menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > lubelskie > Lublin
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 06-03-2009, 00:27
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Strzałka Królewski Lublin.


To miasto ma niezwykłą aurę.

Tu zmieszały się obyczaje polskie, żydowskie, niemieckie, ruskie, rosyjskie, a nawet greckie i szkockie.
Obok siebie mieszkali katolicy, żydzi, unici, prawosławni i ewangelicy.

Cytat:
Język polski budził tutaj większy dysonans niż dzisiaj pod Ścianą Płaczu. Nic więc dziwnego, że żydowski w 60 proc. Lublin nazywany był w XIX stuleciu Jerozolimą Królewstwa Polskiego.

http://www.turystyka.goniec.com/tury...erozolima.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 06-03-2009, 12:15
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Zamek w Lublinie - jego dzieje a szczególnie ostatnia wojna i po wojnie- to przejmujące grozą bestialstwo niemieckie i bolszewi. Podobnie katedra - tak mało a może w ogóle - się nie mówi o tych wydarzeniach, prześladowaniach
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 06-03-2009, 15:15
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Dwa słowa o Lublinie, może macie rację z klimatem, z Zamkiem, ale to wszystko w otoczeniu, szczególnie na starym rynku, zrujnowanych kamienic, zaniedbanych zaułków, braku gospodarza i właśnie o ile klimat był to trzeba ten klimat odtworzyć a nie olać..... Nawet kibla na starym rynku brak, trzeba w jakimś barze prosić o możliwość korzystania z toalety. Na mnie Lublin zrobił wrażenie miasta niewykorzystanego, szklane mury KUL to trochę mało na zachętę turystyczną, trochę Majdanek, tylko, że po oglądnięciu Majdanka byłem jeszcze więcej przygnębiony. Nie Lublin mi się nie podobał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 04-05-2009, 12:23
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Własnie wróciłam z wycieczki , między innymi byłam w Lublinie-zawsze Lublin kojarzyłam z PKWN i unią lubelską z szarościa i jakimś oddaleniem...z wielka przyjemnością zobaczyłąm Wasza przepiekna Starówkę i po prostu kolorowy Lublin...niestety nie obejrzałam planowanych zabytów, poniewaz dopadła mnie kontuzja kostki..."doczołgałam" się jedynie do Starówki, ale warto było się czołgać....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 13-06-2009, 05:15
smakokoszka smakokoszka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 74
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Dwa słowa o Lublinie, może macie rację z klimatem, z Zamkiem, ale to wszystko w otoczeniu, szczególnie na starym rynku, zrujnowanych kamienic, zaniedbanych zaułków, braku gospodarza i właśnie o ile klimat był to trzeba ten klimat odtworzyć a nie olać..... Nawet kibla na starym rynku brak, trzeba w jakimś barze prosić o możliwość korzystania z toalety. Na mnie Lublin zrobił wrażenie miasta niewykorzystanego, szklane mury KUL to trochę mało na zachętę turystyczną, trochę Majdanek, tylko, że po oglądnięciu Majdanka byłem jeszcze więcej przygnębiony. Nie Lublin mi się nie podobał.
Stare Miasto i Majdanek to zbyt mało aby powiedzieć ---Lublin jest be.Zapraszam Cię raz jeszcze , będę za cicerone i zmienisz zdanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak byłam mała, to myślałam... destiny Różności - wątki archiwalne 25 03-12-2008 07:15
„Mała Moskwa” – film o trudnych dla Polaków i Rosjan czasach PRL-u - komentarze Mietek Legnica Ogólny 2 27-04-2008 14:11
Mała literacka zgadywanka kufa86 Książka, literatura, poezja 73 14-01-2008 01:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.