menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #241  
Nieprzeczytane 14-11-2014, 05:10
majka22 majka22 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Wrocław
Posty: 8
Domyślnie

Ruch i odpowiednie odżywanie to jest przepis na sukces. Oferta sportów jest ogromna, każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy chcieć. Do tego wcale nie potrzeba dużych nakładów finansowych. Trzeba również myśleć, że to nie jest inwestycja na miesiąc tylko na dłuższy okres czasu, a nie oszukujmy się odpowiednie obuwie czy sprzęt jest dla naszego dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #242  
Nieprzeczytane 20-11-2014, 09:54
Izabela54 Izabela54 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 111
Domyślnie

Moim zdaniem wyłącznie z dietetykiem . Szczególnie jeśli chcemy zrzucić więcej niż 20 kg.
Niestety ale większość diet podanych w sieci jest nieodpowiednich dla nas ponieważ dieta powinna być ustalana wyłącznie dla danej osoby.
Sama skorzystałam z porad w tym gabinecie dietetycznym:
http://dietetykmedyczny.pl/ ( dla wszystkich zainteresowanych ma swoje placówki w Redzie oraz w Gdyni).
Dzięki diecie byłam najedzona i jednocześnie chudłam tak więc była to jedna z najlepszych decyzji jakie podjęłam. Namówiła mnie do tego koleżanka i jestem jej wdzięczna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #243  
Nieprzeczytane 23-11-2014, 13:20
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rozia
Więc tak- nagle, z nienacka tak zwanego, okazało się, że mam niebywale wysoki poziom chorego sterolu we krwi i podobno też w reszcie organizmu. No to się wziełam za niego, to znaczy za mój organizm, z chorym tym sterolem w szczególności.
No i, poddałam się szczegółowej diecie cholerowej, spadając na wadze z lekka licząc - 6 kg. W moim przypadku, to dość znaczący ubytek wagi był i mi go było szkoda, ale, się stało.
Tera mam 52kg - przed kupką i 52,5 po...
Ważę 1.60. Mój morę drze, że mnie za szybko ubywa. Ale ja - czuję się świetnie. Co robić?! Ja już od 3 miesięcy do golonek i bigosików powróciłam, choć mnie mdli. Ale widzę, jak się "mój" cieszy, więc, jem.


Moja obecna waga - 50 kg. Od 3 miesięcy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #244  
Nieprzeczytane 23-11-2014, 18:55
stanley47 stanley47 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 446
Domyślnie

Twój mąż ma rację . Twój BMI ledwo mieści się w normie , jesteś za chuda i prawie niezauważalna w pościeli .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #245  
Nieprzeczytane 24-11-2014, 01:32
shikeli's Avatar
shikeli shikeli jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: radom
Posty: 218
Domyślnie

Całe życie byłam normalna lub chuda , na emeryturze czyli od 2 lat przytyłam 47 kg i wiem już od czego się tyje. Człowiek tyje jak przestaje sie spieszyć. Dopóki wszystko robiłam w biegu to nie tyłam .Teraz jem tak samo ale nigdzie mi sie nie spieszy i nigdzie nie lecę żeby się nie spóźnić to teraz tyję strasznie szybko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #246  
Nieprzeczytane 30-11-2014, 17:05
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

A ile masz wzrostu - shikeli? I co oznacza Twój nick?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #247  
Nieprzeczytane 04-12-2014, 15:17
MarianB MarianB jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Polska
Posty: 54
Domyślnie

Najważniejsze to mieć umiar, jak ze wszystkim w życiu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #248  
Nieprzeczytane 13-01-2015, 22:40
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech 4-dniowa dieta kefirowa

Dietę znalazłam na jednym z zagranicznych for.
Pisano tam, że w ciągu 4 dni można schudnąć do 7kg.

W 1-szym dniu wypić tylko 1 litr kefiru, w dawkach podzielonych.
2-gi dzień - do kefiru można dodać jabłko (ćwiartka jabłka na każdą szklankę kefiru)
3-ci dzień - pijemy kefir i jemy ogórki zielone (nie podano, ile?)
4-ty dzień - do 1 litra kefiru dodajemy 200 gram białego sera. Spożywamy w 3 porcjach.

