menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Seniorzy i praca
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Seniorzy i praca Dyskusje na temat sytuacji seniorów na rynku pracy, bezrobocia, możliwości zarabiania na emeryturze, poszukiwania pracy.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 12:47
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Senior pracuje zagranicą


Za rok odchodzę na emeryturę. Ponieważ mam zobowiązania finansowe (kredyt), jak też ogólne problemy finansowe, to mam dwa wyjścia: albo poprosić pracodawcę, aby zatrudniał mnie dalej, albo odejść z pracy i spróbować popracowac zagranicą, np. jako opiekunka osób starszych. Przyznam, że to drugie rozwiązanie bardziej mnie nęci.
Czy może macie jakieś sugestie? Może ktoś ma doświadczenie w pracy zagranica?
Znajomość języków - rosyjski b.dobrze (hahaha), angielski w stopni komunikatywnym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 15:06
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Bianko

Wiele Polakow wyjezdza za granice szczegolnie do Angli i Irlandi prawie bez jezyka i jakos tam sie zalapuja ... Jezeli znasz choc troche angielski to napewno jakos to bedzie..
Ja nie mam w tej dziedzinie zadnego doswiadczenia bo bedac we Wloszech znalam jezyk ale nie pracowalam.. a bedac w Stanach na poczatku bylo marnie z moim jezykiem ale zalozylam prawie od poczatku moja wlasna firme wiec nie bylo innego wyjscia tylko trzeba bylo sie dogadac bardzo szybko.. No i do tego bylam mloda.. Mlodym wszystko ujdzie..

Nie wiem czy w moim wieku chcialoby mi sie gdzies jechac na tulaczke..wolalabym popracowac dluzej w firmie w ktorej pracowalam przez te wszystkie lata... Nie samym pieniadzem czlowiek zyje..
Zycze ci jak najszybszej decyzji ale i sukcesow w tym co powezmiesz..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 15:13
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Ostatnio siostra koleżanki, cała w skowronkach, pojechała do
UK na służbę. Po dwóch tygodniach wróciła, zniechęcona i upokorzona. Bardzo upokorzona tym co musiała robić, a do czego w Polsce nie dałaby się zmusić. U kogo pracowała? - odpowiedż zostawiam domyślnym i tym, którzy już tam pracowali.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 15:18
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Sukcesy, owszem, w sprzątaniu szamb. Jeden z Forumowiczów nie wie co oznacza słowo "szambo", bo zapodział słownik.
Polecam pracę w UK, dowie się!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 15:40
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Gdybym zdecydowała się na wyjazd, to nie na długo. Anglia i Irlandia mnie nie pociągają - raczej kraje skandynawskie, łącznie z Danią, ew. może Grecja?
Nie rozumiem, co to znaczy upokorzona pracą. Jeżeli podejmuje się decyzję o wykonywaniu jakichś konkretnych obowiązków - to nie ma potem co gadać o upokorzeniu.
Nie bardzo rozumiem, gdzie pracowała ta osoba, o której pisze Senioritka.
Oczywiście, że najlepiej być młodym, pięknym i bogatym. Ale czasem warto podjąć trud poprawy sytuacji materialnej również w wieku już nie młodzieżowym. Różnie w życiu się układa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 15:55
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Bianko

Cytat:
Napisał Bianka

Nie rozumiem, co to znaczy upokorzona pracą. Jeżeli podejmuje się decyzję o wykonywaniu jakichś konkretnych obowiązków - to nie ma potem co gadać o upokorzeniu.


Mysle ze chodzi o to ze zgadzasz sie na pewwien rodzaj pracy...wyjezdzasz...jestes w pewnym sensie uzalezniona od niej.... a okazuje sie ze to co robisz nie jest tym na co sie zgodzilas.. Np: angazujesz sie do pielegnacji starszego czlowieka.. niby jeszcze chodzacego itd.. co sie okazuje nieprawda i musisz go dzwigac i wszystko przy nim robic lacznie z pieluchami i gorzej..Bo o zlym traktowaniu ciebie przez tego czlowieka nawet nie wspominam.. jako ze pewnie nie bedzie to po angielsku ani po rosyjsku..Pomysl o twoim kregoslupie..
Ja za zadne pieniadze nie wyjechalabym z kraju wiedzac o takich mozliwych siurpryzach..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 16:18
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Mysle ze chodzi o to ze zgadzasz sie na pewwien rodzaj pracy...wyjezdzasz...jestes w pewnym sensie uzalezniona od niej.... a okazuje sie ze to co robisz nie jest tym na co sie zgodzilas.. Np: angazujesz sie do pielegnacji starszego czlowieka.. niby jeszcze chodzacego itd.. co sie okazuje nieprawda i musisz go dzwigac i wszystko przy nim robic lacznie z pieluchami i gorzej..Bo o zlym traktowaniu ciebie przez tego czlowieka nawet nie wspominam.. jako ze pewnie nie bedzie to po angielsku ani po rosyjsku..Pomysl o twoim kregoslupie..
Ja za zadne pieniadze nie wyjechalabym z kraju wiedzac o takich mozliwych siurpryzach..
To oczywiście jest argument. Mam na myśli wykonywanie pracy ze szkodą dla własnego zdrowia. Nie mam przecież zamiaru się zabijać. Chciałabym wyjechać tylko w celu poprawienia sytuacji finansowej.

