menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.pasje.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 10:41
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Recepta na długą młodość:
uśmiechać się
stosować diete
ruszać się... bo ruch to zdrowie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 13:34
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gadacz
Sprzeciwiam się "mnożeniu"
Pokora przed nieuniknionym i..... rabunkowa gospodarka pozostałościami. Dopuszcza się zasadę palenia mostów, za sobą. Żadnego altruizmu. Podstawowe credo to, ja i moje zachcianki, oraz; cel uświęca środki.
Dlczego?
Wprawdzie, nasi następcy, nie wyprowadzają nas na wzgórze, dla spokojnego dokonania żywota, ale....pozostawiam niedopowiedziane.
Całkowity egoizm doprowadzi tylko do izolacji i samotnego kiwania sie przed telewizorem. Rodzinę trzeba cenić i kochać. Należy tylko pamiętać, aby nie zamęczać jej swoją osobą, a także aby ona nie weszła na głowę.

Baburko, cieszę się, że masz podobne zdanie (mówię o poprzedniej swojej wypowiedzi). Ja jestem realistką i wszelkie myślenie życzeniowe i hurra-optymistyczne wydaje mi się dziecinne.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 16:09
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Baburko, Ja jestem realistką i wszelkie myślenie życzeniowe i hurra-optymistyczne wydaje mi się dziecinne.[/quote]
... czyli zgubne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 20:58
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Może nie aż zgubne, ale na pewno trochę szkodliwe.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 15-04-2008, 11:05
illa480 illa480 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 15
Domyślnie

to mi sie podoba! nie biadolic, tylko brac z zycia co sie da!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 15-04-2008, 11:08
illa480 illa480 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 15
Domyślnie

czy jest ktos z okolic katowic ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 15-04-2008, 15:55
Gadacz Gadacz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 17
Domyślnie

[QUOTECałkowity egoizm doprowadzi tylko do izolacji i samotnego kiwania sie przed telewizorem. Rodzinę trzeba cenić i kochać. Należy tylko pamiętać, aby nie zamęczać jej swoją osobą, a także aby ona nie weszła na głowę.
.[/quote]
Jeśli,to co napisałem jest egoizmem, to z pewnością asertywnym. Ale, to nie jest egoizm ponieważ w sekwencji - ja i moje zachcianki - zawiera się cała paleta możliwości, jak np."parę godzin dziennie daruję mojej wnusi......" albo " cztery dni w tygodniu pomagam dzieciom a resztę, przeznaczam dla siebie, bo....."
Jeżeli, do układów rodzinnych / w sensie, cenić i kochać/ dorzucimy jeszcze kilka "aby", to....znajdziemy się znacznie bliżej egoizmu i to konfliktogennego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 15-04-2008, 16:43
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał illa480
czy jest ktos z okolic katowic ?
Melduję się z Sosnowca
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 15-04-2008, 18:10
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Napisałeś:

Cytat:
Napisał Gadacz
Sprzeciwiam się "mnożeniu"
Pokora przed nieuniknionym i..... rabunkowa gospodarka pozostałościami. Dopuszcza się zasadę palenia mostów, za sobą. Żadnego altruizmu. Podstawowe credo to, ja i moje zachcianki, oraz; cel uświęca środki.
Dlczego?
Wprawdzie, nasi następcy, nie wyprowadzają nas na wzgórze, dla spokojnego dokonania żywota, ale....pozostawiam niedopowiedziane.

a teraz się "usprawiedliwiasz":

Cytat:
Napisał Gadacz
Jeśli,to co napisałem jest egoizmem, to z pewnością asertywnym. Ale, to nie jest egoizm ponieważ w sekwencji - ja i moje zachcianki - zawiera się cała paleta możliwości, jak np."parę godzin dziennie daruję mojej wnusi......" albo " cztery dni w tygodniu pomagam dzieciom a resztę, przeznaczam dla siebie, bo....."
Jeżeli, do układów rodzinnych / w sensie, cenić i kochać/ dorzucimy jeszcze kilka "aby", to....znajdziemy się znacznie bliżej egoizmu i to konfliktogennego.

