menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > lubelskie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 00:04
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Żarówka Kazimierz Dolny nad Wisłą - bajeczne miejsce.


nie tylko lubelszczyzny ale w polskiej krainie.

Wspaniałe zdjęcie Dzidki publikowane w wątku na dole strony jak ulał pasuje do opisu nocnej wycieczki kazimierskich letników w opowiadaniu „ Dwa księżyce ” – kojarzy się z pejzażem na zdjęciu.
„ Potem minęli farę i podążyli w górę do baszty, do ruin zamczyska. Berberysy chwytały za suknie, pachniało teraz macierzanką. Im wyżej wchodzili, tym rzeka odsłaniała się dalej. Niebawem mogli już ją widzieć aż po trzeci szeroki, srebrny zakręt. Stanęli na szczycie wzgórza. Szczerbaty zamek jaśniał opodal, jakby cały był z próchna. W dole czerniało miasteczko.

Po rzece chodził srebrny dreszcz, po niebie – obłoki. ”
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 00:17
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika..._Dolny_040.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 09:33
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Byłem potwierdzam, opisałem na swoim blogu w seniorku,(pierwsze wpisy), też byłem zachwycony ale nie tylko Kazimierzem, ale i jest tam Nałęczów Wojcieszów, Czarnolas....
http://www.klub.senior.pl/moje/jip/blog/?s=1&pageno=6
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 21:42
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Na wyraźną prośbę autora wątku wklejam zdjęcie mojego ukochanego Kazimierza n/Wisłą.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 21:54
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

W, na razie odległych, planach mamy Kazimierz Dolny. Powiedzcie konkretnie co w Kazimierzu warto zobaczyć, co w okolicy, jakie są warunki zakwaterowania.
Blog jip przeczytałem i utwierdziło mnie to w przekonaniu, że warto tam pojechać.
Bardzo chciałbym zobaczyć też Krynicę Zdrój, i Krynicę Morska, obie zaliczyłem będąc dzieckiem i chciałbym je znowu zobaczyć, i mam taki zamiar, tylko, czy siły i środki przełożą się na zamiary? Czas pokaże.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 13-12-2008, 22:50
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Dziękuję ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 13-12-2008, 23:05
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Kazimierz Dolny. Powiedzcie konkretnie co w Kazimierzu warto zobaczyć, co w okolicy, ...
W Kazimierzu " nie brak niczego, czym Polska czaruje."
To urok miejsca i okolicy, lesistych wzgórz pełnych jarów i panoram Wisły z okolicznych wzniesień, ruiny zamku nad miasteczkiem i zamek Firlejów pod drugiej stronie rzeki i renesansowy rynek kazimierski i ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 14-12-2008, 10:40
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
W, na razie odległych, planach mamy Kazimierz Dolny. Powiedzcie konkretnie co w Kazimierzu warto zobaczyć, co w okolicy, jakie są warunki zakwaterowania.
Blog jip przeczytałem i utwierdziło mnie to w przekonaniu, że warto tam pojechać.
Bardzo chciałbym zobaczyć też Krynicę Zdrój, i Krynicę Morska, obie zaliczyłem będąc dzieckiem i chciałbym je znowu zobaczyć, i mam taki zamiar, tylko, czy siły i środki przełożą się na zamiary? Czas pokaże.
Ja bym Ci radził pojechać na leczenie do Nałęczowa, można prywatnie też sobie załatwić, albo przez NFZ, wtedy masz możliwość zobaczenia wokół dużo miejsc. Kazimierz to trzy dni, jest nawet taka książeczka "Trzy dni w Kazimierzu", warto poczytać, bo tam dużo się dowiesz. Ale nie warto tam być w weekendy, a szczególnie latem w weekendy, tłok, ścisk, brakuje miejsc na parkingu i knajpkach. A z Nałęczowa 15km około.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Miasto czy wie?- najlepsze miejsce na jesie ycia - komentarze barbara41 Ogólny 175 16-01-2022 13:33
ulubione miejsce w domu Nika Dom, wnętrza, ogród 88 28-11-2018 15:12
Krajoznawstwo - Kazimierz nad Wisłą. z centrum Podróże, turystyka 19 24-03-2010 15:44
Nowe mocarstwo nad Wisłą ... z centrum Polityka - wątki archiwalne 32 03-01-2009 22:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.