"to nie ja wspomnialam o szambach tylko seniorita.. W kazdym razie mysle ze czyszczenie szamb to lekka przenosnia .. chodzi o brudna robote ktorej nikt nie chce wykonywac.. Trzeba chyba byc bardzo silnym psychicznie czlowiekiem aby ja wykonywac i zachowac jakas twarz..
Ludzie jednak sa straszni... Zobacz jak traktuja w Indiach tych co to robia.. Biedacy nawet zaslaniaja twarze aby nie zostaly oplute...
Juz na zachodzie slowo POLKA kojarzy sie z brudna robota albo i gorzej..."

Przeniosłam tutaj Twoją wypowiedź z wątku o wyborach, bo tam to dysonans
Mam nadzieję, że w moim wieku już nie mogę kojarzyć się z czymś takim całkiem byle jakim. To zawsze jakies pocieszenie.
Nie wiem też, w jakim charakterze mogłabym tam pracowac. Dopiero zastanawiam się nad tym.
I na miłość boską, nie wybieram się do Indii, by zostac tam pariasem!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 16:37
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Bianko

Cytat:
Napisał Bianka
To oczywiście jest argument. Mam na myśli wykonywanie pracy ze szkodą dla własnego zdrowia. Nie mam przecież zamiaru się zabijać. Chciałabym wyjechać tylko w celu poprawienia sytuacji finansowej.

"to nie ja wspomnialam o szambach tylko seniorita.. W kazdym razie mysle ze czyszczenie szamb to lekka przenosnia .. chodzi o brudna robote ktorej nikt nie chce wykonywac.. Trzeba chyba byc bardzo silnym psychicznie czlowiekiem aby ja wykonywac i zachowac jakas twarz..
Ludzie jednak sa straszni... Zobacz jak traktuja w Indiach tych co to robia.. Biedacy nawet zaslaniaja twarze aby nie zostaly oplute...
Juz na zachodzie slowo POLKA kojarzy sie z brudna robota albo i gorzej..."

Przeniosłam tutaj Twoją wypowiedź z wątku o wyborach, bo tam to dysonans
Mam nadzieję, że w moim wieku już nie mogę kojarzyć się z czymś takim całkiem byle jakim. To zawsze jakies pocieszenie.
Nie wiem też, w jakim charakterze mogłabym tam pracowac. Dopiero zastanawiam się nad tym.
I na miłość boską, nie wybieram się do Indii, by zostac tam pariasem!

Wejdz w role pracodawcy na zachodzie.. Dlaczego oni chca zatrudnic tych ze wschodu?? Dlaczego Polacy zatrudniaja Ukraincow??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 16:48
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Babciu Oli,

Bardzo Ci dziękuję za to, co napisałaś. Również za to, że wczuwasz się w moją sytuację. Ja też myślę, że dałabym sobie radę, a może zresztą znalazłabym coś innego? Nie mam na razie pojęcia. Jedyna różnica polega na tym, że ja chciałabym znaleźć coś w Europie.
Cieszę się, że jesteś zadowolona i dajesz sobie radę. Pozdrawiam Cię serdecznie.

słowikowo, zdaję sobie sprawę, że cudzoziemcy są tańsi. Ale dla mnie to i tak byłyby to większe pieniądze niż te, które jestem w stanie zarobić w kraju.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 16:59
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Myślę, że mało macie wiadomości o pracy w obcym kraju. Pisałam o szambie w pewnej przenośni, ale widocznie sens zbyt dobrze ukryłam i trudno się domyślić. Życzę powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 17:01
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Właśnie dlatego pytam, ze mam mało wiadomości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 17:27
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Bianko,

moja koleżanka po przejściu na emeryturę wyjeżdżała kilkakrotnie do Danii.

Pracowała u polskiej czteroosobowej rodziny. Do jej obowiązków należało zajmowanie się opóznionym w rozwoju trzydziestolatkiem (chodził do szkoły specjalnej) i jakieś lekkie prace domowe. Z własnej inicjatywy robiła więcej niż do niej należało.
Była traktowana jak członek rodziny i doceniona. Zaprzyjazniła się z pracodawcami.

Z tym, że jechała do Kopenhagi po rozmowie z przyszłymi pracodawcami, nie w ciemno. Spotkała jednak kilka rodaczek, które znalazły pracę już na miejscu. Nie narzekały na szambo.
Wszystkie pracowały ciężko, ale zarabiały. Po to tam pojechały.

