lekarze pracują do dziś


poczytajcie (forum też)
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbc...AT03/593078636

Brak mi słów,szczerze współczuję, odejście dziecka to najboleśniejsze przeżycie dla matki .... Bezsilność wobec ignorancji lekarzy to najgorsze uczucie, a lekceważenie pacjenta to już norma w szpitalach i nie tylko w szpitalach.Takie traktowanie pacjentów trzeba nagłaśniać, nie wolno milczeć...
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 31-01-2012, 08:37
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał elza1302
Takie traktowanie pacjentów trzeba nagłaśniać, nie wolno milczeć...
Witam Elzo.
W całości sie z Tobą zgadzam.
Może to pomoże, ale napewno nie zaszkodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 31-01-2012, 10:27
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 249
Domyślnie

Tragedia Marion jest nagminnym przykładem jaką krzywdę robi lekceważenie pacjenta, brak badań i żle postawiona diagnoza.

Marion- Grażynko rozumiem co przeżywałaś wówczas i Twój matczyny ból teraz.

Rozumiem tym bardziej, że sama od lat spotykam się z taką postawą lekarzy i czuję się bezradna.Ale teraz dotyczy to tylko mnie. Gdy chorowały moje dzieci, gdy córka zagrożona była kalectwem ,walczyłam jak tylko mogłam o jej zdrowie i cierpiałam może bardziej niż teraz. Miłość matki jest niewyobrażalna, tak też i ból przegranej jest niewyobrażalny. Bardzo ,bardzo Ci współczuję i często myślę w modlitwie o Tobie.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.