menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > świętokrzyskie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 07-05-2008, 10:04
duszka07's Avatar
duszka07 duszka07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 607
Domyślnie

Witam forumowiczki z pięknego świętokrzyskiego.
Będę tam latem przez 4 - 5dni.
Chciałam tylko sprostować:
Akcja książki Jacka Dehnela dzieje się w Gdańsku - Oliwie, w domu przy ulicy Kwietnej.
Także, jak i Katarzyna, książkę polecam.
  #22  
Nieprzeczytane 07-05-2008, 10:25
duszka07's Avatar
duszka07 duszka07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 607
Domyślnie

Hallo,
prostuję siebie. Gros akcji książki dzieje się w Oliwie, ale Lala urodziła się w Kielcach. Pewnie też, jak pisze Katarzyna, wspominane są w książce i inne świetokrzyskie miejscowości. Pamięć jest zawodna. Zapamiętałam tereny, które są mi bliskie i przez które przynajmniej 3 razy w tygodniu przejeżdzam rowerem.
Jak będziecie w moich stronach, z przyjemnościa będę Waszym przewodnikiem
  #23  
Nieprzeczytane 01-06-2008, 11:41
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

A ja sie ogromnie cieszę!!!!Jadę z koleżanką do pięknego Kaniowa koło Zagnańska - po odpoczynek,świeże powietrze i naładowanie pozytywne.Smutki zostawiam w domu!!!!! Kocham ziemię kielecką,szkoda że jej syna nie ma już ze mną!!!!
__________________
ANIA
  #24  
Nieprzeczytane 01-06-2008, 11:43
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Jak obiecałam,tak zrobiłam.Książkę LALA kupiłam, zapłaciłam sporo,zabiorę się do jej czytania w Kaniowie.Pozdrawiam wszystkich kielczan!!!
__________________
ANIA
  #25  
Nieprzeczytane 01-06-2008, 15:01
stazyjka 2's Avatar
stazyjka 2 stazyjka 2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Tumlin Podgród
Posty: 932
Domyślnie

To tak blisko mnie. Jak to się mówi , na rzut kamieniem.
  #26  
Nieprzeczytane 01-06-2008, 22:21
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Czy ktoś z przemiłych forumowiczów mógłby mi napisać coś bliższego o miejscowości Solec Zdrój, która znajduje sie w woj. Świetokrzyskim i leży niedaleko Buska Zdrój. Jadę tam do sanatorium jednak w internecie prawie nic nie ma o tej miejscowości. Znalazłam troszke o historii natomiast mnie interesuje terażniejszość. Chce zabrać z sobą laptopa który działa na bezprzewodowy blue connect i nie wiem czy ma on zasięg w Solcu. Byłabym bardzo wdzięczna...pozdrawiam.


info@uzdrowiskosolec.pl-dziś trafiłam na ten post,jeśli sprawa jeszcze aktualna to podaję emaila do biura gdzie pewnie udzielą Ci informacji odnośnie możliwości korzystania z internetu.Z tego co się jnteresuje Solec Zdrój to małe uzdrowisku /2 sanatoria,1 pensjonat,kilka willi/,ale o świetnym klimacie i cudownej wodzie siarczkowej.w ostatnim czasie wybudowano nowoczesny3-gwiazdkowy obiekt hotelowo-sanatoryjny"Malinowy Zdrój"z 195 miejscami w pokojach o wys. standardzie z bogatym zapleczem rekreacyjno-leczniczym.
__________________
Agnieszka
  #27  
Nieprzeczytane 01-06-2008, 23:36
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Z Buska,skąd pochodzi mój małżonek,do Solca jest ok.20km.Zawsze można dojechać busikiem,jeśli atrakcji w Solcu będzie za mało.Nie byłam w Solcu,ale do Buska kooooniecznie trzeba przyjechać!Tu leczą się i odpoczywają zwyczajni kuracjusze,tacy jak my,ale i artyści,literaci,muzycy....nazwisk nie wymieniam z oczywistych powodów.Ciekawe imprezy całe lato-koncerty,spotkania,dancingi-polecam,bo wiem!Piękny park zdrojowy,basen kryty miejski i na powietrzu-niedaleko uzdrowisk i wieeele innych atrakcji.Najważniejsze jest leczenie,ale w Busku leczy się też psychikę-spacery,muzyka,atrakcyjne miejsca....Warto też wpaść i w dni wolne.jp50-napisz o Solcu,jak tylko wrócisz.Pozdrawiam.
http://www.4hotele.pl/solec_zdroj/ho...malinowy_zdroj
Tu masz o hotelu w Solcu.
  #28  
Nieprzeczytane 16-07-2008, 13:14
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

witam wszystkich bardzo serdecznie !! jestem tu od niedawna i stawiam "pierwsze kroki"-wpisuje się na "listę " obecności naszego pięknego woj.świętokrzyskiego
  #29  
Nieprzeczytane 16-07-2008, 13:27
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

witaj jp50 !! Trochę wiem o Solcu-byliśmy tam z mężem w ub. roku - jestem tu od niedawna i pewnie moje inf.będą już po czasie .Fantastycznym uzdrowiskiem w Solcu jest Malinowy Zdrój: kompleksowa opieka medyczna i rehabilitacja, a warunki bytowe super( internet również), pozdrtawiam - prosze o wrażenia z pobytu
  #30  
Nieprzeczytane 21-07-2008, 12:17
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Brawa i uściski dla nowej "góralki niskopiennej"/tak mawiają o góralkach ze świętokrzyskiego/za słuszną ze wszech miar decyzję wstąpienia do klubu seniora!Witaj i baw się dobrze!
  #31  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 13:42
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

DYMARKI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Kochani seniorzy i inni miłośnicy ciekawych wrażeń!

