menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 06-11-2019, 09:28
brotet brotet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Łódź
Posty: 148
Domyślnie Rower elektryczny - wady i zalety


Czy ktoś użytkuje takowy? Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? Jaki jest realny zasięg roweru elektrycznego?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 06-11-2019, 11:55
rusto's Avatar
rusto rusto jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Warszawa,Mazowieckie,Polska
Posty: 212
Domyślnie

Jest to popularna opcja, zwłaszcza w tych wszystkich sytuajach w których użytkownik traktuje rower jako środek transportu np do pracy, na zakupy.
Nie jest on traktowany jako rekreacja.
Warto jeszcze zapoznać się z jego specyfikacją np dostępną pod niniejszym linkiem: https://www.dobrerowery.pl/rowery/0,haibike
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 06-11-2019, 12:08
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał rusto
Jest to popularna opcja, zwłaszcza w tych wszystkich sytuajach w których użytkownik traktuje rower jako środek transportu np do pracy, na zakupy.
Nie jest on traktowany jako rekreacja.

Jak elektryczny, to po co "rower"???
Na dojazdy do ....... już lepiej jakiś skuter.

A rower to rower i do rekreacji i .... na zakupy .... jako służył przez lata.
Chyba że ktoś jest tak leniwy, że mu się nie chce kręcić pedałami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 14-01-2020, 12:07
Simma Simma jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Lublin
Posty: 490
Domyślnie

Również nie jestem przekonana do takich rowerów.W teorii wydaje się to kuszące jeśli chcemy wybrać się na dłuższy dystans, w praktyce jednak zdrowiej kupić sobie tradycyjny rower. Szczególnie, ze jazda rowerem należy do tych zdrowszych aktywności i jest polecana osobom starszym, chcącym poprawić swoją kondycję.

Obecnie pogoda jest średnia i czesto nie ma się ochoty na jazdę rowerem na zewnąrz. Polecam w takim przypadku przejrzeć sobie rowery na Spokey i zastanowić się nad kupieniem rowerka elektrycznego do treningu w domu

Sama mam taki i ćwicze praktycznie codziennie.
__________________
tak to jest
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 23-06-2022, 19:49
Lidka83 Lidka83 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 108
Domyślnie

Ostatnio rowery elektryczne są bardzo popularne, bo jazda nimi jest mniej wyczerpująca. To dobry pomysł na dotarcie do pracy, bo nie zmęczymy się podczas jazdy. Liderem w branży rowerów trekkingowych i MTB jest marka Canoondale. Stosują innowacyjne rozwiązania, doceniają ich nawet sportowcy. Tutaj możecie ją zobaczyć https://www.greenbike.pl/cannondale-m-39.html . Ceny też są w porządku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 08-07-2022, 19:41
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

Akurat ja jeszcze nigdy nie miałam okazji posiadać takiego roweru więc również nie mogę nic na jego temat powiedzieć. Za to udało mi się znaleźć bardzo interesujący wpis https://ecyklopedia.pl/rowery-emtb-z...-fakty-i-mity/ gdzie właśnie świetnie opisano to jakie są mity i fakty dotyczące roweru eMTB.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 08-07-2022, 21:45
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 688
Domyślnie

Lubię jazdę na rowerze i w sezonie jeżdżę dosyć dużo na normalnym miejskim rowerze, typowej damce. Jeżdżę wyłącznie rekreacyjnie. Teraz jednak, kiedy zanikła publiczna komunikacja, zastanawiam się, czy nie kupić roweru elektrycznego albo z silniczkiem spalinowym. Nie prowadzę samochodu, a czasem potrzebuję dojechać do miejscowości oddalonych o 20 - 30 km. Na zwykłym rowerze byłoby mi trudno pokonać taką odległość w ciągu jednego dnia - tam i z powrotem.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zalety siarki w walce z dolegliwościami bólowymi senior66 Choroby, badania, terapie 0 09-08-2019 21:36
Wady wzroku: okulary a letnia aktywność - komentarze 5.60.112.xxx Ogólny 0 22-07-2016 12:31
rower elektryczny ryza1937 Hobby, pasje 6 09-08-2013 16:01
Wady i zalety - co mówić na rozmowie kwalifikacyjnej - komentarze 83.5.29.xxx Ogólny 6 24-06-2011 19:05
Wózek inwalidzki elektryczny Fiona Kupię, sprzedam, zamienię 10 12-06-2010 08:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.