Głupio Ci się chyba zrobiło po tym koszmarnie egoistycznym wywnętrzeniu się i postarałeś się je złagodzić? Ale dlaczego atakujesz mnie? Ja nie podejrzewam swojego dziecka o chęć wywiezenia mnie na górę (to nie było wzgórze, o ile pamiętam), ale też nie prowadzę "rabunkowej gospodarki pozostałościami", nie palę mostów, nie twierdzę, że "cel (jaki?) uświeca środki, ani nie stawiam na pierwszym planie swojej niewątpliwie bezcennej osoby. Szanuję i mnie szanują, kocham i mnie kochają, pomagam i mnie pomagają.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia

Ostatnio edytowane przez Bianka : 15-04-2008 o 18:12.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 15-04-2008, 19:11
Gadacz Gadacz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 17
Domyślnie Do Bianki

To nie był ATAK!
Mamy różne poglądy,w/g mnie, nawet nie przeciwstwne.
Niczego nie łagodzę. Dodałem interpretację, rozszerzającą to, co sam wcześniej napisałem.
Jeśli zabrzmiało to jak atak to, gorąco przepraszam.
Śpieszę z uzupełnieniem, że nie zrobiło mi się głupio a to, co nazwałaś "koszmarnie egoistycznym wywnętrzeniem" jest myśleniem człowieka świadomego szybkości upływającego czasu i niewielkiej jego ilości do dyspozycji.
Pragnę przekazać, że zmiana punktu widznia w zależności od punktu siedzenia / w czasie/, jest zdecydowanie różna, dla ludzi w różnym wieku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 15-04-2008, 20:38
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gadacz
To nie był ATAK!
Mamy różne poglądy,w/g mnie, nawet nie przeciwstwne.
Niczego nie łagodzę. Dodałem interpretację, rozszerzającą to, co sam wcześniej napisałem.
Jeśli zabrzmiało to jak atak to, gorąco przepraszam.
Śpieszę z uzupełnieniem, że nie zrobiło mi się głupio a to, co nazwałaś "koszmarnie egoistycznym wywnętrzeniem" jest myśleniem człowieka świadomego szybkości upływającego czasu i niewielkiej jego ilości do dyspozycji.
Pragnę przekazać, że zmiana punktu widznia w zależności od punktu siedzenia / w czasie/, jest zdecydowanie różna, dla ludzi w różnym wieku.
Nie masz za co przepraszać, nie zrozumieliśmy się widocznie. Trochę zaszokowała mnie Twoja wypowiedź, ale możliwe, że to dlatego, że po prostu nic o sobie nie wiemy.
Pozdrawiam i przepraszam. Nie chciałam być niegrzeczna. No i każdy sam najlepiej wie, jak powinien żyć, bo skąd całkowicie obcy człowiek, jak ja, miałby znać Twoje problemy.
A co do czasu - kto wie, ile go komu pozostało? Oby jak najwięcej, w dobrej pod każdym względem kondycji
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 19:10
Rajmund Weise Rajmund Weise jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolna Saksonia Niemcy
Posty: 3
Nie Ja tez calkowicie sie nie zgadzam.