Od 40 lat co roku odbywa się u nas w świętokrzyskiem ta niezwykła impreza.Jeśli tu nie byłeś to żałuj!Masz jeszcze szansę w tym roku.Mozna poczytać
http://www.dymarki.pl/index1.php?go=aktualnosci&id=86

no i koniecznie przyjechać.
Góralki niskopienne!Hej!Zapraszam do wspomnień o Dymarkach.
  #32  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 23:44
czarna's Avatar
czarna czarna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Radom
Posty: 8 053
Domyślnie Powitanie

Witam wszystkie osoby ze Świętokrzyskiego.Choć nie mieszkam tu,jestem od najmłodszych lat związana z tym regionem.W Kielcach miałam rodzinę i jako dziecko spędzałam tu święta.A teraz zwiedzam ten piękny region w każdą ciepłą niedzielę i jestem nim urzeczona.I co roku dochodzi jakiś nowy szlak.Ludzie są bardzo życzliwi.Oprócz głównego szlaku turystycznego,urzekły mnie "Zelejowa" i Grząby Bolmińskie,no i jeszcze dużo mogłabym pisać na ten temat.A wakacje spędzam w uroczej Czarnieckiej Górze.Czyż mogę do Was dołączyć?Pozdrawiam serdecznie.
  #33  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 23:49
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie Czarna!

Witaj w naszej pace!Tu jest właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie.W Czarnieckiej Górze znam kamienie na drodze!Stamtąd mam wieeelu uczniów.Kiedyś pracowałam w pobliskim Stąporkowie.Bardzo się z Ciebie cieszę!Bądż nasza!
  #34  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 23:59
czarna's Avatar
czarna czarna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Radom
Posty: 8 053
Domyślnie

Cześć Elizko,już jestem Wasza i bardzo się z tego cieszę.Czarniecka też dla mnie bardzo bliska,od 24 lat jeżdżę tam co roku,najpierw do Zosieńki,potem do Oksany.Jest cudnie-jak w piosence.
  #35  
Nieprzeczytane 08-08-2008, 18:19
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Dziewczyny, zaraz zaraz ja tez jestem wasza.POchodzę z Radomia i Radom kocham do dziś.150 lat temu pracowałam w teatrze w Kielcach jako adept sceny teatralnej,śpiewałam na przeglądach w WDK(onegdaj), kończyłam swoje pierwsze studia,mój wujek był włodarzem Kielc w latach chyba siedemdziesiątych.No co - mało?Marta powiedz, że tak
  #36  
Nieprzeczytane 08-08-2008, 22:21
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Malwino!No to przytulamy Cię do piersi góralek niskopiennych,hej!Badż z nami i baw się dobrze.Zresztą ty już wiesz jak tu jest wdeseczkowo!
  #37  
Nieprzeczytane 08-08-2008, 22:48
BarbarkaM's Avatar
BarbarkaM BarbarkaM jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Włoszczowa,Polska
Posty: 141
Domyślnie Dymarki świętokrzyskie

Witaj,Elizko.Dziś piszę na ogólnym forum,gdyż bardzo podoba mi się temat "dymarek".Nie widziałam Ich nigdy,a chciałabym.Pojedziesz może w tym roku?Może dołączyłabym do Twojego towarzystwa?Czekam na odpowiedż.Basia.
  #38  
Nieprzeczytane 08-08-2008, 23:04
stazyjka 2's Avatar
stazyjka 2 stazyjka 2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Tumlin Podgród
Posty: 932
Domyślnie

Malwinko witamy Cię w naszym gronie. I tak jak pisałaś jesteś już nasza.
  #39  
Nieprzeczytane 08-08-2008, 23:32
Boga Boga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Poznań
Posty: 1 102
Domyślnie

Witam serdecznie.Ja własnie jeszcze w te wakacje planuję zwiedzić nieco Góry Świętokrzyskie. Przeglądam przewodniki ale nic o dymarkach nie wyczytałam. Jeżli można to proszę o bliższe informacje. Pozdrawiam
  #40  
Nieprzeczytane 08-08-2008, 23:35
Boga Boga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Poznań
Posty: 1 102
Domyślnie

Oj przepraszam ;już trafiłam na odpowienia stronę ale chyba będę dopiero po 17. Szkoda .
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Województwo podlaskie: powitanie i "lista obecności" admin podlaskie 458 20-02-2024 18:04
Województwo mazowieckie: powitanie i "lista obecności" admin mazowieckie 352 30-01-2021 18:37
Województwo opolskie: powitanie i "lista obecności" admin opolskie 1143 24-12-2017 20:12
Województwo Małopolskie i jego piękno ... wita i zaprasza admin małopolskie 655 24-12-2017 20:10
Województwo podkarpackie: powitanie i "lista obecności" admin podkarpackie 548 19-01-2010 13:48

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.