A może poszukaj w Sieci? Powinny być jakieś ogłoszenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 17:53
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Bianko,powiem krótko,gdyby nie moje problemy z kręgosłupem,bez wahania, jeszcze teraz wyjechałabym do pracy zagranicę.
Mimo,że jestem już na emeryturze, dalej pracuję w swoim dawnym miejscu pracy,z podobnych powodów jak te o których piszesz.
Żałuję natomiast bardzo, że kilka lat temu,gdy moje zdrowie było w lepszym stanie,nie zdecydowałam się na wyjazd.Pracując do tej pory w tym samym czasie zagranicą,zarobiłabym kilkakrotnie więcej.Byłoby to moje jakieś realne zabezpieczenie na przyszłość.Ale cóż,myślę,że dla mnie nie jest to już możliwe.
Nie zastanawiaj się zbyt długo bo czas w tym wypadku pracuje na Twoją niekorzyść.
Znajdż dobrą ofertę,a jeśli nawet na miejscu nie okazałby się własciwa,zawsze możesz zmienić.
Życzę Ci powodzenia w realizacji tego zamierzenia.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 21:42
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Alusiu, Sunshine,
Dziękuję za podtrzymanie mnie na duchu i dobre rady. Mam jeszcze rok czasu, aby coś sobie znaleźć i mam nadzieję, że się uda. Po prostu jestem z natury dość metodyczna i zapobiegliwa (jeśli mam taką możliwość), więc zaczynam planować z wyprzedzeniem
Sunshine, ogromnie żałuję, że nie możesz pojechać. Już przez chwilę myślałam, że we dwie byłoby nam raźniej. A może udałoby się znaleźć dla Ciebie coś odpowiedniego?

Oferty pracy rzeczywiście są w necie, są też w GW i zapewne w wielu innych miejscach. Trzeba tylko regularnie i metodycznie szukać.

Gdyby jeszcze ktoś chciał się wypowiedzieć, będę bardzo wdzięczna. Za negatywne opinie też Chodzi mi po prostu o rzetelną informację, o własne doświadczenia itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 22:29
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Bianko, jest jedna dziewczyna

poznalam w necie i ktora mieszka w Walii... Lila tez ja zna.. Moze ona cos by pomogla..?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 03-10-2007, 00:18
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Jak wiesz niedawno wrócilam ze Stanow -pracowalam jako opiekunka do dzieci i powiem ci jedno never again....Z Twoim nastawieniem Bianko do nie radziłabym ci.jesteś w takiej pracy po prostu sluzacą i nie ma co owijac w bawelnę .Więc albo uznasz ,że kasa to twoj cel i zacisniesz zeby albo daj sobie spokoj i pracuj dalej tam gdzie pracujesz ..przeciez nie masz stu lat zeby musiec iśc na emeryture ....Ja nie poszlam pracuje i jestem o niebo bardziej zadaowolona z tej harowy za dulary
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 03-10-2007, 09:28
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
poznalam w necie i ktora mieszka w Walii... Lila tez ja zna.. Moze ona cos by pomogla..?
Nie sądzę. Życie nauczyło mnie liczyć na siebie samą. Ale dziękuję
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 03-10-2007, 09:33
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Jak wiesz niedawno wrócilam ze Stanow -pracowalam jako opiekunka do dzieci i powiem ci jedno never again....Z Twoim nastawieniem Bianko do nie radziłabym ci.jesteś w takiej pracy po prostu sluzacą i nie ma co owijac w bawelnę .Więc albo uznasz ,że kasa to twoj cel i zacisniesz zeby albo daj sobie spokoj i pracuj dalej tam gdzie pracujesz ..przeciez nie masz stu lat zeby musiec iśc na emeryture ....Ja nie poszlam pracuje i jestem o niebo bardziej zadaowolona z tej harowy za dulary
Spróbuję jednak poszukać jakiejś odpowiadającej mi oferty. Kto wie, może się uda?
A co jest nie tak z moim nastawieniem?
Potrzebne mi są pieniądze, nie zamierzam nigdzie pracować w nieskończoność, nie zamierzam też starać sie zostać gdzieś w obcym mi kulturowo państwie.
Postawiłam sobie cel i chcę go osiągnąć, że tak powiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 03-10-2007, 10:33
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Moja koleżanka pracowała jako pomoc domowa u pary seniorów we Włoszech.Bardzo dobrze ją traktowano,przytyła,wróciła zadowolona.Myślę,że to zależy od faktu,gdzie się trafi.Polscy pracodawcy też potrafią być wredni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 03-10-2007, 12:52
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Przeciez jakos

Cytat:
Napisał Bianka
Nie sądzę. Życie nauczyło mnie liczyć na siebie samą. Ale dziękuję

Ta prace masz zamiar znalezc.. Co to znaczy ze liczysz tylko na siebie sama... ??

Bardzo to smutne ze Polki na stare lata musza sie tulac po swiecie jako sluzace..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy senior ma marzenia? Eliza Miłość, przyjaźń, związki, samotność 105 25-11-2013 12:30
Senior - co to znaczy? vega Społeczeństwo - wątki archiwalne 38 25-07-2009 15:25
Opinie.senior.pl admin Informacje 6 06-05-2008 15:14
Jak Polak jest postrzegany zagranicą? Bianka Polityka - wątki archiwalne 61 02-04-2008 17:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.