Cytat:
Napisał siekierka
Czasami wydaje mi się, że KSC to klub młodzieżowy. Rozumiem, że chciałoby się przez ten Rubikon przekraczać jak najpóźniej, ale przecież nie można na okrągło udawać,że jest sie znacznie młodszym, niż naprawdę. Włączyłem sie tu mając już gdzieś za sobą ukończone 70 lat, szereg przypadłości ograniczających moją sprawność ruchową, śmierć żony, wyjazd dzieci za granicę i w tej chwili mieszkam sam. Czy ja się skarżę albo wołam o współczucie? Absolutnie nie ! Ale mając na uwadze,że wiele z Was - klubowiczek - z racji wieku, jest lub mogłoby być rówieśnicami moich dzieci, nie próbujcie mnie "wychowywać" bo z tego nic nie wyjdzie.
Trudno mi się pogodzić z tendencjami zmierzającymi do totalnego odrzucenia tego porządku świata, tych ideałów, ambicji i celów narodowych, które istniały przed wybuchem II Wojny, a w kulcie dla których zostałem wychowany. Stąd nieskrywany mój sprzeciw dla kierunków politycznych, gospodarczych i moralnych prezentowanych przez wszystkich, ciągnących do Unii jak ćmy do ognia, nie bacząc że sobie co najmniej opalą skrzydełka. I utracą - przy okazji - życie.
Rozumiem, że nie wszyscy musimy "w jedną trąbkę dmuchać", ale pozwólcie, że sie nie zgodzę z poglądami wyrażanymi przez niektóre z Was.
Gdy byłem w okolicach matury, moi rówieśnicy także byli atakowani przez hormony. Wówczas sie mawiało, że najlepszy środek antykoncepcyjny to "lodreipeina". Kto tego szukał w aptece to miał kłopoty. Musiał poszukać w sposobie pisania. Teraz jest wiele znacznie skuteczniejszych środków, a najgorszy i wówczas i dziś to skrobanka zwana eufemistycznie aborcją. I zawsze grozi bezpłodnością na całe życie. A in vitro to zapłodnienie obcym zarodkiem czyli potraktowanie kobiety jak inkubatora. I tego chcesz Małgorzatko 50 dla swojej córki?
Ja bym jej tak źle nie życzył.
Nie zgadzam się również z odpowiedzialnością naszego kraju za błędy "sojuszników" z czasów Jałty i Poczdamu i dawaniem przez Polskę jakichkolwiek odszkodowań w gotówce lub w naturze Obywatelom obcych państw, którzy nie brali udziału w jego odbudowie.
A kto chce twierdzić, że Polska jest państwem wyznaniowym, zalecam wcześniejszy wyjazd np.do Izraela,lub do któregoś z sąsiadujących z nim krajów muzułmańskich. A po powrocie, dopiero pogadamy.
A teraz życzę miłego dnia.

Przerabiałem to już z moim ojcem. Ludzie z pańskimi poglądami są niereformowalni i nie ma sensu z tego typu tezami dyskutować. Cala wypowiedz streściłbym do stwierdzenia (szybko sie uczę) Lodreipein farmazonów Panie Siekierka.

Powiem jeszcze tak: Dobrze ze świat tak funkcjonuje, ze jedni muszą odejść, żeby inni mogli wprowadzać nowe idee, inaczej myśleć i żyć. W innym wypadku do dzisiaj łupalibyśmy kamienie, albo nie zeszli z drzewa.

życzę wszystkim optymizmu, zapału, powrotu do zdrowia, dożo uśmiechu, a wtenczas dni będą przyjemne i szybko upływać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 19:32
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rajmund Wiese
Przerabiałem to już z moim ojcem. Ludzie z pańskimi poglądami są niereformowalni i nie ma sensu z tego typu tezami dyskutować. Cala wypowiedz streściłbym do stwierdzenia (szybko sie uczę) Lodreipein farmazonów Panie Siekierka.

Powiem jeszcze tak: Dobrze ze świat tak funkcjonuje, ze jedni muszą odejść, żeby inni mogli wprowadzać nowe idee, inaczej myśleć i żyć. W innym wypadku do dzisiaj łupalibyśmy kamienie, albo nie zeszli z drzewa.

życzę wszystkim optymizmu, zapału, powrotu do zdrowia, dożo uśmiechu, a wtenczas dni będą przyjemne i szybko upływać


A tak na marginesie..to głos w dyskusji czy recenzja,bo nijak rozeznać nie mogę..?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 23-05-2008, 15:42
Rajmund Weise Rajmund Weise jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolna Saksonia Niemcy
Posty: 3
Domyślnie Mysle ze to....

byl przerywnik. Przepraszam, ze tak wyskoczylem jak Filip z konopi. Nie mialem czasu przeczytac innych postow, tylko nad tym zawiesilem wzrok i spontanicznie skrytykowalem. Nie wiem jeszcze jakie panuja tutaj prawa. Moze ktos mnie poinformuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 23-05-2008, 15:50
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rajmund Weise
byl przerywnik. Przepraszam, ze tak wyskoczylem jak Filip z konopi. Nie mialem czasu przeczytac innych postow, tylko nad tym zawiesilem wzrok i spontanicznie skrytykowalem. Nie wiem jeszcze jakie panuja tutaj prawa. Moze ktos mnie poinformuje.