Wierzyć, nie wierzyć...?
Korci mnie wypróbować...To tylko 4 dni "katowania"
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #249  
Nieprzeczytane 23-01-2015, 09:36
katarzynka112's Avatar
katarzynka112 katarzynka112 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Posty: 179
Domyślnie

Katowanie mnie niepokoi najbardziej, to najprostsza droga do efektu jojo, już mam za sobą takie niefortunne odchudzanie. Teraz jestem mądrzejsza o to doświadczenie i stosuję dietę, uprawiam sport, wspomagam się *********, chudnę powoli, 4-5kg miesięcznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #250  
Nieprzeczytane 24-01-2015, 13:45
kiotekk kiotekk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Posty: 121
Domyślnie Wczasy z dietą owocowo - warzywną

Polecam wczasy z dietą owocowo - warzywną na Mazurach w Hotelu Miłomłyn Zdrój Medical Spa.

http://www.milomlynzdroj.pl/pl/wczasy-odchudzajace
Odpowiedź z Cytowaniem
  #251  
Nieprzeczytane 10-02-2015, 21:25
Marianna1954 Marianna1954 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Poznan
Posty: 107
Domyślnie

ja mam niestety złe doświadczenia z dieta bo nabawiłam się anemii. Wyniki badan miałam niezbyt dobre. Długo nie mogłam sobie poradzić ze złym samopoczuciem. W końcu ktoś polecił mi tabletki z żelazem. Odkąd zażywam Chela Ferr czuję zdecydowana poprawę. Wyniki badań także wróciły do normy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #252  
Nieprzeczytane 24-02-2015, 13:00
Mermera Mermera jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Chełm
Posty: 156
Domyślnie

Sama również jestem przeciwna tym wszystkim restrykcyjnym dietom, które jak zauważyłam zaczynają się robić coraz bardziej modne. Jestem zdania,że powinno się zmienić dietę na bardziej zrównoważoną , unikać jedzenia fast foodów, słodyczy.
Sama od początku stycznia jestem na diecie oczyszczającej. Piję codziennie preparat z sokiem z aloesu. Za namową koleżanki wybrałam się do apteki i zaopatrzyłam się w Aloe Live Detox. Zawiera wyciąg z aloesu, liści karczocha, zielonej herbaty, mniszka lekarskiego oraz pomarańczy.Same naturalne składniki ( mam alergię na wszechobecną obecnie chemię). Jest również słodzony stewią a nie cukrem - dzięki temu nie podnosi poziomu glukozy w krwi. Po miesiącu zauwazyłam bardzo dobry wpływ na mój organizm. Czuję się lepiej, zdrowiej. Mam lepsze trawienie oraz lekko schudłam 3 kg.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #253  
Nieprzeczytane 21-04-2015, 10:10
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marianna1954
ja mam niestety złe doświadczenia z dieta bo nabawiłam się anemii. Wyniki badan miałam niezbyt dobre. Długo nie mogłam sobie poradzić ze złym samopoczuciem. W końcu ktoś polecił mi tabletki z żelazem. Odkąd zażywam Chela Ferr czuję zdecydowana poprawę. Wyniki badań także wróciły do normy

Też miałam anemię, ale było to faktycznie winą złego odżywiania się. I miałam przepisane żelazo na receptę, nie bardzo rozumiem jaki lekarz Ci polecił chela ferr na anemię?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #254  
Nieprzeczytane 22-06-2015, 13:53
sylwia4012 sylwia4012 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: poznań
Posty: 48
Domyślnie

Do odchudzania trzeba podchodzić z głową. Nie ma co się katować itp. Ruch i zdrowe odżywianie sprawi, że schudniemy. Mi się podobają rowerki stacjonarne choćby taki http://profitness.pl/rowery-treningowe/49-golf-p.html Pozwalają ćwiczyć w domu i zachować zdrową sylwetkę. W wolnej chwili można zrobić trening.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #255  
Nieprzeczytane 10-07-2015, 13:36
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Taki rowerek to całkiem fajna sprawa, ale trzeba jeszcze mieć na niego miejsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #256  
Nieprzeczytane 05-09-2019, 08:38
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 884
Domyślnie

Ja się zawzięłam i na rowerku stacjonarnym jeżdżę 3x w tygodni po 1 godzinie, teraz będzie ok 1,5 godziny.
Na i normalny rower już czeka na balkonie na cieplejsze poranki. Wtedy zamieniam auto na rower i jeździła do pracy No ale ja mam blisko, jakieś 5 km.
A u mnie efekty też są -5kg.