Prawa tu panują takie, jak wszędzie Staramy się atakować problem, nie dyskutantów. "W praniu" wychodzi różnie
Poczytaj, wyrobisz sobie własne zdanie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 23-05-2008, 23:05
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Często atakując się nawzajem....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 24-05-2008, 02:02
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rajmund Weise
byl przerywnik. Przepraszam, ze tak wyskoczylem jak Filip z konopi. Nie mialem czasu przeczytac innych postow, tylko nad tym zawiesilem wzrok i spontanicznie skrytykowalem. Nie wiem jeszcze jakie panuja tutaj prawa. Moze ktos mnie poinformuje.

Myślę, że najlepiej będzie zapoznać się z regulaminem i FAQ

Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 24-05-2008, 08:08
Rajmund Weise Rajmund Weise jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolna Saksonia Niemcy
Posty: 3
Domyślnie

Dziękuje za dobre rady, zapoznam sie z regulaminem oraz poprzednimi postami.
To był naprawdę wielki przypadek ze tutaj zaglądnąłem. Szukale w wyszukiwarce starego przysłowia - "nie czyn drugiemu co tobie nie miłe" i nie bylem pewny jak dokładnie ono brzmi. Jedna z uczestników forum ma takie hasło w podpisie. Takim wiec sposobem trafiłem kochani do Was. Do mnie tez już mówią senior dla odróżnienia, bo pracuje z synem. Moim podstawowym problemem jest brak czasu i marzy mi sie moment, kiedy będę mail go w nadmiarze. Pamiętam takie czasy, już istniały w moim życiu. Wtenczas miałem....no było to jeszcze przed trzydziestka, ze nie wiedziałem co ze sobą zrobić i czasami bardzo sie nudziłem. Potem dzieci, praca czasami od rano do wieczora, czasami całymi nocami. Do dzisiaj nie zaznałem ponownie tego komfortu, czyli nadmiaru czasu do własnej i wyłącznej dyspozycji.
Pragne tylko dodac ze z ojcem pogodzilem sie juz dawno, On sie troche zmienił, a ja go nie atakuje więcej
Przepraszam Pana Siekierka za atak, cały czas mam nadzieje, ze nie czuje Pan do mnie żadnej urazy
Ten polski wyraz "Lodreipein" - wstyd nawet wspominać co oznacza, ale jak sie dobrze wczyta w to co napisał Pan Siekierka jest zaraz zrozumiały.

życzę miłego weekendu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 02-05-2013, 13:15
Lucy001's Avatar
Lucy001 Lucy001 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 1 659
Domyślnie

Też przypadkowo trafiłam na ten wątek.
Poszłam na wcześniejszą emeryturę i bardzo się nudziłam.
Mieszkam sama w małym miasteczku - gdzie dostęp się ma do telewizora i do biblioteki.Mam dzieci , wnuki - ale one sobie dają radę same.
Aby ożywić takich jak ja założyłam Akademię Dorosłego Człowieka.
Spotykamy się na zajęciach fizycznych , plastycznych , muzycznych , komputerowych , historycznych.....
Wyjeżdżamy zwiedzać duże miasta - na targi , kongresy , konkursy .
Bierzemy udział w życiu naszego miasteczka , chwalimy poczynania innych.
Nie ma co narzekać , czekać na pochwały , trzeba coś robić , żeby się nie nudzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polscy seniorzy nie chc internetu i komrek - komentarze Basia. Ogólny 40 25-04-2019 22:46
Seniorzy i upały - komentarze benpo Ogólny 5 30-05-2011 10:59
Polscy Seniorzy, prosimy do sieci! - komentarze Biedronka Ogólny 19 24-08-2009 09:56
Jak głosowali seniorzy - komentarze siekierka Ogólny 358 05-03-2008 14:29
Debata Polscy Seniorzy – jak odnajdują się w świecie nowoczesnych technologii admin Zaproszenia 0 19-09-2007 10:52

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.