Biorę tez pod uwagę elektrostymulację:
https://www.sucha24.pl/component/k2/...ie-daje-efekty

Ponoć nawet jedna sesja daje dobre efekty. Czy może ktoś z Was ćwiczył w ten sposób?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #257  
Nieprzeczytane 29-01-2020, 07:40
monkz monkz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 497
Domyślnie

ja juz tez probowalam roznych diet i jakos wtedy chce mi sie jesc jak nigdy!! teraz od prawie dwoch tygodni nie jem chleba , ziemniakow i kolacji!!!!!!dziewczyny to na serio dale zadawalajace rezultaty: tzn przez tydzien zgubilam prawie 2 kilogramy!!!!!!!!!!!dla mnie to duzo. Do tego dolozylam jeszcze 2 razy w tygodniu silownie i ostro sie tam poce!!Jestem zadowolona z wynikow!!!

Zastanawiałam sie jednak nad jakimś zabiegiem modelującym ciało....
Ciekawi mnie zabieg termicznego wyszczuplania w tym gabinecie w Krakowie:
https://ego-medspa.pl/zabieg-termicznego-wyszczuplania/

Czy ktos moze miał?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #258  
Nieprzeczytane 10-06-2020, 21:57
PaniJadwiga PaniJadwiga jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 15
Domyślnie

Nie ma rady tylko trzeba zainteresować się tematyką zdrowego odżywiania. Na codzień wielu z nas nie przykłada zbyt dużej uwagi do tego jakże ważne aspektu naszego życia. Powiedzenie "jesteś tym co jesz" nabiera co raz więcej sensu jak się przyjrzymy naszej diecie. Ludzie często chcą walczyć z problemami takimi jak otyłość zapisując się na siłownie lub kupując jakieś dziwne środki odchudzające. To właśnie nasz jadłospis musi ulec zmianie oraz optymalnie było by jak zaczelibyśmy gotować we własnym zakresie. Każdy ma swoje gusta więc takie serwisy jak - https://uwielbiam.pl/przepis/domowe-sushi-z-lososiem pozwolą zadowolić każde podniebienie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #259  
Nieprzeczytane 16-06-2020, 12:21
brotet brotet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Łódź
Posty: 148
Domyślnie

Powiem szczerze, że najbezpieczniej byłoby wybrać się do jakiegoś dietetyka, który ułożyłby dietę. Nie bez znaczenia są również pory dnia w których spożywa się posiłki. Optymalnie jest, aby nie spożywać po godzinie 17.00.
Dla bardziej zaawansowanych polecane są ćwiczenia oraz stosowanie kreatyny, która również może być stosowana podczas redukcji.
Tutaj sprawdź jeszcze jak coś: https://swiatsupli.pl/blog/kreatyna-...e-na-redukcje/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #260  
Nieprzeczytane 17-11-2020, 14:32
Lidia88 Lidia88 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2020
Posty: 1
Domyślnie

Witajcie kochani,
zwracam się do Was z ogromną prośbą. Dostałam od lekarza zalecenie zgubienia kilku kilogramów. Zaczynam miewać powoli problemy z poziomem cukru. Dlatego zważam teraz na dietę wprowadziłam odrobinę więcej ruchu w sowim życiu, piję dużo wody, jem sporo błonnika (ale nie za wiele bo to też cukier) wszystko z umiarem. Jednak waga ni drgnie. Na nowych zasadach jestem już od 3 miesięcy.
Przeanalizowałam nawet taki artykuł https://dbamozdrowie.org/dlaczego-nie-moge-schudnac/ ale wszystkie punkty spełniam.
Podpowiedzcie co robicie w senioralnym wieku aby schudnąć?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zielona kawa dobra na odchudzanie - komentarze blimp Ogólny 30 13-07-2015 22:12
Odchudzanie - fakty i mity - komentarze aleksa5 Ogólny 2 08-06-2015 12:36
Preparaty na odchudzanie niebezpieczne dla zdrowia - komentarze Basia. Ogólny 9 23-10-2013 17:31
Na odchudzanie (i nie tylko) - błonnik - komentarze beterus Ogólny 2 17-08-2012 15:22
Bezpieczne korzystanie z kart płatniczych - komentarze Basia. Ogólny 11 31-03-2009 19:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.